mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 06.06.2024 : 16:00:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Zasuk želodca
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zasuk želodca  (Prebrano 80733 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #120 : ponedeljek, 21.11.2005 : 15:41:21 »

Bučka, čimprej se pozdravi.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #121 : ponedeljek, 21.11.2005 : 15:54:43 »

Bucka, tudi jaz drzim pesti za vaju, da bi tudi operacija bila cimprej mimo in da bi se Buca bolje pocutila. Zal je res, da je brez operacije moznost zasuka precej visoka. Mi smo mislili, da smo med tistimi srecnezi, ki se jim zasuk ne ponovi, pa smo drugega doziveli tocno eno leto po prvem. In mi je zal, da smo cakali tako dolgo in nismo operirali ze preventivno. Zal pa meni takrat ni nihce povedal, da je operacija nujna (ali pa jaz zaradi stresa nisem dobro poslusala). Cry Pocohaj Buco in lp
Logiran

WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #122 : torek, 22.11.2005 : 11:31:44 »

Bučka: upam, da bo vse ok in se ne bo ponovilo.

Zdej pa vprašanje: Koliko časa po zaužiti hrani se je to zgodilo, koliko časa po zaužiti hrani si šla na sprehod? Koliko časa si rabila, da si videla za kaj gre in v kolikšnem času si prišla do veterinarja?

Ali, če fiksirajo želodec to pomeni, da se kaj takšnega nikoli več ne more zgoditi? Ima to kakšne stranske učinke oziroma neprijetnosti?

Tudi drugi, i ste to doživeli mi prosim opišite te svoje izkušnje...

Jaz namreč ne vem kam bi jo peljala, če bi prišlo do tega... Ali do tistega, ki mu najbolj zaupam ali do tistega, ki je najbližji??!
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #123 : torek, 22.11.2005 : 11:45:18 »

ok, nisem Bucka, pa vseeno:

- nam se je to zgodilo malo vec kot eno uro po hranjenju
- po hranjenju ni Spela nic skakala, nismo se sprehajali, ... lezala je.
- prisla je noter in se silila na bruhanje, peljala sem jo ven in takoj opazila, da jo napihuje (takrat je bila na vsaki strani napihnjena pribl. 5 cm). Takoj mi je bilo jasno za kaj gre.
- od takrat do veterinarja smo rabili 15 minut (s pokanjem v avto, iskanjem dokumentov, klicanjem dezurnih klinik, ...). V tem casu je psico napihnilo, kot da je pozrla 2 kosarkarski zogi ...
- mi smo sli k najblizjemu dezurnemu veterinarju, ki pa jim zaupam. Ce bi se mi javil nas veterinar, bi sli tja. Verjetno bi potrebovali kaksno minuto vec.
- ce zelodec fiksirajo, se skorajda ne more vec ponoviti... Jasno, pa se vedno obstaja tisti nesrecen %, ko se rec lahko ponovi ... Potem je ponavadi "stala", ker se rec tezko se enkrat dobro fiksira. Pa tudi po vsakem ponovnem zasuku je moznost za naslednjega bistveno vecja.
- pri Speli ni nikakrsnih stranskih ucinkov oz. posledic  operacije, zivi povsem normalno zivljenje.
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #124 : torek, 22.11.2005 : 12:02:19 »

Bučka je jedla okoli 20ih, kakšnih 10-15 minut po jedi se je začela čudno vesti, nekje 20:50 smo bili pri dežurnem veterinarju. Po jedi se ni igrala, ni šla na sprehod, nič. Ko sva čakali prevoz sva še hodili okoli, ker je imela drisko, lulala je, se afnala ob mimoidočih, skratka... zanimiva reč, tale zasuk...
Maja, kje ste operirali Špelo?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #125 : torek, 22.11.2005 : 12:03:38 »

V Skofji Loki na kliniki Loka, tam imamo namrec lececega veterinarja.
m.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #126 : torek, 22.11.2005 : 12:19:42 »

Jaz namreč živim v Bitnjah - to je med Šk Loko in Kranjem in sta mi tudi ti dve kliniki najbližji. Pa ne vem komu naj bolj zaupam - Loki ali Medicovetu? Če je pa dežurna potrebna, sta pa ti dve kliniki itak povezani in nimam kaj izbirat... Do Ljubljanem kjer jimnajbolj zaupam, bi bilo pa najbrž predaleč...
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #127 : torek, 22.11.2005 : 14:17:28 »

Jaz v Medicovet ne peljem niti bolhe vec, so mi skorajda fentali eno dihurcico (po operaciji so jo nezbujeno in neogrevano "vrgli" v carrier in pozabili nanjo) ... Lahko ti pa se Noli razlozi kako so njeni Tari tako super operirali zelodec, da je imela cez par dni ponovnega... Pa se kdo se najde, ki ima z njimi "super" izkusnje. Ok, vem, da se vsakomur zgodi napaka, ampak malomarnost je pa druga rec ...
Stasu pa jaz zaupam 100%.
No, to so pac moje izkusnje, verjamem, da ima kdo tudi drugacne.
m.
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #128 : torek, 22.11.2005 : 14:41:48 »

Kot je že maja napisala NIKAR V MEDICOVET!!!!

V času tiste "čudne lune", ko je moja imela v treh tednih dvakrat zasuk, so tam poleg Tare operirali še dve psici, vse tri so potem v Loki operirali še enkrat  Shocked Undecided Lips Sealed!!! No coment..... Žal po uradni poti nisem mogla storiti nič  Undecided sram, saj je zame uradna razlaga, da so popustili šivi.

Na gorenjskem sta zaupanja vredna Zlata (Lesce) in Bernik (Škofja Loka).

LP Noli
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #129 : torek, 22.11.2005 : 15:42:34 »

Je res, da je zasuk želodca pri manjših pasmah redkejši oz. ze zgodi le izjemoma?

LP,
Diana
Logiran
Marc
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #130 : torek, 22.11.2005 : 20:35:13 »

Madona ste me prestrašli s tem pisanjem. Zdaj pa vsake pol ure hodim gledat, če je moj pes še živ.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #131 : sreda, 23.11.2005 : 08:49:09 »

Jah jaz sem ponavadi psa peljala v mestni log, mačke pa v šk loko ali enkrat v lesce. včasih sem bila s kliniko loko zadovoljna, zdej mi je pa malo dol padla, ker mi je staš zato, da ni naredu nič, zračunal celga boga, zadevo sem pa na konc sama rešila. tista mlada punca, ki pri njem dela, je sicer prijazna in simpatična, ampak ji strokovno ne zaupam preveč. v medicovet sem fabijopeljalo edino po edemid forte, ko sem mislila, da ji voda zaliva pljuča - mi je tud tista veterinarka tam rekla, da sliši vodo v pljučih... drgač mi je pa v medicovetu všeč tista sestra, ki je ful prijazna, vedna da ful testerjev in svetuje tako,d a čim ceneje skoz prideš...

ok uglavnem, če pride do zasuka peljem v šk loko! samo kaj pa, če takrat staš ne dela?? da delajo samo njegovi zaposleni?
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #132 : sreda, 23.11.2005 : 09:24:29 »

Itak morajo zasuk operirati trije (anestezist, asistent, pa kirurg), minimalno pa dva. Zagotovo pa se Urša ne bo sama lotila operacije  Wink.

LP M
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #133 : sreda, 23.11.2005 : 10:50:51 »

Madona ste me prestrašli s tem pisanjem. Zdaj pa vsake pol ure hodim gledat, če je moj pes še živ.

Ja, jaz sem včeraj že spet klicala dežurnega, ker je začela cmokati, se lizati po trebuhu in po zadnjih nogah, potem se je pa ulegla in krvavo gledala. Dežurni je svetoval naj ji damo eno žlico hrane, če bo jedla potem je verjetno vse OK, če pa bo odklonila pa naj pridemo. No, Bučka je itak pojedla, sem pa vseeno do enih ponoči bedela. Potem sem padla dol, ker pujsa je itak smrčala kot da je praznik in ni zase vedla Smiley. Zoprno je, ker sva oba živčna in blazno pozorna na vsako spremembo, da se potem že vprašaš, če si sploh še normalen... Undecided

Naslednji petek imamo pa termin za operacijo.
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #134 : sreda, 23.11.2005 : 13:29:04 »

če bo jedla potem je verjetno vse OK, če pa bo odklonila pa naj pridemo.

ta je huda  Huh, če je kuža dovolj požrešen ..... moja je besno pobirala mačje brikete pred kliniko z zasukanim želodcem  Roll Eyes Cool.

Naslednji petek imamo pa termin za operacijo.

šele
to je 10 dni od delnega zasuka, če prav štejem  Huh
jaz bi šla prej  Undecided

držim pesti da bo do takrat vse ok, seveda potem pa še boljše  Wink Kiss

LP Noli
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Zasuk želodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines