mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 09:13:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA  (Prebrano 105554 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #300 : četrtek, 28.06.2012 : 20:50:26 »

Bom pogledala v tastaro tabelo, ce imam slucajno tam (ma mislim da nimam, ker je bilo v obliki % metabolne energije v obroku, pa se mi ni dalo preracunat Tongue in sem uporabljala kar najpogosteje omenjane cifre z neta, torej med 1-3g na kg; ker pa se ne spomnim vira, tega naceloma ne uporabljam vec in tudi ne dajem v tabelco -uporabljam torej tanova priporocila, do neke mere - vsaj kar se proteinov tice). Drugace imas pa tule tanova NRC priporocila.

Ker so tastara zastonj na voljo na internetu, sem jih uporabila v tabelici. Tanova priporocila pa je potrebno kupiti oz. kupiti knjigo, v kateri so objavljena (Optimal nutrition od M. Segal), zato jih v tabelo nisem vkljucila. Je pa pri tanovih treba paziti; ne gre namrec na kg teze, ampak je treba kg najprej dati na 0,75.

Naceloma proteinov ni oz. ne more biti prevec pri zdravem(!) psu. Jajce je super, oboje beljak in rumenjak. Lupino lahko zmeljes (res na fino) in uporabljas kot dodatek kalcija.
V tabeli ti sesteje vse beljakovine, kar pac das notri.

Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #301 : četrtek, 28.06.2012 : 21:10:53 »

Pasja prehrana je moj hobi. Eni pac npr. delajo modelcke, jaz pa sestavljam tabele in recepte. Tongue

Tale tabela, ki sem jo zdaj naredila, je zelo poenostavljena, pa se vseeno komplicirana. Vecina ljudi ne hrani tako, ampak bolj ali manj "na uc". Vsaj dokler je s psi vse v redu. Ce pride kdaj do tezav, pa jih kar nekaj (vsaj za prebrodit tezavno obdobje) tudi kaj preracuna.

S pesjani ne pocnem nicesar kinoloskega, se gremo pa trikce, v preteklosti tudi agiliti, ze kar nekaj casa se spravljam tudi k RO. V glavnem pa imamo klikeraske zure. Smiley

Mimogrede, tabelo se vedno vsake toliko malo popravim, ker kar naprej najdem kaksno napako. Bom zacela kar notri v tabelo pisat kdaj je bila nazadnje popravljena. Tongue
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
qwxy
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #302 : sobota, 30.06.2012 : 20:42:05 »

Hey Nanook!

Lep in zanimiv hobi. Točno tako, jstaz sem jih tudi futrala na uč in še z briketi, dokler mi eden ni zbolel. Zdaj smo zdravi. Danes sem si spravila jajčne lupine, ko sem jajce kuhala, da bomo jutri jedli lupinice v hrani., nakupila meso in vse potrebno. Aja, edino ribje olje še moream srammi je danes v štacuni čisto ušlo iz glave Angry

Povej...v kateri hrani se skrivajo vsi dodatki, ki jih vključuje tabela. Jst jima kdaj dam tudi jogurt z banano...je to narobe? Jajčne lupinice sem pa prevrela, da ne bo kaj narobe.

Zakon si Nanook. LP
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #303 : ponedeljek, 02.07.2012 : 13:15:57 »

Kako to mislis v kateri hrani? Info. o tem kaj je v kaksni hrani najdes tule in tule.

Jogurt je ok, banana tudi. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
qwxy
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #304 : petek, 27.07.2012 : 07:36:36 »

Hey Nanook, končno se javljam ... sem bila bolj dopustniško;)

Kaj me je zanimalo .... kje se nahaja največ:
- Vitaminov (A,D,E,C)
- Mineralov (jod, cink, mahgnezij, kalij, kalcij, železo, fosfor, natrij)

Kaj npr. vsebuje krompir koristnega za psa? Kalj je menda v bananah, kalcij v lupinah, železo v jetrih ... kaj pa ostale reči. Katera zelenjava je dobra in katera ne ... jaz jima trenutno dajam le korenje, brokoli, cvetačo in 1x smo poskusili z zeljem.

Pa še to ... vem da ne sodi v tole temo, ampak upam, da ne bo nič narobe. Kako pa je s cepljenjem psov. Slišala sem namreč, da naj se sploh ne bi cepilo vsako leto?

Lep dan želim

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #305 : petek, 27.07.2012 : 14:37:45 »

Kje je najvec cesa dobis tule: Reports by Single Nutrients.

Krompir je v glavnem uporabljen kot vir energije (ogljikovih hidratov). Vitamini in minerali iz mesa in rib so naceloma bolj dostopni kot tisti iz zelenjave in sadja. Zelenjava? Hja, v bistvu vse, razen ce ima pes kaksne tezave. Ne daje se cebule, cesna, grozdja, rozin, oreskov makadamija, za avokado pa nisem prepricana, tako da to rajsi preveri.

Cepljenja: steklina je obvezna vsako leto, tako da tu ni debate. Ostalo pa po zelji lastnika. Zadnja leta se proti kuznim ne cepi vec vsako leto, ampak vsakih nekaj let (2-3), vsaj nazadnje sem to zasledila. Verjetno je tudi odvisno od veterinarja.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #306 : četrtek, 09.08.2012 : 14:44:17 »

Tabelca je fertik, dobis jo tule - klik. Spisati moram se navodila. Ce kaj ne dela, javi.
Mene mal muči tole Sad. Ni mi čisto jasno, kako naj bi vpisala reči noter, da bi tabelca naredila kaj uporabnega zame Undecided

Torej ... npr. v prvem stolpcu "natehtam" 500 g mesa. Potem iz podatkov o sestavi preračunam, koliko osnovnih sestavin ter mineralov in vitaminov je notri. Ponovim vajo za zelenjavo itd. In potem na koncu imam težo psa in preračunano, koliko česa rabi in primerjam. Potrebe po kalorijah in osnovnih prehranskih gradnikih vpišem sama. Je to to?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #307 : petek, 10.08.2012 : 08:31:45 »

Torej v tisti stolpec kjer je napisano 100g napises koliko cesa je v 100g npr. govejega srca. V oranzen kvadrat vpises kolicino govejega srca; recimo da das pol kg, je to 500g in v kvadratek vpises 5. Potem ti tabelca preracuna koliko cesa je v 500g gov. srca.

Na koncu, kjer je NRC, v zelen kvadratek vpises kilazo tvojega psa in ti tabela sama izracuna priporocila glede na NRC.

Kalorije in ostalo pa sam vpises, ja.

Jaz sem imela kar en ekstra excel fajl samo s podatki o hranilih v 100g razlicnih zadev (meso, zelenjava, riz itd.), tako da sem samo kopirala in ne vsakic posebej prepisovala, ker tisto nima smisla in nic ne olajsa zadeve.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #308 : petek, 10.08.2012 : 08:37:29 »

Ja sej, fajn si si pripravila teren, edino logično za redno rabo Wink.

Ful hvala za pomoč! Kiss
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #309 : sobota, 20.10.2012 : 10:54:37 »

No, ker imam obdobje kuharije, Čip uživa na polno  Wink. Včeraj je imel lahko kosilo; pol narezanega jabolka, 3/4 narezane banane, tri velike žlice skute, rumenjak, ščepec brusnic. Skleda je bila pomita do visokega sijaja  Cheesy. Danes pa se  mu kuha riž s piščančjimi jetrci, špinačo, bučkami in malo sveže koprive. Je fajn bit moj pes, a?
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #310 : sobota, 20.10.2012 : 16:56:26 »

Uf, Takoda, jaz bi bila takoj tvoj pes Afro (pa tudi, če bi jetrca ven zbrskala iz tadruge jedi Wink Odličen jedilnik Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #311 : sobota, 20.10.2012 : 17:31:15 »

Ja sej, meso kuham samo zanj. Ima ta privilegij, da mu ne težim z vegeterijanstvom  Wink.
Logiran
anita1987
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #312 : nedelja, 25.08.2013 : 15:14:18 »

Pozdavljeni,

imam vprašanje glede ogljikovih hidratov v prehrani. Psička je zbolela za rakom in na temi o zdravju so mi priporočili prehrano s čimmanj ogljikovimi hidrati. Sedaj berem kako kužku skuhati uravnotežen obrok. Ampak povsod berem, da dodajajo še makarone, riž, polento...ne vem, to so vse ogljikovi hidrati...Sedaj sem ji skuhala veliko posodo. Tako za ene tri obroke mislim da bo. Dala sem mleto meso (skoraj 1kg), kos govejega rebra z kar nekaj mesa, 2 puranja vratova + veliko zelenjave. Zelenjavo sem potem s paličnim mešalnikom zmiksala. Kljub temu da sem dala veliko mesa in zelenjave se mi vse skupaj zdi nekako "vodeno". kaj bi lahko dodala, da bi bil obrok mogoče malo bolj "močen"? Morda ovsene kosmiče?

Sicer pa ali se vam zdi to dovolj mesa - trije obroki za cca. 20 kg psa? Včasih s tem nisem toliko komplicirala, kar je jedla brikete, če je bila lačna. Sedaj bi rada, da bi se nasitila od tega. Na dan bi ji dajala en obrok kuhane hrane (za surovo sem še malo skeptika), in pa en obrok z npr. kakšno skuto, jogurtom (seveda tega bolj malo), zraven pa banano ali jabolko in kakšno drugo sadje (grozdja ne).

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #313 : sreda, 28.08.2013 : 19:35:46 »

Najmanj naj bo enostavnih OH, sestavljeni je lahko vec, beljakovin naj bo srednje in naj bodo dobro prebavljive, torej zivalskega izvora. Mascob naj bi bilo vec, ce jih pes seveda prenasa; v korist omega 3. Vlaknine so tudi pomembne.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #314 : ponedeljek, 21.10.2013 : 15:48:52 »

Dobila sem priporočilo, da naj bi kuhani hrani za kuška z ogroženimi ledvicami dodajala kalcijev karbonat (v 1:1 s fosforjem, oziroma 30-90 mg/kg za normalno serumsko koncentracijo fosforja).

Uporablja kdo kalcijev karbonat in kje ga kupi?
Logiran
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines