mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 17:42:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Uničevanje stanovanja
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: Uničevanje stanovanja  (Prebrano 49429 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #225 : četrtek, 03.09.2009 : 15:28:41 »

Pa še nekaj, to kar ti pričakuješ od psa, se ne bo zgodilo čez noč. To bo trajalo tedne, da ga odvadiš slabih navad. Zato bodi dosledna in delaj dan za dnem tisto, kar veš, da bo pomagalo. In šele čez nekaj tednov, mogoče mesecev pričakuj spremembo. Če ga vzgajaš en dan, dva, to ni nič. To počni 30, 60 dni skupaj in pričakuj spremembo. Ja, ni lahko imeti vzgojenega psa, ampak, ko enkrat to dosežeš, je življenje z njem lepo. Naj ti ne bo težko mu pomagati osvojiti to, kar pričakuješ od njega, saj je vendar tvoj in te potrebuje. Pri vzgoji ni bližnjic. To je tako kot pri hujšanju. Če se izstradaš in ne ješ, to še ne pomeni, da si shujšal, ker kaže par dek manj. Dnevna telovadba, pravilna prehrana in meseci trdega dela, šele prinesejo spremembo. Bližnic žal ni! Zdaj pa veselo na delo.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #226 : četrtek, 03.09.2009 : 15:32:53 »

Ja, ni lahko imeti vzgojenega psa, ampak, ko enkrat to dosežeš, je življenje z njem lepo.

Eh, tu sem mislila, ni lahko vzgajati psa, ko je že totalno nevzgojen. Itak pa je fajn, če imaš vzgojenega psa  Smiley
Logiran
mimi89bu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 110


WWW
« Odgovor #227 : četrtek, 03.09.2009 : 16:41:19 »

Saj ne pricakujem cez noc. Pricakuj da se bo vsaj majhna razlika poznala po 2,3 mesecih. In se po enem letu in par mesecih niti malo ne pozna. Se slabse je.  Roll Eyes
Logiran
mimi89bu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 110


WWW
« Odgovor #228 : četrtek, 03.09.2009 : 16:43:53 »

Se to sem pozabila povedat. Ce vrata ne zaklenem in oddidem,ne bo niti lajal niti praskal. Ko se zaklenejo pa v sekundi kriza. Ne morem pa vedno vrat pustit odklenjenih  Roll Eyes
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #229 : četrtek, 03.09.2009 : 16:54:05 »

Saj ne pricakujem cez noc. Pricakuj da se bo vsaj majhna razlika poznala po 2,3 mesecih. In se po enem letu in par mesecih niti malo ne pozna. Se slabse je. Roll Eyes

V to zelo dvomim, da bi po vsem delu, ki ga nekdo vloži v vzgojo, bilo slabše. Imam jaz tudi psa in vem kaj pomeni vzgajati, tako da tej izjavi sploh ne morem verjeti. Misliti, da delaš nekaj in tega ne storiti, to ne pomeni, da bo to pomagalo. Moraš dejansko delati na tem. Pa ne občasno. Potem že nisi vzgajala pravilno oziroma dovolj dolgo. Najprej se pozanimaj kaj pomeni vzgajati in to delaj. Očitno nisi delala prav ali pa sploh nisi delal v tej smeri.
Logiran
mimi89bu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 110


WWW
« Odgovor #230 : četrtek, 03.09.2009 : 19:57:12 »

Ja v bistvu sem skos delala na tem,da sem odhajala za vedno vec casa od doma. Je bilo malo bolje,ne veliko,pac pa vcasih je lajal,vcasih ne. Odka sem bila pa na morju,pa je spet na istem kot je bilo.
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #231 : četrtek, 03.09.2009 : 19:59:11 »

Mimi jaz sem rabila za vzgojo zlate prinašlke dobro leto in pol samo doslednost me je pripeljala k vzgoji in moram reči da še zdaj si vzamem 3x do 4x na dan po 5 minut vaj iz poslušnosti in se obrestuje, pri vsakem psu ne smeš pustiti niti enkrat. Za začetek probaj delati na koncentraciji psa (vaje: sedi, prostor, poleg in da te gleda v oči) in to koncentracojo vsakič podaljšuj, ko boš pridobila to, boš iz te osnove lahko nadgradila v kaj drugega. Potem bo pes vedel kdaj mora čakati na prostoru in ostati miren ne da bi vstal, naša je na začetku probala izsiljevati z lajanjem vendar smo skozi ves čas ignorirali ta njen lajanje (pa čeprav je nadležno poslušati) in smo enostavno obrnili se stran ne da bi ji odvrnil pogleda - že samo s pogledom bi dobila mojo pozornost in spet bi bili na začetku.

Pes je kot dve leti star otrok, kjer ta preizkuša vse skrajne meje dokler so njemu vprid in če je ne postaviš na začetku, je potem samo še slabše.
Logiran
mimi89bu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 110


WWW
« Odgovor #232 : četrtek, 03.09.2009 : 20:40:38 »

Hvala Lexy,sem pomisla na to,da bi blo dobro da zna tudi sedi itd. Prej,ko se je ati ukvarjal z remontazo omare,sma vadila. S keksi. Malo se mesa sedi in lezi,drugace pa bo pocasi. Ko imam keks,sede. Ah saj imam upanje,bomo ze naredili da bo kul
Logiran
mimi89bu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 110


WWW
« Odgovor #233 : sreda, 09.09.2009 : 23:49:42 »

Uspelo nama je. Pik sede. Samo omenim KEKS in naredi vse kar mu recem. Potem pa sede.  Cheesy Prav ponosna sem na naju  Tongue
Zdaj sma kupila tudi FUJ SPREJ. Ima kdo izkusnje? Jaz ko sem to ze domov prinesla,sem se spomnila,da sem kupila to na zacetku,ko je se lulal notri. Takrat ni pomagalo. Zdaj pa sem poskusila na omari,ki bo pocasi koncala na smetiscu. Pise,naj na les ne bi. Zato sem poskusila. Joj kako to smrdi  Lips Sealed In sem 10min za tem Pika dala blizu,joj kar iz rok je hotel skocit,nekaj malega od spreja sem imela na prstu,ker sem pac blond (kao) in sem se mal zmotla pa si po prstu pospricala  Grin Ko sem mu prst dala blizu,je kar pobegnil he he Roll Eyes Jaz upam,da bo pomagalo vsaj to.  Cheesy
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #234 : torek, 26.01.2010 : 13:55:50 »

Mi imamo tudi problem (že z drugim psom).
Roya je po dveh letih zopet srečala pamet in je opustil svoje uničevalske pohode (ki smo jih sicer uspešno zajezili že s kletko). Pesjanko je sedaj brez težav spuščen v stanovanju.

Doma imamo pa pubertetnico, ki je trenutno dobro zrolana.  Evil
Zadeva je taka.......pustiti jo doma.........odpade.
Kletka pomeni dretje in skakanje not do onemoglosti. Kletko smo nazadnje dobili na sredini sobe in psičko čisto izmučeno.
Da bo jasno, mala sploh ne tuli,ko odhajamo. Zgleda, da začne pozneje.
V kletki drugače papa, spi pa noter zelo poredko, včasih se gre tja skrit, ko je kregana.

Spuščena v sobi z zaprtimi vrati je pa katastrofa. Pasja postelja, miza, vse igrače,.. (vrat se začuda ni lotila).
Priboljški, kong,.....ter pasja družba (Roy, s katerim se v naši prisotnosti neumnorno igrata) ne pomaga.

Ko smo doma, je mala angelček.
Meni se ne da več sanirat vse njene lumparije, zato jo povsod s sabo vlečem ali jo peljem v varstvo.
V avtu (prtljažniku) pridno čaka, tudi več časa (cca 30 min), ne uničuje.
Zaenkrat še gre, ker je zunaj mraz, spomladi pa ne vem kaj bom naredila.

Posebne sobe žal nimam, ker živimo v stanovanju. Radio in tv pa sta v dnevni, kjer je niti pomotoma ne bom pustila samo.

Aja, živimo v bloku in eksperimentiranje v stilu "pusti jo, počasi bo že nehala tulit" ne pride v poštev, ker me bodo sosedje prisilno izselili.

Kakšna ideja?
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #235 : torek, 26.01.2010 : 15:27:22 »

Kaj pa mogoče voda?
Jaz bi probala s polivanjem z vodo. Kletko ji najprej predstaviš kot najboljšo stvar na svetu, njen brlogec Smiley Če to že obvlada in kletke kot take na sovraži, bi jo ob odhodu zaprla vanjo, brez kakršnihkoli poslavljanj odšla iz stanovanja in ji dala občutek, da me nekaj časa ne bo. Ko se bo začela dreti, pa bi prišla nazaj in jo polila z vodo. In to bi ponavljala, dokler ji ne bo uspelo biti nekaj časa tiho (5-10 min? Ne vem kdaj po odhodu začne demolirati), potem pa bi prišla nazaj takrat, ko bo pridna in tiho in jo nadvse pohvalila s super slastnimi priboljskom oz. ji dala nagrado, ki jo obožuje.
S tem, da ne bi stala pred vrati, ampak pred blokom (v tem primeru pustiš odprto okno v stanovanju ali nabaviš baby phone ) ali pa čakaš vsaj kakšno nadstropje nižje (pri sosedi na kavi Wink). Toliko, da te ne sliši, da stojiš le za vrati, ampak sliši tvoje korake, ko odhajaš Evil


Ne vem, bo kdo drug povedal, če ta moja teorija drži vodo  Grin

p.s.: Kolikor sem bila pred letom dni proti boxu, sem sedaj res čist navdušena nad njim, pes pa še bolj. Cheesy
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #236 : torek, 26.01.2010 : 16:00:10 »

Sicer nisem največji fan takšnih ovratnic, ki pršijo na lajež ali daljinec (citronela, voda) ali vibrirajo, ampak tole stanje tudi ni najbolje Sad
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #237 : torek, 26.01.2010 : 16:19:28 »

Kje ponoči spi?
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #238 : torek, 26.01.2010 : 17:23:34 »

Kje ponoči spi?

V spalnici na svoji posteljici. Ne rine več na našo posteljo. Ko je ura za ninat, čaka pred vrati.
Ponoči je od začetka zelo pridna. Ni jokala niti prvo noč.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #239 : torek, 26.01.2010 : 17:25:17 »

Sicer nisem največji fan takšnih ovratnic, ki pršijo na lajež ali daljinec (citronela, voda) ali vibrirajo, ampak tole stanje tudi ni najbolje Sad

Pišuka, na to pa nisem niti pomislila.
Bom morala kaj več prebrati o zadevi.
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Uničevanje stanovanja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines