mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 22:04:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Dog Whisperer
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 38   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dog Whisperer  (Prebrano 122788 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #30 : petek, 04.08.2006 : 22:41:33 »

torej kaj vpises, da ti najde tega gospoda? mislim kako je naslov teh posnetkov, da jih narocim preko spleta  Wink
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #31 : petek, 04.08.2006 : 23:42:00 »

lol pojdi na link na zacetku te teme 2 post ce se ne motim,tam imas vse kar mislim da ti potrebujes
Smiley
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #32 : sobota, 05.08.2006 : 20:53:06 »

Tip je res NEVERJETEN!!!
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #33 : sobota, 05.08.2006 : 21:06:47 »

kaj si pa gledala?
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #34 : nedelja, 06.08.2006 : 09:07:14 »

Višavca, ki se ni pustu božat po zadnjem del in vso pošto je raztrgu, ko jo je poštar not vrge.
Goldija, ki je bil bolan na vodo.
Pa kako spremeni čivave (neverjetno).
Sam zanima me, če ko on gre je pes isti kot prej ali je vodljiv.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #35 : nedelja, 06.08.2006 : 14:36:04 »

Jas sem pogledal celo sezono 1.Kar poucno.Visavca je pa imela neka starejsa gospa,ce se ne motim.
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #36 : nedelja, 06.08.2006 : 15:02:20 »

Ja res je poučno.Sam pri mojem psu neizvedljivo Grin, sem prenežna.  sram Millan ne pusti, da psi vohajo po tleh, men se pa zdi, da so zato ustvarjeni ha ha .
Moram pa reči, da ima prav glede lastnikove drže (pokončne).Kadar sem slabe volje in me kaj boli hodim puklasto pa sama sebi se smilim  Smiley in takrat kot zanalašč srečava take popadljive pse in pol se še moj zaletava.
Ni mi pa jasno zakaj imajo vsi psi (skoraj) rep med nogami
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #37 : nedelja, 06.08.2006 : 15:22:51 »

moras vse pogledati,jih je kar nekaj ki jih nimajo,vendar jaz predvidevam da ce je on dominanten da ima pes nek respekt in zato potem tako,ne pa ko vidis nekoga sprehajati ko je njegov pes v stilu prsa ven rep pokoncen itd....se kar nekako umirijo pri njemu,samo imel je enega rottija,s katerim se je pa kar matral,potem ga je dal pa na napravo za tek in je imel lazje delo.Ni bil vec tako pokoncen ker je bil zmatran Smiley
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #38 : nedelja, 06.08.2006 : 17:00:53 »

Ja, saj tudi z pittbulko Emeli se je matral, bila je sovražna do drugih psov, samo se mi zdi, da jo ni čist v red spravil.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #39 : nedelja, 06.08.2006 : 19:26:09 »

taki kuzki so kar trmasti,potreben je cas Smiley ampak dejansko kaj naredi v pol ure?!
Emely je bila pa kar penasta Smiley
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #40 : ponedeljek, 07.08.2006 : 11:11:12 »

Rep med nogami ni rešpekt, ampak strah. Spošrovanje nadrejenega je recimo malo spuščen rep in ne tak kot antena, ker anteno ma lahko samo šef hi hi

Sicer pa brez kakih kazni v dveh tednih, tujega psa ne moreš čisto spremenit samo z lepo besedo(tudi pasjo govorico), podrejanjem (kar je zame čisto zadostna kazen za spodrezat krilca) in prenosom energije.
Je prehitro. In vesel zaupljiv pes zraven šefa nikoli nima repa med nogami, če ga šef grdo pogleda, kvečjemu ob nogi naslonjenega.

To, da se pa psa utrudi, če ma preveč energije za uveljavljanje svoje volje je pa čisto logična.

Deluje v bistu po nekih logičnih procesih, z nekaterimi na lep način, z drugimi na malo manj lep z enimi pa s takim, ki pusti rep med nogami... pač tistim postopkom, ki da najhitrejši rezultat.

Če bi delal samo s pasjo govorico brez kazni, bi potreboval pri velikem številu psov več časa, čeprav bi bil napredek vseeno verjetno viden.

Nisem jih še pogledala, ampak rep med nogami upam, da vsi vemo kaj pomeni...
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #41 : ponedeljek, 07.08.2006 : 14:54:36 »

Nekako se s tabo strinjam, mi ki gledamo filmčke vidimo samo dvajset minutni film in seveda vse res ni prikazano, ampak jaz mislim da silo ne uporablja.Tukaj je nekaj čisto drugega Smiley
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #42 : ponedeljek, 07.08.2006 : 19:41:57 »

meni se tudi ne zdi da silo uporablja.Psi pa nimajo rep med nogami v stilu prebutal me je ampak v stilu rahlo nesiguren sem
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #43 : ponedeljek, 07.08.2006 : 20:00:18 »

ajaaaaa... sem razumela, da ga majo ob njem.

Zdaj sem pogledala prvo epizodo. Še eno foro uporablja. Če ste opazili, pri dogi ni imel povodec pripet na ovratnico, ampak je mel nek trak, ki ga je ves čas potiskal čim višje po vratu, da ga je mel že skoraj pod grlom. Kot bi šel na razstavo z njim.

Na tak način, so psi bolj vodljivi, ker tam nimajo toliko mišic, ki bi jih napeli, da bi zmanjšali pritisk nagrlo in sapnik.
Na neki strani (ma da ni celo njegova! zdaj se ne spomnim več) celo prodajajo ovratnico, ki avtomatično stoji na tistem mestu. Baje zelo uporabno za pse, ki radi vlečejo in seveda vse velike pse, ki radi kdaj cuknejo.

To sem tudi jaz večkrat uporabla pri kakem psu, ki je rad malo povleku in krasno deluje, samo kaj ko moraš vedno popravljat in ni preveč praktično, razen če ne držiš še povodca kot na kaki razstavi  Roll Eyes
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #44 : ponedeljek, 07.08.2006 : 20:33:13 »

Ja, on uporablja večinoma svoje povodce in ne od lastnikov, ker on sam naredi zanko, da je primerna za psa.To pa predvsem zato, da pes ne voha po tleh in da ga vonjeve ne zmotijo .Dobro pri vzgoji ne rečem, ampak drugače pa morajo ovohavati, ker so psi. Grin Drugač sem pa razmišljala, da ima čudežne povodce ha ha.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 38   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Dog Whisperer
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines