mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 17:11:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Epilepsija
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 27   Dol
Natisni
Avtor Tema: Epilepsija  (Prebrano 118907 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #75 : sreda, 01.12.2004 : 07:53:33 »

Najprej ISKRENO SOŽALJE Cry Cry Cry
Blaž, vem, da je težko, ampak lahko napišeš kaj več? Kakšne napad je bil, kaj je bil razlog, da je umrla...Koliko časa je imela epilepsijo?
S tem boš pomgal ostalim....in tudi meni!
Logiran
nigric
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #76 : sreda, 01.12.2004 : 15:40:03 »

Hvala!

To se je prvič zgodilo pred približno tremi mesci. Ko sva odšla
na sprehod, se je kot vedno oddaljila, da bi opravila potrebo in kar naenkrat
jo vidim , da pade in se začne tresti, pena na gobec... opazil sem, da je imela
zadnji del paraliziran, tako, da sem jo po napadu nesel domov , vendar je
po eni uri že cisto okrevala, kot da ni bilo nič. Potem 1 mesec nič.
Nato zopet eno jutro na svojem prostoru, isti znaki, vendar močnejši napad.
Od tega  napada dalje približno en teden, pa je kar izgubljala zavest (naenkrat je
padla in se nato takoj pobrala). Potem je po enem tednu zopet okrevala, kot,
da ni bilo nič. Sprva nam je veterinarka predpisala tablete proti epilepsiji, vendar
smo se po posvetu  z zdravniki odločili, da ji jih ne bomo dajali, ker pes postane
dobesedno odvisen od teh tablet- »narkoman« (moram upoštevati,
da je bil stara že skoraj 14 let in se nam je zdelo da bi bilo to samo še dodatno mučenje)
Potem sem "odkril" in dobil  homeopatske kapljice "proti" epilepsiji in moram reči, da
se napadi niso več ponavljali do včeraj zjutraj (kapljice ji nisem dal tri dni, ker
piše, da jih dajemo ob izboljšanju enkrat tedensko). Nato je včeraj  zjutraj zopet
doživela napad, vendar tokrat dva zaporedoma in  njeno telo je bilo že toliko izčrpano, da je zaspala in poginila.

Vzroke za epilepsijo bi lahko vsi skupaj odkrili tako, da bi vsakdo, ki se s  tem problemom  sooča napisal:
Kdaj pes dobi napad (kakšno vreme je oziroma vremenske spremembe, kurilna sezona, čas po cepljenju)?
Kje pes prebiva (prostor)?  Katero hrano uživa? Kakšne poškodbe ima (nesreča)? Živčnost (petarde, avtomobili…itd
Vsi skupaj bi  nato morda našli skupne imenovalce vzrokov. Ker resnično dvomi, da bi se epilepsija kar pojavljala brez vzroka (lahko je kakšna alergija na hrano, vremenske spremembe, občutljivost na ?…)

Če ste opazili ponavadi veterinarji rečejo, da ima pes tumor v glavi. To so nam zatrdili že pred tremi leti, ko je imela psička glavo postrani, vendar se je izkazalo, da je šlo za vnetje srednjega ušesa in se je stvar sama od sebe izboljšala.

Še vedno mislim, da so nam močno pomagale homeopatske kapljice (preprečevale epilepsijo), vendar pa je naša psička bila že v tako visoka starosti (za bokserje), da verjetno ni mogla več popolnoma okrevati po prvih napadih in tudi telo se ni imelo  časa , čisto navaditi  na te kapljice.
Zato bi želel, da nekdo, ki ima mlajšega psa in ne uživa tablet,  sproba te kapljice (imam še pol flaške), ker bi potem ob pozitivnem učinku morda resnično našli nekaj,
kar preprečuje oziroma pomaga in ne škoduje.

Če Vas zanima se kaj bom z veseljem delil svoje izkušnje, kot ste jih vi , ko sem spoznaval to zahrbtno »bolezen«.

Lep pozdrav,

Blaž
Logiran
nynyka
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #77 : sreda, 01.12.2004 : 20:28:56 »

ben je imel tri leta.v petek je prvič v življenju ime epilepsični napad.prvi je bil okoli enih ponoči, nekaj je zaropotalo, pa sem šla pogledat in našla bena (nemški boksar) celega v slini.ker nisem vedela da ga je premetavalo sem mislila da je iskal kaj v smeteh.naslednji dan ko je mami prišla iz službe ga je našla celega v slini.potem sem šla še jaz z njim na sprehod, ko sem prišla iz šole in kar naenkrat se mi je začel sliniti in vrteti v krogu na ulici.takoj sem šla domov in poklicala ateja, da sem mu povedala.takoj sem ga peljala k veterinarki v postojno, ki je rekla, da je ben predebel in da ima angino, zato se vrjetno slini.dala mu je tudi dietno hrano, ker ga je bolela zadnja desna tačka (rekla je namreč, da je to zaradi 3kg preveč), dala mu je tudi antibiotike proti angini.ko sem prišla domov je ben bil zelo nesprpen, še nikoli ni takoj silil k meni in fantu v sobo, kot v petek.potem pa okoli sedme ure zvečer pride najhujše.napad je trajal 20 min, hitro po začetku smo ga peljali v logatec na dežurno kliniko k dr. plevnik.ta se je potrudila, takoj je vedela zakaj gre in tudi začutla da je nekaj narobe z njegovo tačko, pa čeprav ji tega nismo povedali.ben je dobival in infuzijo in nekaj inekcij za pomiritev.z benom smo odšli domov z nekaj inekcijami za napade.celo noč nismo spali.ben je ležal na kavču, ni vedel zakaj se gre.prosila sem ga naj mi obljubi, da bo z njim vse vredu.zgodaj zjutraj je klicala dr.mateja in vprašala, če je ben kaj jedel.ukazala je da ga takoj pripeljemo na infuzijo.med tem je mami peljala kri na pregled v ljubljano.stanje se je poslabšalo in bena sta morala mami in ati peljati v ljubljano na kliniko.pregledal ga je najboljši nevrolog.ben je padel v komo.rešil bi ga samo čudež.meni se je doma mešalo, jokala sem in jokala .šla sem k fantu, tam sem se malo pomirila.
bena med tem časom ni bilo več.zdravniku sem rekla naj lepo poskrbi za njega in naj naredi tako, da bom njemu najboljše in najmanj boleče.mami in ati sta se vrnila sama.zelo nam je hudo.
upam da imate zdrave pse.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #78 : sreda, 01.12.2004 : 21:28:07 »

Nigric, nynyka, iskreno sožalje. Undecided

Ali je epilepsija dedna? Ali obstajajo linije, v katerih se pojavlja več psov z njo, kot v drugih linijah? Je pariti takšnega psa tvegano?

Ker potemtakem bi bilo dobro tudi, če bi vedeli iz katere paritvene kombinacije je epileptični pes, o tem nujno obvestiti vzreditelje in pristojne organizacije, ki shranjujejo te podatke o psih in njihovih rodovnikih.
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #79 : četrtek, 02.12.2004 : 07:47:16 »

No, vrjetno sem že nakejkrat omenila, pa vseeno. Moj pes je doživel prvi napad junija letos, trajal je 2 minuti, nato se je pes pobral in se vedel, kot da se ni nič zgodilo. Čez mesec in pol se je pojavil nov napad...spet je bilo enako9 kot prvič. 2 minuti, kuža vstane, se otrese in žejno pogleda v posodo z vodo. In sva šla k veterinarju. Takoj mu je vzel kri za test na erlihijo in borelioza, ker sta te dve bolezni zelo pogosto sporžilca napadov. Dobil je terapijo phenobarbitona. Gre za antiepileptike, ki res povzročajo odvisnost in delujejo na jetra, zato je potrebna kontrola jeternih testov na vsake 3-4 mesece. Test na boreliozo je bil pozitiven in zato smo zdravili tudi to.Po posvetovanju s številnimi veterinarji so mi zatrdili, da gre pri Oksu za nevrološko obliko borelije, ki se odraža v obliki epileptičnih napadov in da naj bi napadi izzveneli po terapiji s Clinofugom. In res so... Wink Od avgusta do zdaj se napad ni ponovil. Kuža je ves čas na antiepileptikih (na začetko 100 mg na dan, kar je minimalna doza), zdaj na 75mg na dan...Počasi ukinjamo terapijo. Zanimivo je, da nihče v sorodu mojega psa (6 kolen nazaj) ni imel te bolezni, mi je pa veterinar omenil, da se sicer lahko deduje (zelo redko), vendar običajno preskakuje kolena!Nekatere pasme naj bi bile bolj nagnjene k epilepsiji. Gre predvsem za bokserje in labradorce. Vzreja epilptičnih psov ni prepovedana, ker je zelo težko ugotoviti kaj je sprožilo nastanek epilepsije. Vzrok je lahko bolezen (tumor), poškodba, nesreča, udarec, borelija, erlihija in ostale klopne bolezni.Če pa gre za ideopatsko obliko (prirojeno) se običajno pokaže že v prvih mesecih življenja in takrat je potrebno doživljenjsko zdravljene. Če napada ni prisotnega vsaj 2 leti, se izkluči prirojeno obliko epilepsije.

Ker imam tudi sama namen zdraviti psa homeopatsko, me zanima Nigric, kako se imenuje te kapljice in kdo ti jih je svetoval!?
Logiran
nigric
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #80 : četrtek, 02.12.2004 : 11:03:35 »

Za  ime ne vem, mi jih je pa pripravila Dr. homeopatije Bregantova iz
Postojne, kjer ima tudi svojo ordinacijo in tudi izkušnje z
zdravljenjem psov. Odločil pa sem se za to zdravljenje
ker se moja mama uspesno homeopatsko zdravi  ze dve leti in
zaradi tega, ker sem prebral , da so homeopatska zdravila
testirali na psih, predno so jih začeli uporabljati na človeku (da se razumemo
ni šlo za nikakršno mučenje živali, ker so zdravila-kapljice  popolnoma naravna
in  neškodljiva ter nimajo nikakršnih stranskih učinkov).
Nasplošno pa homeopatska zdravila prodajajo
v Avstiji, Nemčiji.... v vsaki lekarni, samo
pri nas  to  zdravljenje tretirajo kot  "mazaštvo".

Lp,

Če te zanima ti lahko priskrbim  tel. številko
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #81 : četrtek, 02.12.2004 : 11:51:47 »

Ja, to da jih ne prodajajo v Sloveniji vem in me sploh ne sprašuj kakšno mnenje imam... Angry In potem se gremo neko Evropo!
Za enkrat sem dogovorjena s homeopatom iz Rijeke, ampak bi te vseeno prosila, da mi pošlješ telefonsko od te tvoje homeopatinje na privat!
Pa najlepša hvala! Wink
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #82 : nedelja, 09.01.2005 : 22:22:27 »

Znanstveniki so odkrili gen za epilepisjo !

Odkritje (objavljeno originalno v reviji Science) je omogočilo raziskovalcem, da so razvili test, ki bo omogočal vzrediteljem izkoreniniti to hudo bolezen iz vzreje. Odkritje bo tudi pripomoglo k večjemu razumevanju hude človeške oblike epilepsije, imenovane Lafora in podobne oblike.
Prizadeti psi imajo vsi mutacijo gena EPM2, ki onemogoča pravilno sinzeto beljakovin.
5% pasme pritlikavih wirehaireds (zool = pes terier z dlako kot žica*) (*= prosim forumaše za pravi prevod) v Veliki Britaniji ima to bolezen in kar 25% predstavnikov teh psov so lahko nosilci teh pokvarjenih genov. Skrbniki ponavadi opazijo težave šele pri starosti psa 6 let. Čeprav ni ozdravljiva, je bolezen lahko pod kontrolo s pomočjo diete in tablet.
Lahko uvedemo omejitve v smislu selekcije, ki bi izključevala vzrejo tistih psov, ki prenašajo bolezen na potomce.
Tak pristop so naprimer že uvedli za irske setre, da bi se rešili sepote kot posledice podedovane progresvine retinalne atrofije (PRA) in imunske motnje imenovane "canine leukocyte adhesion deficiency" (Clad) - (pomanjkljivo sprijemanje levkocitov pri psih? - poskus prevoda, glede sprijemanja nisem povsem siguren). Tudi tu mora imeti pes obe kopiji poškodovanega gena, da pride do bolezni (smao z eeno kopijo pa je pes le prenašalec bolezni).UK Kennel Club se pripravlja na prepoved registracije vseh irskih setrov, ki nimajo raziskna Clad.

http://news.bbc.co.uk/1/hi/sci/tech/4149179.stm

Kako je s tako selekcijo glede na epilepisjo pri nas? Menda da to sploh ni kriterij za vzrejo, je kaj takega sploh možno ?
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #83 : nedelja, 09.01.2005 : 22:43:32 »

Je "miniature wirehaired dachshunds" morda pritlikavi resasti jazbečar ? (jaz se na pasme slabo spoznam, ker sem ihtiolog, ne kinolog Grin)  Huh

Ker je zgoraj v tekstu precej tiskarskih napak in ni več tu možnosti popravljanja teksta (titi hudobci  Undecided), bom nalepil tekst še enkrat :

Znanstveniki so odkrili gen za epilepisjo !

Odkritje (objavljeno originalno v reviji Science) je omogočilo raziskovalcem, da so razvili test, ki bo omogočal vzrediteljem izkoreniniti to hudo bolezen iz vzreje. Odkritje bo tudi pripomoglo k večjemu razumevanju hude človeške oblike epilepsije, imenovane Lafora in podobne oblike.
Prizadeti psi imajo vsi mutacijo gena EPM2, ki onemogoča pravilno sinzeto beljakovin.
5% pasme pritlikavih wirehaireds (zool = pes terier z dlako kot žica*) (*= prosim forumaše za pravi prevod : miniature wirehaired dachshunds _ je mogoče resasti jazbečar?) v Veliki Britaniji ima to bolezen in kar 25% predstavnikov teh psov so lahko nosilci teh pokvarjenih genov. Skrbniki ponavadi opazijo težave šele pri starosti psa 6 let. Čeprav ni ozdravljiva, je bolezen lahko pod kontrolo s pomočjo diete in tablet.
Lahko uvedemo omejitve v smislu selekcije, ki bi izključevala vzrejo tistih psov, ki prenašajo bolezen na potomce.
Tak pristop so naprimer že uvedli za irske setre, da bi se rešili slepote kot posledice podedovane progresivne retinalne atrofije (PRA) in imunske motnje imenovane "canine leukocyte adhesion deficiency" (Clad) - (pomanjkljivo sprijemanje levkocitov pri psih? - poskus prevoda, glede sprijemanja nisem povsem siguren). Tudi tu mora imeti pes obe kopiji poškodovanega gena, da pride do bolezni (samo z eno kopijo pa je pes le prenašalec bolezni). UK Kennel Club se pripravlja na prepoved registracije vseh irskih setrov, ki nimajo raziskan Clad.

http://news.bbc.co.uk/1/hi/sci/tech/4149179.stm

Kako je s tako selekcijo glede na epilepisjo pri nas? Menda da to sploh ni kriterij za vzrejo, je kaj takega sploh možno ?
Logiran
jhrenič
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #84 : nedelja, 03.04.2005 : 21:24:21 »

 Cry Cry Cry!
Malo sem menda pozna za vkljucitev v to temo pa vseeno bom poskusila.
Ne vem sploh kje zaceti,lani za miklavza smo kupili najstarejsemu sinu mladega2,5 mesecev starega sibirskega huskija,res cudovit kuza.Ko smo ga pripeljali je bil povsem zdrav,nato smo ga dali drugic cepiti proti otroskim boleznim in nekje 10 dni kasneje je dobil prvi napad.Sprva nismo vedeli kaj mu je,peljali smo ga k veterinarju ta ga je smo malo gledal,mu dal konzervo in ga stiskal za zelodec,ter nam povedal da je lahko vec vzrokov za tak napad,po vsej verjetnosti pa bi naj bil vzrok pac neka manjsa zastrupitev.Nato sta se sledila nekje dva do trije napadi in nekako sta me zelo spominjala na epilepticni napad.Vendar so se napadi nato ustavili in mislili smo,da je pac res kaj taksnega pojedel in si smo pokvaril zelodec.Mir je bil kar kaksna dva meseca,nato pa sok.Zaceli so se spet napadi od tega je sedaj kaksnih 10 dni.Prvi je bil dopoldan po katerem je brezglavo letal sem ter tja,drugi popoldan,ki je bil bol blagi trtji pa proti veceru.Posvetovali smo se z veterinarjem,ki nam je rekel,da naj se pocakamo,ce se bostanje pomirilo,ce pa ne naj pridemo po pomirjevala.In stanje se je res izbolsalo ampak samo navidezno.zjutraj,ko smo se zbudili je bil nas ljubljencek tako izmucen in slaboten,da nismo vedeli kako in kaj.Takoj smo ga odpeljali veterinarju in tam je imel se dva napada in bilo mu je takoj jasno "to je epilepsija",samo to mu ni bilo jasno tako mald kuza in ze tako mocni napadi dopolnil je namrec komaj 6 mesecev.Veterinar je menil,da je imel napade kar celo noc in da je cudes,da se sploh zivi.Dali so mu pomirjevalo v obliki inekcije in tabletke ter nam dolocili dozo3/4 tabletke na 12 ur.Tako smo tudi storili,vendar je imel mocne stranske ucinke,zato smo mu po posvetu z veterinarjem odstavili tablete in upali,da se napadi ne bodo vec pojavili.In tako je tudi bilo vsi smo ze upali,da se je to mucenje koncalo vse do danes.Zjuraj smo se zbudili in imel je prvi napad in potem se drugi bil je cisto izcrpan,takoj ga je mož peljal k veterinarju in cez pol ure zazvoni telefon,na drugi strani moj moz,ki mi da veterinarja na telefon,ker mi on sam ni mogel povedati kako in kaj,zal mi je veterinar moral povdati da za nasega Maxa ni vec resitve,da je premlad in da ima premocne napade za mladicka,da je ze cisto izcrpan in da je v bistvu cudes da se sploh zivi,da je bolse da ga resimo muk,ker bodo napadi vse hujsi in hujsi.Moza sem prosila naj se ga enkrat pripelje domov da se lahko vsi poslovimo od njega tako smo tudi nredili.Odpeljal ga je nazaj in muk za njega je bilo konec.Ker pa se to vse ni dovol,ravno danes ima moj najstarejsi sin rojstni dan!

Rada bi pa vedela,ce mi kdo lahko pove,ce pozna kaksen primer epilepsije pri tako mladih kuzkih starih med 3-6 mesecev in mozne vzroke za tako mocno obolenje pri tako mladem kuzku.Sem namrec zasledila obolenja samo pri starejsih kuzkih in ne pri tako mladih.

Hvala!
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #85 : ponedeljek, 04.04.2005 : 08:01:33 »

Žal mi je za vašega psička Cry
Upam, da ste vzreditelja obvestili, epilepsija je lahko tudi dedna!
Jap, bil je en primer ko je mladiček umrl po epileptičnem napadu.
Logiran
jhrenič
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #86 : ponedeljek, 04.04.2005 : 09:12:00 »

 Cry sram

Hvala za sožalje in seveda smo vse potrebne obvestili o tem.A še vedno ne vem zakaj je prišlo do tega.Naš Max je bil namreč edini v leglu,ki je imel to bolezen.Nekako se ne morem s tem sprijazniti.Toliko različnih informacij sem dobila okoli te bolezni in toliko različnih razlag veterinarjev,da sem čist zmešana!
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #87 : ponedeljek, 04.04.2005 : 09:31:09 »

Najprej iskreno sožalje... :'(Take novice me vedno spravijo v jok, posebno zato, ker imam tudi sama doma epileptičnega bonika. Tudi meni je veterinar rekel, da ni možnosti, da bi se pri Oksu pojavljali napadi zaradi bolezni (jeter, srca, ledvic, sladkorna bolezen, tumor v glavi), ker je premlad. Ob prvem napadu je bil star 15 mesecev. Pa sem po prebiranju literature in tujih internetnih strani ugotovila, da je bil vzrok za napad v cepljenju proti kužnim boleznim in steklini (vse to je bilo lansko leto opravljeno skupaj, ne glede na moje dvome) in cca 3 tedne kasneje se je prvič pojavil napad! Od lanskega avgusta je kuža na antiepiletični terapiji, njegovi jetrni testi, kontrole krvi in nevrološki pregledi so o.k, napadi se še vedno pojavljajo v razmaku 6-8 tednov, vendar v bolj blagi obliki! Cepljenju se pa na daleč izogibamo!
H kateremu veterinarju si psa peljala!?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #88 : ponedeljek, 04.04.2005 : 10:07:01 »

Kateri ***** je pa cepil hkrati proti steklini in kuznim boleznim? Lahko tudi na privat.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
jhrenič
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #89 : ponedeljek, 04.04.2005 : 10:33:45 »

Moram povedati,da je bil to naš prvi kuža.Peljali smo ga v državno ambulanto v MB,ker je tam tudi po moji vednosti edini dežurni  veterinar.Cepljen je pa bil samo proti tem kužnim boleznim nobenega drugega cepiva ni dobil in približno 10 dni za tem se je začela mora! Cry
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 27   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Epilepsija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines