mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:50:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA  (Prebrano 105252 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
marko88
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #315 : nedelja, 03.11.2013 : 10:21:19 »

@Nanook - hvala za koristne linke! Smiley
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #316 : nedelja, 03.11.2013 : 21:41:29 »

Dobila sem priporočilo, da naj bi kuhani hrani za kuška z ogroženimi ledvicami dodajala kalcijev karbonat (v 1:1 s fosforjem, oziroma 30-90 mg/kg za normalno serumsko koncentracijo fosforja).

Uporablja kdo kalcijev karbonat in kje ga kupi?
žužka, kalcijev kabonat dobiš v lekarni, lahko pa ga pripraviš sama iz jajčnih lupin, ki jih zemlješ v prah, ko se posušijo. Poskusi odstraniti tisto mrenico. Je ceneje. Ampak moraš pa potem natehtat sama. Jaz sem pri Luni naredila tako, da sem stresla na žličko vsebino kapsule, da sem imela oceno, koliko približno zajet "razsuto" vsebino zmeltih lupin.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #317 : nedelja, 03.11.2013 : 21:57:13 »

Sem ga dobila iz lekarne.  Smiley Je pa sicer na recept, tako da hvala bogu za mamo farmacevtko.  Tongue No, verjetno lahko tudi vet napiše?
Imam še malo težav s količinami, upam, da kaj ne zaj... Undecided
Logiran
trogir
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #318 : torek, 28.01.2014 : 18:09:00 »

ljudje dragi zakaj toliko komplicirate za prazen nič.če jim kupujete najbolše brikete zakaj bi jim morali še dodatno kuhati?
Logiran
Larsy
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #319 : četrtek, 02.10.2014 : 09:47:26 »

Pri nas se pravkar na stedilniku kuha pasja kosta za nekaj dni. Wink Cheesy Cheesy

Sama sem se za to moznost odlocila predvsem iz zdravstvenih razlogov. Najprej zato, ker je imela ena od psic kronicne glivicne infekcije in so zato pogosto vzrok zitarice, predvsem psenica. No, po 4 mesecih je stanje z usesi fantasticno. Vmes se ji je najprej iz enega, potem pa se iz drugega dobesedno vlilo. Smo zbrisali in to je to. Drugi razlog je bila nagnjenost pasem k ledvicnim obolenjem. Pac ne zelim vec tvegati z vso svinjarijo, ki gre v pasjo hrano. Sploh po raziskovanju in ugotovitvi, da v blizino Slovenije ne pride niti ena od za moje pojme zadovoljivih briketiranih hran.

Preden sem novost vpeljala, sem seveda, panicna, kot sem, precej raziskovala, brala in zaslisevala ljudi, ki psom kuhajo ze dlje. Kot vse je tudi mene najbolj skrbelo, ali bodo dobili vse, kar potrebujejo, v primernih kolicinah in razmerjih. Z nekaj raziskovanja in novo pridobljenega znanja, tudi to kar gre.

Eko, to so nasi kuhalni zacetki. Ce koga zanima kaksno branje s podrocja prehrane in podobnih zadev, pa naj kar pocinglja. Sem v zadnjih dneh ze veckrat rekla, da moji pogledi na skrb za psa ne bojo nikdar vec taki, kot so bili.

Lp in dober tek, Mojca

Zdravo Mojca- Peibie, prosim, če mi lahko pišeš na zasebno, ker meni ne dovoli ogled tvojega prosila in ti ne morem pisati. Rada bi ti zastavila par vprašanj glede priprave hrane. Moj pes alergičen na VSE ŽIVO.
HVALA!!!
Logiran
M000
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #320 : sreda, 06.01.2016 : 21:16:23 »

Ojla!

Mi pa imamo 11 tednov staro zverinico (labradorca) in smo se tudi odlocili, da bo jedel doma pripravljeno hrano in ne konzerv in briketov. Tako mu pripravljam piscancje meso s korenckom, brokolijom in riz (in seveda se ogromno drugih stvari) in zelo rad ima sadje.
Danes pa sem se pogovarjala z veterinarjem, ki mi je rekel, da to ni najboljse zanj, ces da v briketih je preverjena hrana za mladicke in dobijo res vse vitamine, doma pe tega naj ne bi mogli regulirat.
Kaj menite? Oziroma tako bom vprasala: kaj ste vi pripravljali vasim mladickom?

Hvala lepa vsem ze vnaprej!

Lp, Maja
Logiran
bonnie6
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #321 : sreda, 06.01.2016 : 22:17:22 »

Jaz sem tudi novopečena lastnica (skoraj 5 mesecev stara labrador mix) in ji dajem 1 kuhan obrok na dan (kosilo - piščanec/puran/riba+riž/kaša/oh+zelenjava+včasih kak jajček zraven z zmleto lupino+par kapljic olivnega olja, vse skupaj skuhano v vodi z res pikico soli; ali pa goveje meso v juhi (ko pripravljamo sebi juho, s tem da za njo ne solimo); kak dan kak organ dušen z malo korenčka...), za zajtrk in večerjo pa brikete (občasno z malo probiotičnega jogurta čez. Z konzervo ji zmešam cca 1x na teden. Najbolj nezdrava stvar, ki je, so verjetno kupljeni priboljški, ki jih zmešam z briketi za malo šolo, da ne ve kaj bo dobila, pa da je lahko malo žura.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #322 : četrtek, 07.01.2016 : 10:52:00 »

Imeti mladiča na samo doma pripravljeni hrani je res malce bolj zahtevno kot pri odraslem psu, ampak ni nemogoče. Predvsem so bolj problematični mladiči večjih pasem. Paziti je potrebno predvsem na razmerje med kalcijem in fosforjem, ki naj bo v korist kalcija. Je pa glede tega tako, da če je npr. kalcija preveč/premalo lahko pride do težav. Tule je nekaj receptov iz Strombeckove "biblije" (celotna knjiga je prosto dostopna na spletu).

Moji so bili vsi na mešani hrani, naš prvi pesjan je samo prvi teden svojega življenja jedel samo briketke, potem pa se je spuntal in bil od takrat na mešani prehrani, dolgo tudi na samo doma pripravljeni. Babnici sta kot mladički jedli približno pol - pol, torej polovica briketki, druga polovica pa doma pripravljena hrana. Tanov smrkavec je tudi približno na pol-pol, če se pa slučajno začne puntati, dobi samo tisto, zaradi česar se punta.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
bonnie6
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #323 : četrtek, 07.01.2016 : 14:15:56 »

Kakšne pa so lahko posledice zaradi preveč kalcija? Jaz ji dajem jajčno lupino cca. 1-2x na teden + kar dobi iz briketov in jogurta (8,5kg, hiperaktivna).
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #324 : četrtek, 07.01.2016 : 14:57:02 »

Res priporočam v branje knjigo, ki jo je omenila Nanook, tam je marsikaj razloženo. Načeloma pa podobno kot pri ljudeh. višek/manjko je škodljiv za skelet. Pač pri odraščajočih psih, starejšin in pa takih, ki imajo kako zdravstveno specifiko je treba mal natuhtat koliko česa dajat.

https://www.msu.edu/~silvar/hips.htm
Logiran
M000
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #325 : petek, 08.01.2016 : 17:31:37 »

nanook najlepse hvala!! 😊
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #326 : petek, 08.01.2016 : 17:58:08 »

Kakšne pa so lahko posledice zaradi preveč kalcija?

Težave z okostjem recimo.

Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #327 : sobota, 09.04.2016 : 21:03:57 »

A kdo pofutra surovo perutnino jetra, želodci) od Pivke? Če je že ravno v akciji bi nekaj kupila. ampak, pač ne vem od kod so ti piščanci. ker tile naši dobavitlji za humano rabo majo mal visoko ceno, da bi jo psu futrala :/
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #328 : nedelja, 10.04.2016 : 07:10:52 »

Kakor vem je vse od Pivke slovensko? Če si v dvomih oziroma te skrbi, pa skuhaj. Razlike v prebavljivosti so itak tako majhne, da ni omembe vredno.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #329 : sreda, 13.04.2016 : 10:30:32 »

Sem pokuhala. Menda nekateri psi tudi ne marajo surovih jeter.
No, ker sem bolj nova v pripravi hrani doma. A je potrebno dodajanje vitaminov, mineralov, omega 3? Sama sem sicer mnenja, da če pes dobro funkcionira ni potreba, če pa se kaj pokaže, pa takrat dodajat in priredit prehrano. Nisem pa še zasledila kakega članka, mnenja na to temo. In opažam da tudi večina (vsaj "mojih") veterinarjev ne more svetovat glede priprave hrane doma.

Ribe so občasno na jedilniku 1x na teden recimo. Sicer pa 50%, cca 10% organov in 10% kosti, preostalo  pa kuhana ali zblanširana raznovrstna zelenjava (korenje, špinača, šparglji, peteršilj, brokoli, ohrovt, cvetača, paprika, malo paradižnika, bučke). Zelenjavo dodajam zato, ker jo rada je in da je nekaj več vlaknin, ki zapolnijo njen vedno lačen buši. Dobiva tudi kako žlico skute, navaden polnomastni jogurt, ko bo sezona sadja si nabere maline, jagode, slive, hruške, borovnice, dobi tudi lubenico. Sadje je kot priboljšek, tega ni veliko.
Logiran
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines