mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 10.06.2024 : 20:26:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Epilepsija
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 27   Dol
Natisni
Avtor Tema: Epilepsija  (Prebrano 119513 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
borka
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #195 : ponedeljek, 28.08.2006 : 13:42:17 »

Ja, verjetno bi se veliko lazje odlocila za tablete, ko mi pa ravno zdravnica še odsvetuje (zaenkrat). Zaenkrat je tudi tako, da je res vedno nekdo doma in ga lahko pazi. kaj pa ce... to je res. Ze zdaj nas pes veliko spi, stresna pa je zanj prav vsaka situacija, tudi obisk pri hisi, veter..
Saj ni vec kaj debatirat, po zdravila bomo sli, pa konec. Ali je potreben kaksen predhodni pregled, preden se mu doloci terapija? Hvala za nasvete!

mogoce pa ne bi bilo slabo, da grem se k drugemu zdravniku?!
LP
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #196 : ponedeljek, 28.08.2006 : 17:36:27 »

Pametno je peljati psa na pregled in ne takoj štartati na epilepsijo.
Lahko da so napadi posledica kakšne kronične bolezni za katero pa ti ne veš.
Pri mojem psu je bil hud uroinfekt, ugotovili so tudi, da je bil v kontaktu z erlihijo.
Uroinfekt smo pozdravili, potem je bil še na clinofugu, ko pa smo vse izključili
in so se napadi ponavljali smo se odločili za tabletke. Seveda ne mi ampak vet.
On ti bo tudi predpisal dozo in vodil in spremljal nadaljne zdravljenje.
Kot nalogo boš prvo dobila, da vodiš dnevnik napadov. Torej čas, trajanje napada in kako so izgledali.
Kajti pri epil. po besedah veta je uspeh že, če se zmanjša intenziteta ali pogostost napadov.
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #197 : torek, 29.08.2006 : 20:36:44 »

No danes ponoči oz. ob 6 zjutraj je mel naš pes ponovno napad, sicer malo blažji in precej krajši,
a novo je to, da je med napadom pes bil nekaj časa pri polni zavesti
in se je zavedal kaj se dogaja z njim. Po napadu je bil zato zelo zelo prestrašen.
To je prvi napad po 4 mesecih kar je na tabletah. Sedaj smo šli nazaj na dozo po 1 tableto na 12 ur.
Po tem, ko smo mu dali jesti  ker je spet ko utrgan iskal hrano sem ga peljal ven
in se je ustrašil vsakega šuma in vsake sence.
Do odhoda na delo sva skupaj spala na njegovem ležišču. saj ga je pomirila le moja bližina.
Logiran
borka
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #198 : torek, 29.08.2006 : 22:39:29 »

 Cry smrcek, upam da je s kuzotom boljse
Logiran
majc
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #199 : petek, 08.09.2006 : 07:38:21 »

Smrcek čudi me to, da ste sploh tako hitro manjšali dozo. Doza naj bi 2 leti ostala ista, potem pa se lahko zmanjša. 5.oktobra bo eno leto odkar je moj kuža na tabletih (1 na 12h) in od takrat mirno spimo prav vsi. Napadov ni bilo, je pa veterinarka povedala, da naj bi se z zdravili pojavila max. 2 napada na leto. Če se stanje slučajno poslabša pa je potrebno preveriti raven zdravila v krvi.
Je pa moje mnenje kar se zdravljenja tiče, da se na začetku ustrašiš zdravljenja, ker je to obveznost, potem se pa čisto navadiš, da mu poleg hrane priložiš še tabletko. Kar pa je najbolje je to, da psa ne meče in sploh ne veš da je na zdravilih.

LP,
Maja
Logiran
cac
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #200 : torek, 12.09.2006 : 23:16:36 »

Še moja izkušnja z epilepsijo...

Ko sem našla svojega prvega psa, ki ima sedaj 9 let, sem vedala da ima za seboj kar nekaj neprijetnih izkušenj. Nepridiprav ga je na deževni dan postavil v škatlo s sestrico na dž, in imel je srečo da se je to zgodilo v bližini naše hiše. Isti dan (preden je prišel k meni v roke), ga je ponesreči povozila še ena gospa, ki ga je najprej božala veselo, nato pa se usedla v avto (kuza je šel za njo), ona pa mirno odpeljala stran in ga zadela Angry. No nato pa je prišel k nam domov in kakšne 9 mesecev je bilo brez problema vse. Nato je neko popoldne ponesreči naš obisk ga malo pohodil, kuža se je zelo prestrašil, in takrat doživel prvi napad, vendar v lažji obliki. Jaz sem bila še zelo mlada (13-14 let) in nism niti vedela kaj je. Sem mislila da ga samo boli.
No potem je bil cepljen za steklino pri skoraj 3 letih in dobil hudo reakcijo na cepivo (zatečen gobček) in malo močnejši napad, tako da smo se hitro spokal v avto in na postajo, kjer sem veterinarju razložila kako je zgledal napad in je takoj povedal da je epilepsija.
Svetovali so, da dokler niso napadi pogostejši od 1x na teden, da se ne naredi ničesar.in res, jst sem pisala datume napadov, in ko so postali bolj pogosti smo šli k veterinarki in smo dobili tabletke. Njegovi napadi pa niso tako hudi (vsaj pomoje). kuža leži na tleh, med sprednimi tačkami ima glavo (da se ne prevrne), gobček (ustnice) mu postanejo zelooo trde in cmoka, ter se trese malo, sploh če poskuša vstati. Tudi ne trajajo dolgo kako minuto, dve. Vedno po napadu pa bruha slino. Tako, da če nas ni zraven, hitro zvemo, če je mel napad  Smiley
No kuža je bil na tabletih nekaj časa (niti spomnim se ne koliko), nato pa sem se odločila da preneham s tem, ker enostavno ni bil isti. Takrat sva trenirala agility, ampak sva nehala zaradi njegovega zdravja. Kuža je bil precej zaspan, brez volje, sam poležaval bi ... kot bi bil zadet...
tko da sem ga nehala pitat s tableti.

Nikol nismo mogl ugotovit kaj povzroča napade, ni polna luna, ni napor, ni vročina, ni hrana, ni stres... enostavno ni povezav med napadi Undecided

Sedaj ima napade redko. zna se zgodit da tud par mesecev nima nobenega, pa pol v enem tednu 3. Ampak ker napadi res niso hudi, kuža lepo uživa v normalnem življenju naprej. Ko pa je napad ga pa še bolj pocrklamo Cheesy

Je pa kr hudo drugače ko se to dogaja, sploh na začetku je blo, ker ne veš kako se bo končalo vse sram
Tako, da vsi ki to preživljate, ne obupat Wink
Logiran
borka
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #201 : sreda, 13.09.2006 : 14:14:43 »

Ja, saj probamo ne obupat, je pa le razlika, ali ima kuza napad nekaj minut ali pa dve uri.  Undecided
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #202 : sreda, 13.09.2006 : 21:14:00 »

To kar praviš, o obnašanju psa na tabletah je čisto res.
Pes je popolnoma drug. Len, zaspan, kot zadrogiran.
Zmanjšanje je svetoval vet glede na to, da v času prejšnje doze
ni imel več napadov. Tudi za naprej pravi vet naj bi ponovno poskušali
zmanjšati dozo po dveh tednih.
Cac koliko pa je težak tvoj pes ?
Logiran
cac
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #203 : sreda, 13.09.2006 : 21:45:39 »

ja vem, da more bit hudo, če imajo kužki res hude napade sram
sm slišala za eno borderko ki je mela vsak dan okoli 10 napadov Cry
pomoje je res težko živeti s tem, in skoz gledat ali je kuža ok sram

nekje pomoje more bit meja, sej tud kužki vrjetno trpijo, če imajo hude in pogoste napade, vseen pa ni lahka odločitev to.

Moj kuža ma okol 16 kg (mogoče zdej kako kilco več).
Sem si obljubila, da noben moj kuža ne bo preveč trpel, pa tud če to pomen da se bo men paralo srce (si ne zaslužijo ker so pravi cukri). Vem pa da to ni tako enostavno kot si zdej predstavljam.

Tisti, ki nimajo (nimamo) takih izkušenj s to boleznijo, si res težko predstavljamo kok hudo more bit Cry
Mam po eni strani kar srečo, da ima moj lažjo obliko ja. Undecided

Držte se!!! Jst držim pesti za vas in vaše kužke Wink
Logiran
majc
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #204 : četrtek, 14.09.2006 : 21:17:56 »

Jaz se pa ne strinjam s tem, da je pes len in ne vem kakšen. Mogoče imate premočno dozo, kajti moj kuža je nenormalno živahen, poln energije, leži pa samo poleti, ko je vroče.
Dobro bi bilo preveriti raven zdravila v krvi, kajti moj kuža se nahaja pri spodnji meji in to zaenkrat zadostuje, da je brez napadov in obenem živahen tako kot vsak drug zdrav pes.

Logiran
sparks
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #205 : sreda, 20.09.2006 : 12:31:08 »

Ja, saj probamo ne obupat, je pa le razlika, ali ima kuza napad nekaj minut ali pa dve uri.  Undecided
2 uri?! Za kaj takega še nisem slišala. Ali si mogoče mislila, da v dveh urah doživi več napadov, npr. krče, se peni itd., potem je nekaj minut mir, pes počiva in nato ponoven napad? In če je tako, koliko napadov približno ima? Mene to spominja na epileptični status. Dvo urnega, neprekinjenega napada, pa si sploh ne znam predstavljat oz. dvomim, da je možno, da bi katerokoli pasje srce to preneslo.
V vsakem primeru mi je žal, da morata pes in ti čez to.



Kar se tiče psa in njegovega obnašanja, pa tako - verjetno ne prenašajo vsi tablete na enak način, pa vendar načeloma naj ne bi bile opazne razlike v obnašanju psa pred in med jemanjem phenota (no razen mogoče manjših - povečan apetit in žeja, vendar ne tako opazne razlike v obnašanju). Zato se strinjam z "majc", da bi bilo mogoče dobro pregledati nivo phenota v krvi. Včasih je treba najti pravo dozo, ki odgovarja psu. Apatičnost in kot pravite, pes "pes samo spi in je, lenari..." je velikokrat posledica neprimirnega/nepravega doziranja > prevelikega odmerka.

Lp, Saša
Logiran
borka
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #206 : četrtek, 21.09.2006 : 19:10:45 »

Kuža se dve uri neprestano trese. Vmes ima krče, ki ponehajo, ne pa tudi tresenje. Ves čas se tudi slini. Ponavadi 2x bruha. Šele po bruhanju se počasi umiri in tudi povsem neha trest. Ja, vsa zadeva traja skoraj po pravilu 2 uri. Sedaj je dober mesec od zadnjega napada.
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #207 : četrtek, 21.09.2006 : 21:03:47 »

Naš pes tehta 42 KG trenutno, njegova doza pa je 1 tableta na  12 ur.
Po mnenju mojega veta je to skrajno nizka doza glede na težo psa.
Naš pes je ob znižanju doze na 3/4 na 12 ur doživel napad zato smo
šli ponovno na dozo 1 na 12 ur.
Moj pes je zelo zelo depresiven, kar naj bi tudi bil stranski učinek tablet.
Zaradi povečanega apetita se mu je tudi teža kar precej povečala, to pa za seboj
potegne lenobo na sprehodih. Precej več spi in počiva.
To so samo nekatere od sprememb,  ki jih mi kot laiki opažamo.
Da ne govorim o strahu pred vsakim še tako majhnim "cuckom" in strahu pred neznanimi zvoki.
Moj pes je pred napadi gladko opravil npr. test streloplahosti in je bil neizmerno vesel vsakega psa
saj mu je vsak predstavljal potencialnega partnerja za igro. Sedaj pa ga ponovno spoznavamo
z nekaterimi psi, ki so že bili njegovi prijatelji, danes pa mu predstavljajo grožnjo.
Precej stvari ga učimo na novo.
Pred napadi sem svojega psa lahko brez problemov pripeljal na mojpes netov piknik,
danes si tega niti pod razno ne morem privoščiti.
Sedaj ali so krivi napadi ali tablete je težko reči a pes definitivno ni več isti.
Logiran
majc
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #208 : ponedeljek, 25.09.2006 : 17:49:44 »

Moj kuža tehta pomojem okoli 60 kg in njegova doza je 1 tableta na 12 ur. Ko so mu dozo tablet odmerili glede na težo, ta ni bila prava, zato sva morala kar 3x dati kri, da smo prišli na pravo dozo.

Stranskih učinkov, razen povečanega apetita in žeje, nima. Kar se pa tiče povečane teže in s tem lenobe na sprehodih. Pes bo pojedel kolikor mu boste dali, torej ste sami krivi, da se je pes poredil.

Kar pa se tiče strahu pred psi pa je pri našemu tako, da se ne boji vseh, je pa problem v tem, da je v pasji šoli, ko je bil že majhen, en pes skočil vanj in to si je zapomnil. Zapomnil si je tudi to, da ko mu je veterinarka popisala razkužilo po tački, da mu je potem vzela kri in da to boli. In tako mu danes nič ne moreš popisat. Nekatere stvari si pač zapomnijo in potem se moraš včasih spomnit preteklih dogodkov in takoj najdeš vzrok za tako obnašanje.
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #209 : ponedeljek, 25.09.2006 : 21:52:17 »

Torej kako vi krotite povečan apetit psa ?
Veste, da je pri labradorcu apetit že tako po pasmi kar precejšen
direktno čakanje pred skledo ali pa celo trganje vreč in aktivno iskanje po stanovanju za hrano
kar ni nikoli prej počel jasno nakazuje, da je pes lačen.
Pomagamo si z nizkokalorično hrano ali pa polnili kot so testenine ...

Predpisana doza za psa naj bi bila 2mg pheno.  na kg telesne teže na 12 ur.
Midva s psom ne moreva opravljati več aktivnosti kot sva jih prej.
Danes se mi je celo zgodilo, da je zaspal pri veterinarju na mizi  Shocked Shocked


Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 27   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Epilepsija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines