mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 02:13:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Epilepsija
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 27   Dol
Natisni
Avtor Tema: Epilepsija  (Prebrano 118486 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bbluette
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 401


« Odgovor #15 : sreda, 31.03.2004 : 10:54:33 »

Jaz imam izkusnjo z epilepsijo pri dogi.

Zacelo se je ze od malega prakticno ze od mladicka. Lastniki so bili zmedeni, njihov prvi pes, doga po vrhu in se epilepsija. Kaj pripelje do napadov bi tezko rekla. Pes je imel epil. napade zelo pogoste ko pa je prisel k nam za deset dni da bi ga opazovali kaksna je intenziteta in pojavnost napadov ni imel napada niti enkrat, prej pa tudi po veckrat na dan.

Druzina se je navadila ziveti s to boleznijo in kljub stevilnim mnenjem naj ga uspavajo so se vedno srecni da ga imajo. Navadili so se na to in vedo kdaj prihaja napad in kako reagirat, ceprav je doga velika, po vrhu se samec in nepad ni ravno prijetna zadeva. Nekateri priporocajo pomirjevala v nizkih dozah cez vse zivljenje, nekateri ob napadih, nekateri pa celo nicesar. Kaj vec bi ze tezko napisala, sem pa kar presenecena koliko ljudi ima izkusnjo z epilepsijo. Saj se mi je vedno zdelo da je to nekaj zelo redkega.

lp
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #16 : sreda, 31.03.2004 : 12:28:58 »

Tudi mene je presenetilo, kako pogost pojav je to.
Kar nekaj psov sem že imela, veliko jih poznam, pa tega nisem zasledila pri nobenem.
S tem sem se srečala šele pred kratkim in sicer pri sosedovem psu.
Res sem srečnež, vsaj kar se tega tiče.

Še enkrat hvala za odgovore.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #17 : četrtek, 01.04.2004 : 20:23:54 »

Z epilepsijo pri psih sem se srečala le enkrat in še takrat je ubogega kužata prej povozil avto in lastnike "odrešil težke odločitve" (ali naj ga uspavajo ali ne). Nekaj stvari s področja človeške epilepsije lahko verjetno prenesemo tudi na pse... S časom ugotoviš kako se napad pri psu "napove" (se pes trese, bruha, pade na tla, ipd.). Takrat naj pes leži na boku. Jezik si lahko pregrizne ali se zaduši z njim, zato je dobro (če je le možno), da mu daš med zobe kakšen predmet (palico, igračo,...). Med napadom je psa nujno pomirjati-božati, objeti, mu govoriti z umirjenim glasom. To lahko napad zelo omili ali celo ustavi. Pes je, kot ste že pisali, po napadu utrujen-naj počiva.
Vsak epileptični napad pri človeku povzroči poškodovanje celic v telesu, zato je nujno jemati zdravila in napade preprečevati. Ne vem...predvidevam, da je pri psih enako. Zato, če so napadi res pogosti, jemanje zdravil ni tako slaba zadeva. Velikokrat narediš več škode z "nejemanjem" zdravil, kot z jemanjem. Je pa res, da je pri ljudeh teh zdravil že milijon vrst pri psih pa ne verjamem. In zato je, glede na moč, vrsto,...napada verjetno težko najti tisto "pravo" za posameznega psa. Ali se motim?!
Upam, da me ne bo kdo "tepel", ker sem primerjala ljudi s psi (pa naj se to vzame obojestransko) Grin. LP
Logiran
123456
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 150


« Odgovor #18 : četrtek, 15.04.2004 : 16:18:17 »

Help!!! sram
Moj kuža se je že nekajkrat ulegel na hrbed in po domače rečeno padel skupi.Najprej smo mislili da je to velik stres, ko pa se je to ponavljalo, smo ga peljali k veterinarju, ki je rekel da ima epileptičen napad. Dal nam je inekcijo in rekel, da če se to še kdaj zgodi ga moram cepit. Zelo me skrbi da se mu to ne bo ponovilo,ker so nši prjatli po tem morali dati svojega kužota uspavat. Če se je to zgodilo tut komu od vas, vas prosim da mi poveste kako ste ukrepali.


Hvala za odgovore!!!!!
Logiran
sparks
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #19 : četrtek, 29.04.2004 : 15:10:12 »

Pozdrav vsem!

Zanima me, če kdo pozna ali ve za kakšnega kužka, ki je okreval po burnih epileptičnih napadih -  več napadou v enem dnevu?
(Vsak napad naj bi prizadel možgane in poškodoval možganske celice, ki niso obnovljive....)
In sicer, je moj kuža v nedeljo zjutraj dobil prvi napad in sledilo jih je še devet, do ponedeljka(popoldan)! Veterinarji pravijo, da je potreben čas, da se ugotovi ali bo sposoben voditi normalno življenje ali ne, saj je nemogoče oceniti koliko ima prizadete možgane...24h/24h mu sledimo, ga opazujemo, stojimo ob strani. Gledati "okrevanje" in ne vedeti kaj bo, je grozno. Še zdaj se mi ne zdi vse skupaj res Cry

Lucija: a kuža ni na tabletah?? Možnost je, da se mu ne ponovi napad, ampak v nasprotnem primeru moraš biti pripravljena. Velika večina psov epileptikou, živi lahko normalno življenje in dočaka tudi visoko starost, ob pravilni negi.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #20 : sreda, 02.06.2004 : 23:15:58 »

EPILEPSIJA Huh


Imam bokserko staro skoraj 2 leti in že tretjič se je zgodilo, da je padla v nezavest!
Prvič, ko je bila stara 1 leto. Hoteli smo it s kolesom na rekreacijo, vendar je 50m od bloka naenkrat zavila levo! Jo gledam kaj počne, čez trenutek pa jo vrže v desno ob drevo in … konec. Res, mislila sem, da je konec! Kolo sem vrgla po tleh, tekla k njej in jo vzela v naročje. Noga ji je še trzala. Klicala sem Aika, Aika, jo poskusila prebuditi in po približno dveh minutah mi je uspelo. Malo je bila zmedena! Počasi smo odšle domov. Kot da ne bi bilo nič!
Drugič se je zgodilo za novo leto. Ker se boji pokov, sem odšla k veterinarju po tablete za pomiritev. Bilo je vse v redu, ob 5-ih zjutraj sem ju še peljala ven. Nekaj sta se še igrali, tik pred vhodom pa zopet! ..  Levo, desno in padla je po tleh! Začela se je “tresti” – ne vem kako naj to opišem – bolje bi bilo trzanje. Bila sem tako prestrašena da nisem vedela ali naj jo odnesem v avto in takoj k veterinarju ali najprej domov, … Odnesla sem jo domov (komaj, teh 25 kg v tretje nadstropje), jo položim na posteljo in pokličem veterinarja! V joku sem spraševala kaj naj naredim?! Počasi (po desetih minutah se je začela prebujati. Rekel je, da bi bil lahko povzročitelj prevelik odmerek tablet – predpisali so mi 3 tablete namesto 2 in pol! Povedal mi je še, naj pazim, če bi slučajno dlesni pobledele in naj jo opazujem, da ne bo za vedno zaspala. Ja, kake 2 uri mi je le uspelo, potem sem ob njej zaspala.
Tretjič pa se je zgodilo danes! No, danes je izgledalo takole. Jedla je travo, midve z Lino pa sva že odšle naprej. Požvižgam, ona pa začne teči proti meni. Kar naenkrat jo je odneslo na desno, potem je bruhala. Naslednji trenutek pa jo je odneslo v drugo smer, jo vrglo na hrbet in to je bilo to. Nič trzanja! Letela sem k njej, med tem je že vstala in jo takoj stisnila k sebi. Bila je mirna, le srček ji je malo hitreje in močneje bil! Spet jo je začelo premetavati – bruhanje! Čez minutko je zopet bila kot prej – vse v redu! Ko smo prišle domov, sem klicala veterinarja, če je to epilepsija. Lahko bi bila, vendar bi jo morala takrat, ko ima “napad”, pripeljati k njim. In kako naj psa v petih, največ desetih minutah pripeljem do veterinarja. Pa še tako poredko se dogaja – na pol leta!
Pred nobenim napadom do sedaj ni bilo nobenega večjega vznemirjanja! No, v noči na novo leto, je bilo blj hudo, vendar je bila TV zelooo naglas, zraven je igral še radio, do petih zjutraj (ko je bil napad) pa se je stanje s petardami in raketami umirilo! Lahko pa da je na to vplivalo tudi grmenje, katerega se boji, vendar je vedno prižgan radio, tako da gmenje ni tako slišano (danes je grmelo)!


Ko smo bili na pregledu za spondilozo, sem opisala tudi te njene napade, če je to kaj povezano, pa ji je dr. Zorko poslušal srček, in ni bilo nič čudnega slišati.


Sem si že vse prebrala, ampak se mi zdi, da ni ravno ta pravi epileptični napad (glede na zgoraj napisano).
Zanima me če bi kdo po opisu lahko povedal, če gre v našem primeru tudi za to bolezen?
! ! !  Je možno, da je to povezano s spondilozo (zaraščanje živcev v hrbtenici)?  ! ! !Ali jo je nujno potrebno zdraviti s tableti? Ali imajo te tablete stranske učinke – kakšne?
Kako to vpliva na njeno zdravje – nasplošno (bilo je napisano, da vpliva na možgane)?
Kako vpliva bolezen na njeno življenje – je v času, ko nima napada normalno?
Je bolezen dedna, na nakšen način jo pes dobi (prebrala sem, da je lahko vzrok tudi močan udarec v glavo – od kar jo imam se to ni zgodilo in pa zajedalci – smo bili na testiranju pred dvma mesecema in je bila čista – razglistena je na 4 mesece)?
Ali je možno, da na to bolezen vplivajo kosti (za jesti – grizljati)?
Prosim povejte mi čim več, ker s to boleznijo nimam nikakršnih izkušenj – tudi pri človeku ne! Vse kar vem je to, kar ste napisali zgoraj!


Hvala za vso pomoč že vnaprej!


Lp, Urša


PS: Ja, Aika ima vse možne bolezni!  Angry  Sad Ni kaj, samo da jo imamo radi!!!   Grin Cheesy Grin Cheesy Grin
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #21 : sreda, 02.06.2004 : 23:46:26 »

linchaich: Epilepsija pri psih je ista kot pri ljudeh.

Spodnji tekst je kopiran iz strani http://www.pliva.si/multi2.php?p=39&menu_num=460

Pogostost
Epilepsija, katere ime izhaja iz grškega jezika in pomeni bolezen "ki zgrabi" (se torej pojavlja v napadih), je najpogostnejša nevrološka bolezen; izjema so možganske kapi, ki so največkrat posledica internističnih obolenj. Epilepsija se pojavlja v razvitem svetu pri enem odstotku prebivalcev. Nastopa najpogosteje pri mladih ljudeh, več kot pri polovici bolnikov začne pred 18. letom starosti. Z daljšanjem življenske dobe in z boljšo zdravstveno oskrbo ostarelih pa ugotavljajo, da je bolezen zelo pogostna tudi po 60. letu starosti.

Napadi
Epileptične napade razvrščajo na takšne, ki začno v krajevno omejenem območju možganov (v eni hemisferi) in na takšne, ki domnevno že na začetku zajamejo obe hemisferi. Prvi so delni (parcialni), drugi generalizirani. Slednje spremlja motnja zavesti. Parcialne napade lahko spremlja motnja zavesti ali avtomatična dejavnost (odvisno od tega, kje epileptična motnja v možganih izvira in kam se širi), lahko pa nastopajo brez motnje zavesti. Delni napadi lahko naknadno preidejo v generalizirane. Podrobneje jih opredeljujejo glede na začetno oz. najizrazitejšo klinično lastnost: na motorične (kjer v klinični sliki prevladuje gibalna motnja), senzorične (kjer prevladujejo motnje čutilnih funkcij), na avtonomne (kjer v sliki prevladuje motnja avtonomnih - vegetativnih funkcij) in na delne napade z duševno simptomatiko (kjer prevladujejo motnje zaznave, spomina, čustvenega doživljanja in odzivanja). Pri številnih napadih so izražene vse od naštetih sestavin. Za zdravljenje je pomembno poznavanje časovnega poteka napada. Še zlasti prvi znak (ki ga opazi bolnik sam ali kdo v okolici oz. prvi občutek, ki ga zazna bolnik) lahko nakaže, iz katerega predela možganov napadi izvirajo. Kasnejši potek napada pa nakazuje, kako se epileptična motnja širi po možganih.
Za generalizirane napade je značilna motnja zavesti. Nekateri se pojavljajo brez vsakršne gibalne (motorične) motnje, le s kratkotrajno prekinitvijo zavesti (absence ali odsotnosti), pri ostalih pa prevladujejo različne motnje mišičnega tonusa in krči: ločimo atonične (z nenadno izgubo mišičnega tonusa), tonične (z nenadnim naraščanjem mišičnega tonusa), klonične (z ritmičnimi krči), tonično-klonične (kombinacija prej opisanih), mioklonične (s hipnimi zgibki ali stresljaji), napade in različne kombinacije opisanih ter redkejše težje razvrstljive, manj tipične napade. Slednjih je največ v pri novorojenčkih.

To je pisano za ljudi, velja pa tudi za živali...
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #22 : sreda, 02.06.2004 : 23:51:46 »

Nadaljevanje... (tudi spodnji tekst je kopiran iz strani http://www.pliva.si/)

Kako ravnati ob napadu

Velika večina napadov traja manj kot pet minut. Večina napadov mine "sama od sebe". Pri napadih, kjer bolnik vnaprej zazna prvi znak (latinsko aura), se lahko pripravi na napad oz. umakne iz nevarne situacije oz. namesti v položaj, pri katerem se ne more poškodovati.

Pri nekaterih napadih, zlasti tistih, ki jih spremlja nenadna sprememba mišičnega tonusa, se bolniki lahko tudi huje poškodujejo. Med napadom bolnika zaščitimo pred poškodbami tako, da odstranimo nevarne in ostre predmete, razpnemo mu ovratnik, obrnemo ga na bok in odstranjujemo iz ust izločke (slina, izbruhanina), ki mu lahko ovirajo dihanje. V usta ne potiskamo ničesar (včasih so s tlačenjem trdih predmetov skušali preprečevati ugriz v jezik). Bolniku ničesar ne vlivamo v usta. Počakamo pri bolniku, da si opomore. Napadu lahko sledi zamračeno stanje, med katerim se bolnik odziva neustrezno, avtomatično, lahko tava po prostoru. Pri tem ga spremljamo, ne skušamo pa se mu zoperstaviti ali ga siliti k mirovanju.

V večini primerov bolnika po napadu ni potrebno pošiljati k zdravniku. Danes so na voljo za prekinjanje daljših napadov zdravila v obliki rektiol (v tekoči obliki shranjena zdravilna učinkovina v "hruškicah", iz katerih jih lahko iztisnemo v črevo, če je tako določil zdravnik). V bolnišnici zdravilo vbrizgajo v žilo. Le redko se daje zdravilo z injekcijo v mišico (ker učinkuje prepočasi). Vsa ostala zdravila, ki jih bolnik zauživa po nekaj let, služijo temu, da preprečujejo ponavljanje napadov. Medicinska obravnava je nujna ob prvih napadih, ko je potrebno ugotoviti ali, sploh gre za epileptične napade, in opredeliti za kakšno podvrsto napadov gre. Takrat skušajo ugotoviti tudi vzrok epilepsije in določijo najustreznejše zdravljenje. Kasneje so bolnikom predpisane redne kontrole.

Pri večini bolnikov so protiepileptična zdravila tako učinkovita, da ostanejo brez napadov več let (medtem ves čas redno jemljejo zdravila). Nato jim zdravnik (ob kontroli elektroencefalograma) postopno ukine zdravila. Večini se napadi kasneje ne ponovijo več.

Epileptični status: kadar se napadi vrstijo eden za drugim tako, da se bolnikova zavest vmes ne zbistri oz. (pri novorojenčku) se nevrološko stanje ne popravi, ali pa kadar trajajo krči dlje kot 20 minut, govorimo o epileptičnem statusu. Epileptični status s krči terja nujno takojšnje ukrepanje (diazepam-za večino bolnikov najustreznejše zdravilo) in zdravljenje v bolnišnici.

Več nasvetov in informacij pa dobite na http://www.pliva.si/

Zelo vredu je tudi stran:
http://freeweb.siol.net/memo/epilepsija.htm
in pa:
http://borisov-vladimir.com/indikacije/_epilepsija.htm
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #23 : četrtek, 03.06.2004 : 00:00:05 »

Upam, da vam bodo informacije kaj koristile. Bratrančev pes ima tudi epilepsijo, tako da smo se o tem že precej pozanimali ker je imel precej pogoste napade.  :-\Sedaj jih nima že nakej let več.  ;DOpazili smo, da je dobil napade v stresnih situacijah (pa tudi če je le spoznaval sosedovega precej večjega psa je takoj dobil napad). Nato smo na priporočilo veterinarja najprej poskrbeli za njegovo kondicijo (prej je bil "hišni pes" z enim daljšim sprehodom na dan), tako da smo postopoma podaljševali sprehode, tako da sedaj naredi kar par kilometrov na dan in se ful zdivja. Potem smo menjali še hrano (ne vem če je sicer to kaj vplivalo na bolezen). Mislim, da je kondicija kar pripomogla k izboljšanju, saj je bil vajen večjih naporov (napore pa povzroča tudi stres).
Vredno je poskusiti. Ampak res postopoma, ker se drugače stanje le še poslabša. Pa veterinar je odsvetoval kakšno divjanje za mačkami oz. vse take (na hitro štartane) podvige, saj je rekel, da se mora pes najprej "segreti" tako kot ljudje pred rekreacijo, zato mora vsakič najprej nekaj časa hoditi, nato pa lahko divja.
Poskusi, pri nas je delovalo!

Lp!
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #24 : četrtek, 03.06.2004 : 09:00:09 »

Civava!

Hvala, si se zelo potrudila. Sem vse prebrala! Mi bo prišlo prav! Ampak kako naj vem, da bo do napada sploh prišlo?!

Me pa še vseeno zanima ali je lahko povezano s spondilozo (zaraščanje hrbtenice in živcev v hrbtenici)?
In ali so to 100% epileptični napadi?
Kako veterinar ugotovi, da gre za epilepsijo?

Hvala, Urša
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #25 : četrtek, 03.06.2004 : 09:26:53 »

Sem pozabila napisati, da zaradi spondiloze talo ali tako ne smemo divjati!
Se znori - včasih, kar ji ne morem in nočem preprečiti! Tako da nasvet o kondiciji odpade. Je pa bila v zelo dobri kondiciji dokler nismo izvedeli za spondilozo! Z lahkoto je prišla na Šmarno goro, na Vorgar in naprej proti triglavskim jezerom, ... Bila je res v dobri kondiciji - najboljši med tremi bokserkami! Se pravi je bila med prvimadvema napadoma v dobri formi!

Lp, Urša
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #26 : četrtek, 03.06.2004 : 11:32:41 »

linchaich: žal pa o spindiloze ne vem nič. Predvidevam (samo moje mnenje) pa da je lahko povezava saj je to bolezen, ki zarašča živce, živci pa so povezani z možgani... Najverjetneje neka povezave je.
Priporočam ti, da se naročiš k osebnemu zdravniku in povprašaš za nasvet (kao za človeka), ker mislim da bo bolj vedel kot veterinar (vsaj jaz mam take izkušnje...). Kdaj bi pa prišlo do napada pa tudi jaz ne vem kako naj bi ugotovila  Huh (bratrančev kuža ni nikoli dobil v isti situaciji...). Sicer pa ima tvoja bokserka zelo redke napade glede na ostale pse za katere vem, da imajo to bolezen.
Možno pa je tudi da je tvoja Aika preobčutljiva na kakšna zdravila (to mi je danes mama rekla- medicinska sestra)- če kakšna jemlje preveri če so primerna za jemanje ob epilepsiji (ker niso namreč vsa!!)
Upam, da bo z Aiko vse vredu!  Grin

Lp!
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #27 : četrtek, 03.06.2004 : 11:47:07 »

Hvala!

Sem dobila mnenje, da gre lahko za preščipnjen živec oziroma v trenutku napada "uščipne" živec - ali tako nekako!

Zdravil zaenkrat ne jemlje (nobenih), v nočeh na nova leta pa ji bom dajala le Persen (drugi samo s temi tableti niso imeli problemov).

Ja, se bom pozanimala pri zdravniku!

Me pa ravno zato, ker so te napadi tako redki zanima če je to sigurno epilepsija? Jaz je ne morem v tistih 10-ih minutah pripeljati do veterinarja!

Lp, Urša
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #28 : četrtek, 03.06.2004 : 11:53:21 »

Pomoje da gre za epilepsijo (vsaj po opisu napada.. sicer ti pa noben ne more zagotovit. Taki napadi se pojavljajo tudi v zadnji fazi raka na možganih, kar pa tvoja psička pomoje nima, saj bi kmalu po takem napadu umrla (ob takem napadu v primeru raka je rak že tako napredoval da se že bliža smrt) ne pa dočakala dve leti!
Tako da mislim da ti zaradi tega ni treba skrbeti! Najverjetneje je to epilepsija, mislim pa da 100% sigurna nikoli ne boš Undecided

Lp!
Logiran
sparks
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #29 : sobota, 05.06.2004 : 02:57:01 »

Pozdrav vsem!

linchaich: Veterinar naj opravi preglede. Žal je pri epilepsiji karkoli težko diagnosticirati. Sicer pa je epilepsija tudi dedna (torej ni priporočljivo pariti psov dalje). Najpogostejša je idiopatska epilepsija, kar pomeni, da je iz neznanih vzrokov, npr. kot že navedeno dedna, kakšen udarec, enostavno "napaka" v možganih. Lahko pa jo povzroča tumor, krvavitve,...le te so pogostejše pri starejših psih in se težko ugotovijo. Epilepsije se ne da pozdraviti, lahko jo le zdraviš...Psom, katerim se napadi pogosto ponajvljajo, predpišejo tablete, ponavadi Phenobarbital. Imajo pa lahko stranske učinke, saj ne vplivajo lih najbolje na jetra. Kot je meni veterinar povedal, pa velika večina psov, ki so na tabletah, jih kar vredu prenaša. Živijo lahko normalno življenje in dočakajo visoko starost. Moj kuža se je po dveh tednih navadil na zdravilo in odkar jih jemlje, ni opaziti razlik v obnašanju ali na telesu.
Po tvojem opisu napada, se mi nekako ne zdi (le moje mnenje), da gre nujno za epilepsijo...sicer pa bo veterinar najbolje vedel za kaj gre.

Priporočam ti ogled te strani, na kateri boš dobila ogromno koristnih informacij.
Sama sem jim poslala mail in moram priznati, da sem dobila veliko bolj jasno sliko o tej bolezni preko maila, kakor na veterini. Zelo se zavzamejo in imajo izreden humani odnos in pristop.
http://www.canine-epilepsy-guardian-angels.com/
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 27   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Epilepsija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines