mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:30:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Driska
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Driska  (Prebrano 66500 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
katkica2
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #285 : sobota, 13.07.2013 : 14:17:15 »

A bi bilo kej narobe ce bi mu dajala nekaj casa samo brikete?
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #286 : sobota, 13.07.2013 : 14:18:28 »

Kaj pa mu sicer daješ?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #287 : sobota, 13.07.2013 : 14:22:58 »

Če je intoleranca na posamezne sestavine v hrani, običajni briketi ne bodo prav nič pomagali, samo veterinarska dieta.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #288 : sobota, 13.07.2013 : 14:26:55 »

Nič ne bi bilo narobe samo z briketi hranit (če niso slučajno ravno ti briketi vzrik za drisko), važno pa je, da se najprej driska ustavi ... takole pač ni dobro za psa, zaradi driske lahko tudi dehidrira, sploh pa zaradi takih prebavnih motenj ne dobi vseh hranil iz hrane  Undecided

Čimprej ga pelji do veterinarja, sicer pa bi bilu fajn, če imaš doma kakšne probiotike (recimo Linex kapsule, ki so sicer "človeške") ali sirotko ali probiotični jogutr, ali medicinsko oglje. Lahko mu skuhaš tudi čaj iz posušenih borovnic.
Če pa gre morda pri vsej stvari za preobčutljivost na hrano, bo treba pa tudi tu nekaj spremenit. A si v zadnjem času morda dodajala kakšno čisto novo hrano? Če si, jo popolnoma ukini, psu pusti dan posta, skuhaj mu samo riž na neslani vodi, da se razkuha, naj je magari samo to en dan. Pa dodaš naslednji dan kuhat k rižu še malo belega piščančjega mesa (prsa). To so na hitro nasveti za "prvo pomoč", kadar je driska samo "prehodni pojav". Če pa je kaj resnejšega zadaj (kako vnetje prebavil, alergija na hrano), bo treba pa z veterinarsko pomočjo reševat zadevo.
Vsekakor, če driska traja več dni, ni za čakat, bo treba s pomočjo veterinarja najti pravi vzrok.
Nenazadnje bo psa začela že koža okoli ritke srbeti in peči, ker se bo vnela, pa lahko zaradi lizanja in praskanja kake ranice nastanejo in se posledično okužijo, pa bo spet trpel.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
krisko
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #289 : petek, 02.08.2013 : 10:12:49 »

Živjo,
Imam doma dva meseca staro bokserko, ki je danes zjutraj dobila drisko, sprva normalno blato, kasneje pa driska. Zanima me kaj ji pomaga, slišala sem za kapsule linex? Mnenje?
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #290 : petek, 02.08.2013 : 10:29:19 »

Z dvomesečnim mladičem čim prej k veterinarju, če ne vam lahko pogine.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #291 : petek, 02.08.2013 : 12:00:17 »

Z dvomesečnim mladičem čim prej k veterinarju, če ne vam lahko pogine.

Se strinjam.
Logiran
Nollie
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #292 : petek, 30.08.2013 : 15:59:02 »

Zivjo!moja 4mesece stara psicka(AST)me je danes presenetila z drisko..vceraj mislim da ni nic takega zauzila..razn morda vec tistih zvecljivih palck,ker sva se igrali skrivalnice..je mozno to vzrok?
je pa zivahna kot ponavadi..dobila sem nasvet naj ji dam banano?!da jo zapre..je to smiselno in sploh primerno za kuzka?
Hvala za vse nasvete in ideje!!!
LP
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #293 : sobota, 04.01.2014 : 21:01:14 »

Zivjo moj pes je imel drisko, zdaj pa ko je nima vec ima se zmerom mehkejse blato. Ampak blato je temnejse zelene barve. Mogoce kdo ve zakaj je tako?
Logiran
bonnie6
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #294 : četrtek, 24.12.2015 : 08:57:04 »

Predvčerajšnjo noč ni bilo spanja. Od 8ih zvečer sva hodile na 2 uri ven (do 7ih zjutraj) driskat (2x tudi ponesreči doma), na vsake 3 je pa bruhala. Komaj sem dočakala 8 zjutraj, da sem jo peljala veterinarki, katera ji je dala dve inekciji za pomiritev želodca, eno inekcijo antibiotika (za vsak slučaj, ker je še mladič) in Reglan tableto za domov. Do 16h je potem ležala, počivala in spala; potem se ji je počasi vrnila energija in apetit (skuhala sem ji riž, malo pustega belega mesa purana in dala tableto z probiotičnim jogurtom, za posladek je pa imela zraven vode borovnični čaj). Od včeraj zjutraj (7h) ni več kakala sploh, tako da sedaj držim pesti, da bo sedaj kmalu normalen kakec prišel ven...

Razmišljam pa, kaj bi lahko bil vzrok za to. Veterinarka ni mnenja, da je kaj takega pojedla (sama ne vem, ker jo je tisti dan mama peljala ven), lahko bi bila kakšna viroza ali blago vnetje... zanima me kako sploh do česa takega pride, da lahko za nadaljne poskušam preprečit kolikor se da?
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #295 : četrtek, 24.12.2015 : 08:59:10 »

Kot kaže virus razsaja...
Cel kup psov ima zdajle identične težave.
Mi smo - HB - zvozili samo z enodnevno drisko. Najprej eden, potem še druga.
Preprečit ne moreš. Če ti ni nič požrla, seveda.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #296 : četrtek, 24.12.2015 : 10:09:31 »

Ob driskanju se jaz izognem mlečnih izdelkov.

Tile probiotični jogurti so pač običajni jogurti, marketinški nateg. Večja korist je od dejansko probiotičnih dodatkov (kapsule, tekočina, prašek. Imaš tudi namensko za pse, lahko pa linex ali kake druge manj drage, a enako učinkovite probiotike.

Pri bruhanju pa razdelit obroke na manjše, bolje na vsake tri ure majhen obrok, to je prvi dan, drugi dan zmajšaš št. obrokov, tretji dan, pa lahko tudi kako kuhano in zmiksano zelenjavo dodaš. 4 dan nazaj na normalno količino in prehrano.
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #297 : torek, 29.12.2015 : 00:40:53 »

Zadnji mesec in pol je ogromno primerov drisk in bruhanja (kdaj tudi več dnevno), zato je verjetno res kakšen virus na pohodu.

"Pasji" probiotiki vsebujejo drugačne (koristne) bakterije kot "človeški", zato jaz priporočam kaj iz prve skupine.

(O vzroku psičkinih težav ne bom špekulirala, ker je lahko marsikaj, upam pa, da zdravila niso ostala samo pri "eni injekciji za vsak slučaj".)

Logiran
bonnie6
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #298 : torek, 29.12.2015 : 22:35:13 »

ne, ne. Psička je že zdrava. Inekcija za vsak slučaj je bila antibiotik, ker je še mladiček in je imela povišano temperaturo. Isti dan je že nehala bruhat, driska se je v dveh dneh izboljšala. Bila je na kuhanem rižu in puranu (sluz, ki jo riž pusti v vodi, ki se kuha je menda najboljša za drisko - tudi za ljudi). Probiotični jogurt je dobivala po pol deci, tok da sem lahko notri zmešala tableto, ki mi jo je veterinarka dala zanjo, po tabletah pa tudi par dni po en linex na dan. sedaj je počasi nazaj na briketih, še zmeraj pa dobi en kuhani obrok zanjo, kakec je normalen, živahnost je pa dobila še isti večer nazaj.

Iskreno sem kak mesec nazaj razmišljala o zamenjavi veterinarske klinike, ker se jim je zdelo nepotrebno tretje cepljenje in enkrat ko ni hotela jesti briketov me je veterinarka želela prepričat naj ji dajem njihove Hills konzerve, samo sem sedaj nekako dobila zaupanje nazaj v njih (upam, da dobra odločitev, ker pride kmalu na vrsto sterlizacija)
Logiran
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Driska
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines