mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 18:19:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Epilepsija
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 27   Dol
Natisni
Avtor Tema: Epilepsija  (Prebrano 118908 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sparks
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #45 : ponedeljek, 30.08.2004 : 10:16:07 »

Dobiš ga v lekarnah. Pakiran je v "vrečkah" in not so taka majhna podolgovata zrnca, različnih barv (rumena, rdeča, oranžna...bombončki), pa še dišijo kot kakšen pikovit Cheesy.  B kompleks je tudi za ljudi, sam ne vem, če je tak, kot vem so za ljudi tablete. Najbolše je, da v lekarni točno poveš za kaj rabiš (za psa)....nam so v lekarni svetovali to, ko smo šli po pheno. Uh, ne vem točne cene, ni pa drago...cca 700SIT/vrečka al še manj, mama pravi da cca 450SIT...booo Lips Sealed. Ti pa traja kr nekaj časa vrečka.

Lp


Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #46 : ponedeljek, 30.08.2004 : 10:25:20 »

Kako deluje B kompelks? A mu ga zmešaš s hrano al kako? Kiss
Logiran
sparks
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #47 : ponedeljek, 30.08.2004 : 12:41:21 »

Pomaga pri obnavljanju celic....teh, ki odmirajo zaradi phenota. --->po domače povedano, na embalaži pa piše strokovna razlaga---> "za zdravljenje hipovitaminoze B in avitaminoze b, pri motjni absorbcij vitaminov, pri obolenju prebavil in jeter..."

Ja, je dobro zmešat s hrano, ker drugače dvomim, da se bo lotu jest ta zrnca. Js mu dam feto šunke al kej podobnega, stresem not za cca 2čajni žlički in pol že Shon nardi preostalo Wink Ponavadi zvečer, po njegovi večerji, pred tableto.
Dobiš brez recepta.

Bz bz Wink

Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #48 : ponedeljek, 30.08.2004 : 13:01:03 »

aja...super.Bom šla kr dons v lekarno!Sem pa slišala, da ni pametno mu stalno dajat tega!
Pa še neki iz privat posta: anamneza so podatki na podlagi katerih si veterinar naredi sliko o določenem psu in mu pomagajo pri oblikovanju diagnoze! Kiss
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #49 : ponedeljek, 30.08.2004 : 13:03:08 »

Pri epilepsije je zelo uspešno tudi zdravljenje z akopunkturo.V Slovenj Gradcu to opravlja Dr.Mitja Osterman.

Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #50 : ponedeljek, 30.08.2004 : 13:19:53 »

Čara Hvala!"!!! Imaš kakšne osebne izkušnje!? Kiss
Logiran
sparks
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #51 : ponedeljek, 30.08.2004 : 13:31:57 »

Ma sicer mu ne dajem vsak dan, ker pozabim...približno 4x na teden dobi. Zakaj slabo? Hm, iz napisanega na embalaži je razumet, kot da lahko dobi vsak dan....bom vprašala veterinarja, za vsak slučaj.
ahaaaa skico in to Tongue, razumem, hvala veš Kiss
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #52 : sobota, 11.09.2004 : 21:52:03 »

Šele danes semo našli to temo in tudi celo prebrali. Naš pesek je umrl zaradi napadov epilepsije oz. med enim od napadov. Zdravnik je po temeljitih preiskavah postavil diagnozo epilepsija in predpisal tabletke PHEMITON 30mg po eno na dan. Natančno smo se drzali navodil o gibanju, prehrani in čimbolj nestresnemu načinu zivljenja. Sicer je bil pesek izredno miren, ljubeznjiv, hitro učljiv, pravo nasprotje sedanjega, ki je iste pasme in bi takoj plačal na radarju, če bi merili hitrost. Ostale lastnosti pa so pri obeh psičkih enake.
Po šestih dneh, jemanja tablet so se začeli ponovni napadi, poklicali smo veterinarja, določil je še polovičko tablete, pa še enkrat polovičko, potem je rekel da bomo počakali jutra. Potem je bilo tako kot je zapisala Jana, le da jutra zanj ni bilo, umrl je okrog treh zjutraj, ves čas smo bili na zvezi z veterinarjem.Ker se zaradi ljubezni do našega peseka nismo mogli odločiti za obdukcijo, da bi odkrili morebitni vzrok za pojav bolezni. Pesek,je bil skozi bolj bolehen, vnetja ledvičk so se ponavljala.potem vnetja pokostnice, hitro utrujanje, tako, da je bil skozi pod zdravniško kontrolo. Na zalost nam ga ni uspelo rešiti. NIKOLI GA NE BOMO POZABILI Cry Cry Cry
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #53 : sobota, 11.09.2004 : 22:13:33 »

rem: Iskreno sozalje ob izgubi Cry
Zanima me kaksno obliko epilepsije je imel vas pes?

Tudi moj ima epilepsijo(na sreco lazjo obliko) in se ze nekaj casa trudim s vprasanjem, kaj mu povzroca napade Undecided
Upam, da bolezen ne bo prisla nikoli tako dalec, da ga bom izgubila Lips Sealed
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #54 : nedelja, 12.09.2004 : 21:32:51 »

 Pia:Naš pesek je imel postavljeno diagnozo epilepsija, dobil je tabletke, pojedel jih je le šest in dve polovički, torej sedem,potem je bilo konec. Tako,da niti niso mogli kaj več odkriti. Ko je imel napad se je vedno ulegel na desni bok, tačke je imel iztegnjene, čisto trde in je z vsem telesom trzal, iz ust mu je šla bela gosta pena, zato mislim, da tisti zadnji polovički nista ostali v njem,ker jih je verjetno izločil s peno.Npadi, so bili nakoncu na pet minut.Vmes mu je dvakrat ušlo blato, polulal pa se med napadom ni, niti ni poskušal ugrizniti, na kar me je opozoril zivinozdravnik. Med napadom smo ga drzali pod glavo in pazili na jeziček, po napadu je bil utrujen in je kake pol ure lezal pri kom od nas v naročju, potem se je napil vode in se obnašal kot  da nič ni bilo. Zadnji dan je bilo tako do desete zvečer, potem pa ni več vstal, vprašala sem veterinarja ali bo umrl, rekel je, da je utrujen naj se potolazim, da bomo zjutraj videli....Najbolj mi je hudo, ker se je tako mučil,pa mu nismo mogli pomagati. Upam, da bo s tvojim kuzijem vse vredu,če si v dvomih vprašaj še pri katerem veterinarju, mi smo bili pri dveh, pa sta oba rekla enako. V ELIKO SREČE NAPREJ.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #55 : nedelja, 12.09.2004 : 21:51:01 »

Še nekaj o povzročitvi napadov. Deset dni pred prvim napadom, ali kak dan več si je pesek porezal tačko, tako, da je bil šivan in je dobil narkozo, po desetih dneh, ko so mu pobrali tiste tri šive so se začeli napadi. Iz narkoze se je normalno zbudil, malo je bil omotičen par minut, potem pa vse normalno.Sami smo najprej pomislili, da je vsega kriva narkoza, vendar so nam razlozili kako vse to poteka, tako da sta dva veterinarja narkozo izključila, pesek je bil tudi drugače zelo neznega zdravja. Ne vem kaj bi mu povzročilo napade, vse smo premislili ze stokrat, moznosti je veliko, mi bomo pozabili nanje, vendar z lepo mislijo na našega pesota.
Logiran
ROBI-YUCCA
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 24


« Odgovor #56 : sreda, 03.11.2004 : 17:11:35 »

Ali kdo ve kakšna je razlika med epileptičnim napadom in infarktom?
Naš prvi kuža je imel take napade zadnji mesec svojega življenja,veterinarji v Kopru so mu dajali vitamine,kalcij..... in me prepričevali naj ga uspavamo,ter mi vsakič mastno zaračunali.
Zadnjo noč je doživel 5-6 napadov vmes pa je kolikor je mogel čudno tulil. Zjutraj smo ga odpeljali na veterinarsko kjer ga je spet prijelo. Rekli so da ni pomoči in je takoj po napadu umrl.
Diagnoza: srčni infarkt
Račun in obrazložitev, da je ceneje ker je umrl sam.

Mojo sedanjo psino vozim na Kozino in se na daleč izogibava Kopra.  
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #57 : četrtek, 04.11.2004 : 07:33:30 »

Če ima kuža epileptični napad ga takoj prepoznaš...Predvsem po peni, tresenju, iztegnjenim tačka (kot bi hotel veslati), lahko izgubi zavest...Tako kot je opisal Rem! sram
Infarkta pri psu sicer nisem še nikoli videla, ampak, če sklepam glede na ljudi, se kuža ne trese, se ne polula ali pokaka med napadom, predvsem pa nima pene. Tvoj kuža je vrjetno tulil, ker je čutil, da napad prihaja. Nisi sicer napisal, kakšni so bili znaki oz. kako je napad poteka... Huh
Logiran
ROBI-YUCCA
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 24


« Odgovor #58 : četrtek, 04.11.2004 : 08:48:23 »

Napadi so bili točno takšni kot jih opisujete, vendar nam ni nikoli nobeden omenil epilepsije. Kuža je pa dobival velike količine kalcija zaradi displazije,kar pa je slabo za srce. Umrl je pri 7-8 mesecih,kar je bilo zanj bolje. Ne vem zakaj ampak zadnji del se mu sploh ni razvijal,ob repu je imel bule,driske,bruhanje ....

Upam,da mi ne bo treba še kdaj doživeti česa takšnega.
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #59 : četrtek, 04.11.2004 : 08:57:35 »

Če so bili napadi takšni, kot smo jih opisali, potem je šlo sigurno za epilepsijo in je bila to "prevelika znanost" za koprske veterinarje! Tiste bile, driska in bruhanje...Mislim, da ni bilo povezano z epilepsijo! sram
Če prav razumem je bil kuža še mladiček! Cry
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 27   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Epilepsija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines