mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 01:20:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 155 156 157 158 159 [160] 161 162 163 164 165 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 247695 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #2385 : petek, 20.03.2015 : 14:00:09 »

Spuščeni psi naj bodo tisti, ki se sploh ne zmenijo za mojega psa, ker če imam jaz psa na poleg in nekaj delava ali pa samo hodiva, ne maram, da posegajo v mene in psa, ker vsakega psa mu pač ne dovolim pozdravit. Poleg tega pa, sej ne veš, ali privezan pes tolerira pse in koliko, zato je edino pravilno, da so spuščeni psi le takšni, ki ne rinejo v druge pse. Pa naj si nekam zataknejo, moj ne bo nič naredil, potem pa naredi ali pa vsaj poskuša. V enem letu sem morala brcnit 2 psa, kjer bi se lahko končalo z ugrizom mojega, ki je bil na povodcu. K sreči znam plesat s psom in se umikat, marsikdo pa tega ne zna. To, da se zmenijo med sabo, tudi to pri meni ne gre skozi. Nima kdo kaj terorizirat mojega psa, niti moj drugega, sej nismo v ringu. Če imam svojega spuščenega, ko vidim psa, ga pokličem in dam na povodec, potem pa spet spustim. Tako pričakujem tudi od vseh ostalih, razen teh, ki se že poznamo. Pika stop, podčrtano z rdečo. 
Logiran
bonny
rad pišem
****
Sporočil: 440


« Odgovor #2386 : petek, 20.03.2015 : 14:15:39 »

Spuščeni psi naj bodo tisti, ki se sploh ne zmenijo za mojega psa, ker če imam jaz psa na poleg in nekaj delava ali pa samo hodiva, ne maram, da posegajo v mene in psa, ker vsakega psa mu pač ne dovolim pozdravit. Poleg tega pa, sej ne veš, ali privezan pes tolerira pse in koliko, zato je edino pravilno, da so spuščeni psi le takšni, ki ne rinejo v druge pse. Pa naj si nekam zataknejo, moj ne bo nič naredil, potem pa naredi ali pa vsaj poskuša. V enem letu sem morala brcnit 2 psa, kjer bi se lahko končalo z ugrizom mojega, ki je bil na povodcu. K sreči znam plesat s psom in se umikat, marsikdo pa tega ne zna. To, da se zmenijo med sabo, tudi to pri meni ne gre skozi. Nima kdo kaj terorizirat mojega psa, niti moj drugega, sej nismo v ringu. Če imam svojega spuščenega, ko vidim psa, ga pokličem in dam na povodec, potem pa spet spustim. Tako pričakujem tudi od vseh ostalih, razen teh, ki se že poznamo. Pika stop, podčrtano z rdečo. 

Podpis in amen!!
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #2387 : petek, 20.03.2015 : 14:23:48 »

Poleg tega, jaz sem zelo zbircen clovek. Izberem si svoj avto, svoje pohistvo, trgovino, kjer nakupujem in tudi pri lastnikih in psih sem zbircna. Imam vso pravico sama izbrat psa in lastnika, ki sta mi vsec in ce je zelja obojestranska, se to zgodi, da se pozdravimo, vsi ostali pa stran od mene. In ja, drugace sem zatezena in grdo gledam in se derem, ce je treba.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #2388 : petek, 20.03.2015 : 15:50:47 »

Pa saj sploh ne bi smeli debatirati spuščen- nespuščen. Sama imam psa na krajih, kjer lahko srečam druge praviloma na povodcu. Tudi ko srečujeva ljudi ali druge pse je pripet, vendar je povodec ohlapen, nenapet. To je bistvo.
 Kako veš, koga boš srečal? Poznam nekaj ljudi, ki doživijo nepopisno grozo, ko srečajo odpetega psa. Dol jim visi za "sej ne bo nč naredu", oni so takrat popolnoma blokirani, ne slišijo in ne dojemajo. A zaradi "sej ne bo nč naredu" psov morajo biti taki ljudje ves čas v hiši? 
 Naš pes ima največ težav z srečevanjem psic (vzrok- domnevam zgodnja kastracija). Kar nekaj se šopirijo. Sicer se zadeva omili, če se obrneva in nekaj časa spremljava to psico na sprehodu. Potem nekako dojamejo, da jim naš ni nevaren. Vedno pa tudi nimam časa ali volje tega delat. In ja, določene psice se še kar šopirijo. In če bi bil naš odpet- komu se lahko žalim, če jih pokasira med napadom.
Za svojega psa upam trditi, da ga povodec ne ovira preveč, ker se strapa tam, kjer mu je dovoljeno, kjer pa jaz mislim, da mora biti na štriku, je pač na štriku. Lahko bi bil odpet, saj gre prav tako poleg mene, dejstvo pa je, da ljudje v naselju res rajši vidijo psa na štriku.
 
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #2389 : petek, 20.03.2015 : 18:41:52 »

Poleg tega, jaz sem zelo zbircen clovek. Izberem si svoj avto, svoje pohistvo, trgovino, kjer nakupujem in tudi pri lastnikih in psih sem zbircna. Imam vso pravico sama izbrat psa in lastnika, ki sta mi vsec in ce je zelja obojestranska, se to zgodi, da se pozdravimo, vsi ostali pa stran od mene. In ja, drugace sem zatezena in grdo gledam in se derem, ce je treba.

Podpis pod tole. Pa čeprav to marsikomu ni jasno in potem ostanem malo čudna  Roll Eyes
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2390 : petek, 20.03.2015 : 20:48:35 »

Je vedno tako? Če imaš dva psa, sta v bistvu bolj hrabra in večja mačota? Torej je imeti dva psa veliiiiko drugače kot imeti enega psa?

Imajo potem taki psi težavo v skupino sprejeti naključnega psa, da bi se poigrali? Je to zaradi rangiranja?

Ni vedno tako. Niti ni nujno, da sta dva psa skupaj bolj hrabra, macota, je pa drugace imeti dva psa na sprehodu kot enega, to vsekakor - predvsem z vidika drugih psov in njihovih lastnikov. Sicer odvisno od pasme, velikosti. Ko sem sprehajala bulmastifko in pitbulko skupaj, se ne spomnim niti enega psa, ki bi se upal spustiti v nas. Niti tisti, ki so to sicer redno poceli (in tudi kaj naluknjali - pri drugih, ne pri meni). V nekaterih primerih je prisla stvar celo tako dalec, da je pes lastniku, medtem ko se je ta drl "Saj ne bo nic naredil." usel in ga je tipo moral loviti. Ni kaj, fajn so se natrimckali. Ampak samo pri srecanjih z bull...; pri 17. letnem slepem starcku so se obcasno se vedno (poskusali) nekaj ven metat in pametovat in blefirat. No, ne vedno. Posamezen pes enkrat, maksimalno dvakrat.

Nakljucnega psa moji niso sprejeli, sami sebi so bili vedno zadosti in niso ne zeleli, ne potrebovali druzbe drugih. Rangiranje ni imelo veze tu.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2391 : petek, 20.03.2015 : 21:08:05 »

zakaj je avtomatsko kriv lastnik psa, ki je vpleten v napad, če pes ni na štriku ...

Aja? A to ziher? Sem mislila, da je avtomatsko kriv tisti pes oziroma tisti lastnik, katerega pes je ugriznil, neglede na povodec?


Nanook, se je spremenilo. Grin Včasih so naju vlačili po zobeh ob omembi bulerjev in brc, zdaj je to postalo obrambni Top1. Tongue

 Grin Grin Grin Aja, saj res. V Idriji imamo poseben izraz za takole spreminjanje mnenj/odnosa. Pa bom prijazna in ga ne bom zapisala.  Evil  Tongue

Lanabela in Angseter, situacija, ki jo opisujeta - se pravi "kako je po najinih izkusnjah danes" v sporocilih tu in tu, je zelo omiljena, benigna verzija situacije (pri nas) nekje 20 -15 let nazaj.

Res pa opazam, da je vec pametnjakovicev. Ima se kdo take izkusnje? Recimo da leto in pol star otrok vodi psa (ki nato tega otroka vlece po cesti, ker pac zagleda macko in se zacne mat histericno dret na psa in un samo se bolj zasiba), pa da 6 letna puncka vodi odraslega predebelega pitbulla, ki ni ravno ljubitelj drugih psov, starsev pa nikjer na vidiku. Sredi mesta, ob glavni, zelo prometni cesti, kjer se sprehaja ogromno ljudi s psi. Takih taultra pametnih se res ne spomnim. To je neka nova moda al kaj. ŠŠŠjastih Cesarjancev niti ne stejem vec.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2392 : četrtek, 26.03.2015 : 11:10:18 »

Citat
Nanook, se je spremenilo. Grin Včasih so naju vlačili po zobeh ob omembi bulerjev in brc, zdaj je to postalo obrambni Top1.

Ja žal res. Brce, solzivec, noži, paralizatorji, iztikanje pči s prsti, davljenje z golimi rokami...ni da ni. Pri obrambi pred superpodivjanimi pasjimi zverinami je dovoljeno vse.
Tovrstno pisanje je tudi že rodilo sadove - recimo divjaško zbrcan trimesečni mladič, ki si je drznil približati mačotu na pol metra.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2393 : četrtek, 26.03.2015 : 11:11:13 »

pči = oči seveda
Logiran
joe cool
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


WWW
« Odgovor #2394 : četrtek, 26.03.2015 : 12:10:16 »

Citat
Spuščeni psi naj bodo tisti, ki se sploh ne zmenijo za mojega psa, ker če imam jaz psa na poleg in nekaj delava ali pa samo hodiva, ne maram, da posegajo v mene in psa, ker vsakega psa mu pač ne dovolim pozdravit. Poleg tega pa, sej ne veš, ali privezan pes tolerira pse in koliko, zato je edino pravilno, da so spuščeni psi le takšni, ki ne rinejo v druge pse. Pa naj si nekam zataknejo, moj ne bo nič naredil, potem pa naredi ali pa vsaj poskuša. V enem letu sem morala brcnit 2 psa, kjer bi se lahko končalo z ugrizom mojega, ki je bil na povodcu. K sreči znam plesat s psom in se umikat, marsikdo pa tega ne zna. To, da se zmenijo med sabo, tudi to pri meni ne gre skozi. Nima kdo kaj terorizirat mojega psa, niti moj drugega, sej nismo v ringu. Če imam svojega spuščenega, ko vidim psa, ga pokličem in dam na povodec, potem pa spet spustim. Tako pričakujem tudi od vseh ostalih, razen teh, ki se že poznamo. Pika stop, podčrtano z rdečo.


Tudi jaz podpišem. Sem si pa po zadnjem napadu (spuščen briard kontra beagle na povodcu) omislila sprej, ker sem videla, da od lastnikov takih psov pač ne morem pričakovati sodelovanja in pomoči ("joj, pa ponavadi je tako luštkan na sprehodu" - je rekla babnica, ko se je prikazala izza ovinka)  Angry  Angry )
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2395 : petek, 27.03.2015 : 13:11:51 »

O..ja ja... Meli eno tako mamo v šoli  Lips Sealed
Enkrat sem nadomeščala inštruktorco pri enem tečaju male šole, ki je zbolela. In med tečajniki je bila gospa, ki je redno hodila z dvema otrokoma in argentinsko dogo, ki jo je vzela nekje na hrvaškem, V času nakupa je bila že malo večji mladič, ki je do takrat živela v pesjaku. Mi razlaga kako in kaj, jaz ji govorim, kako se mora še posebej pozorno posvetit socializaciji, ker je bilo vidno da je psu nelagodno ob dotikih tujcev in je bila v splošnem kar zadržana in nesproščena, ona pa svoje naprej. Najbolj me je zmotilo pa ravno to, da je kar z užaljenostjo v glasu govorila kako jo je nekdo pred trgovino okaral, da zakaj je njena punčka (verjetno okoli 8 let stara) sama s psom zunaj, da jo tamala pa ja zna tudi sama sprehajat in da kako nesramen je bil tale mimoidoči. Je hitro utihnila, ko sem ji povedala, da je imel mimoidoči prav in da tega ne sme dovolit. Kasneje je uro zapustila, ker ji ni bilo prav, da sem ji povedala, da se ne more obnašat tako, da med delom moti vse tečajnike (otroci so namreč skakali do vseh in božali njihove pse in na splšno neubogali) pa tudi sicer ni upoštevala navodil.
Edini človek za katerega sem kdaj preverila kje okvirno živi, da bi bila pozorna ali se mogoče kar izognila tisti lokaciji Tongue Seveda je po nekaj mesecih psica iskala novi dom...  Roll Eyes  Undecided
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2396 : petek, 27.03.2015 : 13:50:32 »

Meni je ena starejsa gospa na plocniku v centru Ljubljane prav grdo brcnila petmesecnega mladica, ki je bil na kratkem povodcu (torej ne na fleksiju) ob moji nogi in je ni slivil pet posto. Se danes ne vem zakaj, ker sem bila posteno v soku in je bilo vse kar sem uspela narediti to, da sem se za njo zadrla, ce je cisto zmesana, ona je pa nekaj nerazumljivega nazaj zagrundala. K sreci se pes ni prav dosti sekiral, se mi zdi, da je vse skupa vzel tako nekako, kot da mu je nekdo po nesreci stopil na nogo in nisem zaradi tega imela kasneje nobenih tezav. Ampak jaz mam flete, ki so naceloma taki flegma veseljaki, za katere je zivljenje lepo. Ce bi se pa to zgodilo kakemu obcutljivemu psu, bi pa lahko bilo povsem drugace in kriv bi bil pes, ne pr**** od babe, ki sovrazi zivali in je vse skupaj sprozila. In bojim se, da bo cedalje vec takih sovraznikov psov, ce se bo gonja proti psom nadaljevala. Ker na koncu itak naj**** tisti, ki nismo nic krivi in nasi psi.

Zato se mi je oddaja zdela pozitivna, ceprav je definitivno imela nekaj napak, s cane corso brez ovratnice ob kolesu na celu. Ampak, glede na to, da je bila tisti hip huda histerija zaradi nevarnih psov, lahko razumem, da je potem treba iti v drugi ekstrem, ce zelis postaviti protiutez taksni gonji. K sreci se je vse skupaj zdaj spet malo umirilo in so druge stvari na tapeti, no v medijih.  Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2397 : nedelja, 29.03.2015 : 09:20:06 »

A bejz no, Lanabela.  Roll Eyes  Ja ja, pisanje o tem, da se clovek lahko brani, ko ga napade pes, je krivo, da nekdo zbrca mladica... Je malcek napad cloveka prezivel?

Po tej logiki ima propaganda posiljevanja okolice s psi na vesti kar nekaj mrtvih psov (vecjih in manjsih), hudo poklanih otrok in odraslih, pa tudi kaksnega zastrupljenega (in jasno nic krivega) kosmatinca, da sirsih posledic v druzbi niti ne omenjam.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2398 : nedelja, 29.03.2015 : 10:45:16 »

Čisto v redu je, če se napiše kako se lahko človek brani. Vendar je šlo pri tokratnem pisanju (pa ni mišljeno pisanje na tem forumu, da smo si na jasnem, obstaja tudi še kaj drugega) čez vse meje. In ja seveda, tako pisanje prispeva k temu, da si nekdo upa narediti nekaj, kar si prej ni upal (enako velja za sovražno pisanje katerekoli vrste).
Ob tem nekega uporabnega nasveta, kako se ubraniti dveh psov hkrati nisem zasledila. Manjkali so celo uporabni nasveti, kako se ubraniti enega samega psa, da o tem, kako se napadu izognemo in o tem kako sploh prepoznamo psa, za katerega obstaja možnost, da bo napadel ne govorim. Prav tako je zelo umanjkalo opozorilo, da je brcanje (dovolj velikih odraslih) psov izjemno nevarno za lastnika nog in bulerjev na njih. Namreč: psa, ki ga je moč odgnati z brco, je moč odgnati tudi na celo vrsto za obe strani varnejših načinov.
Če imaš zares veliko smolo in naletiš na resnično nevarnega psa (ki so resnici na ljubo izredno redki), ga bo brca, ki ga ne bo na mestu onesposobila,  samo še bolj razdražila. Rada bi videla povprečno močno  babnico, ki nima nekih posebnih znanj v borilnih veščinah, kako bi z eno brco onesposobila psa težjega od recimo 20, 30 kilc.

Ne vem sicer na kakšno posiljevanje okolice s psi misliš. Če ti gre vse kar ima 4 tace in ni tvoje, na živce, je bolje da si psa sploh ne omisliš. Ne vem o kakšnih hudo poklanih otrokih in odraslih govoriš, saj lahko v celotni naši povojni zgodovini naštejemo hudo poklane na prste.

In ja seveda de zastrupljevalci nastavljajo strup zaradi pasjih drekov in podobnega. Ja pa ja de. To so ljudje jezni na ves svet in jim je nastavljanje strupa samo ventil. Za sproščanje frustracij, ki s psi nimajo nobene zveze.

Glede na to, da brcanje pasjih mladičev in psov na povodcih nasploh nikakor ni bilo ravno pogosta zadeva, zdaj pa se kar naenkrat pojavlja več primerov, bi rekla da bo kar posledica vse bolj histeričnega vzdušja (pa samo zaradi psov). Zato se je en tak pomirjujoč prispevek res prilegel.
Konkreten mladič je bil hudo poškodovan, ne vem ali je preživel ali ne.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2399 : nedelja, 29.03.2015 : 12:50:45 »

Ne berem tracarij in ne vem kaj in kako pisejo. Me je pa Jana spomnila na gonjo pred leti, ko sva si takrat celo drznili omeniti brce, bulerje,... Odzivi so bili... ja no, kakrsni so pac bili. Trajali so priblizno toliko casa, dokler pisoci tudi sami niso izkusili kaksnega napada oziroma bolje receno "napada". Kdor takrat ni razumel kaj sva zeleli povedati, vec kot ocitno tudi danes ne razume. In ce nek clovek ne premore niti toliko samokontrole in prisebnosti ter ne zmore presoditi resnosti dolocene situacije, no, potem problem ni tako ali drugacno pisanje, ampak tocno ta clovek. Ce recimo nekdo premlati triletnega otroka s palcko v roki, zato ker je pac na internetu prebral, da se mora cloveka s palico premlatit... je krivo pisanje na internetu. Tisti, ki je mlatil, nima nic s tem. Super logika, res. Cist po amerikansko.

Ko govorim o posiljevanju okolice s psi, mislim na popolno pomanjkanje empatije, spostovanja do drugih, sprejemanja in razumevanja drugacnosti, raznolikosti; razumevanja da nimajo vsi radi psov, da se jih marsikdo boji, da nimajo vsi psi radi stikov z drugimi psi, da se marsikateri pes drugih psov boji, da so nekateri psi bolni in jim ni do stikov z drugimi,...; mislim na "zakon" kjer velja da "moj ne bo nic naredil, dokler je tvoj manjsi kot moj/dokler jih imam jaz vec kot ti/dokler moj izgleda bolj grozno kot tvoj". In to velja za obe strani, tako lastnike kot nelastnike psov. In tega razumevanja, spostovanja, vsaj kancka empatije oziroma splosnega prikaza custvene inteligence, ki ne bo ravno na nivoju psenicnega kalcka, no, tega pac ni. Tega ni bilo pred 15-20 leti, tega ni danes. Prav tako se razumevanje psov in prepoznavanje pasje govorice ni prav nic izboljsalo; se vedno je na takem nikakvem nivoju kot prej. Pa saj, ce se socloveka ne razumete/razumejo, kako boste/bodo potem psa, a ne. Na situacije gledate izkljucno samo s svojega vidika v stilu "ce se to meni nikoli ne zgodi, ce jaz tega ne vidim, ce jaz tega ne zmorem, dozivim,...potem tega ni". Ce ti ne zmores presteti hudo oklanih ljudi na vec kot prste in to od vojne dalje, se ne pomeni, da jih ni bilo. V tracarskih cajtngih pac ni zapisano cisto popolnoma vse, kar se je kdajkoli zgodilo.


Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 155 156 157 158 159 [160] 161 162 163 164 165 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines