mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 18:50:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Dog Whisperer
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 38   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dog Whisperer  (Prebrano 123026 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #105 : četrtek, 25.12.2008 : 18:07:44 »

No ja. Na njegovi spletni strani je reklama za imenitne korekturne ovratnice. Take, ki tanko špagco (bolj ko je ketnca ali špagca tanka, bolj grdo zadrgne) držijo lepo na mestu, to je tik za ušesi (kjer najbolj boli), da ne zdrsne dol kot se to  zgodi z navadno zatezno ovratnico. Torej ne gre za neko izjemo pri uporabi sile.
Kar se mene tiče, je uporaba teletakta, če je pravilno uporabljen, v nekaterih situacijah (recimo gonjenje divjadi in podobno) čisto upravičljiva. Prav tako se takšne ali drugačne korekturne ovratnice lahko s pridom uporabljajo. Samo prosim lepo, to ni delo brez prisile, sploh pa ne nekakšno "šepetanje psom". Gospod je pač mojster marketinga. Novega pa ni izumil nič (nisem videla veliko oddaj, si jih pa bom ogledala, da bom videla, če je v kateri pokazal kaj res izvirnega)
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #106 : četrtek, 25.12.2008 : 18:32:41 »

Saj nihče ne trdi, da je izumil kaj novega. Gre samo za pravilen pristop do psa.
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #107 : četrtek, 25.12.2008 : 19:12:42 »

Jaz bi vprašala... kaj je teletakt?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #108 : četrtek, 25.12.2008 : 19:22:19 »

A ovratnice s tanko zatezno vrvico in teletaks so del pravilnega pristopa k psu? Ne me basat.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #109 : četrtek, 25.12.2008 : 19:36:09 »

Poglej si nekaj delov, če si jih še nisi, boš mogoče videla, kaj mislim. Moje mnenje je malo bolj na široko ene dve strani nazaj.

Teletakt sem videla samo 1x, primer sem opisala in ja, v tem primeru se mi zdi uporaba upravičena.

In ja, ovratnica tik za ušesi ti da kontrolo; računaj, da človek dela s psi, ki so že zj...ni in je mnogokrat zadnja šansa pred evtanazijo, ker ljudje svojih psov nimajo pod kontrolo SPLJOH.  Huh So agresivni do psov in/ali ljudi, šlepajo lastnike naokrog, imajo razne obsesije,... Ne gre za pasjo šolo, gre za rehabilitacijo do daske zj...nih psov; ljudje pač zahtevajo hitre rezultate, ker se prepozno spomnijo, da bi bilo fino kaj narediti, če te lasten pes na lastno posteljo ne spusti (ali, v "milejših" primerih, tja ne spusti tvojega partnerja in/ali otrok).

Lp, 5ra
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #110 : četrtek, 25.12.2008 : 19:52:57 »

In zato te ovratnice kar prodaja prek interneta, da jih lahko vsak kreten kupi. Fajn.

Poglej, do takšnih in drugačih whispererjev imam žal že izoblikovano mnenje. Jih poznam že ene par in vsi so se izkazali za goljufe. Boš rekla, da ga vnaprej sodim. Ja, jebiga, kaj naj si mislim o človeku ki takšne priprave prosto prodaja prek interneta? Če je vse drugo, kar počne, OK, je pa to en tak velik minus, da si ga noben strokovnjak ne bi smel privoščiti.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #111 : četrtek, 25.12.2008 : 20:02:16 »

Ja, vsaka ovratnica je v rokah kretena lahko orožje, se strinjam. Prodaja je mišljena kot pripomoček, ki paše k njegovim DVD-jem in olajša izvajanje njegovih metod, je pa res, da jo lahko kupiš tudi posebej in zlorabiš... Ampak to lahko narediš tudi s štrikom za perilo obešat, če si butelj. In tole "whisperer" naslavljanje je... No, ja, komercialen pristop. Ampak to ne pomeni, da človek ne ve, kaj počne ali da nima pravega pristopa, ker ti iz videnega lahko zagotovim, da ga ima. Smiley

Lp, 5ra
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #112 : petek, 26.12.2008 : 13:57:22 »

Ima enega izmed možnih pristopov, nikakor ne edino zveličavnega. grde navade se da odpraviti tudi drugače, je pa potrebno nekaj več truda. Kar pa povprečnemu merikancu ne paše. In gospod je odkril dobro tržno nišo, to mu je treba priznati.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #113 : petek, 26.12.2008 : 15:11:00 »

Vsekakor se da tudi drugače, načinov je veliko. In razlika je tudi, ali imaš za to dve uri časa ali pa dva meseca. Ampak tisto bistvo, ki ga skuša dopovedat ljudem (pes ne sme biti alfa, rabi dovolj gibanja, če je delovna pasma tudi čim več zaposlitve,...) je pa ravno to, česar se ljudje na žalost pogosto ne zavedajo.
To, da s svojim znanjem služi, pa mene nič ne moti, sploh zato, ker gre velik del denarja za "THE CESAR AND ILUSION MILLAN FOUNDATION", nacionalno neprofitno organizacijo, namenjeno reševanju, rehabilitaciji in namestitvi zlorabljenih in zapuščenih psov.

Lp, 5ra
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #114 : sobota, 27.12.2008 : 20:57:01 »

ne vem kje ste vidli da prodaja al pa promovira teletakt
razen od ene par pizdarij ki so jih razni njegovi holivudarji ustvarili (kao ubil enemu kamermanu psa itd...)
promovira ovratnico svoje žene, ki je tako narejena, da drži del ki je na povodec prištekan, na vrh vratu, pod ušesi. mislim da se ji reče Ilusion collar.

po treh letih kar uporabljam njegove metode, lahko samo ploskam. pa ni bilo teletakta vmes (čeprav poznam zadevo in sem v rokoh strokovnjaka videl trenutne pozitivne učinke in sem definitivno pozitiven do te aparature- če je ne uporablja kreten)
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #115 : sobota, 27.12.2008 : 23:05:12 »

Jaz pa še vedno ne vem kaj je teletakt Undecided.... dajte me, prosim, razsvetlit.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #116 : sobota, 27.12.2008 : 23:23:40 »

teletakt je elekrticna ovratnica, ki psa "trese" z razlicno mocjo (odvisno, kako nastavimo).
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #117 : sobota, 27.12.2008 : 23:43:21 »

teletakt ne trese, rukne psa z statično elektriko. tako kot te rukne ko se naelektren dotakneš avta in "rukne" iskra
teletakt deluje na principu diadinatorja, ki ga fizioterapevt da na dve strani telesa da vibrira na 6 voltov mišice...tko po domače rečeno
al pa abtronic ki ti vibrira trebušne in v par minutah "narediš" 100 trebušnjakov
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #118 : sobota, 27.12.2008 : 23:50:59 »

smisel teletakta je da psa "rukne" ko naredi nekaj narobe. enako kot zatezna ovratnica al pa preprost "cesarjev" hitro sikajoči ŠŠŠŠT. Odvisno od vrojenosti neželjenega početja. pri teletaktu gre za trnitno močno korekcijo ki je unčikovitejša od zatezke. ker nekatere nepravilnosti z zvokom, ne moreš korigirat niti z zatezko (recimo žretja drekov)
ampak spet opozorilo: ni za bedake ki so se komunikacije s psi učili pri sosedu in ki ne znajo korekcijonirat psa. Tu gre za skoraj refleksne gibe pri človeku, da korigira.  kot pri igri "enka". ko korigiraš moraš bit pri stvari in delat prav. enako kot kliker, ki nagrajuje. če zamudiš si zajebal.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #119 : sobota, 27.12.2008 : 23:53:51 »

in seveda, tu rabiš dva človeka. en ki kontrolira situacijo in ima teletakt ter en ki hendla psa. samo stručkoti imajo v eni roki daljinca v drugi pa povodec, ker ideja je da pes ne pogrunta da trese ovratnica ampak da poveže korekcijo z hkratnim cukom povodca....v glavnem....teletakt ni za nikogar razen za profije. end of story
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 38   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Dog Whisperer
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines