mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 14:46:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Zasuk želodca
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zasuk želodca  (Prebrano 80015 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #195 : petek, 13.04.2007 : 20:41:59 »

Uf a to je šlo za velikega švicarskega planšarskega psa? Mi lahko poveš od kod je bil...
Res žalostno Cry Cry Sožalje lastnici sram
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #196 : petek, 13.04.2007 : 21:18:45 »

Apollo, pri moji sosolki iz faksa, so se tudi ze srecali z zasukum pri njihovem svicarju. Zasuk je imel zvecer, nekaj ur po vecerji, ko je spal v garazi (ponavadi spi zunaj, takrat je bil izjemoma notri). In so ga se pravocasno slisali... Bil je 1x operiran in od takrat je mir.
Logiran
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #197 : petek, 13.04.2007 : 22:45:54 »

Huh jaz sem pa mislila, da pri švicarjih to ni tak problem... sram Itak zaradi velikosti in globokega prsnega koša po literaturi spadajo med podvržene pasme Undecided, ampak priznam da nisem vedela, da se tudi realno pojavlja... No vsaj za kakšen tak primer do sedaj nisem slišala Huh Bomo mogli bit pozorni še na to Cry
Logiran
amoss
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #198 : petek, 16.05.2008 : 10:25:14 »

Naš fant (brazilska fila) je tudi v torek utrpel torzijo želodca. Cry
Jedel je zvečer, nič kaj ekstra pil, in takoj po jesti šel samo lulat in spat.Zjutraj je bil normalen, šel lulat, kakat in nato ga je čez pol ure "napihnilo".Trebuh je bil kot pri breji psici jajčast, ogromen kot pri kravi in ko sem potrkala po trebuhu zvok kot bi tolkel po bobnih.Samo je ležal, želel je ruhat a ni mogel, slinil se je, hudo sopel in jamral.V roku 10 minut sva bila pri veterinarju kjer so potrdili mojo teorijo da gre za zasuk želodca.Najprej je ene pol ure prejemal infuzijo in dobil antistresno terapijo, nato operacija, ki je trajala 3 ure.Vranice ni bilo potrebno odstraniti, so rekli da sva zelo hitro prišla.Tisti dan je prespal na veterini prejemal ogromno infuzij, v sredo je prišel domov.Od takrat naprej vidno hira, sicer pije je ne, tako da ga imamo na infuziji doma.Ko smo že mislili da je vse za nami najhujše smo ugotovili da se želodec ne krči in ne opravlja svoje funkcije, zato vse kar spije tudi izbruha, ne vemo še ali se bodo funkcije želodca povrnile ali ne, zaenkrat kaže slabo.Vsi smo že utrujeni, najbolj pa naš fant ki ves nemočen leži brez volje do življenja.
Vsi se samo še jočemo in sprašujemo ali ima še vse sploh smisel ali ne.Ali je imel kdo podobno izkušnjo z tem krčenjem želodca ali kdo ve ali je po tolikem času še možno da se povrnejo njegove funkcije in da se prične krčit?
Sprašujem se kaj je v njegovih mislih ko me pogleda z vsemi solznimi očmi ne vem več ali se je vdal in vstrajam samo še jaz ali si še želi živeti in je samo utrujen od vseh zdravih.Ko bi vedela kako se odločiti da bi bilo najbolje za njega, ali naj še vztrajam ali ga odrešim trpljenja.
Upam samo da nama angeli stojijo ob strani in se bo pobral.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #199 : petek, 16.05.2008 : 10:37:33 »

Ma ne vem, pametnega nasveta res nimam, mi je pa zelo žal za vas in za vašega fanta.

Našega je tudi pol leta nazaj napihnilo (Maltežan!!), pa ne vem od kje, kako, zakaj? Skratka, ukleščilo mu je mehur in ledvico, bil operiran, odstranili so mu ukleščeno (a sicer zdravo) ledvico, prišili mehur in del črevesja. Skratka, želim povedat, da sem ga morala jaz pustiti na veterini skoraj en teden. Ko smo prišli domov, je tudi začel bruhati vse, kar sem spravila vanj (pa še to je bilo premalo). Po nasvetu veterinarja, sem mu začela dajati tudi Ranital, da je umiril želodec in, da ni več bruhal. Sem ga pa še 2x naknadno peljala na infuzijo, ker je premalo jedel in je bil dehidriran. Potem je prišel k sebi in vsak dan je bil boljši in boljši.

Dokler je prejemal zdravilo je prejemal tudi Ranital, drugače je vse zbruhal.

Ne vem, pri nas ni šlo za zasuk, če sem prav razumela, ampak za napihnjenost ("blow"), zato tudi ne vem, če sem ti kaj pomagala ... Verjetno ne. Pa zagotovo ne bruha zaradi zdravil, ker ni nič konkrtenega pojedel, je pa verjetno nafilan z zdravili?

Kaj pa pravi veterinar?

Držte se ... pa velik čohec vašemu fantu, držim pesti za vas!
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #200 : petek, 16.05.2008 : 10:39:46 »

Verjetno ste skozi v kontaktu z vetom, on vam bo najbolje svetoval.
Kolega z n. dogo je imel enako izkušnjo vendar se je stanje v treh dneh normaliziralo in je sedaj brez problemov.
Želim,da bo enako pri vašem fantu, čimprejšnje okrevanje.
Logiran
amoss
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #201 : petek, 16.05.2008 : 15:01:01 »

Ja smo skozi v stiku z veterinarjem, greva vsako jutro na pregled pa še čez dan se slišimo.
V bistvu še sam veterinar ne ve kako bo to potekalo on samo pravi naj imamo upanje in poskušamo, da upa da bo.Sicer z zdravili ne pretiravamo da nebi še dodatno obremenili organizma ki je že tako prizadet zaradi same torzije, tako da dobiva samo ranital in reglan.
Ranital zgleda nič ne pomaga saj skozi bruha.
Tako da ni druga kot da ga filamo cel dan z infuzijami in čakamo kaj bo z želodcem če se bo zmanjšal ali ne in če bo pričel delovati ker trenutno ne deluje. :'
Hvala da držite pesti Kiss
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #202 : petek, 16.05.2008 : 15:07:58 »

Tudi pri nas držimo pesti. Upam, da bo vse v redu.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #203 : petek, 16.05.2008 : 15:17:04 »

Tudi jaz držim pesti da bo vse v redu!
Logiran
Lucija_p
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


« Odgovor #204 : petek, 16.05.2008 : 16:14:01 »

Saj bo, amoss. Ohranite upanje! Mislim na vas in vam pošiljam jate angelčkov, da bdijo nad vašim kužkom in ga čimprej pozdravijo  Kiss
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #205 : petek, 16.05.2008 : 16:27:33 »

amoss, tudi jaz drzim pesti za vasega pesjana. Za tak primer se nisem slisala, vsi psi so slej kot prej zaceli jesti normalno - tudi nas. Mogoce bi se posvetovali se s kaksnim veterinarjem? Jaz sem bila takrat zelo zadovoljna z dr. Zaninovicem. lp
Logiran

amoss
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #206 : petek, 16.05.2008 : 21:29:51 »

Hvala za lepe želje upam da se uresničijo Kiss
Kaja od kod pa je ta dr.Zaninovic?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #207 : petek, 16.05.2008 : 23:06:29 »

Kaja od kod pa je ta dr.Zaninovic?

Dela v Ljubljani, na prvi K Kliniki.

Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #208 : sobota, 11.10.2008 : 19:39:40 »

Amoss, kako se je koncalo z vaso filo?  Undecided
Logiran
amoss
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #209 : sobota, 03.01.2009 : 14:09:22 »

BINA Na žalost našega Amosa od 27.12.2008 ni več med nami. Cry
Maja nam ga je uspelo rešiti a se mu je v decembru ponovno zasukal želodec in ko smo prišli domov je bilo že zelo hudo tako da ni bilo več rešitve in smo ga morali prejšnjo soboto uspavati Cry
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Zasuk želodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines