mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 23:07:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA  (Prebrano 105715 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #270 : četrtek, 08.04.2010 : 19:40:41 »

Aha hvala. To sem dala samo nekaj primerov, drugače pa bi ji meso seveda tudi dajala, kar ji že sedaj dajemo rib pa na žalost ne mara.
Logiran
rok92
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #271 : ponedeljek, 07.03.2011 : 14:49:32 »

Zdravo. Moj pes je predvsem brikete vendar bi mu vsake toliko časa nekaj skuhal. Zanima me pri mesu, če ga pečem kakšen je postopek se doda olje itd? Zanima me tudi zelenjava kako se pripravi kuhana za psa. So kakšne razlike ali ne?
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #272 : ponedeljek, 07.03.2011 : 21:44:51 »

Meso bi pekel v pečici kot pečenko? Wink S kuhanim ni sicer nič narobe, lahko je tudi surovo.
Za zelenjavo/sadje nobenih posebnosti, pač kot zase. Jaz zmiksam surovo, kar sama lahko jem surovo (npr. korenje, paprika, bucke, sadje itak vse), sicer jo podusim oz. jo skuham na pari, da izgubi čim manj.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #273 : ponedeljek, 07.03.2011 : 21:49:10 »

hehe rok92 ... greš na stran 1 in bereš od začetka Smiley ... ne boš verjel koliko je že napisanega, pa tudi kak link za kam je vmes ... lahko kar kuharico napišeš potem Wink

Na hitro pa ... kuhaš brez soli ipd, mesa ti ni treba ravno hrustljavo zapečt Smiley, kuhanje v vodi skupaj z zelenjavo se naprimer krasno obnese, le zelenjavo izberi pravilno. Skuhaš lahko tudi kako kašo, riž (spet pač brez soli). Lahko skuhaš recimo govejo juho, ki jo pač potem zase soliš kasneje, kosmatincu jo pa daš pred soljenjem Wink
Ni se treba z oljem obremenjevat Smiley, lahko mu pa kdaj pa kdaj brikete preliješ z žlico olivnega olja (ali pa ribjega)


Bolj podrobno pa kot sem že rekla na straneh od 1 do 19 Wink
Logiran
sarčy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #274 : nedelja, 11.12.2011 : 10:13:55 »

Paradižnik sam po sebi ni strupen za psa, samo olupki so nevarni, ko jih razkuhamo ostanejo kot neki svalji, ki so nevarni za slepič...krompir pa vedno kuhamo v posebni posodi in vodo odlijemo, je pa krompir zdrav za pse in ga pogosto najdemo tudi v pripravljeni hrani za občutljive pse!
Logiran
špela007tomaž
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


WWW
« Odgovor #275 : četrtek, 26.01.2012 : 13:24:53 »

Lep pozdrav,
jaz svojo psičko hranim izključno z briketi Orijen ali Taste of wild,stara je 9 mesecev,hrano pa dobi dvakrat na dan. Zjutraj brikete, zvečer pa doma pripravljeno hrano. Naredim jo takole: Kot juhco skuham npr. Piščančje prsi,dodam korenček, peteršilj,jabolko,včasih kakčno drugo sadje, kot so maline,jagode,borovnice...ko je meso kuhano, dodam tudi riž, da se zadeva zgosti- na takšnem principu pripravljam hrano za teden dni naprej. Še vročo juho nadevam v kozarce,dobro zaprem,dam v hladilnik. Ko ji juhco serviram, dodam malo vode in zagrejem v mikrovalovni. Takšno juhco obožuje,tudi prebava se ji je dobro uredila ob doma pripravljeni hrani-saj sva prej imeli težave. Skuhamo lahko tudi ribjo,govejo,ali kakšno drugo juhco. Rada pa ji dam občasno kar celo jajčko,da se z jno poigra in poje- to je zelo dobro za dlako....
Logiran
špela007tomaž
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


WWW
« Odgovor #276 : četrtek, 26.01.2012 : 13:29:16 »

aja pozabila sem dodati,da me doma pripravljena hrana pride tudi bolj poceni,je bolj zdrava in jo psička obožuje. Prej pa sva jedli hrano Apllaws in Schaer- je imela tudi zelo rada ampak smo odšteli kar 2eur po konzervi,kar pa je bilo preveč za moj žep....ostale hrane kot so Cesar ali Pedigre pa niti povoha ne...
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #277 : četrtek, 26.01.2012 : 19:03:22 »

Super bi bilo, ce bi uporabljala se kaksno drugo meso + organe kot samo piscancje prsi. Te so bolj kot ne primerne samo za dieto.
Logiran
špela007tomaž
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


WWW
« Odgovor #278 : četrtek, 26.01.2012 : 20:01:18 »

hvala za nasvet,bom poskusila še s čim...mogoče kakšen dober nasvet,kaj je pravzaprav še zdravo oz. neškodljivo za pse? Nekje sem brala,da jetrce niso priporočljive. to drži?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #279 : petek, 27.01.2012 : 09:49:57 »

Ce mislis hraniti z doma pripravljeno hrano v omembe vrednih kolicinah (torej npr. en obrok dnevno), bi bilo fino, da si preberes kaksen clanek (tuj) ali knjigo. Nekaj linkov je ze v tej temi.

Zdaravo oz. neskodljivo - mislis katere vrste mesa in organov? Pravzaprav vse razen crevesja. Ostale zadeve je potrebno hranit v nekem razmerju, ce hranis samo z mesom to ni ok, ker povisas predvsem vnos fosforja in podres dolocena razmerja (ki so v briketih "postimana"). Ce kuhas, ni priporocljivo dajati kuhanih kosti, ker jim toplotna obdelava spremeni strukturo in postanejo krhke (in s tem nevarne). 
Jetra so povsem ok in se jih seveda lahko daje, je pa treba biti pazljiv s kolicino (npr jih das 1x tedensko), ker sicer lahko pride do hipervitaminoze A (ta vitamin se v jetrih skladisci).
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #280 : petek, 27.01.2012 : 14:00:04 »

Pa pri jetrih pazi glede tega, kaj psu paše - npr. surova jetra lahko povzročijo drisko, toplotno obdelana pa zapirajo.
Logiran
špela007tomaž
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


WWW
« Odgovor #281 : petek, 27.01.2012 : 18:49:34 »

Včeraj sem ji pripravila juhco z piščancem,dodala pa sem tudi na kolobarje narezane hrenovke in lignje,vse to pa sem popestrila z malinami,jagodami,borovnicami,jabolko-na kocke narezano,korenček,peteršilj,rd. in zeleno papriko-ko je bilo vse kuhano pa še rižek,da sem zgostila. Danes je pojedla kar 2 porciji za večerjo:))sem zelo vesela,ker mi prej,ko sem hrano kupovala (pedigrree ali darling) ni želela jesti....
Imam pa še vprašanje: Ker ima en obrok na dan iz briket,bi verjetno tudi tam mogla dobiti vutamine a ne?
Dajem ji tudi vitaminske tablete VMP od znamke Pfizer-po priporočilu vet.
Občasno pa ji dam tudi kakšno kalcijevo tabletko- ko ji ga primanjkuje to tudi jasno pokaže ko popapca od naše mucke kakec....
Logiran
MojaRia
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #282 : torek, 31.01.2012 : 23:00:56 »

Lep pozdrav,
jaz svojo psičko hranim izključno z briketi Orijen ali Taste of wild,stara je 9 mesecev,hrano pa dobi dvakrat na dan. Zjutraj brikete, zvečer pa doma pripravljeno hrano. Naredim jo takole: Kot juhco skuham npr. Piščančje prsi,dodam korenček, peteršilj,jabolko,včasih kakčno drugo sadje, kot so maline,jagode,borovnice...ko je meso kuhano, dodam tudi riž, da se zadeva zgosti- na takšnem principu pripravljam hrano za teden dni naprej. Še vročo juho nadevam v kozarce,dobro zaprem,dam v hladilnik. Ko ji juhco serviram, dodam malo vode in zagrejem v mikrovalovni. Takšno juhco obožuje,tudi prebava se ji je dobro uredila ob doma pripravljeni hrani-saj sva prej imeli težave. Skuhamo lahko tudi ribjo,govejo,ali kakšno drugo juhco. Rada pa ji dam občasno kar celo jajčko,da se z jno poigra in poje- to je zelo dobro za dlako....

kaj potem cel teden je isto hrano ali kaj kombiniraš s čim drugim?

@ostali: Zanima me še to...povsod pišete,da je ribam potrebno odstraniti kosti. Kako je pa npr. s sardinami? Jih očistite, odrežete glavo, ali tudi odstranjujete kosti?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #283 : torek, 31.01.2012 : 23:09:10 »

Jaz dam cele.
Logiran
MojaRia
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #284 : torek, 31.01.2012 : 23:18:25 »

Cele? Tudi z drobovino in glavo?
Logiran
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines