mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:33:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Driska
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 20   Dol
Natisni
Avtor Tema: Driska  (Prebrano 66497 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #15 : ponedeljek, 11.11.2002 : 09:55:18 »

Danes sem klicala veterinarja in mu povedala kako dolgo ima moj pes že drisko. Rekel mi je, da naj probam še z ogljem. A je imel kdo kdaj že take težave, da je potem zdravil z ogljem. Kakšen nasvet glede tega bi mi prav prišel.

lp M.
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #16 : ponedeljek, 11.11.2002 : 14:58:13 »

Ja točno! Moj dedi vedno da psoma oglje če ima kdo drisko. Ponavadi je naslednji dan bolje, ne vem pa če k temu pripomore oglje. Drugače se pa v lekarnah kupijo prav tablete ki vsebujejo oglje.
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #17 : ponedeljek, 11.11.2002 : 17:03:44 »

Malo cudno, da veterinar po nekajdnevni driski priporoca samo oglje.
Oglje ponavadi damo takoj, ko opazimo, da je kaj narobe z prebavo (veze nase skodljive snovi).
Hranis ga lahko, a le z rizem z malo masla.
Skuhaj mu borovnicev caj, ki ga malce osladkaj, da ga kuza rajsi pije.
Ker mu grozi dehidracija mu lahko skuhas kokosjo juhco in mu tako nadomestis soli, ki mu sedaj primanjkujejo.

Si slucajno menjavala hrano, da je prislo do driske?
Je kuza morebiti pojedel kak iztrebek drugega kuzka ali macke?
Kako se obnasa je apaticen? Je driska cisto tekoca ali sama voda?
Pojdi k drugemu veterinarju!!!
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #18 : ponedeljek, 11.11.2002 : 21:37:35 »

Pozdravljeni!

Kina sem danes peljala k veterinarju, kjer mu je še 1x zmeril vročino in je ni imel. Predpisal mu je oglje katerega mu dajem eno čajno žličko med hrano. Zraven sem dobila še en (izgleda kot tuba) gel, ki se imenuje PROBIOCIN in mu ga dam na 3 dni po enkrat na dan. To mu iztisnem v gobček. Mora bit pa prijetnega okusa, ker se je po tem še kar nekaj časa oblizoval. Hrane zaenkrat še ne smem spreminjat. Se pravi da bo do nadaljnega jedel riž,piščanca in brikete. Juhico je pa tudi že dobil.

Lp Maruša

Smrček: Moj pes niti ni tako apatičen, je bil pa bolj umirjen kot ponavadi. Glede kakca kakšnega drugega psa,mačke ni pojedel. Živim pa v bloku, kjer ljudje mečejo kosti iz balkona po travi in je res ene parkrat kost imel že v gobčku, ampak je ni nič grizel. Možno je da so te kosti sostanovalci posuli s čim.  ???Namreč zelo nasprotujejo vsem živalim nasploh samo, da jo imaš v bloku.
Logiran
nikar
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 38


« Odgovor #19 : nedelja, 26.01.2003 : 10:47:24 »

Tudi moj Bon ima težave z drisko. Trajala je dva dni, pa smo mu dali  neko zdravilo, ki so nam ga priporočili prijatelji, ki so imeli podobno težavo. In je bilo vse dobro. Zdaj pa se je spet začelo. Kaj naj storim? zdravilo tokrat ne učinkuje.
Bon ne more zadrževati blata, zato se ponoči iztrebi kar v svoji hišici. Vendar pa ni nič manj živahen, kvečjemu še bolj. Je pa nekoliko bolj utrujen zvečer, ko ga pripeljemo s sprehoda.
Ali naj ga odpeljem k veterinarju?
hvala za odgovore in nasvete
nikar :-/

Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #20 : ponedeljek, 27.01.2003 : 09:46:45 »

Proti driski pomaga borovničev čaj, oglje, dietna prehrana (pust kuhan piščanec in prekuhan riž ali konzerve i/d od Hillsa), Probiocin pasta (uravnava črevesno floro), Diafit pasta (zapira).
Logiran
mata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #21 : ponedeljek, 28.04.2003 : 19:20:54 »

Pozdravljeni!

Moj pes pa ima sedaj že dva dni drisko, ki je tekoča. Že res, da smo sedaj dva dni bili na proslavah in je velik hrane dobil, Grin precej od tega je bilo mesa. Se pa je zgodilo ne tako dolgo nazaj, da je po dolgem času dobil en velik pečen zrezek in naslednji dan je imel drisko. ali je mogoče, da je alergičen na meso oz. ima zaradi mesa drisko? Huh Prosim pomagajte, ker res ne vem zaradi česa jo ima. Kuža pa je drugače še vedno zelo živahen.


Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #22 : torek, 29.04.2003 : 07:48:13 »

Možno je, da je alergičen na določeno meso, še posebej na svinjino, še bolj možno pa je, da so drisko sprožile začimbe na mesu.
Logiran
v.furstenfeld
gost
« Odgovor #23 : četrtek, 01.05.2003 : 12:53:37 »


Citat

Pozdravljeni!

Moj pes pa ima sedaj že dva dni drisko, ki je tekoča. Že res, da smo sedaj dva dni bili na proslavah in je velik hrane dobil, Grin precej od tega je bilo mesa. Se pa je zgodilo ne tako dolgo nazaj, da je po dolgem času dobil en velik pečen zrezek in naslednji dan je imel drisko. ali je mogoče, da je alergičen na meso oz. ima zaradi mesa drisko? Huh Prosim pomagajte, ker res ne vem zaradi česa jo ima. Kuža pa je drugače še vedno zelo živahen.




Ako je jel svinjetinu, niš se nemoj čuditi.A sigurno je i bila masna.Ne vjerujem da ste pesu dali meso a Vi pojeli mast.
Daj mu za početak da jede kosti,( ne svinjske,) ili pileče vratove i to bu zaustavilo drisku odmah, a onda malo preberi po BARFU.
Logiran
grega
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #24 : petek, 16.05.2003 : 11:06:30 »

Tudi moj kosmatinc je imel drisko, odpravil pa sem jo z hrano (Eukonuba-intestinal) .  Vendar ko sem ga včeraj začel hraniti (po dvo tedenski dieti) z navadno (eukonuba- junior large bread) jo je sped dobil, zato sem mu danes zmešal vsake pol, ali bi bilo boljše če mu devam ločeno npr. zjutraj navadno, popoldan in zvečer pa dietno.

Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #25 : petek, 16.05.2003 : 15:09:01 »

Grega po moje mu hrana ne odgovarja, če dobi drisko samo po Eucanubi junior large breed.  Huh Poskusi s kakšno drugo...

LP, Eva
Logiran
grega
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #26 : ponedeljek, 19.05.2003 : 06:15:37 »

Saj preden sem mu dal Eukonuba-intestinal sem mu deval Hilsa large-bread (driska), pa Nature (driska), pa RC (driska) pa spet poskusu z Hilsom lamb and rice. Rad bi čimprej prešel iz dietne hrane na navadno za mladiče, ker baje ta dietna ni dovolj kalorična, sploh pa za mojga, ki je zelo veliko v gibanju.
Ali je to res?
Hvala
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #27 : ponedeljek, 19.05.2003 : 08:01:34 »

Veterinar mi je rekel, da mora dietna prehrana trajati dva do tri tedne, da se črevesje pomiri, nato se vsaj en teden postopoma uvaja nova hrana, in sicer tako, da se počasi dodaja vsakemu obroku, vsak dan malo več, dokler se popolnoma ne preide na novo hrano. Nihče ni napisal, kaj psu z drisko še dajejo razen dietne prehrane (priboljški - pod mizo), zato naj povem, da je karkoli (tudi najmanjši košček) strogo prepovedano (tudi razni pasji piškotki in čokoladice). Probiocin pasta pa je res odličnega okusa, saj so jo moje muce z drisko kar zagrabile s tačkami in hotele še več, ko sem jo iztisnila v gobček.
Logiran
yo
gost
« Odgovor #28 : torek, 20.05.2003 : 08:34:12 »

Pri težavah s prebavo lahko poskusite z jetri, s tem, da upoštevate, da:

- surova jetra odpirajo
- kuhana jetra zapirajo

Lp, Yo
Logiran
Tanja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 129



« Odgovor #29 : torek, 20.05.2003 : 08:57:30 »


Citat

Pri težavah s prebavo lahko poskusite z jetri, s tem, da upoštevate, da:

- surova jetra odpirajo
- kuhana jetra zapirajo


Moji psi (vsi trije!) po kuhanih jetrih dobijo drisko!
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 20   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Driska
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines