mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 20:59:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA  (Prebrano 105707 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #105 : torek, 18.10.2005 : 11:04:32 »

Kaj pa? Midva sva ravno od vet in nam je odsvetoval brikete, ker naj mu ne bi naredili dobro. Tako,da bom začela kuhat in me zanima kaj naj mu dam zraven.

Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #106 : torek, 18.10.2005 : 11:30:55 »

Sem šla v Ašičevo knjigo gledat, zakaj je regrat uporaben in piše tole:
Liste nabiramo, preden cvete, cvetove med cvetenjem Grin (a jih je možno po cvetenju Cheesy), korenine kopljemo zgodaj spomladi ali pa od avgusta do oktobra. Vsa rastlina je bogata z vitaminom C. Regrat zdravilno vpliva zlasti na jetra in ledvice, primeren je za spomladansko in jesensko zdravljenje. Posebno koristna je korenina: topi, čisti, pospešuje potenje in krepi telo. Pospešuje iločanje seča in žolča, odpravlja zastoje, raztruplja telo, poživlja, vrača moč. Izboljša celotno presnovo in pospešuje čiščenje krvi. Ob degeneraciji hrustanca nam lahko dosti pomaga, zato ga uživajmo v vseh oblikah.

količina ni nič napisana.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #107 : torek, 18.10.2005 : 11:35:20 »

Pri nas pa naši občasno dobijo celo malo kislega zelja,ki ga z užitkom pospravijo.Za ribe se Berry proda v enem kosu,ne glede na to ali so kuhane, pečene,surove ali pa iz konzerve.Makaroni pa pri nas niso na pasjem  jedilniku.Nimam o njih nikakršnega pozitivnega mišljenja.Za mene so nekako tako kot pljuča-stiropor,ki na hitro nasiti,pes pa od njih nima nič.Rajši,če že imam dodam riž ali pa polento.Zelenjavo dobijo vso ali kuhano ali pečeno,razen čebule in česna,jajc noben ne mara, mleko so nazadnje pili ko so še sesali pri materi.Je pa doma največja veselica, ko približno 1-2x na mesec dobita lepo surovo govejo kost.
LP Tjaša
Logiran
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #108 : torek, 18.10.2005 : 11:46:29 »

.Je pa doma najveèja veselica, ko približno 1-2x na mesec dobita lepo surovo govejo kost.
LP Tjaša

Mi smo Perryu - koker španjelu - dajali tiste iz juhe - potem jih je pa pamnetnjakovič v sedežko v dnevni nesel, ali pa v posteljo pod kakšen polšter, obdelal jih je pa redko - sedaj je že starček, pa mu zobje ne dopuščajo več.
Bom probala pri Bertelnu - potem, ko se mu stanje popravi.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #109 : torek, 18.10.2005 : 15:09:52 »

Kaj pa? Midva sva ravno od vet in nam je odsvetoval brikete, ker naj mu ne bi naredili dobro. Tako,da bom zaèela kuhat in me zanima kaj naj mu dam zraven.



To je pa cisto odvisno od psa in njegovih potreb. Ni nekega splosnega recepta, ceprav se da enkup zadev najti na internetu. Pac je treba kuharijo prilagoditi psu.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #110 : torek, 18.10.2005 : 15:31:14 »

Zanima me še to koliko riža pa nja dobi na dan - na briketih itak piše vse glede na kilažo - tuki  me je pa strah, da ne bo premalo.

Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #111 : torek, 18.10.2005 : 16:23:36 »

prej preveč, ker se baje riževa zrna v želodcu napihnejo in je zato riž zelo sitosten ...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #112 : torek, 18.10.2005 : 18:26:29 »

Zanima me še to koliko riža pa nja dobi na dan - na briketih itak piše vse glede na kilažo - tuki me je pa strah, da ne bo premalo.



Cisto odvisno od psa. Kaj pa je s tvojim narobe (ce je kaj)? Glede kalorij-toliko, da ohranja normalno tezo (ni predebel, ni presuh). Moj glede na kalkulatorje in tabelice dobi premalo kalorij za svojo tezo...ampak ce bi jih dobival toliko, kolikor sem preracunala, bi bil debel kot pujs.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tessy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #113 : nedelja, 23.10.2005 : 19:17:46 »

ja ,jaz bom glede doma pripravljene hrane ,verjetno tudi kaj probala . Roll Eyes
upam da bo ok . če ne pa je baje itak najboljše če so samo briketi in pa kaj malega za zraven Grin
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #114 : četrtek, 27.10.2005 : 13:41:03 »

Mogoce to ni najprimernejsa tema, pa vseeno: Morda kdo pozna kdo kako primerno jetrno dieto? Hvala in lp, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #115 : četrtek, 27.10.2005 : 20:25:21 »

Agnes, peibie bo pravi naslov. Wink Upam, da se ni zacela zaracunavat nasvetov. Grin lp
Logiran

NyNy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #116 : petek, 27.01.2006 : 23:01:46 »

Evo tukaj je še en link, na katerem je veeeeliko receptov za pripravljanje hrane doma (zajtrk, kosilo, večerja Grin), med drugim je pa tudi veliko receptov za posladke, razne tortice za roj. dneve itd.

http://pugs.ultraevil.com/clanki.php


Lp, Nina!
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #117 : četrtek, 02.02.2006 : 08:36:55 »

jaz imam pa en problem pri doma pripravljeni hrani. Stvar je namreč taka:

ko je bil Bero še mlajši, je 1x na teden dobil 1 kg surove govedine (to je vse, kar je dobil zraven briketov). Vse lepo in prav. Ampak počasi je začel prdet po tem mesu. In smo mu vse ukinili. Od kar imamo Bino, ji večkrat skuham juho (1 kg mesa, veliko zelenjave). In Bero po tej juhi (pa tudi če dobi mali košček mesa ali zelenjave), prdi. Pri Bini sprva teh problemov ni bilo, sedaj se pa pojavljajo. In sedaj jima sploh ne morem več dajat nič dodatkov. Prdita tudi po ribah (sardine), hrenovkah, jajcu... razen po briketih ne.

Kaj je narobe? Kaj naj spremenim? Zakaj prdita (verjetno zato, ker jima hrana ne ustreza)? Ampak kako imate narejeni tisti, ki psov stalno kuhate?
 
Sem pa vedno imela brikete za osnovo, vse ostalo je bilo pa max. 1/2 obroka. Recimo včeraj zvečer je Bina dobila cca. 1/2 kg purana in brikete. Prdi....

Ne bi pa rada, da ne bi smela dobit čisto nobene druge hrane. Drugače jez njo vse OK (dlaka-čeprav sedaj izpada kot hudič), počutje (razen malo preveč energije ima Cheesy)...

Kakšna ideja? Nasvet?
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #118 : četrtek, 02.02.2006 : 08:56:27 »

Na sosednjem forumu je nekdo povedal, da pri svojem bokserju uspesno odpravlja prdenje z laneno sluzjo.

Mogoce poskusis dajat posebej kuhano in posebej brikete, ker se baje prebavljajo malo drugace.

Drugace je pa mozno, da je pac zdaj odrasla do konca (saj ima 3 leta, ce prav vem?) in ima drugacno prebavo kot ko je bila mlajsa.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #119 : četrtek, 02.02.2006 : 09:11:20 »

ja, 3 leta bo kmlau stara.

Da bi ločevala brikete in ostalo me malo moti... predvsem zato, ker imam full slab občutek, da ne dobi dovolj hrane, če ne dobi briketov. Ker se mi niti sanja ne, koliko naj dobi Undecided Bom pa sprobala še ločiti. Samo to ne bo rezultata v enem obroku? Ali pač?
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines