mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 15:40:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Zasuk želodca
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zasuk želodca  (Prebrano 80017 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #165 : torek, 02.05.2006 : 20:36:02 »

ali so znaki pri delnem zasuku enaki kot pri popolnem?
Sedaj vsakič, ko je fabija kaj nerazpoložena ali jo kaj daje ali če bruha, vedno pomislim na zasuk in sem vsa panična...

Na pomlad se večkrat zgodi, da je travo in potem bruha. včasih je travo in ne more bruhat, se pa vidi da bi rada in da ji je slabo. Potem bruha šele zvečer ali pa sploh ne in je kasneje vse ok.

A bi me moralo kaj skrbeti? Je pa pomoje že kar par let tako, da spomladi, ko začne rasti trava, jo ona je in bruha...
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #166 : petek, 12.05.2006 : 08:57:24 »

ne, nic te ne rabi skrbet. To je normalno. Jaz imam tudi eno tako kravo doma, ki se pase ...
Pri zasuku, tako delnem kot popolnem (do tega pride, ce ne urgiras dosti hitro), zacne psa napihovat - to je zelo ociten znak in ga ne mores spregledat.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #167 : petek, 12.05.2006 : 10:06:03 »

Jaz imam tudi eno tako kravo doma, ki se pase ...

He he, se spomnimo sprehoda po mestu Wink Smiley
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #168 : petek, 12.05.2006 : 10:32:08 »

Pri nas se pasenju trave izogibamo,ker si nikakor ne želim,da bi moral Lojze po štirih operacijah(po torziji še tri zaporedne hernije)z napenjanjem preveč obremenjevati želodec.Tako uporabljamo metodo,ki se super obnese,on jo pa obožuje-2 do 3x na teden dobi probiotični jogurt.Od kar mu to dodajamo nima nobene potrebe pasti travo.Po vsem tistem šekljanju njegovih črev je namreč imel nemalo problemov z prebavo,zaprtostjo itd.
Sicer smo pa vedno pazili,da se je ni najedel preveč,saj lahko ostra trava pri pretiranemu pasenju pri psih poškoduje sluznico želodca,pa imaš spet probleme.
LP Tjaša
Logiran
Pehta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 124


« Odgovor #169 : petek, 12.05.2006 : 15:20:16 »

Kako probiotični jogurt? Pač 2-3x na teden ga poje in slabosti ni ali  kako Undecided
Jaz sem moji dala jogurt čisto mimogrede, ampak prvič. Mleka ne prenaša-po njem je do zdaj še vedno bruhala. Po jogurtu je pa bil danes mir, čeprav sem ji ga dala čisto malo.

Lp, P&p
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #170 : sobota, 13.05.2006 : 10:21:53 »

V probiotičnem jogurtu so mlečnokislinske bakterije in ostale kulture,ki ugodno vplivajo na mikrofloro v prebavilih.To je posebno dobro dajati tudi psom po kakršni koli terapiji z antibiotiki,saj je znano da le-ti delno uničijo mikrofloro v organizmu.Poleg tega mi je to vsekakor bolj naravno,kot psa filati z Ranitalom ali Rupurutom, ki sta znana po tem,da zavirata pretirano izločanje želodčne kisline.Količina pa je odvisna od velikosti psa.Jaz našim,ki imata preko trideset kg dajem cel jogurt za obrok.
Kar se pa mleka tiče,jaz ga našim nisem nikoli dajala.Z mlekom je bilo konec tisti moment,ko sta šla od matere stran.
LP Tjaša
Logiran
n00bek
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #171 : sobota, 13.05.2006 : 11:05:18 »

Ko takole prebiram vse probleme psov, se samo za glavo drzim, kako napacno smo in so osvesceni lastniki psov. Kje bi se kdo spomnil na zasuk zelodca ipd. da bi ga peljal veterinarju, verjetno bi pocakal do takrat, da pride kravo osemenit, pa sproti se psa pogleda Cheesy.. Pisuka js vsak dan preberem tok stvari, da me bol skrbi za psa k pa za karkoli druzga.

Ne resno, hvala za vse informacije, ceprav nisem sam nic spraseval, je pa vsekakor zanimivo branje. Ker v kratkem dobim majhno psicko, sem se toliko bolj hvalezen Cheesy .. drugace pa sem si zacel zapisovati vse mogoce tel stevilke in naslove v kaksnem bog - ne -daj - nesrece takem primeru in imam vse pri roki, se predno se prikobaca zvirca na dom Cheesy .. v zalcu v ambulanti so mi za ta primer povedali, da drugace ni dezurnih kirurgov ampak je vedno dezuren en veterinar, ki ga poklices na mobilca, kirurska ekipa pa je zbrana v najvec 20min od klica, tako da sem vsaj malo bolj sproscen..

se enkrat good job people!
Logiran
almoj
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #172 : petek, 09.03.2007 : 09:09:33 »

Pred dvema tednoma je tudi naš Rex (vitalen rottweiler skoraj 11 let) doživel zasuk želodca. Bila sva zunaj pred hišo, pač tako kot zmeraj, ko mu je kar naenkrat šlo na bruhanje vendar po več poiskusih enostavno se ni mogel izbruhat. Že to mi je bilo sumljivo, ker bruhal ni skoraj nikoli. Nato se je umiril in se usedel. Takrat sem videl, da ima grozno napihnjen trebuh. Takoj sem pomislil na zasuk želodca, ker je imel sosed enak problem. Čudno se mi je zdelo le, ker ni nič jedel razen ene jabolke katere so mu bile izredno všeč in vodo je pil, skratka normalen dan.

Čez manj kot eno uro je že bil na rentgenu in na operacjiski mizi.

Prvi in drugi dan po operaciji je bil še slab, nato pa vsak dan boljši. Za jest in pit je dobival po navodilih večkrat po malo in je takoj vse pojedel. Bil je že vredu, zmenjeno je že bilo kdaj mu pridemo šive pobrat, ker se mu je rana super zacelila, nakar je en teden po operaciji izbruhal hrano. Dobil je inekcijo in kasneje tablete za umiritev želodca. kar je pomagalo. Vendar dva dni po tem se mu je začelo stanje slabšati. Bil je utrujen, na blato je težko šel, pa še takrat, je bilo tekoče. Zadnji dan je bil že prav bogi. Domov ga je prišel pregledat njegov veterinar in je na žalost ugotovil, da so mu odpoveda jetra. S težkim srcem smo se odločili, da ga uspava.

Težko je, kadar misliš, da je že vse vredu, nakar udari neki drugi zaplet. Edino kar me tolaži, da smo zanj storili vse kar je bilo v naši moči  Cry
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #173 : petek, 09.03.2007 : 11:02:22 »

 Cry Cry Cry mi je vedno znova hudo pri srcu , ko odide pasji prijatelj.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #174 : petek, 09.03.2007 : 12:24:26 »

Almoj, moje sočutje. Pa potolaži se čimprej

Sicer je pa zasuk želodca in rottweiler kar v pogosti povezavi.
Logiran
guju
rad pišem
****
Sporočil: 308


« Odgovor #175 : petek, 09.03.2007 : 13:56:58 »

Almoj, moje sočutje. Pa potolaži se čimprej

Sicer je pa zasuk želodca in rottweiler kar v pogosti povezavi.


Tudi moje sožalje.


Katere pasme pa so bolj nagnjene k temu? Brala sem, da tiste z "globokim prsnim košem", ampak mi to ne pove kaj preveč ...
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #176 : petek, 09.03.2007 : 14:29:12 »

Kaj po operaciji, ko želodec"privežejo, prišijejo" nekam, kam? se to ne more več ponoviti???
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #177 : petek, 09.03.2007 : 15:57:18 »

Konkretno bi ti tezko odgovoril. Sem pa pred casom slisal "govorice" oz. mi je nekdo povedal, da policijskim in/ali "vojaskim" psom prisijejo zelodec zaradi tega, ker morajo biti ves cas v pripravljenosti. Torej ni vazno ce se je pred 5 minutami najedel, ko je akcija je akcija. In zaradi tega naj bi pac izvajal ta poseg. Ali je res ali ne pa bo povedal kdo drug.

Lp, Marko
Logiran
almoj
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #178 : petek, 09.03.2007 : 17:32:46 »

Kaj po operaciji, ko želodec"privežejo, prišijejo" nekam, kam? se to ne more več ponoviti???

Ja želodec mu prišijejo, mislim da je veterinar rekel na trebušno steno ali nekaj podobnega.
Zaradi prišitja naj se zasuk ne bi več ponovil.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #179 : petek, 09.03.2007 : 17:41:41 »

V moji "vojaški" praksi belgijskim ovčarjem želodca niso prišijevali. Ne vem, kako je danes.
Edino kar vem je to, da je smrtno nevarna reč. Jaz se trudim v tej smeri, da po obroku vsaj tričetrt ure psice ne vodim ven, koneckoncev imava pred lulanjem tri nadstropja stopnic.
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Zasuk želodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines