mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 15:03:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Driska
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 20   Dol
Natisni
Avtor Tema: Driska  (Prebrano 66599 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Gregor_K.
gost
« : sobota, 07.09.2002 : 09:04:20 »

Nedolgo sem domov pripeljal mlado psičko novofundlanko.Vse super,psička pridna,ne kaka vsepovsod ipd.
Vendar se je pojavil en problem.Psička je dobila drisko.
Je lepo vse od kraja in ni izbirčna,hrano dobi trikrat na dan,vedno svežo,redno ji menjavam vodo ipd.
Poskusil sem z dieto z rižem in piščančjim mesom,s tem da sem ji prenehal dajati mleko ipd,vendar se driska ni ustavila.
Glist in ostalih zajedalcev nima.

Glede na to,da podobnega problema še nisem imel,oziroma je trejal le kak dan ali dva,tole pa se vleče enih 5 dni bi vas prosil za nasvete.
Kaj svetujete?

Lep pozdrav!
Logiran
altervita
gost
« Odgovor #1 : sobota, 07.09.2002 : 11:50:22 »

probaj hranit z ovčetino.
Ampak mislim, da tole ni hrana....pejt vseeno k veterinarju.

Aja, ko smo že ravno pri tem imam podvprašanje...živalsko oglje pomaga ljudem...kaj pa psom? Po mojem ja.

Huh
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2 : sobota, 07.09.2002 : 13:28:10 »

Ja, tudi živalim oglje pomaga. Mojemu je, samo pazi pol drekec, je namreč zelo smrdljiv in črno-zelene barve  Grin .

Oglje je super tudi za ljudi, ampak je treba vzeti cel kup tablet (vsaj tako piše). Je tudi obvezen pripomoček na potovanjih he he he.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #3 : sobota, 07.09.2002 : 15:14:54 »

Pri driski se najhitreje pomaga Darm gel od Canine, ki obnovi crevesno floro. Ampak, ce driska traja vec kot 2 dni, je treba k veterinarju.
Logiran
Pudlica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 65


« Odgovor #4 : nedelja, 08.09.2002 : 09:57:54 »


Hov,hov!
Halooooooooooooo..................5 dni driska,pa nisi nic ukrenil Angry .Joooj,to ni prijetno za cloveka in prav tako tudi za kuzeta ne.Ni mi jasno,da cakas s taksno zadevico,da bo sama minla.Cakas lahko kaksen dan,ne pa 5 dni,da je kuzetu ze posteno naceta crevesna flora.......
Ja lahko das zivalsko oglje,kot tudi linex kapsule.....pa se se najdejo zdravila zoper drisko.........v glavnem lahko izbiras med zdravili,ne pa,da cakas ("da se promet v ta zadnji ustavi ")

Lep pozdrav!
Logiran
LoneWolf
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #5 : nedelja, 08.09.2002 : 12:15:20 »

Jaz raje ne bi cakal.. kr je lahko parvoviroza ali kaj podobnega.. skratka ne splaca se cakat... pejd veterinarju.. mogoce pa vseeno ni tako nedolzna stvar...
Logiran
Gregor_K.
gost
« Odgovor #6 : nedelja, 08.09.2002 : 17:15:09 »

Hm,danes je bil pri meni prijatelj ki je veterinar.Dejal je da to ni prava driska-iztrebki so mehki,ne pa popolnoma utekočinjeni.
Poleg tega je dejal da je pes popolnoma zdrav,kar se je zdelo tudi meni saj je proti paravirozi cepljen,je pa zelo živahen oziroma živahna:) In pa neverjetno pametna za svojo mladost!:) Smiley

Bomo videli.Sicer ji bom pa jutri preventivno raje dal oglje...

hvala vsem!

HOw How
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #7 : sreda, 02.10.2002 : 13:51:05 »

Kužni kašelj baje razsaja predvsem v Ljubljani. Ker pa se je moj pes družil z ljubljanskimi psi (na izpitu v Ljubljani) sem dobila e-mail od tamkajšnje veterinarke. Piše, da so znaki suh in dražeč kašelj, predvsem po fizični aktivnosti, pes lahko zaradi napenjanja tudi bruha. če so znaki blagi zdravljenje ni potrebno, saj bolezen sama mine v roku enega tedna, lahko pa psu dajate otroški sirup proti kašlju. če pa pes močno kašlja, nima apetita, ni živahen ali pa ima celo vročino je potrebno obiskati veterinarja.

Upam da sem kaj pomagala!

Lp, Eva
Logiran
avardj
gost
« Odgovor #8 : sobota, 02.11.2002 : 21:45:39 »

moj pes ima drisko ze kakie 3-4 dni na koncu je nekaj kapljic krvi. (veterinar je rekel da ima vneto crevo) poskusili smo z vsemi dietami kot je rekel veterinar a ni nic bolje. vendar pes tudi neprestano lula po stanovanju. zadnje case bolj malo pije. vseno je zelo zivahen! ce kdo ve kaj je mojemu psu ali pa je imel enake probleme naj mi prosim odgovori!!!!!
Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #9 : ponedeljek, 04.11.2002 : 13:00:33 »

Morda bi bilo dobro spet do veterinarja. Tisto s krvjo v blatu mi je znano - vendar je razlogov lahko več. Pri naši mucki je pomagala že samo neka pasta, ki je obogatila črevesno floro - v dveh dneh je izginila in kri in driska. Pri psički pa je trajalo malo dlje, da smo jo pozdravili. Vsekako svetujem obisk pri veterinarju, pa če ta nima nobene boljše ideje kot so različne diete potem pa k drugemu.
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #10 : nedelja, 10.11.2002 : 15:03:52 »

Pozdravljeni!

Imam probleme z mojim psom. Pojavila se mu je driska. Traja že nekje cca 4 dni. Bila sva tudi že pri veterinarju, zmeril mu je vročino in je ni imel. Rekel, mi je da naj ga hranim z rižem in puranom, lahko tudi z briketi. Do danes se mu stanje še ni izboljšalo. Kaj naj storim Huh

Za odgovor se vam že v naprej zahvaljujem.

lp Maruša
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #11 : nedelja, 10.11.2002 : 15:49:50 »

Po mojem je najbolje spet k veterinarju, vendar po možnosti k kateremu drugemu kot sta bila sedaj. Driska (če traja dlje časa) je lahko zelo nevarna.
Upam da se bo kmalu uredilo.

Lp, Eva
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #12 : nedelja, 10.11.2002 : 16:07:43 »


Vem, da je hudo, če ima pes drisko, kaj ko bi tvoj kuža poskusil biti kak dan brez hrane? Seveda če je kuža zelo ješč, je to težko. Omogoči mu , da je pasjo travo.
Drugače pa je pri nas zelo pomagala dietna  hrana-briketi od Royal Canin-a. Že naslednji dan je bilo opazno bolje.
Čimprejšnje okrevanje vama želim

                   lp erika
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #13 : nedelja, 10.11.2002 : 16:20:36 »


Citat

Pozdravljeni!

Imam probleme z mojim psom. Pojavila se mu je driska. Traja že nekje cca 4 dni. Bila sva tudi že pri veterinarju, zmeril mu je vročino in je ni imel. Rekel, mi je da naj ga hranim z rižem in puranom, lahko tudi z briketi. Do danes se mu stanje še ni izboljšalo. Kaj naj storim Huh

Za odgovor se vam že v naprej zahvaljujem.

lp Maruša


A en dan brez hrane si probala. Po 4 dneh bi bilo ze malo cudno ce ne bi. Crevo ima ze tako uneto, da ga ze voda pozene, kaj sele hrana.
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #14 : nedelja, 10.11.2002 : 19:32:03 »

Živjo vsem!

Jutri greva še enkrat k veterinarju.

Simi: tisti dan, ko sva se menile, sem mu dala samo en obrok in ni nič pomagalo. No, danes se je stanje malo umirilo, glede na včeraj.

Vam sporočim kako je šlo.

lp M.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 20   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Driska
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines