mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 07.06.2024 : 13:19:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Zasuk želodca
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zasuk želodca  (Prebrano 80746 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #135 : sreda, 23.11.2005 : 13:51:07 »

ojejej, Noli, ne me strašit...to je 12 dni od delnega zasuka! Prej nas niso mogli uvrstiti nikamor, pa sva se strinjala, da je takrat OK sploh glede na veterinarjevo mnenje... Undecided

Tole s hrano sem jaz tudi pomislila, ker je Bučka 1. grozno lačna po tejle dieti in 2. je taka psica, da ji marsikdo ne bi verjel, da je kaj bolna (vsa napihnjena in po treh tacah je skakala in migala z ritjo...). Zato sem si pa dala vžigalice med veke...
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #136 : sreda, 23.11.2005 : 14:11:08 »

Bučka pri katerem veterinarju si bila to oz. kliniki?
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #137 : sreda, 23.11.2005 : 14:39:37 »

V Mestnem logu, pri Pečarju.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #138 : sreda, 23.11.2005 : 14:46:40 »

Joj joj potem pa tam tudi ni vse tako ok... Sem mislila, da tam jim pa res lahko zaupam.
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #139 : sreda, 23.11.2005 : 14:58:05 »

Pomoje ni take panike z zaupanjem, vsak deluje na podlagi svojih izkušenj. Morda pri psih, ki niso tako zelo požrešni to celo velja. Če pa svojega psa poznaš, veterinarju pač poveš,da to ni merilo zate in naj ti pove še kakšen namig, ki bi ovrgel ali potrdil njegove trditve  Wink. Vem (iz lastnih izkušenj  Tongue), da je takrat težko misliti s svojo glavo, vseeno pa malo kritičnega razmišljanja ne škodi. Tudi veterinarji so samo ljudje, včasih dobre včasih slabe volje  Wink.

LP Noli
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #140 : sreda, 23.11.2005 : 15:08:59 »

Joj joj potem pa tam tudi ni vse tako ok... Sem mislila, da tam jim pa res lahko zaupam.

Kje ni vse tako ok? V mestnem logu? Saj jaz Pečarju čisto zaupam, on je pač ocenil, da bo operacija lahko takrat... Glede na to, da je mnenj malo morje, je treba vihrati med njimi po najboljših močeh. Kar se operacij tiče najbolj zaupam prav ML, tudi zaradi anestezije! Seveda mi nihče ne daje garancije, da bo do naslednjega petka vse OK, ampak zaradi tega še vseeno ne bi tvegala posega pri kom, ki mu že apriori ne zaupam preveč. Jah, jeba je tole...
Logiran
Marc
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #141 : četrtek, 24.11.2005 : 00:17:53 »

Glede na to, da je lahko vzrok za zasuk tudi prehitro goltanje hrane, me zanima kako mladička 6 mesecev odvaditi tega? Moj enostavno hoče kar celo skledo pogoltnit, sploh nič ne grize samo golta. Vse kar lahko naredim je, da mu dam manj, pa 3x na dan. Apetit ma pa tak, da bi pojedel vse tri obroke naenkrat.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #142 : četrtek, 24.11.2005 : 06:23:20 »

Ce ti je prehitro, mu daj kaksno zogo v skledo ali pa ga hrani z zlicko-da pocasi dodajas brikete (kuhano hrano, karkoli pac ze dajes) v skledo. Par briketov pa par briketov pa par briketov.
Sicer pa za pse ne velja, da vsak grizljaj nevemkolikokrat prezvecijo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #143 : četrtek, 24.11.2005 : 08:14:23 »

Marc, tudi Atos je na začetku dobesedno žrl, sedaj pa se je malo umiril in rahlo bolj kulturno je Grin
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #144 : četrtek, 24.11.2005 : 09:53:23 »

Jap, tudi moja "mala" pošast Smiley je kot mladiček goltala vse kar je videla. Sedaj se je pa full umirila. Jo moram skoraj silit, da poje večerjo Undecided tuče pečenega mesa ne mara vedno Roll Eyes

Nekako se mi zdi, da se mladičkom manj pogosto pojavlja zasuk. Ali kdo kaj ve o tem?
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #145 : četrtek, 24.11.2005 : 14:20:30 »

Bučka naj bi bila zdaj operirana jutri popoldne. Danes zjutraj je namreč bruhala nekoliko krvavo peno (po pumpanju, ki me je v bistvu zbudilo), sicer pa ji je kar slabo. Mestni log ne more operirat, so mi pa svetovali, da se nujno zmenim drugje. Pri Zaninoviču so naredili rtg, ugotovili, da trenutno ne gre za torzijo in zato ni treba danes operirati, tako da naj bi jo jutri...Očitno ima neko rano v želodcu oz. ji nekaj povzroča slabost. Ali je imel kdo take izkušnje po zasuku oz. kaj bi lahko bilo (poleg tega, da so jo s sondiranjem ranili)? Ali je smiselno pred operacijo delat UZ trebuha ali kaj? Bojim se namreč, da fiksacija želodca ne bo rešila tistega, kar ima verjetno v želodcu...

Jaz nič več ne vem...razen tega, da je revčka že čisto zživcirana, vsakič ko jo vlačim po ambulantah. In da se odlično drži, žaba moja Smiley
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #146 : četrtek, 24.11.2005 : 14:36:32 »

Danes zjutraj je namreč bruhala nekoliko krvavo peno (po pumpanju, ki me je v bistvu zbudilo), sicer pa ji je kar slabo. Mestni log ne more operirat, so mi pa svetovali, da se nujno zmenim drugje.

Bučka, nočem te strašiti.
Ali se se glede te krvave sluzi pogovarjala z dr. Pečarjem (če se prav spomnim, bi on operiral) ali si govorila tudi z dr. Tozonovo.
Zadnja faza Erlihije so notranje krvavitve Undecided.
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #147 : četrtek, 24.11.2005 : 14:49:57 »

govorila sem s pečarjem.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #148 : četrtek, 24.11.2005 : 14:56:16 »

Nujno pokliči še dr. Tozonovo, ker se morata ona in tisti, ki bo psico operiral nujno konzultirat. Ker najhuje je, da tisti, ki operira ne ve kako in kaj in predvsem zakaj, če pride do kakšnih komplikacij.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #149 : četrtek, 24.11.2005 : 14:59:25 »

O Bučka boga, mene je groza, ko tole berem... držim pesti!
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Zasuk želodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines