mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:52:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Dog Whisperer
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 38   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dog Whisperer  (Prebrano 122081 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #360 : petek, 18.11.2011 : 14:30:23 »

Moja prva reakcija na CM je bila podobna. Čez nekaj mesecev mogoče celo par let, sem ga slučajno spet gledala in mi je postal zanimiv, potem sem si pa ogledala večino njegovih oddaj in spremenila mnenje. Mislim, da tip zelo dobro razume pse in ne uporablja nobene agresije (tisto 'brcanje' je neke vrste dotik, ki psa preseneti in mu preusemri pozornost), predvsem pa na človeku in psu zelo prijazen način poskuša lastnika poučiti in pomagati tako psom kot ljudem.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #361 : petek, 18.11.2011 : 15:18:26 »

Pri meni je bilo pa ravno obratno - po branju knjig in gledanju nekaj oddaj mi je bil njegov način dela s psi zanimiv - ne v smislu, da bi ga bilo za posnemat ampak kot ena od možnih oblik dela vsekakor. Zelo kmalu pa so me oddaje začele dolgočasiti, njegov pristop do psov pa mi je postajal čedalje bolj oduren. Ne gre za električne in korekturne ovratnice, pa bodečke in take in drugačne "dotike" - samo po sebi me to ne moti toliko - pač pa  me izredno moti poudarjanje dominance in popolno podrejanje psov. Končen rezultat, ki ga dobi po svoji metodi je zame nesprejemljiv - takega psa ne maram, niti nimam z njim kaj početi.  Dokončno se mi je njegova metoda zagravžala v tistem delu, kjer je izbiral mčladiče in delal z njimi. Ker pri prevzgoji zašuštranih psov je bilo vendarle malce zamaskirano. Mu pa vsekakor priznavam mogočen ego, karizmo in avtoriteto, poznavanje reakcij psa in odlične reflekse.
Logiran
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #362 : petek, 18.11.2011 : 15:44:32 »

pač pa me izredno moti poudarjanje dominance in popolno podrejanje psov.
v nekaterih pogledih imam podobno mišljenje. Mene je ravno to na začetku tako zmotilo in mi še vedno ni blizu.
Logiran
AndrazM
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 89


« Odgovor #363 : sreda, 23.11.2011 : 21:21:25 »

Ravno končal z njegovo knjigo How to raise a perfect dog, pa morm rečt da sn jo mogu 2x prebrat da sem res dobro jo naštudiral in razumel in jo morm pohvalt Wink Se mi zdi da za tistih par € dobiš veliko veliko več kot kakšne druge knjige (ki so bolj kot ne slikanice) in zelo dobro razloga zakaj kako...
Berem drugo knjigo, Be the pack leader, pa tudi zlo dobro kaže... Del poglavja tudi nameni vsem tistim, ki ga kritizirajo in verjamejo samo v "priboljške, klikerje in pozitivno stimulacijo"... ter pravijo da preveč "kaznuje" pse, vendar to niso kazni ampak disciplina...
Lepo še doda da on n dreser psov, tako, da gre "pri njemu" za nekaj drugega kot, Lezi, Pridi, Sedi, Prostor... Smiley

...skratka priporočam (jaz si bom še kupil ostale ko to do konca preberem)
Logiran
sarčy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #364 : ponedeljek, 28.11.2011 : 17:01:14 »

Pomembno je, da ljudje naredimo domačo nalogo, preden psa pripeljemo domov, ne rabiš biti noben strokovnjak pa Cesar pa ne vem kaj še vse, dovolj je, da prebereš kako fajn knjigo, ne samo o vzgoji, tudi o psihologiji psa..Če nisi siguren katerega psa v leglu zbrati imaš vedno možnost, da s seboj vzameš koga, ki se na te stvari bolj spozna.. Mislim, da bi bilo veliko bolje, če bi ljudje zbirali psa v leglu samo po energiji in ne po videzu, kot to počne večina ljudi, s tem bi si prihranili veliko kasnejših težav...
Še enkrat bi rada povdarila, da z Ziggyjem zadnji dve leti upoštevava vsa 'Cesarjeva pravila' in je neverjetno kako se je vse obrnilo, preprosto povedano- Ziggy je najlepše vzgojena čivava, kar sem jih kdajkoli videla!!

Lp vsem!
Logiran
Labradorka333
otrok do 14 let
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #365 : ponedeljek, 28.11.2011 : 19:42:26 »

Hja, tudi če prebereš in se naučiš nevem koliko se ti lahko vedno kaj "zalomi".   Wink
Drugače pa tudi jaz upošteval Cezarjeva pravila in mi pri vzgoji zelo pomagajo.  Cool
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #366 : torek, 29.11.2011 : 14:08:55 »

Ma meni je ok ker povdari da je še vedno pes, ne sme biti počlovečen, pa da mu ne smeš vsega dovoliti, da potrebuje gibanje... Čeprav meni je všeč da pes rad sodeluje z mano, je pozoren, mi zaupa... Smiley Ne pa da mi je le podrejen, vse dela ker se boji kazni... Najbolj me noti to podrejanje in da psa skoraj nikoli ne nagradi. Pa tudi ne vem kaka je korist kazanja tega po televiziji, ker potem ljudje samo napačno to delajo. Se pa sploh ne čudim zakaj imajo tako nevzgojene pse - na sprehod jih gre večna največ enkrat na teden, pa še vse jim dovolijo in jih čisto počlovečijo. Angry
Logiran
Labradorka333
otrok do 14 let
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #367 : torek, 29.11.2011 : 14:41:50 »

Meni je pa ta njegova izjava zelo dobra (je prevedena): "Na (ograjenem) dvorišču, vrtu se pes ne razgiba. Prostor kot prostor gre naprej in nazaj med štiri stene." S tem naj bi opozoril, da tudi npr. čivava rabi razgibavanje. To je omenil v neki oddaji ko je imela ena gospa papillona, pa ga sploh ni sprehajala! Potem pa v kamero pove: "Ja, jaz sem mislila, da je za majhne pse dovolj da dvakrat na dan pretekajo stopnišče."
Zgleda smešno, je pa žalostno. Ne vem, kako da ne izgubi živcev s takimi neodgovornimi ljudmi. Meni bi že zdavnaj odpovedali. Shocked
Logiran
AndrazM
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 89


« Odgovor #368 : torek, 29.11.2011 : 15:06:10 »

Hitri rezultati... to je njegova velika prednost Smiley
Logiran
sarataste
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #369 : nedelja, 03.06.2012 : 08:43:33 »

Sicer že dost stara tema pa vseeno. Pogledala sem 8 sezon Dog whispererja in se mi zdi super. Lepo pove, da ni samo enega načina za vse pse in pač prilagaja strategijo glede na situacijo. Zakaj gredo pri njem nekatere stvari hitreje (btw vsi vemo, da se polurna oddaja ne snema pol ure in dostikrat pride v eni oddaji nazaj k istim lastnikom) ? Tip ful dela na sebi in svoji mirnosti; meditacija, akupunktura, lepo pove, da zafrustirani ljudje ne morejo vzgajat psa, ker ga ne spoštujejo. V oddaji dela 1/3 na psu in 2/3 na lastnikih, ker je vedno tam problem. Všeč mi je da loči med kaznovanjem in discipliniranjem, prvega ne odobrava. Naredil je res veliko za večje pasme, ki veljajo za nevarne, ne samo iz vidika, koliko jih je rešil sam, ampak iz vidika osveščanja. Sprehanjanje psov ob lastniku, ki jih kaže v oddajah so le en del sprehodov, kjer gre za vzgajanje ob sprehajanju. Seveda tudi pri njemu psi kakajo, lulajo, vohajo, lovijo žogce ipd. Da ne omenjamo kak žur zgleda pri njemi na ranču  V glavnem, če bi vsi delali s psi kot on, bi bil to pravi pasji raj  Smiley Go Cesar!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #370 : nedelja, 03.06.2012 : 08:56:19 »

Mene je povsem minilo nekje po drugi sezoni (priznam, dolgo je trajalo, a kaj češ, eni rabimo čas da nam potegne) ko sem ugotovila, na kakšen način so te oddaje zrežirane in kako se pse provocira izkjučno za namen snemanja.
Logiran
remica
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #371 : nedelja, 03.06.2012 : 09:02:46 »

Mene je povsem minilo nekje po drugi sezoni (priznam, dolgo je trajalo, a kaj češ, eni rabimo čas da nam potegne) ko sem ugotovila, na kakšen način so te oddaje zrežirane in kako se pse provocira izkjučno za namen snemanja.

Kako lahko rečeš, da pse "sprovocirajo" za snemanje? Pa saj niso psi igralci kot ljudje!!? Kaj si ti kaki čarovnik, da imaš tak vpliv na psa? Jaz ga nimam. In tudi ne vem, zakaj bi se ljudje vedno znova zatekali k njemu, če ne bi bil uspešen. Kaj pa njegov učni center? A misliš da je tudi tam zrežirano vse, ko je 50 psov na kupu v sožitju? Malo več si je treba prebrat, slišat in videt v življenju, preden take neumnosti govorite!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #372 : sobota, 09.06.2012 : 19:57:30 »

Res, kot bi gledali dve popolnoma razlicni oddaji, da o knjigah ne govorim (jih pa toplo priporocam vsem cesariancem, se kar razlikujejo od oddaje).

KLIK
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #373 : sobota, 09.06.2012 : 20:20:39 »

Jst ga nekako ne prebavljam najbolje ...  Roll Eyes Kar nekako ne morem gledat metod šepetanja, pa še Alfa samec mi je fejst antipatičen. Za par oddaj sem se pa potrudla, da ne morem reči, da sem negativna, ne da bi sploh vedela, kako izgleda. Ampak za knjige sem pa rekla, da "moram" vsaj malo prelistat, kaj je napisal ta stručko. Nanook, a lahko malo natančneje definiraš razliko knjig z oddajami?
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #374 : sobota, 09.06.2012 : 20:22:45 »

hehe remica, pa ravno Lanabeli greš nekaj takšnega rečt Smiley  ... saj je ne poznam osebno, samo sem si že malo več prebrala, slišala in tudi videla o njej, da se mi zdi točno ta izjava v tej povezavi za umret smešna Smiley   (boš ugotovila, če boš malo dlje tu, o čem govorim) Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 38   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Dog Whisperer
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines