mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 22:45:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA  (Prebrano 105657 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #15 : ponedeljek, 03.11.2003 : 14:56:00 »

Agnes:Ko si rekla,da tvoji psi ne marajo kosmicev.No moj pes spada tudi med te bolj "sobno"varijanto psov-torej med razvajene pse Grin.Jaz mu dajem kosmice v mleku,med katerega zamesam zlico medu,da je mleko boljsega okusa.Poskusi! Wink


lp,pia
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #16 : sreda, 05.11.2003 : 15:18:23 »

Poskusi! Wink

Hehe, sem ze! Pia, to je skorajda moj zajtrk.  Grin Wink Kosmice sem mu dala v mleko, pa je najprej malo cudno gledal. potem je pa ugotovil, da je to cisto dobra papica. Hvala za nasvet! Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #17 : sreda, 26.11.2003 : 11:41:00 »

kaj doma pripravljenega dajete svojim psom?tudi moja psicka je namrec zelo izbircna.to s kosmici se pa obnese  Wink
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #18 : sreda, 26.11.2003 : 16:59:50 »

Mene pa zanima predvsem katero zelenjavo poleg paprike in korenja dajete sojim psom in kako jo pripravite?

lp,pia
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #19 : sreda, 26.11.2003 : 17:04:11 »

Mene pa zanima predvsem katero zelenjavo poleg paprike in korenja dajete sojim psom in kako jo pripravite?

lp,pia

Ta tema je že odprta:
http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=8;action=display;threadid=889
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #20 : sreda, 26.11.2003 : 20:13:34 »

Kakšne in katere vrste kosmičev dajete svojim psom? Huh
Navadne ali prav pasje(če sploh obstajajo)?  Huh

LP, jessy
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #21 : sreda, 26.11.2003 : 20:22:03 »

Kakšne in katere vrste kosmičev dajete svojim psom? Huh
Navadne ali prav pasje(če sploh obstajajo)?  Huh

LP, jessy

Jaz svojemu dajem navadne muslije ali corn flakese.Vendar nikakor ne kaksnih cokoladnih!dodajam tudi mleko ter med...

lp,pia
Logiran
Tajči
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 4


« Odgovor #22 : četrtek, 27.11.2003 : 12:16:05 »

Tudi vsi moji kosmatinci so veliki ljubitelji hrane - domače in briketov. Po moji oceni je domača hrana boljša, vendar dajem iz komoditete tudi brikete (Nutro), tako da so na oboje navajeni. Na netu sem našla tale recept, ki se mi zelo obnese.
Vzamem 50% mesa (puran, govedina), v malo vode ga na hitro zakrknem, dodam ovsene kosmiče ali pa ješprenj (navadno za ljudi), ščepec soli in žlico domačega olivnega olja. Kuham dokler se kosmiči ne napnejo. Ohladim in na vrh dodam naribano surovo korenje ali pa jabolko. Jemo pa tudi vse ostalo sadje, za pribljšek namesto kupljenih piškotov ipd. Poleg tega moji psi obožujejo surovo kislo zelje in ga malo tudi dobijo. Tudi navaden jogurt imajo zelo radi, pa sir ... Z driskami nimamo nikoli težav, le po briketih sta dva malo bolj zaprta.
Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #23 : sobota, 29.11.2003 : 14:29:25 »

Jessy, obstajajo neke vrste pasji kosmiči, sestavljeni iz žitaric in posušene zelenjave. Običajno jih je potrebno samo malo namočiti, zraven pa potem lahko dodaš meso, konzervo, itd. Sama kupujem žitarice od Bewi dog, videla sem jih tudi pri Royal Caninu, pa najbrž se še kaj najde.

Lp
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #24 : četrtek, 29.01.2004 : 20:01:22 »

Mefisto,

v eni podobnih rubrik si napisala, da dodajaš psom poleg mesa in ostalega tudi zmiksane orescke.

Zanima me, kaksne orescke in kje jih dobis ??

Hvala !
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #25 : četrtek, 29.01.2004 : 21:36:06 »

Tudi jaz se javim za recepte, čeprav moja psa pojeta čisto vse kar pade iz mojega lonca.Se trudim, da dobita vse, vendar še nimam ravno izkušen in ju nočem imeti za poskusna zajčka.Po težavah s tačkami pri tamalem, smo zdaj samo na briketih Hills.Pa še nekaj me zanima.Ta velik je imel kot mladiček vedno drisko, kadar je dobil mleko ali mlečne izdelke.Potem mu jih pač nisem več dala.
Ne me kregat, ampak nekje, pa ne vem kje, sem zasledila, da nekateri dajete psom samo piščana in purana in to zmletega s kostmi?? ???Kako pa to izvedete?

Lp in dober tek
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #26 : petek, 30.01.2004 : 07:37:03 »

Bajki,LP!
Dala ti bom nasvet, kako zmleti piščanca ali purana s kostmi vred.( lahko ga upoštevaš ali pa tudi ne)
Najbolj je pomembna priprava na delo: na trdo podlago postaviš kuhanega purana in ga držiš z levo roko za vrat.Z desno držiš sekiro ali močnejši nož, ki ne sme biti nazobčan.Vmes odganjaš lačne mrcine in si pomagaš z nogami, saj imaš roke zasedene.S kratkimi zamahi zdrobiš glavo.Če ti ta manever uspe nadaljuj.Če nisi lačnih mrcin ustavila z nogami ti svetujem, da jih zapreš v drugi prostor.Primeš purana za ritko in ponoviš nekontrolirano seklanje najprej iz leve proti desnim nato ša iz desne proti levi.Na koncu ti ostanejo še noge.Preden postrežeš psom dobro preveri, da niso kakšni večji ostanki kosti, ki jih moraš obvezno sama prežvečiti, saj bi bilo za tvoje ljubljenčke to usodno nevarno.Sedaj lahko ponudiš hrano tudi njim. Če se ti zdi postopek preveč komliciran lahko poizkusiš še drugi način z multipraktikom ali  v navadnem mixerju.

Pa dober tek!

Draga Bajki, brez zamere!

 Malo heca mora biti, saj ga na tem forumu zadnje čase zelo primanjkuje.

Želim ti veliko kulinaričnih uspehov in da bi jih tvoji z užitkom jedli.

LP,Miša
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #27 : petek, 30.01.2004 : 22:19:20 »

Hojla!

Priznam, najprej sem pomislila, da nimam tako velikega lonca, da bi notri spravila celega purana,potem pa sem se šele začudila, kaj vse eni naredijo za svoje kužke! Hvalabogu, da si se le šalila, ker bi drugače moj pes ostal na briketih! Grin
Ne vem pa, če bi moj multipraktik tole zmogel!Bomo poskusili, drugače gremo po drugega.Katero znamko mi priporočaš? Roll Eyes

pozdravček, moja psa pa ti pošiljata houuuuuuuuuu
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #28 : sobota, 31.01.2004 : 07:56:06 »

LP,bajki!
Moje zverine ti vračajo in pošiljajo jedilni list:
http://www.geocities.com/kdptuj/info/recept.htm
Izberi takšnega,ki bo vzdržljiv!
LP,Miša
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #29 : ponedeljek, 02.02.2004 : 08:51:11 »

Citat
Mefisto,

v eni podobnih rubrik si napisala, da dodajaš psom poleg mesa in ostalega tudi zmiksane orescke.

Zanima me, kaksne orescke in kje jih dobis ??
Živ, Manja, res nisem opazila vprašanja, hvala za opozorilo.
Torej: oreščki...sem malo skrajšala, pa nisem naštevala, mislila sem
orehi, lešniki, mandlji ( kikirikijev ne, ker so baje tudi za ljudi precej alergeni), sezamovo seme, laneno seme, sončnično seme. Kupujem v normalnih trgovinah, semena se splača kupovati v Žitu diskontu.
Zmiksam v multipraktiku skupaj s surovo zelenjavo. Dodane količine pa so približno pest oreščkov na psa/obrok oziroma 2 VŽ semen na psa/obrok.
Pa vedno tudi rozine ( če krepijo srčno mišico pri ljudeh, zakaj ne bi koristile tudi psom? ).

Zdaj smo kupili tudi mlin za mletje žit, pa ne samo zaradi psov Smiley, tako da frajerja jesta tudi žgance iz polnozrnatih mok oz. polnozrnate kosmiče.
Razen v bio trgovinah, je dobra izbira žit tudi v Žito diskontu v BTC.
Mline in kosmičnike pa prodaja  http://www.litija.net/marino/index.htmhttp://www.litija.net/marino/index.htm
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines