mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 14:50:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA  (Prebrano 105691 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #255 : torek, 16.03.2010 : 20:04:09 »

Pa da še jaz prispevam par naših receptov za naše razvajence  Cheesy
( so pa to količine za 3 pse - škotski ovčar, nemška doga, ambruški ovčar )
Jagnjetina z rižem in zelenjavo

2 jagnječji stegni
mešano zelenjavo ( bučke, paprika, paradižnik, cvetača )
cca pol kilograma riža
olivno olje
začimbe
česen

Jagnječje meso odstranimo od kosti, razrežemo na primerne  koščke. V ponvi segrejemo olivno olje, dodamo meso in začimbe ( bazilika, timijan, rožmarin ). Pražimo toliko časa da se meso lepo zapeče, dodamo zelenjavo narezano na koščke. Še malo popražimo,dodamo nasesekljan česen in  dolijemo malo vode. Malo podušimo, nato dodamo riž in dušimo da se riž skuha. Po potrebi dodajamo vodo. Ko je riž skuhan, odstavimo od ognja, ohladimo in postrežemo lačnim pesjanom.

Ovčja obara

večji kosi ovčetine ( jaz sem vzela kar meso prvih nog )
zelenjava - tista ki jo vaši  psi obožujejo
začimbe
olivno olje

Meso razrežemo, kosti odstranimo. Narežemo zelenjavo. Vse skupaj damo v lonec, prilijemo vodo in dušimo toliko časa da se meso zmehča.
Še najboljše je da meso daste en dan prej v kvašo ( olivno olje in začimbe )

Ko je obara kuhana, ohladimo in postrežemo.


Žal vam ne morem povedati točnih količin, ker delam po občutku    ( navada kuharjev   )
Upam da bo komu v pomoč 
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #256 : torek, 16.03.2010 : 23:24:34 »

Mene pa , glede na gornji recept nekaj zanima : ali ni paradižnik "strupen" za pse?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #257 : torek, 16.03.2010 : 23:29:08 »

Moji vsi jedo paradižnik in nimajo težav. V bistvu bremzamo samo čebulo, stročnice (v večkih količinah) in grozdje...
Logiran
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #258 : torek, 16.03.2010 : 23:34:15 »

Eni zagovarjajo, da je paradižnik škodljiv eni da ni, nihče pa ne opredeli točno zakaj bi bil škodljiv. Moji ga jejo že ves čas, tastarejša že 12 let, pa ni nobenih problemov. Je pa seveda odvisno, če tvoj pes prenaša določene sestavine. Pa seveda nobeno pretiravanje ni dobro.
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #259 : torek, 16.03.2010 : 23:47:45 »

Hvala za odgovore. Zgleda, da je to tako, kot s krompirjem ( sicer oboje spada v "razhudovke").  Čeprav sedaj vem, da je krompir večkrat tudi sestavina raznih dietnih hran.
Za paradižnik pa res nisem vedela.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #260 : sreda, 17.03.2010 : 14:30:37 »

Razhudnikovke. Wink Kar se jaz tako nahitro spomnim je, da tako za krompir kot paradiznik govorijo, da lahko poslabsata stanje pri psih, ki imajo artritis. Ali to ze/se drzi, ali se je kdo spravil preverjat itd., tega zal ne vem. Studije mislim da nisem nasla nobene, ki bi to potrdila, tako da...
Moji psi krompirja sicer ne dobijo, nima pa to nobene veze z artritisom ali morebitno skodljivostjo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #261 : sreda, 17.03.2010 : 19:26:18 »

Jaz sem danes Župi skuhala (pa za sebe tudi Tongue) rižoto z morskimi sadeži. Zdaj pa že celi večer prdi, samo ne vem, ali od česna, ali od školjk Grin.
Sestavine: olivno olje, riž, morski sadeži, česen, peteršilj.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #262 : sreda, 17.03.2010 : 20:12:14 »

100%...pa še ponoči jo boš po vsej verjetnosti morala srat peljat.

Ne vprašaj kako vem Roll Eyes.
Prejšnji teden je naš prinesel iz Francije neke vložene.. hudo dobro so zgledale...in sem jih dala na krožnik... pa vinček sem zraven odprla... da bova malo poipkala/ in sprobala ... no potem je pa telefon zazvonil....
Vmes je pa naš klepto sprobal tiste školjke... vse do zadnje Lips Sealed
... po kakšni uri je začel take pohat, da smo okol padal.. sredi noči je pa prišel drezat, ker ga je srat navilo... Azn
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #263 : sreda, 17.03.2010 : 23:23:14 »

  bogi klepto...  Župa se je že naprdela - te niso bile francoske . Tako, da mislim, da bo ponoči mir.
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #264 : četrtek, 18.03.2010 : 21:01:08 »

Prebava je bila b.p. Wink
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #265 : četrtek, 18.03.2010 : 21:15:32 »

Ziher so bli morski sadeži kakšen poceni fake pevka
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #266 : četrtek, 18.03.2010 : 21:41:30 »

Ja, najcenejši zmrznjen pakl iz Špara. 
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #267 : četrtek, 18.03.2010 : 22:12:08 »

Naša najpogostejša večerja je pa rižota:
en manjši korenček, nekaj koleščkov pora, malo stebelne zelene ali gomolja zelene, če imam, dodam tudi nekaj kockic kolerabe. Ko voda zavre, zmečem not nakockano zelenjavo, nekaj suhih brusnic, kak krhelj jabolk ali par koščkov suhega ananasa, dodam piščančje vratove in pustim vreti 5 do 10 minut. Nato vsujem basmati riž in skuham do konca.

Namesto piščančjih vratov občasno dam eno konzervo tune, piščančje želodčke,... uporabila sem že tudi goveje srce. Riž pa tu in tam zamenjam s testeninami.
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #268 : četrtek, 08.04.2010 : 15:34:45 »

Pozdravljeni :)Imam eno vprašanje Cheesy Razmišljam če bi mojo nehala hraniti z briketirano ali konzervirano hrano, saj ji mama kopije absolutno NEKVALITETNO hrano za pse, zato sem se odločila, da vas vprašam kaj vse mora pes potem pojesti, da mu zagotovim vse prehrambene potrebe. Za zelenjavo, sadje, testenine, jogurte itd. vem, ampak nevem kaj vse potrebuje, da ta hrana rees lahko nadomesti briketirano hrano.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #269 : četrtek, 08.04.2010 : 15:48:23 »

Če mama ne želi/more kupit kvalitetne briketirane hrane, potem dvomim, da bo pripravljala kvalitetno svežo hrano. Kar si naštela, so zgolj dodatki, manjka meso, ribe... Pobrskaj po forumu, je o tem dovolj napisanega.
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines