mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 08:31:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA  (Prebrano 106512 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lee Loo
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #195 : torek, 28.08.2007 : 09:47:42 »

pozdrav,
sem že pisala pod temo neješč pes, pa bi še tukaj kar direktno vprašala po receptih za domačo kuhano hrano psa. psička seveda zavrača brikete in konzerve, je presuha, pa še mladič po vrhu! (7 mesecev). grabi nas panika, da ne dobi dovolj za rast ( je vidno premajhna), zato bi začeli z intenzivno kuho doma!
torej kje se da izbrskat recepte, količine, ....?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #196 : torek, 28.08.2007 : 11:09:46 »

Za tiste prave orenk recepte za mladicka se je potrebno obrnit na kakega profija, ki pa seveda to tudi dobro zaracuna. V Sloveniji ne vem ce ja kak tak, v tujini pa so, vendar kar zasedeni. Jaz bi prebrala vse teme o prehrani tule, smo marsikaj ze napisalo. Tako, za zacetek.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #197 : petek, 07.09.2007 : 13:48:13 »

Lee Loo,

Jaz sem si nabavila par knjig o pasji prehrani preko Amazona, pa tudi v knjižnici se kaj najde. Prebrskala sem še internet, etikete na briketirani hrani,...
Potem moraš pa še gledat na starost in velikost psa ker doga in čivava nimata iste prehrane. Lahko se ravnaš tudi po tem kaj bi tvoj pes v naravi (s tem ne mislim kant in drugih smetišč) jedel. In kateri del živali najraje poje. Saj veš ovce so pogrižene po vratu, drobovju in stegnih.
Pa sproti moraš gledat psa ali je predebel - pol zmanjšaš oz. spremeniš obrok. Prilagajaj recepte.
Aja, pa kaj bi pokradel na kmetiji.  Grin
Pri nas je Luna od prvega dne na doma pripravljeni hrani. Nisem hotela imeti take probleme (s kožo in imunskim sistemom ) kot s Shait.  In do sedaj ni imela nobenih problemov - trkam ob les  Wink.  Drisko je imela samo enkrat, ker mi je pokradla liste zelja.
Drugače za obe (dalmatinki: 5let, 5mesecev) za cca. tri dni  skuham npr. enega piščanca in potem v vodi riž in zelenjavo. Riža je ponavadi preveč in ga zamrznem. Od mesa jima dajem skoraj vse razen svinjine ne. Danes grem vprašat za sveže želodce - bljak!
Dodatni obroki pa so jajca sveža in z lupino, skuta, jogurt, sirotka za osvežit , polenta, proso, kakšna žlica medu in ribje olje,..
Ne pozabi pa na kalcijeve+vitaminske tablete. Je vseeno dobro, da pes res vse dobi.
Cenovno te bo prišlo toliko kot kvalitetna briketirana hrana. Vsaj pri meni je tako.


Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #198 : torek, 11.09.2007 : 07:26:07 »

Lee Loo,

tudi mi imamo probleme z neješčnostjo in se trudimo na tisoč in en način. Tudi pri nas briketi niso več dobri, kljub temu, da ga je vzreditelj hranil z briketi,  zato smo vprašali kar njega in nam je povedal par trikov, ki pa najbrž ne vplivajo na vsakega kužka. Ker je tudi naš še mladiček, in ker pravijo, da je hrana v briketih najbolj uravnotežena in primerna za pravilno rast psa, se briketom nočemo v celoti odpovedati. Seveda, tako kot je napisala Shait, je pri doma kuhani hrani, dobro kar nabaviti kakšno knjigico, da ga kje ne pihneš in da mu seveda daš vse vitamine, ki jih kuža potrebuje. Zato mi raje kar vztrajamo na kvalitetnih briketih, ker je tako kužku najlažje zagotoviti vse potrebno.

Lp
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #199 : petek, 07.11.2008 : 08:37:23 »

Ne me kregat, ampak nekje, pa ne vem kje, sem zasledila, da nekateri dajete psom samo pišèana in purana in to zmletega s kostmi?? ???Kako pa to izvedete?

Èe se ti zdi postopek preveè komliciran lahko poizkusiš še drugi naèin z multipraktikom ali  v navadnem mixerju.

Da malo odprašim tole temo: je že kdo za pse pripravljal celo raco na tak način, zmleto s kostmi vred? Jaz sem npr. včeraj spekla raco za psico v pečici in potem pozno v noč trebila meso stran od kosti...   Roll Eyes
(Da ne omenjam, da zase že skoraj 16 let nisem pripravljala drugega mesa kot zelo občasno kakšno ribo...  Tongue  Lips Sealed)
Torej, bi se teoretično lahko zmlela kuhana/ pečena raca in se uporabila cela?

Hvala  Smiley.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #200 : petek, 07.11.2008 : 08:57:35 »

Lahko kupis uno masinco za mlet meso in probas s tem. Jaz je se nimam, jo ma pa Mojca in ce se prav spomnim kar lepo zmelje. Ne vem pa, ce je probala ze z raco.
Z multipraktikom ali navadnim mixerjem pa tudi slucajno ne bi.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #201 : petek, 07.11.2008 : 09:54:11 »

Lahko kupis uno masinco za mlet meso in probas s tem.
Hehe, bom mogoče pisala Miklavžu. Saj račje kosti načeloma ne bi smele biti kaj posebej drugačne od kurjih/ puranjih ipd.? Mislim, ne bi škodile psu, ne?

Hvala za odgovor.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #202 : petek, 07.11.2008 : 10:10:42 »

Ne bi smele skodit (ce so zmlete).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #203 : petek, 07.11.2008 : 10:14:27 »

Zmlete, umevno samo po sebi.

Hvala Nanook, zlata si  Kiss. Kaj bi moji psi brez tebe in Mojce  Grin...
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #204 : petek, 07.11.2008 : 10:15:37 »

*edit*: kaj bi moji psi /jedli/ brez tebe in Mojce....  Wink
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #205 : petek, 07.11.2008 : 11:44:01 »

Ok, še eno vprašanje  sram. Ravnokar kombiniram deleže race in prosa v psicini prehrani za naslednja 2 meseca.

Sem izračunala, da se 250 g race (25%) in 590 g prosa (75%) perfektno izide v kcal, maščobah in fosforju glede na težo psice. Ampak. Kolikor se spomnim, naj bi bilo razmerje Ca: P 1:1 (od oka oz. v korist Ca do 3). Kalcija pa mi preračunano po http://www.nal.usda.gov/fnic/foodcomp/cgi-bin/list_nut_edit.pl nanese bore malo. Po tej tabeli sem izračunala, da bi kombinaciji morala dodati še skoraj 1 g kalcija  Shocked?
Ali:
a) so vrednosti v tabeli prave?
b) se meni sploh ne sanja, kako to kombiniranje deluje?
c) drugo?

Se močno nagibam k b)  Grin. Prosim za pomoč, ker ne bi rada naredila kakšne škode, čeprav gre samo za 8 tednov...
Anyone? Nuki  Smiley?/ oprosti, ker morim

Lp.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #206 : petek, 07.11.2008 : 11:56:56 »

Ja, kalcija, razen ce dodas kosti, praviloma vedno primanjkuje, zato se ga dodaja.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #207 : petek, 07.11.2008 : 12:05:24 »

Hvala! Super si. Imaš pijačo (-e  Tongue) v dobrem na klubski prednovoletni večerji.

Saj zdaj ko gledam, so tablete ca karbonata zvečine prikladnih 1g (1000mg). Če pa bom zmlela še račje kosti pa bo Ca najbrž kar dovolj in ne bo treba dodajat, ''je rekla moja kmečka pamet''.

Lp.

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #208 : petek, 07.11.2008 : 12:32:22 »

Poglej se, ce pise koliko Ca je v taki tableti. Sem jaz ze pred leti kupila ene tablete, pa je bilo samo 25% Ca notri, ostalo pa kr ene zadeve . Vsaj fosforja ni bilo... tokrat.

Ce dodas se kosti, je pa potem odvisno od tega, koliko drugih zadev je, poleg mesa, zraven. Ce, recimo, zmeljes cel kadaver in naredis analize, se te ujemajo z NRC ciframi. Ce dodajas pa se kaksno zelenjavo, riz, pasto, proso (ta ma kar precej P se mi zdi), pa moras mogoce vseeno dodat malo Ca.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #209 : nedelja, 09.11.2008 : 16:19:27 »

Uf, kakšna znanost. Jaz tudi kuham Aji (posledično tudi Mišku, da ni prikrajšan). Nikakor nam ne gre razmerje 25% meso - 75% ogljikovi hidrati (ajdova kaša, riž ali ješprenj), temveč obratno, ker niti slučajno Aja ne poje toliko OH. Pa še to mora biti zabeljeno z olivnim oljem, še raje pa z maslom. Jajce dodajam brez lupine in ga skuham, ker se bojim salmonele.
Od mesa kuham samo konjsko in občasno piščanec, govedine sploh ne, je takoj driska.

Zdaj pa vidim, da je očitno premalo kalcija zraven. Kaj naj dodajam, kalcij in vitamine verjetno, samo katere?

Sem že naročala čuvajevo mešanico, pa nič dobila!

Še to: za zajtrk vseeno vsilim malo briketov (res malo) z ribjim oljem.

In nimam pojma, koliko (količinsko) mora pojesti 16 in 10 kg pes.

Po tej prehrani je izredno malo kakca, po samih briketih pa 2-3 x več.
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines