mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 17:39:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Driska
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 20   Dol
Natisni
Avtor Tema: Driska  (Prebrano 66754 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #75 : četrtek, 10.02.2005 : 17:38:03 »

Pritrjujem navedbam, da kuhan riz in piscanec ni zdravilo za drisko!!!
Nam je bilo takoj odsvetovano hraniti Luno (ko smo razmisljali o vrsti normalnih briket) z lososom!!! Nisem sprasevala, zakaj. Matko je bil ob tem prevec prepricljiv, da je za razmisljat samo o ovci.

Luka, prijatelju polozi na srce, naj vztraja. Ne glede na vplive okolice in ne glede na to, da bo ze vse zgledalo v redu. Ko ga "poserjes" in das kaj "prepovedanega", si spet na zacetku. Sama nisem verjela in sem trikrat poskusila. Po rizu se je vlilo ze cez pol ure. Po surovi goveji kosti (hehehe, lahko pogledate sliko) pa ne.

Drzim pesti, da bodo zlatkota spravili na normalno prehrano. No, cisto normalna najbrz nikoli ne bo. Jaz bi dobila histericni napad, ce bi proizvajalec nehal delati hrano, ki jo Luna zdaj je. Pojma nimam, kaj bi naredila, ker ne upam eksperimentirati.

Aja:

- Luka, je bil mogoce prijateljev kuza cepljen proti steklini in za tem so se zaceli problemi, ali so bili problemi ze prej?

- Andi, ste kdaj delali test za borelijo?
Logiran

Chris
gost
« Odgovor #76 : četrtek, 10.02.2005 : 17:59:14 »

Jaz se katerikolih briketov, pa naj bodo znani kot nevem kako kvalitetni, ki povzročijo drisko ali bruhanje ob zaužitju, tako kot je pri nas to storila Eukanuba Angry izgogibam na 500km.

Mi smo sedaj na jagnjetini in rižu - briketih, začeli smo brez uvanjana, driske ni bilo, te brikete edine rad poje, kakec kompakten in 3x manjši kot po domači kuhani hrani in gnojne bule so se že po 1 tednu začele krčiti in zdraviti, driske niti ni imel po domači, zanj kuhani hrani, le alergična reakcija je bila pa čisto preveč huda in da... tudi pri nas je govedina na slabem glasu.

Tako da, Andi absolutno predlagam pregled pri veterinarju, slikanje glave in pa lahko prebavljive brikete z nižjim odstotkom beljakovin (20-23%) in s čim manj potencialnimi alergeni, skratka.... dieta. Ker, če je pes alergičen ali občutljiv na neko hrano, pa jo kljub temu uživa, lahko to  izredno oslabi njegov organizem in škoduje njegovem zdravju.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #77 : četrtek, 10.02.2005 : 18:05:27 »

jana, testov za borelijo nismo delali in tudi dr. Tozonova ni nič omenila, da bi lahko bila povezava. Verjetno pa bi se videlo tudi na diferencialki?
Chris, veterinarski pregled? Kakšen oz kakšne teste bi še lahko naredili?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #78 : četrtek, 10.02.2005 : 18:13:20 »

Iz izkusenj vem, da lahko borelija povzroca nekatere simptome, ki jih opisujes: "tezave" s sencami, nepojasnjene bojazni, nenadno nepredvidljivo vedenje, zivcnost...
Pri nas tudi tresavica in nestabilnost "zadnjega konca" telesa, bojazen pred crtami (prehod iz ene vrste tal v drugo), bojazen pred migajoco vodo, bojazen pred nenadnimi gibi, nemirnost v lezecem ali sedecem polozaju...

Borelija je zahrbtna bolezen tako za ljudi kot za pse in na telesu in zivcevju pusca hude in razlicne posledice.
Logiran

Chris
gost
« Odgovor #79 : četrtek, 10.02.2005 : 18:14:06 »

Andi, ne vem kakšne ste že naredili, morda ste naredili vse pa ni nič pokazalo. V tem primeru bi se jaz požrl od radovednosti, hkrati bi se mi zdelo pa to zelo čudno vse skupaj. Morda je res vse skupaj psihičnega izvora? Mislim, ok vsaj na veterinarsko dieto ga lahko daš, da se mu uredi prebava.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #80 : četrtek, 10.02.2005 : 18:23:18 »

jana, bom vprašala Tozonovo če je borelija razvidna iz diferencialke. Vse te pokazatelje pripisujejo tudi epilepsiji, prav zato sem se obrnila še na gospo Metodo Bračkovič, ki je imela o tem predavanje.
Chris, sem v svojem prvem postu napisala kakšne teste smo delali in zakaj nadaljevanje ni možno. Dietna prehrana sedaj ni potrebna saj je že več kot mesec prebava normalna. Kot sem že omenila, se je po dietni prehrani stanje umirilo za prbl 10 dni in driska se je zopet pojavila.
Zdaj smo v fazi preučevanja nadlevičnih žlez, čakam na informacije kakšni testi so potrebni oz o morebitni povezavi.
Na Ct glave in na posvet z nevrologom se odpravljamo naslednji mesec (na Dunaj).
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #81 : petek, 11.02.2005 : 07:43:46 »

Jana,
bom bdel nad prijateljem, da ga ne bo fiksal s spreminjanjem hrane. Mislim, da sedaj že tudi sam ve, da ni več šale. Pes je bil cepljen proti steklini hitro po dopolnjenem 4 mesecu starosti, težave pa so se začele precej pozneje.
Jana, ali je tisto res goveja kost ali ste mu dali mogoče slonovo Grin Grin Grin. Madona, take še nisem videl Shocked.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #82 : petek, 11.02.2005 : 08:08:32 »

 Grin Grin, Luka, zagotovo je goveja. Pri mesarju jih posebej narocim, da slucajno kaj ne zagajo ali sekajo Wink.
Logiran

luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #83 : petek, 11.02.2005 : 10:37:19 »

Jana,
ali tvoj mesar kolje pragovedo Grin Grin?
Logiran
hitri
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #84 : torek, 15.02.2005 : 10:18:41 »

Imam nemškega ovčarja pri katerem se je začela popjavljati driska in sicer ima po obrokih normalno blato ko pa greva na sprehod blato izloča med samim sprehodom tudi po petkrat, na začetku je vse normalno kasneje pa blato postaja vsebolj vodeno tako da je na koncu že sama voda??? prehranjuje se normalno briketi Evkanuba, apetit je normalen hujšanja pa tudi ni opaziti ravno obratno še malo se je poredil je pa pes zelo aktiven? Prosim za nasvet ali gre za resno zadevo in kako bi ot odpravil če psu škoduje?
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #85 : torek, 15.02.2005 : 10:59:07 »

Tema o driski že obstaja. Skopiraj svoj post tja.
http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=7;action=display;threadid=385
Logiran
hitri
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #86 : torek, 15.02.2005 : 18:27:27 »

Vse lepo in prav moj pes nima driske stalno v začetku dneva je iztrebek čisto normalen ko pa greva na sprehod iz normalnega preide v drisko saj  pes med sprehodom blato izloča tudi do petkrat lahko tudi več.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #87 : torek, 15.02.2005 : 18:31:14 »

Vse lepo in prav moj pes nima driske stalno v začetku dneva je iztrebek čisto normalen ko pa greva na sprehod iz normalnega preide v drisko saj  pes med sprehodom blato izloča tudi do petkrat lahko tudi več.
hmmm....tudi pri našemu samcu se je to pojavljajo kakšne 3 leta nazaj. On je šel na enem sprehodu 3x na stranišče. Prvič je imel trdo blato, potem pa 2x bolj mehko (skoraj drisko). Smo spraševali veta, pa je rekel, da ne vem, kaj bi bil vzrok. Mogoče preveč maščobe v hrani (takrat smo mu dodajali olje na brikete-bila je ravno zima). Sčasoma je ta "driska" sama od sebe izginila Cheesy

Aja, ima pa že od takrat Nutro (ovčetino).

Lp Jana
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #88 : sreda, 16.02.2005 : 09:52:02 »

Eukanuba zna biti za pse, ki imajo bolj občutljivo prebavo, premočna. Poskušaj zamenjati hrano.
Logiran
tini106
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #89 : četrtek, 24.02.2005 : 13:13:35 »

Lep pozdrav,
zanima me ali lahko psičku dam šipkov čaj namesto borovničevega? Mislim, da je dobil drisko, ker obožuje sneg- skakanje po njem in papcanje snega Cool
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 20   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Driska
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines