mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 10:56:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Driska
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 20   Dol
Natisni
Avtor Tema: Driska  (Prebrano 66747 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #90 : četrtek, 24.02.2005 : 13:59:20 »

Papcanje snega ni najbolj zdravo - celo zelo škodljivo je lahko. Bolj občutljivi psi lahko dobijo celo krvavo drisko.

Šipkov čaj ni najbolj primeren  za ustavljanje driske. Borovničev čaj in tudi same suhe borovnice iz tega čaja (nesladkano) pa ustavlja drisko - preverjeno.
Logiran
tini106
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #91 : četrtek, 24.02.2005 : 14:10:31 »

Hvala za odgovor, že hitim po borovničev čajček!Lp
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #92 : četrtek, 24.02.2005 : 14:13:23 »

Pa poskušaj ga odvračati od tega, da bi jedel sneg - morda z igro, priboljškom ali pa preprostim ukazom npr. fuj, ne smeš - odvisno kaj pomaga.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #93 : četrtek, 24.02.2005 : 23:18:25 »

Borovničev čaj je OK. Še boljše pa je medicinsko oglje.
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #94 : petek, 25.03.2005 : 15:38:25 »

Sami problemčki Cry
Ozzy je zdaj poleg tega, da je izbirčen in ne je rad, še drisko dobil. Takoj smo šli k veterinarju in ga je pregledala celovito neka nova veterinarka ter mu dala tablete: Dia Dog. Predpisala je še dieto od hillsa in pa kuhano hrano. Dala sem celi kup dnarja, da niti ne vem kaj mu je. Driska je zdaj že 3 dan (včeraj zjutraj smo bli pri vet.) in tudi tablete ne pomagajo. Ukinila sem danes še kuhano govedino in pa spiruline, tako da dobiva samo pfizerjeve vitamine in pa dietno hrano s piščancem. Mogoče ve kdo če spiruline in govedina tudi lahko povzročata drisko?
Drugače pa je živahen in nagajiv kot vedno, sam zardi driske je shujšal 1kg  Cry
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #95 : petek, 25.03.2005 : 15:47:29 »

kaksen dan naj ima post, saj ima ocitno totalno razdrazeno crevesje, pa zaboga zamenjaj veta.
Ne vem, ce v okolici Kopra ni nobenega pametnega veterinarja, se pa zapelji do Sezane. Menda sta tam vsaj dva ok. Klinika Barny in se neka druga ambulanta blizu zelezniske (avtobusne?) postaje. Ali pa se zapelji do Ljubljane (ceprav danes je malo nesrecen datum za iskanje veta  Undecided ). Ne vem, meni se zdi, da ima kuza malo prevec problemov, ki so med seboj povezani in "terapije", ki so mu jih predpisovali do zdaj, ocitno pomagajo en d*** ...
m.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #96 : petek, 25.03.2005 : 15:50:12 »

ah... pa preberi si celo temo od zacetka, je notri kar nekaj koristnih nasvetov. Glede an to, koliko casa driska traja in da je ocitno tudi (vsaj malo) dehidriran, glej, da bo dobil dovolj tekocine. Mlacna postana voda, borovnicev caj (nesladkan), fino bi bilo,  da mu "vturis" tudi kaksen nelit (prasek z elektroliti)... Pazi pa, da ne bo naenkrat popil prevec, saj to spet razdrazi crevesje... Pomalem in veckrat.
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #97 : petek, 25.03.2005 : 17:14:30 »

maja01 hvala. Veš nimam avta in dokler ne grem nazaj v Lj nimam izbire. Ko je pride fant z avtom ga zapeljeva tudi drugam, sva ga zadnjič zaradi neješčosti full dobremu mlademu vetu, ki drugače dela v Sežani (Andrej) in me je potolažil, da je mali kar okrogel in da ne je ker je izbirčen in ker ve da lahko izsiljuje. Drisko je po mojem dobil zaradi spirulin, tako, da sem jih danes odstranila z jedilnika, pa govedino tudi, ker vem da so nekateri psi občutljivi nanjo. Od danes dobiva samo razkuhan riž in piščanca pa bomo vidli. Napredek je že viden, ker prej je driskal na dve uri, zdaj pa normalno 3x na dan čeprav je to driska. Tablete bi mu z veseljem dajala če bi vedla zakaj so te Dia Dog tablete, tako, da ne dajam dveh enakih stvari.
Če se pa ne uredi, pa grem zdaj za praznike na Štajersko pa bom tam kontaktirala očeta (je veterinar, sam ne vem koliko je še pri psih dejaven in ne samo pri kravah) al pa kar zavila do Topolšice.
Joj glih si oddahnem od ene stvari pride druga. Resnično upam, da se bo zdaj to končalo in da bo končno mir, ker če ne bom še infarkt dobila od vsega hudega  sram
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #98 : petek, 25.03.2005 : 17:31:28 »

Sem poiskala kar na netu ta Dia Dog in mislim, da je to živalski preparat za uravnovešanje črevesne flore in še druge stvari.
• mucus membrane protection and calming effects by forming a gel.
• the binding of bacteria, viruses, toxins and other harmful substances.
• the improvement of the consistency of the faeces and protection against excessive loss of fluids due to its high water binding capacity.
• promotes the growth of beneficial intestinal bacteria (prebiotic effect of propectine).
• promotes intestinal motility (propectine).
• protects against excessive intestinal acidity (bentonite).
• Promote the growth of beneficial intestinal bacteria (lacto and bifido bacteria).
• Restores equilibrium after electrolytic imbalance caused by excessive loss of fluids.
 • counteract metabolic acidosis (excessive acidity in the blood due to metabolic
   breakdown products).
• Provides rapidly available energy.
Kar vredu zgledajo, zdaj pa samo še upam, da tudi pomagajo. Čajček pa bom vseeno skuhala. Sem mamo poslala po njega mimogrede Roll Eyes


Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #99 : petek, 25.03.2005 : 21:50:23 »

Bingo ima že 2 dni nekaj čudno kakanje. Ali je nekako mehko ali je pa prav driska.  Shocked Sad Sad  Sedaj ne vem kaj naredit. Sem prebrala temo in sem se odločila da jutri nea bo dobil nič za jesti, druge dni pa samo riž in pusto meso. Če se ne bo po tej 'kuri' umirilo bomo šli k vet-u.


Lp
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #100 : petek, 25.03.2005 : 21:58:24 »

Aja, kuža tudi spušča nekakšne smrdljive pline...Roll Eyes Roll Eyes Grin Roll Eyes Roll Eyes
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #101 : nedelja, 27.03.2005 : 16:16:57 »

Bingo včeraj popoldne že ni imel driske, in je zato dobil malo(tretjino predvidene količine/dan) briketkov.
Danes pa je dobil razkuhan riž. Začuda ga je celo nekaj jedel Shocked , in je sedaj dobro. Smiley Upam pa da ne bo kaj kmalu spet 'driskač'. Grin


Lp
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #102 : sreda, 22.06.2005 : 09:05:42 »

lahko dam psički ki ima drisko riž?
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #103 : sreda, 22.06.2005 : 09:42:36 »

ja riz je super, ampak mora bit prekuhan (sluzast) Smiley
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #104 : sreda, 22.06.2005 : 09:56:04 »

V primeru dolgotrajnejše driske oz. nekompaktnih iztrebkov preberi še: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,3211.0.html
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 20   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Driska
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines