mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 07:10:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Dog Whisperer
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 38   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dog Whisperer  (Prebrano 122807 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #90 : četrtek, 29.11.2007 : 22:05:52 »

A z maltezanckom? Se ne spomnim tocno, vem pa, da je bil fuuuul srckan, rad je izsiljeval in mu je tok dobro uspevalo. Tisti ucki pa tackanje Kiss. Pa ko ga je kregal je mel "j*** se" pogled (maltezan to). Grin Grin Grin

 Grin Grin Grin Grin
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #91 : četrtek, 29.11.2007 : 22:07:36 »

Aja, a se je malti med kreganjem malo stran obrnu, povsem nezainteresirano, češ, daj ne tež' več no! Roll Eyes Sem dojel, stari, sam zdej si pa že tečen. Roll Eyes

 Grin Grin Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #92 : četrtek, 29.11.2007 : 22:12:31 »

Ne ne, direkt je gledal, medtem ko je un razlagal neki ala "pek liiiiider, doooominant, sabmiiisiiiive". In pol je tapkal lastnico s tacko, pa ga ona kao okregala in jo je pogledal ces "dej stara, ne seri, mater si tecna". Tooook je bil luskan, sem si celo zapomnila katero minuto je tisto tackanje in gledanje in nonstop gledala pa cvilila zraven. Sicer dvomim, da je bil to namen te oddaje, ampak... Cheesy

Pa k ga je kregal/a, mu je rekla odlocno "no" in ga tko mal potisnila dol za vratom, ne fejst. Pa je dobil tak Forest Gump pogled. Mogoce se mi je sam zdel, ker je mel taaakeeee uckeeee. Kiss Kiss
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #93 : četrtek, 29.11.2007 : 22:20:38 »

Ja, ja, sej ga kar vidim  Grin Grin Pa ta Forest Gump pogled tudi poznam  Grin Grin
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #94 : nedelja, 09.12.2007 : 15:30:54 »

No, sem si pogledala kar nekaj delov. Človek ima za moje pojme popolnoma pravilen pristop do psov. Saj neke hude umetnosti v vsem skupaj ni, ampak žal mnogo lastnikov ne razume osnov, na katerih Milan gradi vse ostalo:

1. V krdelu je alfa tisti, ki skrbi za varnost, red in ki postavlja pravila. Če dovolimo, da je pes alfa, ga s tem spravimo v hud stres, ker mora biti ves čas pozoren na vse okoli sebe, mora čuvat lastnika, pa v red ga mora spravljat oz. mu ves čas dopovedovat, kdo je šef... Ta stres se prevede v vedenjske probleme.

2. Če ste opazili, Milan ne šola psov, samo pokaže jim, da je on alfa. Nobenega ni učil "sedi", "poleg", "tačko" ali kaj podobnega.

3. Ko lastnik postane alfa, si s tem zagotovi možnost odločanja, pes pa se lahko umiri in se počuti varno.

4. Psa moramo obravnavati prvenstveno kot PSA, ker to pač je. Če ga obravnavamo kot človeka, plišasto žival ali karkoli drugega, bojo problemi.

5. Psa lahko čohamo, razvajamo, hvalimo, crkljamo kolikor želimo, vendar izključno takrat, ko si to zasluži.

6. Korekcije delamo tako, ko se pojavi prvi zametek nezaželjenega vedenja, in to tako, da psu preusmerimo pozornost. Torej, ko recimo opazi drugega psa in začne napenjati mišice, ne šele takrat, ko se že zaganja, tuli, kaže zobe itd.


Pa še tole: on pravzaprav v teh serijah ne dela toliko s psi kot dela z ljudmi; če njih nauči delati s svojim psom in jim uspe razložit tole, kar sem zgoraj napisala, potem se bo vedenje popravilo. Ne takoj,  napake se bodo dogajale, ampak obnašanje bo postopno vedno boljše namesto postopno vedno slabše.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #95 : petek, 27.06.2008 : 02:06:35 »

ok, malo stara tema, ampak se mi zdi vredna osvežitve.
nedolgo nazaj sem bila seznanjena s Cezarjem, ogledala sem si nekaj delov in moram priznat, da sem bila navdušena.
Pred njim sem ''naredila'' štiri pse, že v prednajstniških letih ugotovila pomen dviga ovratnice, ki ste ga omenjali in preizkusila na svoji koži mnogo situacij s tujimi psi...
Moram priznat, da sem začela uporabljat kakšne njegove posebne ''finte'' in delujejo. Ni prisile v smislu fizičnega kaznovanja, se pa strinjam s fizičnim kontaktom, na podoben način kot volkovi v krdelu naredijo s predrznimi podrejenimi volkovi.

Nekateri so mi očitali, da je Cesar slab, češ da uporablja teletakt... ja in?!
tudi sama bi ga na psici z veseljem uporabila v gozdu, da ji nikoli več ne bi prišlo na misel niti vohati za srnami. Vendar ga ne bom uporabila. ker sem zamudila. se bom pač sprehajala z očmi na pecljih ali pa s privezanim psom Tongue

Cesar je meni osebno potrdil veliko ''prijemov'', komunikacijo s psi in moje reakcije v smislu vzgoje in socializacije.
Ne morem reči, da se z vsemi njegovimi stvarmi strinjam, ker sem v mnogih letih sama izdelala svoj način resocializacije, potrjevanja in vodenja, pa vendar je on zame oseba, ki jo z veseljem gledam in poslušam v njegovih oddajah Roll Eyes

Trenutno imam pri sebi štiri pesjane (tri svoje, enega na počitnicah), pa moram priznat, da me je danes, zadnji dan bivanja tega pesjana, ki je na počitnicah, groza, ker se bojim kako mi bo dolgčas ''le'' s tremi Tongue
Obožujem oddaje, kejr so prikazani njegovi osebni psi. Koliko jih je, kako so mirni, tolerantni, vodljivi... Prav želim si enkrat doživeti biti alfa vsaj desetim psom Roll Eyes

Skratka, C.M. je zame osebno ena A Cheesy
Logiran
sabrina
rad pišem
****
Sporočil: 290


« Odgovor #96 : nedelja, 14.12.2008 : 21:43:28 »

Teja in Vixen se popolnoma strinjam z vama. Jaz mam njegove zadnje dvd - ce vaju zanima.
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #97 : sobota, 20.12.2008 : 23:53:46 »

Mene zanima  Tongue Sem pogledala kar nekaj odlomkov, ki so na netu in bi z veseljem pogledala celotne oddaje od DVD-je. Če je kakšna možnost za sposojo (ali prodajo; nakažem Horjulčkom), bi bila res vesela.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #98 : nedelja, 21.12.2008 : 01:38:18 »

Hm, baje se jih da z Mulo, recimo, brezplačno (ampak ilegalno) potegnit z neta. Seveda imamo vsi tukaj legalno kupljene DVD-je,  Cool da ne bo pomote.  Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #99 : sreda, 24.12.2008 : 22:32:26 »

Z ovratnico na zateg in teletaktom šepetanje psom ni nobena posebna umetnost.
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #100 : četrtek, 25.12.2008 : 11:47:42 »

Sem jih že čisto "legalno" potegnila z neta  Grin
Še malo, pa bodo vsi pri meni  Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #101 : četrtek, 25.12.2008 : 14:05:16 »

Ni prisile v smislu fizičnega kaznovanja, se pa strinjam s fizičnim kontaktom, na podoben način kot volkovi v krdelu naredijo s predrznimi podrejenimi volkovi.

Nekateri so mi očitali, da je Cesar slab, češ da uporablja teletakt... ja in?!


Pes ni volk. Surprise, surprise....

Teletakt je potuha nesposobnemu vodniku in nič drugega. In kot je rekla Lanabela, ni težko biti alfa s teletaktom. Toda tako ne zgradiš odnosa s psom.

Pa veliko sreče!
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #102 : četrtek, 25.12.2008 : 14:23:42 »

Ne se zdaj obesit na ta teletakt, no. Jaz sem ga videla uporabit samo pri enem psu.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #103 : četrtek, 25.12.2008 : 16:43:30 »

Sorry, ampak teletakt je pa res zadnja od zadnjih opcij.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #104 : četrtek, 25.12.2008 : 16:49:43 »

Saj je bila. Šlo je za psa, ki je živel na eni oddaljeni kmetiji kot čuvaj, pastirski pes itd. Privezovanje za lastnike ni prišlo v poštev; želeli so psa, ki ima celo ogromno kmetijo pod kontrolo. Vse je bilo kul, je pa imel eno obsesijo: kolesa. Avtomobilska, traktorska, od kariole,... Iz traktorja ga tudi videli niso, ko je skočil grizt kolesa - prav zasadil je zobe v gumo, čim je videl, da se kolo vrti.

Lastniki so že imeli teletakt, vendar ga niso uporabljali točno ob pravem tajmingu niti dosledno. On jih je samo naučil, kako ga uporabljati (no, v bistvu je že med njegovim par urnim obiskom psa minilo skakati pod traktorska kolesa Wink).

Pes je bil prej že prakrat "malo povožen" in ob videnem dvomim, da bi brez te terapije še dolgo živel.

Lp, 5ra
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 38   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Dog Whisperer
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines