mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 06:16:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA  (Prebrano 105259 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #30 : ponedeljek, 02.02.2004 : 11:27:01 »

Samo opozorilo glede rozin in svezega grozdja-vecina oboje odsvetuje, saj baje povzroca odpoved ledvic (in jeter). Jaz mojemu ne dajem ne enega ne drugega. Studije o skodljivosti se nisem zasledila, je pa cisto dovolj (tudi smrtnih) primerov, ki nakazujejo povezavo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #31 : ponedeljek, 02.02.2004 : 11:49:35 »

Citat
Samo opozorilo glede rozin in svezega grozdja-vecina oboje odsvetuje, saj baje povzroca odpoved ledvic (in jeter).

Huh?? Shocked Huh A imaš mogoče naslov, kje si to našla oz. kje piše?Huh??
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #32 : ponedeljek, 02.02.2004 : 11:58:32 »

Skoraj 100% na eni izmed mailing list, ampak jih je toliko, da se brskam. Nekaj je tudi tule: http://scottymed.com/grapes.htm (za jetra, za ledvicka se iscem).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #33 : ponedeljek, 02.02.2004 : 13:26:40 »

Jap, Natasa, pusti rozine in grozdje pri miru. Undecided Odtipkaj v brskalnik Yahoo 'renal failure grapes', pa dobis tole: http://search.yahoo.com/search?fr=slv1&ei=UTF-8&p=kidney+failure+grapes, pa 'liver failure grapes' in dobis tole: http://search.yahoo.com/search?p=liver+failure+grapes&ei=UTF-8&fr=slv1&n=20&fl=0&x=wrt. Lips Sealed Sad

Pri nasih sicer nikdar ni bilo kaksnih tezav, pa je Fik 17 let jedel grozdje, ce je le prisel do njega Roll Eyes, ampak vseeno se ne bi ravno hecala, tako kot se ne bi s cebulo.

Lp, Mojca
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #34 : ponedeljek, 02.02.2004 : 13:40:13 »

... tako kot se ne bi s cebulo.


a čebula je tut nevarna za psa? Kaj pa v majhnih količinah, npr. samo v juhi (ko najprej popražiš čebulo), pa to ne vsak dan? Kaj pa potem por (saj je tut neki sorodnik čebule)?

Lp jana
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #35 : ponedeljek, 02.02.2004 : 14:21:39 »

Tudi tudi:
http://www.jlhweb.net/BOSS/onions.html

Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Medo
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #36 : torek, 23.03.2004 : 10:21:22 »

Moj pes je star nekaj več kot tri mesece in tudi jaz mu hrano pripravljam doma. Rada bi vedela koliko  je količinsko dovolj za takega mladiča.
(500 g ali 1 kg...ne vem) ?

LP!

Logiran
Medo
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #37 : torek, 23.03.2004 : 10:23:40 »

Pozabila sem povedati, da je mešanec med nemškim ovčarjem in nemškim terierjem.

Logiran
Medo
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #38 : četrtek, 25.03.2004 : 15:44:03 »

A nobeden ne ve koliko hrane čez dan poje njegov pes ?

LP!
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #39 : četrtek, 25.03.2004 : 16:29:35 »

Nisi napisala koliko tehta tvoj pes. 1 kg je sigurno prevec za trimesecnega mladica, razen ce je ogromen. Kot primer ti lahko povem, da moja 6 mesecna psicka za en obrok dobi veliko zlico mesa, pol zlice zelenjave in recimo pol zlice riza. Dobiva tri obroke na dan. Tezka pa je manj kot 4 kg. Starejsa psica ima 9 kg in na dan dobi (vsaj mislim, nikoli ne tehtam) malo vec kot 200 g mesa + zelenjava in vse ostalo. Dobi pa se priboljske cez dan tako, da tezko povem koliko sploh poje. lp
Logiran

Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #40 : četrtek, 25.03.2004 : 16:43:56 »

A nobeden ne ve koliko hrane čez dan poje njegov pes ?

LP!


5,5 let stara sar pejka, 24 kg -- cca 1200 cal/dan
6,5 let stara sar pejka, 19 kg -- cca 1000 cal/dan
7 let stara buldoginja, 22 kg -- cca 900 cal/dan

Od 500 do 1000 g hrane, odvisno, kaj jejo.

Lp, Mojca
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #41 : četrtek, 25.03.2004 : 18:47:03 »

uu kakšni fajn recepti, Shocked jih je kdo že probal?

Kakšnega bom probala sigurno nardit....bom poročala Grin. Upam, da bo Blu kaj jedel, ker zdej že malo postrani gleda svojega kuhanega piščančka  Undecided
Logiran
Caterpillar
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 107


« Odgovor #42 : petek, 26.03.2004 : 00:29:39 »

Oj,
morda kdo ve kako je s suhim sadjem v pasji prehrani? Tu mislim predvsem na tropsko sadje: papaja, mango, ananas...
Kaj pa jabolcni krhlji, hruske, slive, fige...
Morda kdo hrani dodaja brusnice?

Glede na to, da imam v blizini trgovino z ogromno ponudbo oresckov takih in drugacnih, soljenih, preprazenih, naravnih, obarvanih....bi vprasala kateri orescki pa so se primerni za pse poleg orehov, lesnikov in mandljev, ki jih vsi omenjate.
Se morda kaj pozitivnega skriva v: cashew, brazil nut, pecan, pistachio, filbert.....Sori za angleske izraze, ampak sem bolj zelena v prevajanju Undecided .
Zaenkrat smo navduseni nad brusnicami, za te vem da naredijo dobro delo mehurju in ledvickam, glede drugih stvari pa je treba narediti se malo domace naloge, ceprav pesjan prav uziva ob obcasnem papanju sladkega ananasa in manga  Smiley .

LP
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #43 : petek, 26.03.2004 : 06:46:40 »


Citat
Kaj pa jabolcni krhlji, hruske, slive, fige...

Suho sadje baje ni dobro za pse. Roll Eyes

Prebereš pa si lahko še o:
*zelenjavi
*pasjih jedilnikih

Logiran
Caterpillar
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 107


« Odgovor #44 : sobota, 27.03.2004 : 00:53:59 »

jessy,
Citat
Suho sadje baje ni dobro za pse.
 

kje pa bi se o tem dalo kaj prebrati?

Razlog zakaj sprasujem o ostalih oresckih in suhem sadju je, ker velikokrat kupim kar raznorazne mesanice, ki vsebujejo vsakega po malo in me zanima kaj bi bilo dobro ven pobrati oz. ce bi bilo bolje, da kupim vsako stvar posebej in ne ze namesano-ti miksi so pac namenjeni za clovesko polezavanje pred TV-jem in prigrizovanje ne pa za pasjo prehrano. Da pa bi psa namerno hranila s papajo in pistacijo, tako dalec pa se nisem.

LP
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines