mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:55:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Dog Whisperer
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 38   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dog Whisperer  (Prebrano 122118 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #210 : ponedeljek, 28.06.2010 : 13:37:59 »

Desobediencia, prakticiram kaj? Prostozivece pse? Volkove? Ne, moji psi so vsi prisiljeni ziveti na omejenem obmocju*, se pa ne slepim, da lahko rezultate mojih opazovanj tocno teh psov tocno tako kot vidim tudi ekstrapoliram na celo vrsto in hkrati trdim, da so tisti, ki se obnasajo drugace, cudni. A si to mislila?

In to NI moderno poznavanje psov, studije so stare tudi vec kot 20 let (do nekaterih mi se vedno ni uspelo priti, nekatere pa so k sreci objavili v knjigi/knjigah).

*saj je jasno, da s tem mislim vrt, dnevno sobo itd. ane?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #211 : ponedeljek, 28.06.2010 : 13:38:30 »

Sicer pa ja, ce se zatakne ze pri evoluciji in ekologiji, kaj se ne bo pri etologiji, ne. Wink Se lahko samo strinjamo, da se ne strinjamo in basta. Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #212 : ponedeljek, 28.06.2010 : 13:40:53 »

OK, se vdam, naj bo po tvoje. Kar imej zadnjo besedo, zdaj moram pa delat.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #213 : ponedeljek, 28.06.2010 : 13:42:01 »

Parti brejker. Tongue Saj jaz tut. Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #214 : ponedeljek, 28.06.2010 : 13:45:05 »

Desobediencia, prakticiram kaj? Prostozivece pse? Volkove? Ne, moji psi so vsi prisiljeni ziveti na omejenem obmocju*, se pa ne slepim, da lahko rezultate mojih opazovanj tocno teh psov tocno tako kot vidim tudi ekstrapoliram na celo vrsto in hkrati trdim, da so tisti, ki se obnasajo drugace, cudni. A si to mislila?

In to NI moderno poznavanje psov, studije so stare tudi vec kot 20 let (do nekaterih mi se vedno ni uspelo priti, nekatere pa so k sreci objavili v knjigi/knjigah).

*saj je jasno, da s tem mislim vrt, dnevno sobo itd. ane?

Pa ce te zanima, googlaj Boitani, Boitani et al., feral dogs italy. Naceloma Mecha ni zraven, tako da ce dobis karkoli z Boitani & Mech, je brzkone o volkovih.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #215 : ponedeljek, 28.06.2010 : 13:54:20 »

Pozitivna motivacija, metoda, nacin, dejstvo, aparat, poimenuj jo kakor zelis, ce ni ucinka, en drek velja Smiley  In ja, prej se pozanimas glede psa, danes je vsekakor vec izbire in vec informacij, kot vcasih, kar pa ne pomeni, da komu kaj uide in se naknadno nauci ali izobrazi in ni vseved.
Pa ne mislim uporabit stroma na flipu, kljub temu, da je lovec in bi po vsej verjetnosti tako reseval tezavo CM. Bom raje ostala pri slednem povodcu. To je pa vsa umetnost, da znas izbrati ustrezno resitev, ki jo trg ponuja, ki ne skodi psu, ampak pomaga.   
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #216 : ponedeljek, 28.06.2010 : 13:58:44 »

Hehe, kam ste prijadrali Grin

Prosto po Tongue:
V idealnem svetu bi si clovek, preden bi si omislil psa, omislil tudi kaj literature in morda nekaj obiskov pri razlicnih ljudeh, ki se s psi ukvarjajo (nekaj teorije in videti nekaj prakse Wink). Potem bi se odlocil za zanj najbolj fajnega psa, ki bi mu pasal po vseh merah. Nato bi se ucil in ucil vsak dan, pa ucil psa vsak dan, vmes se vedno mal studiral teorijo in jo primerjal s prakso, pa seveda kaksno kompetentno osebo obiskal in se pozanimal za informacije za "polnjenje lukenj v znanju". Seveda bi vmes tudi pospegal kaksno MC oddajo, od katere bi odnesel konkretne info, ki bi mu razsvetlile kaksno sivino, pa se kaksno drugo oddajo, knjigo ... In tako bi pes in clovek zivela v slogi se mnogo dni. O tezavah z dominanco, ali bog ne daj popadljivostjo, bi lahko brali samo v zgodovinskih knjigah Tongue.

No, ker svet ni idealen, imamo vecinoma horuk namisljanje za nabavo psa, o katerem dejansko ne vemo niti tega, da pri dveh mesecih vecinoma se ne lulajo na ukaz in ne zmorejo na Triglav, pa tudi ne tega, da se ne nauci sam hodit poleg, ne letat za picikli in ne grist vsega, kar pride pod gobec. Vecinoma je pretezko kaj prebrat, koga kaj vprasat in kaj pogledat, probat, vztrajat, preverit, pa tudi razmislit o cemerkoli. Ok, ker je v 21. stoletju moderno gledat NG, je MC prinesen direkt v dnevno sobo in kaj je lepsega, kot ce ti eden pokaze kar v tvoji dnevni, da je s psi relativno lahko, saj se dajo zadeve precej enostavno popravit, ce si ze kje kaj "pokvaril". Da smo sploh kaj pokvarili, vecina razmislja sele potem, ko je pokvarjeno, oz. ko ugotovimo, da s psom ne moremo na kafe v bliznji bife, ker bi vse pozrl, ali nas zacne motiti kaj drugega. O cem takem, dokler je pes tolk srckan, pac le redki razmisljajo. Ko ni vec tolk srckan, pa je ze "pokvarjen". Hm ...

To so zame problemi, ki pa nimajo z vecino tukaj sodelujocih veliko skupnega. Imajo pa toliko vec z realnostjo.

Lahko recem, da sem srecna, ker po prebranem vidim, da smo tukaj skoraj v idealnem svetu Grin, kjer od teh oddaj odnesemo samo tisto, kar po pameti precenimo, da nam koristi pri nasem lajfu s psi. V realnem svetu pa zal (posebej v zadnjem casu, oz. od kar so oddaje na NG) poslusam kar naprej o vsej fantasticnosti MC, o tem, kako simpl je vse, kako je treba sam na pravi nacin, kako poskusajo ... in psi so se vedno v kurcu z lastniki vred. Celo taksno sem slisala, da je od nekoga pes cist mim (jaz bi prevedla nepopravljivo pokvarjen), ker se ne odziva na MC fore, ki jih seveda izvaja lastnik. Le zakaj ne, ce je pa vse tolk simpl ...? Ocitno zato, ker je pac pokvarjen pes ... in po moznosti ga je treba cimprej zamenjat.
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #217 : ponedeljek, 28.06.2010 : 14:06:27 »

Pozitivna motivacija, metoda, nacin, dejstvo, aparat, poimenuj jo kakor zelis, ce ni ucinka, en drek velja Smiley  In ja, prej se pozanimas glede psa, danes je vsekakor vec izbire in vec informacij, kot vcasih, kar pa ne pomeni, da komu kaj uide in se naknadno nauci ali izobrazi in ni vseved.
Pa ne mislim uporabit stroma na flipu, kljub temu, da je lovec in bi po vsej verjetnosti tako reseval tezavo CM. Bom raje ostala pri slednem povodcu. To je pa vsa umetnost, da znas izbrati ustrezno resitev, ki jo trg ponuja, ki ne skodi psu, ampak pomaga.   

Ne gre zato kako jo jaz poimenujem, gre zato, da je ti ne zastopis oz. ne znas uporabit in zato krivis metodo (katero ze?). Ce ti ni jasno, da je +R samo del operantnega pogojevanja, ce ti ni jasno, da klik + nagrada ni samo klik + nagrada, ampak da je se kup ozadja... Mislim prav, samo, ko ti ne rata, ne pizdi cez metodo, ki ti itak ni jasna.

So dokazali, ja, kdaj tole pogojevanje ne klapa. Flipa ni bilo vmes.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #218 : ponedeljek, 28.06.2010 : 14:19:02 »

Ja, v idealnem svetu Flipijev sploh ne bi bilo, ker bi take izlocili iz vzreje  Grin
In Moon uporablja pozitivno motivacijo in kliker in super delujeta  Wink  Pri repencenju sem pa pred nagrado uporabila tudi "brco v rit", da se je zbudil iz transa in celo videl, da obstajam. zdaj nama gre pa super, nisva se tam, ampak gre in sem prav vesela, da obstaja ta brca v rit, ker zaradi te, grem lahko s psom kamorkoli in se mi ni treba skrivati po gmajni. Pa da ne bo kdo mislil, da brcam psa, da ga umirim     Evil
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #219 : ponedeljek, 28.06.2010 : 14:24:46 »

Ja, Jana, in ko komu to poves, si takoj naci, vzvisen, pametnjakovic, nacitan, dej se mal prakse, ne teorije (ker seveda, vsi hodijo po svetu gledat prostozivece pse Tongue), naklikan itd.. Wink In potem mine l nekaj let in ugotovis, da folk, ki se je najbolj pizdil in norceval, pocne in zagovarja ravno tisto, nad cemer se je pred leti pizdil in iz cesar se je norceval (ker je v tem casu pac ratalo moderno). Cloveska narava ali kakor zapiha veter. Smiley Zabavno je pa vseeno. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #220 : ponedeljek, 28.06.2010 : 14:42:17 »

PS: Pa tole zadnje leti na vse, tudi name, da ne bo pomote. Wink

Deso, zdaj mi je sele kapnilo kaj me sprasujes. Vsaj upam no, da mi je prav kapnilo. Grin
Ucim s klikerjem, zdaj vse tri; shaping, targeting, luring, capturinga prakticno ni (razen mehurckov). Momo skoraj samo Shaping, Shenzi na zacetku klasicno (=se pravi samo s priboljskom, brez klikerja), Tari na stara leta samo se kliker.
Med seboj lahko rencijo, scipajo, kazejo zobe, samo ugriznit ne smejo. Enako velja za ljudi-minus scipanje. Kar se drugih psov tice, ne smejo pizdit, ampak se morajo umaknit. Za to, da se imajo kam umaknit, poskrbim jaz. Tepem se jaz (odkar imam bulmastifa in pitbulla se mi ni treba Tongue ). Tari je nedotakljiv, ce bi ga katera resno napadla, bi dobila klofuto. Pri nas se ne sepeta->ravs oz. pizdakanje v tri krasne locim z "ne" in "kaj je zdej to". Pri nas ni demokracije, ni dominance in ni krdela, imamo cisto diktaturo. Jaz lahko pocnem karkoli (v mejah normale) se spomnim kadarkoli se spomnim, uni trije pa med seboj niso razdeljeni na 3 nivoje (alfa beta omega-tega ni). Edini glitch je bil, ko je Momo resno rencala na J., ko je hotel na kavc. Smo resili tako, da se je zacel obnasat kt dec, ne kt baba (skoraj citat Tongue)-bil je odlocen in ko je kaj rekel, je to tudi mislil. Za to uberbingo nismo potrebovali nobenega CMja, ampak samo 2min potrpezljive razlage, da bi bilo fajn, ce bi rekel "dol s kavca" kt Hulk Hogan, ne kot Michael Jackson (naj pociva v miru).

99% ljudi, ki pozna Shenzi, nima pojma kaj njeno rencanje (oz. vedenje nasploh) pomeni.
99% ljudi, ki sreca Momo, si njeno vedenje popolnoma napacno razlaga.
99% ljudi, ki bodo tole prebrali, se z menoj ne bo strinjalo. Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #221 : ponedeljek, 28.06.2010 : 15:49:09 »

Vsem toplo priporocam, da si preberejo naslednje maile (avtor je Bob Bailey, kopirat ne smem, zato limam povezave, potrebno se je vclanit v skupino-je zastonj in lahko greste na no-mail, ce vas ne zanima).

http://pets.groups.yahoo.com/group/ClickTeach/message/40870

http://pets.groups.yahoo.com/group/ClickTeach/message/40893 - podrobneje o psu z drugega posnetka (tisto ko ga davi)

http://pets.groups.yahoo.com/group/ClickTeach/message/40894

Ne bo nikomur skodilo, ce prebere.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #222 : ponedeljek, 28.06.2010 : 17:04:14 »

Madonca, jaz si definitivno ne bi upala imeti psa, pri katerem bi bile potrebne metode a la CM oz. jih nekateri tukaj opisujete kot potrebne za določen tip psa. Pri mojih  bolj softi cucijih je zaenkrat deloval mrzel curek vode za vrat, ena po riti, v najslabšem primeru sem ga nekoč nič nežno zabrisala s postelje in fliknila ven iz sobe, da je kar poletel, ker je ponoči renčal name. Je zadostovalo za naslednjih XYZ let.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #223 : ponedeljek, 28.06.2010 : 17:19:31 »

Za to uberbingo nismo potrebovali nobenega CMja, ampak samo 2min potrpezljive razlage, da bi bilo fajn, ce bi rekel "dol s kavca" kt Hulk Hogan, ne kot Michael Jackson (naj pociva v miru).

  hvala Nanook, hvala, hvala. Zdaj končno vem, kako naj mu razložim, da bo mogoče razumel.  predaja Pa še nasmejala si me Smiley
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #224 : ponedeljek, 28.06.2010 : 17:30:03 »

Strasne mrcine imamo doma  Evil   Miskica, jaz sem ze poskusila, pa s tezavo napreduje, ampak pocasi pa bo :-P He he  Cool
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 38   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Dog Whisperer
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines