mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 09:12:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Uničevanje stanovanja
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: Uničevanje stanovanja  (Prebrano 49632 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #105 : petek, 13.06.2008 : 10:46:22 »

Zanima me samo, kdaj se to vedenje konča, to obdobje grizenja, ko psu dokončno zrastejo zobje na velikost čeljusti seveda Wink
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #106 : petek, 13.06.2008 : 10:56:58 »

Odvisno od psa Smiley

Lahko bo to prerasel, lahko ti bo pa vedno ko mu bo dolgcas uniceval stvari.. Poznam labradorko staro 3 leta, ki se sedaj unicuje stvari kadar je sama doma in ji je dolgcas..
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #107 : petek, 13.06.2008 : 10:58:36 »

To pomeni, da bo lahko pri Nayi lahko trajalo ker je tudi zlata prinašalka, ker ima navihan karakter....mali hiperaktivc ji jaz pravim
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #108 : petek, 13.06.2008 : 11:09:11 »

Meni je box super! Moja 5 mesečna psička se je odlično navadila nanj. Na začetku je noter dobivala priboljške za glodat, nato sem jo zapirala not, ko sem sesla in danes že počaka brez problema cca 4 ure. Ko jo dam not, se takoj vleže, ker ve, da bo morala počakat. Tudi drugače si v box nosi stvari in se v njem počuti odlično.

Je pa na začateku glaaasno protestirala, pa sem jo vedno fuul pohvalila in spustila ven ko je utihnila.

Fajn je tudi ko kam greš, ima pes znan prostorček, samo zase. Na dopustu kampiramo in box mi pride prav tudi tam, ko jo moram malo pustiti samo.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #109 : petek, 13.06.2008 : 11:11:38 »

Hehehe lexy, join the club Wink
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #110 : petek, 13.06.2008 : 11:15:20 »

Moja sta oba v boksih. Prepozno, a bolje kot nikoli. Začelo se je kot pri tebi. Uničen kavč, nato razstavljen fotelj (pes požrl tudi šraufe, matice, kovinske sponke). Uničil celo stanovanje. Končalo se je, ko je zrušil stalažo s kozarci in sta se oba s psico porezala. Od takrat naprej sta v boksih, zaklenjena z žabicami. Ziher je ziher.
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #111 : petek, 13.06.2008 : 12:08:51 »

Ja res bolj ziher je ziher kot, da se bitka s psi nadaljuje pol smo vsi nekako bolj mirni v službah, ko vemo da nas doma ne bo pričakalo novo presenečenje uničenih stvari Wink tko da sedaj konec avgusta dobim nov kavč Wink in tega za 990,00€ ji ne bom pustila da ga scefra mala navihanka Wink
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #112 : petek, 13.06.2008 : 16:24:03 »

Mi smo imeli iste probleme oziroma še jih imamo, ampak ne pustimo da pride do demoliranja. Klaj je to počel samo, ko je bil popolnoma sam doma, zato ga nikoli nisem dobila na delu, da bi ga lahko malo podučila  Wink  Uničil je res vse kar se je dalo. Zjutraj preden sva šla v službo sva dobesedno preselila stanovanje v kopalnico. (stojalo za cdje, tepihe, kitaro, ventilator...), ampak se je vedno nekaj najšlo kar je uničil. Na koncu je potrgal lajsne  Lips Sealed
Nisva imela pojma kako se spopasti s tem, ker ni pomagalo nič. Niti sprej za odganjanje psov,ki je bil na koncu pošprican že povsod. Tudi fizično zmantrat se ga ni dalo, ker si ta hudiček po pol ure počitka opomore.
Razmišljala sva o boksu, ampak ker imava že tako ali tako bolj malo stanovanje sva se odločila za najlonski nagobčnik. Moraš ga seveda primerno nastavit, da lahko pes normalno pije in ravno toliko zategnit, da ne more z zadnjimi zobmi do predmetov. Ampak to ni  rešitev za vsakega psa. Nekateri se lahko odločijo praskat in si resno poškodujejo tace.
Nagobčnik ni rešitev, samo začasno.
Zato sva postavila nova pravila (visijo na hladilniku), med njimi je tudi ignoriranje med prihodom domov.
Na začetku je Klaj skakal, vrata si komaj odprl, ker te je bil čist navdušen. Zdaj je bolje. Ponavadi leži na postelji. Torej verjetno spi, ko je sam, ker mu drugo tako ali tako ne preostane. Na tak način upam, da bo dojel, da odhod, prihod, in vmesni čas ni nič takšnega, zakaj bi moral biti razburjen.
Počasi se bova spet opogumla  Smiley in ga poskusila pustit brez nagobčnika. Sva poskusila nekje pred 2-3meseci, ampak je razstavil eno od knjig na prafaktorje.
Enkrat bo že ratalo.

Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #113 : petek, 13.06.2008 : 17:50:33 »

O hudo to si imela pa še večji zalogaj uničevanja kot jaz...ma kera groza je da morajo psi toliko grizti, drugače so čisto fajn prijatelji Wink
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #114 : petek, 13.06.2008 : 23:30:45 »

Začne se pa ponavadi čisto nedolžno. Mene je na začetku vedno pričakal moj pojšter pred vrati in se mi sploh ni zdelo tako grozno. Ampak se vsako neželjeno vedenje ponavadi stopnjuje, če ga ne znamo kontrolirati.
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #115 : petek, 13.06.2008 : 23:38:28 »

Pa uničevanje pri našem sploh ni razlog rast zobovja in ostalih zadev, ki pašejo poleg. Vedno je imel na voljo kosti, kadar je bil sam. In je tudi vedel čemu so namenjene. Vse skupaj se je začelo kasneje, takrat ko so bili že vsi stalni zobje razviti.
Ko sva se odločila za psa sva predhodno razmislila o vsem. Nekako pa nisva razmišljala o uničevanju stanovanja,oziroma- v našem primeru- o samoti. Nisva ga niti pretirano navajala na samoto, ko še je bil čas.
Ampak mislim da gre že na bolje. Malo po malo. Nisva ga še sicer pripravila na 8 urno samoto, ampak napredujemo.
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #116 : sobota, 14.06.2008 : 13:27:37 »

Aja mi smo to vedeli, da pes lahko uniči pohištvo, zato sva ji že od malega kupila vse stvari, ki lahko zaposlijo psa in do 7, meseca ni uničila prav nič, sedaj v zadnjem mesecu pa je naredila pravo razdejanje. In smo ji zopet omejili prostor na kopalnico in hodnik s tem, da so osatala vrata v stanovanju zaprta.

In sedaj lepo pridno počaka, da prideva domov in uničenega ni nič več. Biva v 10 m2 in to ima dovolj prostora za gibanje. Pustiva ji žvakote, nekaj igrač in posodo z vodo.

Ne skrbi me več med službenim časom, kakšno bo stanovanje, ko pridem domov.

Zanima me samo tisti, ki imate kužke v boxih ali nič ne pogrešajo gibanja? Ali imate toliko velike boxe, da se pa kuža lahko notri v boxu lahko obrne? Kako se kuža počuti v boxu 8ur in pol?
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #117 : nedelja, 15.06.2008 : 14:21:59 »

Moja psička ima zelo velik boks. Komot se obrne, ko spi je lahko cela raztegnjena, noter se premetava, kotali...Noter ni več kot 4-5 ur in nisem opazila, da bi se počutila slabo. POnavadi se kar vleže noter in zaspi. Ko pridem domov in jo odprem, sploh ne pride ven. Nekaj minut se še preteguje noter in potem počasi prileze  ven in me mirno pozdravi. Ko sem jo puščala zaprto na hodniku, pa je ponorela, ko sem prišla domov, skakala po meni in cvilila. Zdaj pa kar leži not in maha z repom.

Zame je ta rešitev dobra. Dokler ne odraste bo v boksu. Pa še potem je ne bi upala pustiti same po celem stanovanju. Ker ko divja, kar prestavlja pohištvo in me je strah, da ne bi prevrnila česa. Zadnjič se je televizor že zelo nevarno zamajal.
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #118 : nedelja, 15.06.2008 : 19:09:46 »

Lexy, mi sicer ne uporabljamo boksa, ampak, če psu pravilno predstaviš boks, mu postane neko zatočišče, kamor gre počivat tudi, ko je njegovo krdelo doma. V njem se načeloma tudi počuti varno. Tudi prvinski psi, ki so živeli v naravi, so imeli svoj brlog nekje v naravi.
Že na prejšnjih straneh je veliko omenjenega glede boksov.

Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #119 : ponedeljek, 16.06.2008 : 10:14:17 »

Ja sej najbrž se res počutijo varne, hotela sem vedeti, kako se tem zadevam streže, da bom znala to nekoč uporabiti, če bi potrebovala...sedaj v stanovanju nimam kam dati boxa, ker bi potrebovala za velike pasme. Tak box zasede kar nekaj prostora.

Tko, da je meni v tem stanovanju lažje imeti vsa vrata zaprta in ji omejiti na en prostor. Je pa še ena varjanta, ki jo uporabljajo pri moji sošolki še iz srednje šole, oni imajo pri 7ih chow - chow-ih nameščene ograje na štoke od vrat.

To so ograje velikosti 100 x 90 cm samo pes jo ne more preskočiti, samo po moje ne pride v upoštev za tiste pse, ki obvladajo agility, ker taki bi znali preskočiti ograjo in bi bili že v dugem prostoru.
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Uničevanje stanovanja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines