mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 23:00:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA  (Prebrano 105714 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #240 : nedelja, 18.01.2009 : 18:51:09 »

Tole bi lahko naslovili Čipovi piškotki.
Danes zjutraj me je mami zelo lepo presenetila. Ko sem prišel z jutranjega sprehoda, kamor sem peljal ata, je doma že takooo lepo dišalo! Mami se je nekaj motala tam okoli tiste čudne škatle v kuhinji, kjer ponavadi malo poropota in potem diši, cvrči in je za znort. Ponavadi na koncu pade v mojo skledo kaj zelo slastnega.
Danes pa je dišalo, kot še nikoli. Vonja nisem spoznal. In sploh me ni spustila blizu, da bi tole malo raziskal. Pridno sem moral sedeti sredi sobe in vohati ter trpeti. Pravo mučenje, vam povem. Potem je nekaj vzela iz tiste škatle, ki se je medtem zelo segrela in nisem upal niti v bližino. Je mami rekla: Čip, pazi je pečica ajs. Včas tud ubogam Roll Eyes
Končno, končno je bilo muk konec. Škatla je nehala rohneti in lučka se je ugasnila. Mami je iz njenega trebuha vzela ven posodo in rekla: To je zate Čip.
Gruntal sem, kaj praznujemo, imam rojstni dan? Pa mi je povedala, da je vsak dan praznik, ker smo vsi živi, na varnem in skupaj. Meni je tako prav, če bo vsak dan takole začela, sem takoj za Wink Potem je še nekaj časa trajalo, preden sem le zaslišal; Čip, na!  Cheesy In, joj, njamimljaskuau, bili so čisto pravi pasji piškoti Cheesy Cheesy. SEveda je prvega poskusil ata, kaj pa če bi bili zanič Wink.
Ker so tako dobri, vam bom zaupal recept. Tak za vsak dan, ker je vsak dan praznik dokler imamo mi naše ljudi in oni nas Kiss

65dag moke
30dag svinjske masti (njami)
3 jajca
velika vrečka parmezana
dva - trije ščepci naribanega korenčka
pol pecilnega praška

Vse sestavine zmešaš v skledi, da dobiš nelepljivo testo, ki odstopi od sten sklede. Pustiš počivati vsaj pol ure na hladnem, potem oblikuješ piškotke (lahko z roko ali z modelčkom za piškote), ter jih pečeš cca 10 min na 180 C (ventilatorska pečica na 160 C). Ohlajene ponudiš svojemu štirinožcu. So dokaj krhki, kar pomeni drobtine vsepovsod Wink. Iz te količine pridejo tri runde, kar lepa količina.
Br tek!
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #241 : nedelja, 18.01.2009 : 19:03:40 »

Svinjska mast? Ni škodljiva?

Jaz se pa vedno mislila, da je Shocked
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #242 : nedelja, 18.01.2009 : 19:15:15 »

Ce pes prenasa, ni alergicen, ni driske ipd., ni skodljiva. Tako kot niso apriori skodljive beljakovine, ogljikovi hidrati, mascobe (nasplosno), zitarice, zelenjava, svinjina, govedina,...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #243 : nedelja, 18.01.2009 : 19:16:52 »

Hvala Nanook za razlago.
Bomo sprobali recept Cheesy
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #244 : nedelja, 18.01.2009 : 19:36:22 »

Jaz moje hranim s kuhano hrano in ne dobijo nic kosti, prijateljica pa ma eno masino za mletje. Se dobi v nasih trgovinah, jo bom vprasala tocno katero masino ima.
Hehe, mi imamo tudi enako mašino za mletje mesa. Račje kosti  Tongue zmelje super. Jaz spečem celo ptico, jo ohladim in zmeljem vse dele razen kože. Lahko napišem model, samo ne vem, če je to potem reklama?

Lp.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #245 : nedelja, 18.01.2009 : 19:39:28 »

Citat
Svinjska mast? Ni škodljiva?
Veliko lovcev živi od loja in kruha Sad. Čip je znorel, ko sem obešala ptičem lojevo kroglo in tako sem prišla na idejo. S piškoti ne poje veliko masti, dva piškotka na dan. Verjetno bi bila sračka, če bi tega pojedel več.
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #246 : ponedeljek, 19.01.2009 : 09:18:38 »

Tina.g in Nanook, hvala za odgovore  Smiley

Psička trenutno dobiva en obrok briketov in en obrok surovega mesa z zelenjavo. In ker ji naj ne bi dajala perutnine, so me zanimale izkušnje s svinjino in svinjskimi kostmi.

Čenča: kaj pa vsaj znamko in namen uprabe te mašine  Wink Ali se temu reče prav mašina za mletje kosti?
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #247 : ponedeljek, 19.01.2009 : 10:16:53 »

saba, v osnovi je to električna mesoreznica tj. za meso, ampak meni lepo zmelje perutninske kosti (ostalih niti nisem poskušala mleti). Model je Kenwood MG 510 in se ga da najti na netu  Wink.

Lp.

 
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #248 : ponedeljek, 19.01.2009 : 11:11:45 »

Hvala Čenča. A je kdo že poskušal zmleti kosti z navadno, ročno mesoreznico?
Logiran
goldfish
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #249 : nedelja, 08.11.2009 : 14:53:51 »

zdravo!

pričela sem s kuhanjem hrane doma namesto briketov. o sestavinah sem že nekaj prebrala. sedaj pa me zanima kakšno količino kuhane hrane naj bi pojedel kuža? ima 17 kg in je bolj suhe sorte. rada bi ga poredila za 2 kg.

s kuhanjem sem pričela ker briketov že od začetka ni kaj preveč maral, tudi po en teden je raje lačen kot pa da bi jih jedel. ne želim pa ga sestradati. poizkusila sem s tem da mu dam posodo za 15 min. pa jo potem odstranim in potem ponovi vajo dokler ne poje. ne pali  Angry je raje lačen pa na skrivaj fehta starše predaja

nekje sem zasledila da mora biti količina kuhane hrane 2-3x večja kot briketirane. torej če je priporočena količina srednje velikega psa 270g x 2 =540g ali 270g x 3 = 810g.
kaj bo bolje?

pa razmerje? 40-50% meso,
25% riz,testenine, kosmiči, kaša,...
25-30% zelenjava
dodatki: jajce, ribje ali sončnično olje,...

Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #250 : sreda, 23.12.2009 : 09:27:43 »

Čipov jedilnik 1.: Srčki mlade govedi v korenčkovo-česnovi omaki

cca 1kg srčka mlade govedi
1 velik korenček
1glavica kitajskega česna (to je česen v glavici ne v strokih)

Meso opereš pod hladno vodo in osušiš s papirnato brisačkko, nato ga narežeš na manjše kockice. Česen olupiš, naseklaj in naribaš korenček. Na kapljici olivnega olja popražiš meso, da spremeni barvo, potem dodaš česen in korenček, za minutko, dve pustiš odkrito na očnem ognju, da se prepraži še zelenjava. Nato dodaš cca deciliter vode in pokriješ. Vodo med dušenjem dodajaš toliko časa, da se meso zmehča in da nastane malo omakce.
Spraviš v plastične posodice za zamrzovanje in ekola, v hladilniku je hranca za par dni.

Glede na to, da je goveje meso, ki ga nekateri psi slabo prenašajo, tale meni pride v poštev samo za posebne dni, pri Čipu je to 1x na dva dni, približno 5 obrokov iz navedenih količin. Pa še to je dodatek briketom.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #251 : sreda, 23.12.2009 : 09:36:20 »

Čipov jedilnik 2.; Ajdova kaša z drobovino in zelenjavo

cca pol kg puranjih jetrc
cca pol kg piščančjih želodčkov
dve skodelici ribanega korenčka
dve skodelici ribanih bučk
pol skodelice narezanega pora
dve skodelici ajdove kaše

(skodelica je srednje velika za kavo)

Ajdovo kašo skuhaš v nesoljeni vodi, razmerje cca 1 kaša:1,5 voda
Jetrca narežeš na lističe in na hitro popražiš na olivnem olju, dodaš na male koščke narezane želodčke, še malo popražiš in zaliješ z vodo ter pokriješ, da se poduši in da se želodčki zmehčajo.
V posebni teflonki na olivnem olju popražiš zelenjavo, dodaš kuhano kašo in premešaš. (V tej fazi si jaz evakuiram malo kaše z zelenjavo, si jo začinim in imam kosilo Wink Wink)
Dodaš dušeno zelenjavo in kosilo je kuhano.

Tudi to pospravim v posode za zmrzovanje in hranim v hladilniku. Iz navedenih količin naredim 5-6 obrokov.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #252 : sreda, 23.12.2009 : 09:43:35 »

Čipov jedilnik 3.; Puranji file z zelenjavo in rižem

cel puranji file (cca 1kg, kupim v Hoffru tik pred iztekom roka po polovični ceni)
1 1kg paket zamrznjene mešane zelenjave ( korenček, brokoli, grah, stročji fižol...)
2 skodelici riža
1/4 zelenjavne kocke za juho

File narežeš na manjše koščke in popražiš na olivnem olju da dobi lepo zlato barvo. Dodaš zmrznjeno zelenjavo in pustiš, da se odtaja ter spusti tekočino v kateri se vse skupaj malo poduši. Dodaš riž in zaliješ z vodo, v kateri si raztopila kocko za juho (po želji). Kuhaš toliko časa, da se riž fino nakuha in jed je gotova.

Nadaljevanje že poznate; posodice, hladilnik....
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #253 : sreda, 23.12.2009 : 09:49:18 »

Čipov jedilnik 4.; File bele ribe z rižem

1kg zmrznjenih filejev bele ribe
dve skodelici riža

Fileje zmrznjene položiš v razgreto ponev na olivno olje, seveda  Wink. Pustiš, da odmrznejo, med tem jih obračaš da se ne primejo dna. Ko so na obeh straneh zapečeni, jih pretlačiš da se razputijo v manjše kosce. Dodaš riž in vodo, ter kuhaš dokler se riž ne skuha do mehkega.
Ker je filejev kar veliko, jih je treba popražiti v dveh rundah, prvo ruidno tačas odložiš na krožnik in paziš, da ti jih pasji pomočnik ne spelje s pulta Grin.

Zaenkrat je to vse, dober tek, grem kuhat testenince. Recept kdaj drugič;)
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #254 : četrtek, 04.03.2010 : 17:52:11 »

Jaz sem ravno danes kuhala za pse malo bolj dietno hrano, ker so imeli prebavne motnje in je pomagalo Smiley

Pol kile mletega govejega mesa prepražimo na olivnem olju, dodamo prekuhane ovsene kosmiče in en veliki kuhan korenček. Malo kumine posipamo (proti napenjanju) in žlico lanenega olja. Tak obrok dobijo večkrat na dan po malo.
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines