mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 04:20:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: kako postati dober vodja psa?
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: kako postati dober vodja psa?  (Prebrano 12997 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
gemotli
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« : torek, 08.02.2011 : 20:33:47 »

V tej temi povejte kako ste vi svojemu psu/psici dopovedali da ste vi vodja tropa. Kako dakazati psu "jaz sem gospodar ti pa me moras ubogati" Huh
Ali ste to počeli samo z pohvalami; ali mogoče to počeli tudi z dotiki do psa. Smiley
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #1 : torek, 08.02.2011 : 21:28:26 »

Z vsem skupaj. Recimo, začne se že preprosto s sprehodom, prvi izstopi in vstopi človek, ne pes, postavijo se meje, ki se jih je treba potem tudi striktno držati (to ima velik vpliv) psa se popravlja, se ne dela, kot on želi (npr. TI določiš, kdaj se bosta igrala, kdaj šla ven, kdaj pa se cartljala...). Vedno mu moramo pokazati, katero dejanje želimo in katerega ne, prav tako mora pes vedeti, da vse dobro pride, če se zanj potrudi, da tega ne more izsiliti (če hoče žogo, pa skos laja, mu je ne smeš dat, daš mu jo, ko se ti odločiš, da se bosta žogala, ko je miren in te uboga). Pred psom ne smeš pokazati strahu ali jeze, misli morajo biti čiste, a vaeeno močne in odločne, jasno si moraš zastaviti cilje, ki jih od psa pričakuješ. Na sprehodu hodi vzravnano, opozarjaj nase, ti odločaj, kam bosta šla in kaj bosta počela. Seveda lahko psa kaznuješ, a ne fizično, vsak alfa pokaže kje so meje tudi z kaznijo. Ne zmeni se, če bo pes želel zasesti višjo položaj, pač vztrajaj pri svojem in ga okregaj, če bo recimo vsiljiv, te bo vlekel, naganjal s kavča itd.

Nekateri pravijo, da je dobro prežvečit košček hrane in ga dat potem psu. Ker je gor človeška slina, naj bi pes nagonsko vedel, da si nadrejen, ker si jedel prvi, nekak tak Wink
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #2 : četrtek, 10.02.2011 : 20:57:49 »

Če se počutiš kot vodja, ti to ne bi smel biti problem. Brez kakšnih drastičnih ukrepov.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 10.02.2011 : 21:24:36 »

e se poutiš kot vodja, ti to ne bi smel biti problem. Brez kakšnih drastinih ukrepov.
Se strinjam, a ima večina s samozavestjo majhne težave prav s tem. Zato pa obstajajo neki "triki", kako to postati, torej bolj zaupati sebi in posledično tudi psu Wink
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #4 : četrtek, 10.02.2011 : 21:37:54 »

Se strinjam, a ima večina s samozavestjo majhne težave prav s tem. Zato pa obstajajo neki "triki", kako to postati, torej bolj zaupati sebi in posledično tudi psu Wink

Nisem te hotela nič popraviti ali kaj takega, samo dopolniti. Se strinjam s tem, kar si napisala.
Samo primer: doslednost, kar vsi poudarjajo/poudarjamo. Če si prepričan v svoj prav, ne boš imel problemov z doslednostjo do psa ali otrok. Če nisi, potem je druga zgodba.
Se strinjam, da je dobro imeti neka "vodila". Ampak sčasoma ugotoviš, da lahko nekatera pravila kršiš, pa te pes zaradi tega ne bo imel za nič manjšega frajerja. Samo jih moraš znati kršiti. Smiley
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #5 : petek, 11.02.2011 : 07:46:58 »

jst, saj vem Wink tudi jaz te njsem popravljala, spet samo dodajala Grin Wink

Lp
Logiran
gemotli
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #6 : petek, 11.02.2011 : 16:53:19 »

al se je tudi komo od vas zgodilo da ko ima pes zogico ali igrečo... ti ne posti da se mu priblizas ampak ne renci in nič samo hitro pobere zogo in leti strab
lp valentin
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #7 : petek, 11.02.2011 : 17:05:29 »

si mu kdaj kaj dal preden si mu žogico vzel ali si jo samo vzel in je bilo konec zabave za njega?
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #8 : petek, 11.02.2011 : 21:31:01 »

gemotil, če ti pes žogice noče prinesti nazaj, ne smeš nikoli hodit proti njemu, da bi mu jo vzel.
Najboljše je, da greš v KONTRA smer, stran od psa, da te bo ta poskusil dohiteti ali vloviti. Potem se počasi obrni proti njemu, mu hitro pokaži drugo žogo ali priboljšek (še preden gre spet stran), da bo tisto v gobcu spustil. In mu jo zopet vrzi.

Nima pa to ravno posebne veze s tem, kako dober vodja si... Tudi nekateri najbolj podrejeni psi žoge sploh ne prinašajo radi, ali pa jih sploh ne zanima. Nekateri bi že po naravi prinašali in lovili vse, kar vržeš, drugi pa (na žalost ali na veselje, kakor za koga) niti malo ne. Seveda pa obstaja mnogo načinov, kako še tako nezainteresiranega psa spreobrniti v takega, ki za žogo vsaj parkrat leti (in jo prinese). Ampak smo o tem že dosti pisali drugje...
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #9 : nedelja, 13.02.2011 : 11:08:40 »

gemotli,
ce psu vzames igraco, to zanj ne sme pomeniti, da je igre nepreklicno konec. Ce mu vzames igraco, mu jo tudi vrni... ali mu jo vrzes ali pac samo vrnes, da jo vzame v gobec. Ker si psu ocitno ze dokazal nasprotno, bo treba malo vec potrpezljivosti, da mu dopoves, da igra ni nepreklicno zakljucena vsakic, ko se ti uspe dokopati do zogice.
Ko se odlocis, da je igre konec, mu igrace pac ne vrnes (in naj to ne bo prvic, ko se je dokopljes), vendar naj vidi kam si jo pospravil.
Takole preko foruma je zelo tezko usmerjati, ker ne poznamo ne tebe, ne psa. Predlagam ti, da gres z njim v pasjo solo, kjer te bodo lazje naucili kako je prav in kako narobe.

Ce govorimo o mladicu, potem je dober vodja tisti, ki mu pes zaupa, ga ne pusca, da se sam bojuje s svojimi strahovi in ga pravilno usmerja pri zadevah "prav/narobe".
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #10 : petek, 25.03.2011 : 23:41:29 »

 Pa še eno vpraanje. Stuacija je precej čudna. Sosedje imajo psa. Jaz ga pa nimam. Ta leto in pol stara psica, kljub ukvarjanju z njo, (je v stanovanju, redno na sprehodih...), je vsa naspidirana. Vleče, skače v ljudi, laja v otroke...
 Nočem soliti pameti drugim, sama se sprašujem ali lahko kako svetujem in pa kje je napaka. Ko bom sama lastnica psa si takšnih težav ne bi želela. Odraslega moškega vleče kot nič. S takšnim psom je gotovo težko živeti. Naj pristopim k njim in jim kaj svetujem ali naj bom kar tiho. Imeli so že pse. Vsi so bili pametni, pridni, lepo vzgojeni. Izkušnje imajo. A ta psica jim res dela težave.
 Želela sem jim sicer predlagati halti. Vendar jaz izkušenj nimam. Najbrž deluje halti samo v kombinaciji z vzgojo, kako pa pri takšnih hiperjih. Je sploh smiselno.
 Tudi v pasji šoli so bili. Sicer leto dni nazaj.
 Nasvetov bom vesela. Prvič zato, če bom lahko svetovala bom z veseljem( nora misel glede na to da oni imajo izkušnje, jaz pa ne). Drugič zato ker mi pogledi na to psico nekako zbijejo samozavest, da bom tudi sama kos pasjemu mladiču.   
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #11 : sobota, 26.03.2011 : 12:26:40 »

saj je čisto preprosto: psico je treba utruditi - očitno potrebuje več sprehodov ali pa bolj intenzivne (tek namesto hoje) kot jih ima, in verjetno tudi več miselne zaposlitve. Halti je sicer za obvladovanje psa povsem OK (s tem, da ne sme pozabiti na privajanje in dvojni privez) vendar ne reši nobenega problema. Bo treba v šolo, če sami ne znajo rešiti problema.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #12 : sobota, 26.03.2011 : 14:19:00 »

Torej je najbrž "čistokrvna zlata prinašalka brez rodvnika" z geni neke haski ali ovčar variante.
Hvala Lanabela za odgovor. Saj je čisto preprost, pa vendar pomemben. 
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #13 : sobota, 26.03.2011 : 14:34:48 »

Gibanje in veliko dela, ucenja, vzgajanja na vsakem koraku, omejevanje. Mesece in mesece dela, truda, zivcev, ampak se splaca. Dve leti truda, da potem uzivas deset let in vec.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #14 : nedelja, 03.04.2011 : 00:18:54 »

gibanje je osnova Wink
http://www.youtube.com/watch?v=la5yxRt01-4

http://www.youtube.com/watch?v=p2We5BKCZ14

situacija bamfel me spominja na enega psa... 
vlečenja se ne tolerira, lajanja na otroke še manj Roll Eyes
če ne poznaš celotne situacije težko svetuješ. morda isto stvar v dol. situaciji spodbujajo, v drugi sit. pa jih to moti... pes pa tega ne razlikuje Tongue
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: kako postati dober vodja psa?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines