mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 06.06.2024 : 02:47:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Epilepsija
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 27   Dol
Natisni
Avtor Tema: Epilepsija  (Prebrano 119374 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #285 : ponedeljek, 18.05.2009 : 22:15:57 »

Tudi jaz vama želim, da bosta še dolgo skupaj.

Sicer so pa kavalirčki zadnja leta precej podvrženi obolenju srčka (pri določenih psarnah po mojem vednju že izvajajo preventivne teste pred parjenjem, da bi onemogočili obolenje), predvsem naj bi do tega privedla nepreverjena, nekontrolirana, nerodovniška reja. Več o sami bolezni tule:

http://www.aboutcavalierhealth.com/

http://www.cavalierhealthfoundation.com/

http://cavalierhealth.org/overview.htm

http://www.cavalierhealth.info/

Verjetno gre za opisane težave, kajne?

Kakorkoli, še veliko lepih, dolgih skupnih let vama želim.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #286 : torek, 19.05.2009 : 01:40:16 »

Hvala tebi Pepsi za lepe želje in tebi Mel za naslove internetnih strani. Bom si jih pogledala ko bom utegnila. Danes bedim celo noč ob mojem Boniju, ker so mu dali gor 24-urni EKG in po mojem mnenju so mu malce preveč na tesno povili njegova bolna pljučka in srček, tako da komaj čakam, da grem jutri ne kliniko da mu ga snamejo. Zdaj bedim ob njem in gledam ali še diha v teh groznih, tesnih povojih. Verjetno pretiravam, ampak Boni je moj angelček, moj srček, moje vse na svetu in zato pazim da je z njim vse v redu. Občasno me prevzame takšna žalost in solze mi kar same pritečejo. Njegovo srce je že okvarjeno in slej ko prej se mu bo bolezen poslabšala in bo umrl.  Cry  Cry
Samo vprašanja časa je koliko mesecev ali let mu bodo ta zdravila še pomagala. Zaenkrat še kar pogosto kašlja, po teh zdravilih je vidno utrujen, bolj počiva, napora ne sme imeti nobenega in najbrž mu tudi škodi, ker čuti, da me občasno prevzame žalost. Bomo videli kaj bo. Upam, da bodo zdravila prijela in da mu bo bolje. Večkrat pomislim na vse lepe stvari, ki sva jih preživela skupaj in sedaj vidim, da sem živela v iluziji, da bo moj Boni, za katerega tako lepo skrbim pa nikoli ne zbolel in bo dočakal visoko starost.

Upam no, da mu bo bolje in da mu ta tesn ovoj ne bo še bolj poškodoval srca in pljuč.. Odštevam minute, da se ga bo znebil! Sem pa kar malo jezna  Angry, ker se mi zdi, da je s tem Boni samo en preiskusni zajček, ker tako ali tako vemo, da mu odpoveduje srce in da mu voda zaliva pljuča, zakaj mora potem moj ubogi Bonček zdaj še ves ta čas trpeti s to tesno napravo na pljučih..  Angry
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #287 : torek, 19.05.2009 : 08:07:54 »

Lynn, bodi optimistka. Prijateljičin kužek je z obolelim srčkom živel več let, tako da so se celo veterinarji čudili.

Želim vama še veliko skupnih dni in ne bodi žalostna - pes to čuti.

lp

Sandra
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #288 : torek, 19.05.2009 : 09:01:01 »

Lynn, 24-urni EKG delajo zato, da bi pridobili čim več podatkov o bolezni in s tem natančno diagnozo, ne zato, ker se radi izživljajo nad psi. "Odpovedovanje srca" je širok in laičen pojem, ki zajema vrsto srčnih napak in bolezni. Vem, da si tudi ti želiš ćim bolj natančno diagnozo in s tem čim bolj primerno zdravljenje.

Res ti želim, da bi se čim bolje odzval na zdravila.

Lp, 5ra
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #289 : torek, 19.05.2009 : 10:01:09 »

Lynn, verjamem, da je zdajle zelo hudo, samo nikakor ne izgubi upanja in volje, veliko psov z obolelim srčkom živi še kar nekaj dolgih let. Zdajle je hudo, ampak tableti bodo gotovo doprinesli k izboljšanju stanja.

Sporoči, kako ste.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #290 : torek, 19.05.2009 : 19:01:23 »

Pozdravljene!

Danes smo bili z Bonijem spet na kliniki in dobil je še eno inekcijo za odvajanje vode, štirikrat na dan dobiva tudi tri četrtine tabletke Edemid, jutri pa bo dobil (poleg Edemid) še eno dan tabletko Tritace. Potem greva pa v četrtek zjutraj spet na slikanje pljuč in srca, da vidijo, če je kaj izboljšanja. Drugače so vsi zelo prijazni do naju, kri ima v redu, vsi pravijo, da je tako super in prijazen kuža, tako da jim zaupam, pa tudi ta kardiologinja se mi zdi, da kar obvlada.

Je pa še vedno bolj miren, na sprehod ne greva, ker ga ne smem obremenjevat, lulat gre kar na naš vrt. Je tudi še bolj malo, ga pa obe z mami hraniva večkrat na dan, ker je bolj po malo. Kašlja še vedno, ampak malce manj pogosto. Skratka delam vse, kar je v moji moči, da mu bo čim prej bolje. Držim pesti, da mu kmalu bolje in bo spet veselo skakal po vrtu. Bonči,  Kiss  Kiss drži se!!! 

Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #291 : torek, 19.05.2009 : 19:37:01 »

Sem pa brala ravnokar pri temi Zdravila od kužka Bena, ki je pravtako dobival ta zdravila kot so jih predpisali mojemu Boniju in je potem živel samo še par mesecev, tako da me je kar strah, da ne bo z Bonijem isto..  Sad
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #292 : sreda, 20.05.2009 : 10:45:04 »

Lynn, pozitivno razmišljaj, saj bo, boš videla. Sporoči kako sta.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #293 : sreda, 20.05.2009 : 13:04:11 »

Zaenkrat je Bonči v redu. Moram pa jutri kardiologinjo vprašat kdaj mu bo to visoko dozo zmanjšala in kako močno je njegovo srce poškodovano. Jaz upam, da bo z zdravili čim dlje živel. Kašlja manj, danes sva bila že na kratkem sprehodu, jedel je že, tako da upam da bo čim dlje se to stanje ohranjalo in bo še vsaj dve, tri leta z mano. Ampak, koliko časa pa bo dejansko še živel, tega pa ne more napovedati niti kardiologinja. V najboljšem primeru mi je rekla dve, tri leta.

Lep pozdrav vsem, ki držite pesti za mojega Bonija in Mel hvala za lepe želje.

Sara
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #294 : sreda, 20.05.2009 : 22:27:25 »

No vidiš, da gre na bolje! Smiley Sem vesela za vaju, kar tako naprej. Pa en  Kiss Boniju Wink
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #295 : sreda, 20.05.2009 : 23:12:59 »

Živjo Mel!

Ja, danes je Boni veliko jedel, kašlja manj in tudi kar vesel deluje. Zdaj zelo pazimo, da nima naporov in da je v miru (predvsem skrbim da mu naš samojed ne nagaja). Skratka, Boni je zdaj v središču pozornosti. Edino kar me malo jezi je, da so mu tisti EKG gor dali, ker ima zdaj na obeh straneh, kjer je imel to gor ranjeno kožo in je malce krvav (krvave praske), tako da jutri jim bom rekla, naj mu te rane s čim namažejo, da se mu zacelijo. Kar bogi je, včeraj je zacvil ko sem ga prijela, ker ga najbrž rane pečejo.
Upam, da bodo jutri rentgenske slike pokazale da se mu stanje izboljšuje. Mislim pa ves čas samo na njega in gledam, da ni sam doma..

Lep pozdrav, Sara
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #296 : sreda, 20.05.2009 : 23:22:45 »

Ja, tisto pa le namažit s čim. Sem pa vesela, da gre na bolje in držim pesti, da bodo jutri izvidi dobri. Saj bo, boš videla, da bo Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #297 : sreda, 20.05.2009 : 23:27:49 »

Hvala za tvoje lepe želje in spodbudo, Mel !!

Na žalost ne vem, s čim bi mu to namazala, tko da jutri zjutri ko grem na kliniko bom rekla naj mu to namažejo, da se mu bo prej zacelilo.

Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #298 : sreda, 20.05.2009 : 23:29:32 »

Jaz bi mu z Bepantenom, če ga imaš doma.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #299 : sreda, 20.05.2009 : 23:36:32 »

Ja, imam ga. Hvala za nasvet.  Sem glih razmišljala, če bi mu s tem namazala in evo, si tud ti to predlagala.   Wink
Logiran
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 27   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Epilepsija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines