mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 15:52:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Bivanje v zunanjem boksu (kratka dlaka in zima)
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bivanje v zunanjem boksu (kratka dlaka in zima)  (Prebrano 16568 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #30 : četrtek, 13.05.2010 : 12:07:43 »

mi smo imeli urejeno tako - dovolj velik ograjen pesjak z visoko in trpežno ograjo in streho, ki ima kap dovolj daleč, da ne teče deževnica v pesjak, močna in trpežna zapora/ključavnica na vratih, pesjak zaščiten proti vetru z dveh strani, da pesjak ni prepišen, dovolj velika (vendar ne prevelika) izolirana uta z izolirano streho s predprostorom in ločenim  spalnim prostorom, da se toplota zadržuje v uti, po možnosti del pesjaka z naravno senco dreves/grmovja, tla pesjaka naj omogočajo enostavno čiščenje (mi smo imeli pralne plošče v kombinaciji z lesom).

Moje mnenje je še vedno, da psica s tako kratko dlako ni najbolj primerna za stalno bivanje zunaj (predvidevam da slabše prenaša tako mraz kot vročino), sploh pa se mi zdi zgrešen razlog za selitev ven.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #31 : četrtek, 13.05.2010 : 12:09:16 »

Pod kakšnimi pogoji bivanja ste posvojili psičko od društva Poživ?
Logiran

kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #32 : četrtek, 13.05.2010 : 12:10:07 »

To pa tudi mene zanima....
Logiran
pikapolonica*
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #33 : četrtek, 13.05.2010 : 12:56:56 »

Da ne odpiram nove teme.Doma imamo dva psa, španjelko in pekinžana (ki to ni, ker nima rodovnika).
V glavnem, mami je vedno huje, alergija je šla že tako daleč, da je konstantno rdeča, koža je razdražena, kakor se popraska, postane gobasta, če si znate predstavljati.
Drugače je alergična na mačjo, pasjo dlako, ene parfume, prah, ....
Ampak do zdaj ni bilo konkretnih znakov, tako da smo si psa nabavili.No in ker je zdaj za njo nevzdržno, smo se odločili za boks (kvalitetno izdelan).Kakšno je vaše mnenje o malih psih v boksu?
Ker jih seveda ne bi radi oddali, smo se odločili za ta korak, ampak vseeno.
Seveda bi bila ob mrzlih nočeh psa v hiši, v bistvu na hodniku, da ne bi bila temp. razlika prevelika.
Torej, kakšno mnenje?
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #34 : četrtek, 13.05.2010 : 13:36:43 »


Predvsem pa bi nam prav prišel kakšen nasvet, ideja in pomoč glede na temo "Bivanje v zunanjem boksu (kratka dlaka in zima)".



Tudi na to je že bilo odgovorjeno večkrat in večinoma je mnenje, da s tako kratko dlako pes pozimi kljub vsemu ni zadostno zaščiten.

Poleg tega pa še vedno obstaja vprašanje pogojev posvojitve.

Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #35 : četrtek, 13.05.2010 : 13:58:08 »

Kakšno je vaše mnenje o malih psih v boksu?
Velikost psa ni odločilna pri izbiri bivališča. Bolj odlakanaost in količina podkožne maščobe.

Glede družine ,ki pa se ji zdi, da je treba psa zaradi otroka seliti v pesjak, pa se mi zdi tako stališče predvsem nazadnjaško.
Psu seveda lahko zagotovimo primerne razmere tudi ob življenju v boksu. Nikakor pa ni prihod otroka tisto, kar je smiseln kriterij za tako odločitev. Nadzor nad otrokom in psom  oz fizično ločitev kadar ne moremo nadzorovati situacije se da rešiti s hišno kletko. Ker boks že imajo je smiselno, da ga uporabljajo za občasno namestitev čez dan, ko bi sicer morali psa zapreti v kletko ali drug prostor. Res pa ni niti najmanjšega razloga za stalno selitev psa.
Najbolj neumno je psa seliti ven pred porodniškim  dopustom,ker je mamica takrat celo leto doma, otrok je še bolj "paket" in ima tako obilo časa,da se ukvarja(igra)  tudi s psom. Predvsem,ker bo na sprehodih omejena z vozičkom in tudi z vremenom. Če že je kdaj obdobje,ko je treba posebaj pozorno paziti na pasje-dojenčkasto sožitje je to med 1 in 3 letom- ko je otrok še"nesocializiran" , motorično nespreten in obenem ves čas prisoten po tleh.
Govorim iz svojih osebnih izkušenj- pse sem imela mešano v baksih in notri. Ampak ravno v času porodniške sem jih imela vedno največ (po številu) doma iz navedenih razlogov.
Pa prav zaradi sebe. Moji ptroci s eniso plazili z spi naokoli niti objemali , niti s epsi niso šli babay siterja. Psi so bili vedno zame in moji. So sprostitev in veselje in če to kdaj rabiš je  zagotovo najbolj takrat , ko ima eno roza bitjece tendenco da ti 24 ur najeda živce in nabija neubrane arije na ušesa.
Zdi se mi tudi čudno da si je mamica "oddahnila" ko ste psa dali v boks. Imam vtis,da tej mamici ni kaj dosti do psa. Pravim pesjanarjem je v življenu namreč vedno lažje in lepše ,če so psi blizu.
Porodi s etorej vprašanje: zakaj si nekdo omisli psa, če sodi med ljudi,ki si "oddahnejo" ko je pes končno zunaj.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #36 : četrtek, 13.05.2010 : 14:07:51 »

Aja gospod hoče bolj skoncentrirano samo tehnične nasvete:
Tehnični nasvet je, da dajo psa v boks tisto uro ali dve  čez dan, ko bodo morali nunjo pospravljat vse stanovanje in ko bo imel otrok domačo zabavo z velikim številom gostov.
Naslenji tehnično-socioločki nasvet je,d ase tem manj družijo s prijatelji,ki jim dajajo tako slabe zglede in nasvete, ker bo to njihovo vzgojo in osj+krbo otroka ter posledično življenje zelo zakompliciralo za nadaljnjih 15- 20 let.

Bistvo zdravega starševsta je, da uspeš živeti čim bolj tako kot si živel brez otrok.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #37 : četrtek, 13.05.2010 : 14:16:26 »

Smiley
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #38 : četrtek, 13.05.2010 : 14:52:29 »

deteljica, se povsem strinjam z napisanim in mi ni nikakor jasno, zakaj folk rine v tezave s tem, ko si umislja partnerje, otroke in pse, ko pa je ocitno tolk problemov, ko enkrat so, da je treba popolnoma spremenit vse, kar je bilo ok se vceraj. Saj rojstvo otroka ni konec sveta, temvec zacetek in nekaj, kar imas rad danes in ti izpolnjuje zivljenje, imas rad tudi jutri, ko pride otrok, ti pa izpolnjuje zivljenje samo eden vec in nic drugega. Ko se komplicira, se pa seveda komplicira na celi crti, in tukaj otroci niso izjeme. Obicajno veljajo nosecniske komplikatorice za superkomplikatorice, ko gre za otroke.
Logiran

alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #39 : četrtek, 13.05.2010 : 14:54:28 »

A pol, če imaš dva otroka in se ti slučajno stepeta, daš enega stran? Evil
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #40 : četrtek, 13.05.2010 : 14:57:20 »

Citat
A pol, če imaš dva otroka in se ti slučajno stepeta, daš enega stran?

Valjda. Mene so moji starsi oddali, ker so ugotovili, da sva s sestro totalno nekompatibilni. Sva se stolkli, ce je le ena drugi kriv prst pokazala.  predaja predaja
Logiran

alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #41 : četrtek, 13.05.2010 : 14:59:05 »

Ja pismu, moji pa tega niso vedl, pa smo skos poviti okol hodil  sram

Ampak glej ga zlomka..vsi smo še vedno živi Tongue
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #42 : četrtek, 13.05.2010 : 15:02:55 »

Valjda. Mene so moji starsi oddali, ker so ugotovili, da sva s sestro totalno nekompatibilni. Sva se stolkli, ce je le ena drugi kriv prst pokazala.  predaja predaja

Matr  Angry Mene so kr silili, da živim z bratom, zato danes mojo Milo popolnoma zastopim, ker vem, kakšn safr je to  Angry Angry

Samo, da nas ne bi kdo zares jemal  Evil
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #43 : četrtek, 13.05.2010 : 15:23:06 »

Pri nas sta se ravno skavsala - zdaj pa globoko razmišljam, koga bi zaprla za kakšno leto ven v pesjak - tamalo al tamalga... Kakšen nasvet mogoče Evil?
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #44 : četrtek, 13.05.2010 : 15:36:47 »

Tistga ki ma manj las Grin
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Bivanje v zunanjem boksu (kratka dlaka in zima)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines