mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 20:54:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA  (Prebrano 105675 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #45 : sobota, 27.03.2004 : 07:23:42 »

o včeraj smo pa kuhali  Grin, ne ravno točno po receptu ampak smo malo pokonbinirali  Wink

In pesjan je pojedel vse oz. VSE, s takim navdušenjem kot ga še nisem doživela  Shocked Grin

No očitno se tudi za zbirčno belgijsko rit najde kaj dobrega  Cool Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #46 : torek, 13.04.2004 : 22:54:24 »

Za vse kuharje (no, pa tudi briketarje); minimalne oz. optimalne vrednosti mineralov za pse (odrasle, mladice) so se spremenile-novejsa raziskava (2003, prejsnja 1986) je pokazala, da je pravilno razmerje Ca:P 1:1 in ne 1,2:1 oz. 1,3:1, dnevna vsebnost pa je 0,05g/kg telesne teze. Pri ostalih ni nevemkaksnih sprememb. Ce koga zanima, lahko prepisem.

Popravek:
se opravicujem, malo nerodno je napisano; ti nasteti podatki so za odrasle, spremembe so pa pri obeh (odrasli, mladici). Vrednosti za mladice so pa 0,54g/kg telesne teze za Ca in 0,43g/kg telesne teze za P. Hvala Cat!  Wink Kiss

Kar se vitaminov tice, pa novih podatkov se nimam.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #47 : sobota, 08.05.2004 : 13:33:59 »

No, jaz mam eno vprašanje...

Sem pregledala že ful linkov o pasji hrani, samo nikjer nisem našla v kakšnih deležih mora pes dobit različne sestavine - oziroma, od nešteto pregledanih strani je to pisalo na treh, in sicer na vsaki popolnoma različni podatki Lips Sealed
(BARF-erji svetujejo 75% mesa in ostalo zelenjava, na eni strani je pisalo 50% žitaric, 25% mesa in 25% zelenjave, na tretji pa 1/3 mesa, 1/3 žitaric, 1/3 zelenjave)

Zato me zanima, v kakšnih deležih dajate različne sestavine vašim pesom - se pravi, kakšen delež mesa, kakšen delež žitaric in kakšen delež zelenjave.

Pa še eno vprašanje... naš vet je rekel, da moramo Voni dajat hrano s čimmanj proteini in čimveč ogljikovimi hidrati, ker kot češ so proteini alergeni - jaz pa povsod berem, da so žitarice glavni vir alergij in sem v dvomih - ali naj verjamem podatkom na internetu, za katere pa nisem 100%, če držijo - ali veterinarju, ki je do sedaj sicer dokazal, da ve, kaj dela, ampak vseeno mi je vse skupaj čudno.
(Namreč, v dvomih sem, ker kot sem ga razumela, je vet naredil vse, kar je mogel in znal, in to je največ, kar se da naredit - da bo na minimalni količini kortizonov, ki ji še pomagajo, drugega pa se kao ne da nič naredit; eksperimentiranje s hrano pa nam odsvetuje. Jaz s tem nisem ravno zadovoljna Undecided)
Ma kdo kakšno izkušnjo s tem?

lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #48 : sobota, 08.05.2004 : 15:35:00 »

Moj papca po tretjinah-1/3 mesa, 1/3 "zitaric", 1/3 zelejnave in sadja. Prilagajas se psu, odvisno kaj mu pase in ali ima kaksno bolezen, nagnjenost k cemu itd..

Na kaj pa je Vona alergicna, ste ugotovili? Glede proteinov je tak, cel kup psov je alergicnih recimo na razlicne tipe mesa oz. postanejo alergicni cez dolocen cas (oz po doloceni kolicini zauzitih proteinov). Drugi ne prenasajo koruze, pese, soje, celo riza,... Se razlikuje od psa do psa.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #49 : sobota, 08.05.2004 : 19:39:11 »

Ne, nismo ugotovili, sej če bi vedli, ji tega ne bi dajali Roll Eyes Wink

Oziroma, niti ne vemo, če je na hrano - celo mislimo, da ni. Jaz bi se sicer lotila kakšnih eliminacijskih diet, ker sem doma in se temu lahko posvetim in se mi ne zdi nobeno eksperimentiranje, ker slabše kot tako sigurno ne more bit Lips Sealed

Sem vprašala, ker trenutno dobiva eno puranjo perut/piščančjo drobovino, polento in malo zelenjave, kar se mi ne zdi uredu razmerje. Tudi dlake nima ne vem kako lepe in mehke - ampak to nam je predpisal vet - in ne vem, s koliko rezerve naj vse skupaj jemljem.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #50 : nedelja, 09.05.2004 : 12:04:17 »

Hojla, jaz lenoba imam se eno vprasanje: ima morda kdo kaksen nasvet, kaj lahko oz. cesa ne smemo dajati pesjanu, ki je imel kamne v mehurju (struvite). Za en dober mesec imamo se Royal Canin Urinary (ki je res cudezna hrana za odpravljanje te svinjarije), potem bi pa vseeno kaj dodajala, pa ne bi rada zapackala situacije bolj, kot je nujno potrebno. Hvala in lp, N-
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #51 : ponedeljek, 10.05.2004 : 17:23:46 »

Pa mogoce na kaj ciljas, Lilit. Glede alergije mislim.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
caroline
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #52 : ponedeljek, 10.05.2004 : 20:00:52 »

Kaj daje kdo od vas svojem psu tuno? Moj jo obožuje, vse bi naredil za njo, tisto v rastlinskem olju, je lahko kaj narobe? Dobi jo 1x na teden, pomešano recimo z testeninami. Je to dobro?
Lp
Logiran
Lizika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #53 : četrtek, 01.07.2004 : 19:00:26 »

Tudi jaz bi vas prosila za nekaj pasjih receptov... Stvar je namrec taka, da moj 1 leto star maltežan sploh noče jesti hrane iz konzerv. Brikete sicer je, vendar v bolj majhnih kolicinah, drugace pa samo domaco hrano. In sedaj mi ze pocasi res zmanjkuje idej in zadnje case na jedilniku prevladujejo hrenovke. Prosim za nasvete in recepte. Hvala!

Lep pozdrav
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #54 : četrtek, 01.07.2004 : 19:49:14 »

Caroline, jap, obcasno dobi malce tunine. Predvsem, ko meni ostane (takrat je z limono in se najprej zmrduje potem pa s kislim frisom vse pozre).
Rio mare v olivnem olju seveda. Pa sardine, lososa, sardelice, postrv, brancina.

Lizika, pusti domisljiji svojo pot.  Wink Kaj pa recimo goveje srce (kuhano) z zelenjavo (korenje, koleraba, blitva, spinaca, bucke,...), 1/2 banane (zmeckane), malo skute, zlica olivnega olja in vmes se pest briketov (da hrusta).
Namesto srcka lahko puranje zelodcke in jetra, ali pa vampe (vse kuhano), pa malo makaronov (kadar mati kuhajo pasto), namesto banane nastrgano jabolko,...
Ali pa ribja vecerja s sardinami (pecenimi), rizem in blitvo,...
Namesto sardin lahko lososa, postrv, brancina...

Kolicino seveda prilagodis pesjanu.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #55 : petek, 02.07.2004 : 12:46:44 »

Lizika: Sicer je prav,da tvoj pes je tudi kuhano hrano,vendar pazi tudi to,da veliko grize. Maltezani imajo namrec velike probleme z zobmin kamnom. Zato ti predlagam,da dajes psu recimo 4x tedensko jesti brikete in 3x tedensko kuhano hrano Wink
Ce ne je konzerv je v bistvu vseeno,ker tako ali tako niso kaj prevec kvalitetne(Ok,mogoce razen od Hillsa te pa moj ne mara Roll Eyes ).

lp,Pia
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #56 : petek, 02.07.2004 : 14:21:57 »

Citat
Ce ne je konzerv je v bistvu vseeno,ker tako ali tako niso kaj prevec kvalitetne(Ok,mogoce razen od Hillsa

A res, kar se konzerv tiče?
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #57 : petek, 02.07.2004 : 14:33:54 »

Ja kolikor so meni rekli in sodec po prebavi mojih psov,konzerve niso ne vem kaj. Veliko boljse je skuhano sveze pripravljeno meso, kot pa konzerva polna konzervansov Roll Eyes
Poleg vsega je konzerva hitro pokvarljiva in za na potovanja cisto neprakticna(posebaj ce pes ne poje v enem obroku cele)...

lp
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #58 : petek, 02.07.2004 : 14:55:04 »

Poleg vsega je konzerva hitro pokvarljiva in za na potovanja cisto neprakticna(posebej ce pes ne poje v enem obroku cele)...

Kaj pa pokrovcek in hladilnik? Se strinjam, da je veliko boljsa hrana kuhana. Konzerve za potovanje neprakticne? Se ti zdi veliko bolj prakticno tovoriti s seboj meso, zelenjavo, riz, makarone, pa poseben pisker, v katerem bos kuhala psu? Se strinjam, da je pravilno pripravljena in uravnotezena kuhana hrana mnogo bolj zdrava kot briketirana ali konzervirana, ampak tistih nekaj dni, ko sem s psi na pocitnicah, bosta pa ze prezivela ob briketih. Mi je prav zal, ampak se nikoli jima ni bilo nic hudega. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #59 : petek, 02.07.2004 : 15:21:29 »

Citat
Ja kolikor so meni rekli in sodec po prebavi mojih psov,konzerve niso ne vem kaj. Veliko boljse je skuhano sveze pripravljeno meso, kot pa konzerva polna konzervansov  
Poleg vsega je konzerva hitro pokvarljiva in za na potovanja cisto neprakticna(posebaj ce pes ne poje v enem obroku cele)...

Hehehehe, ja, bi rekla, da je doma pripravljena hrana (kuhana)-ce clovek ve kaj dela, boljsa kot konzerve. In boljsa kot briketi, katerikoli.

Pia, saj so tudi v briketih konzervansi. Upam, da ne enacite konzerv s konzervansi zaradi besede konzerva? Konzerviranje je proces "shranjevanja". Konzerviranje se ne pomeni avtomaticno, da je zdaj pa v "konzervi" 99% "konzervansov". Grin

Konzerviranje:

"a process in which a food is sealed and heated so as to kill all livin organisms, or at least to ensure that there will be no growth of residual organisms in the can...it's a type of heat sterilization. When the can is properly sealed and treated, the food should remain stable and unspoiled indefinitely, even when stored in the absence of refrigeration.

The environment inside a can is anoxic and microbial growth in a canned food frequently is the result of fermentative organisms that produce extensive amounts of gas.

Because many of the anoxic bacteria that grow in canned foods are powerful toxin producers of the genus Clostridium, food from a visibly altered can should never be eaten."

Vir: Biology of microorganisms, Brock; Madigan, Martinko, Parker, 9th edition.

Ce pogledamo same roke trajanja. Briketi-v vreci, rok trajanja-okrog leto, leto in pol (se ne spomnim, kdaj sem kupila vreco).

Konzerva-sestavine konzervirane-rok trajanja ca. 1 leto, leto in pol (spet, ne spomnim se kdaj sem kupila Sad).

V glavnem, glede na datume, se mi zdi, da je rok trajanja pri obeh priblizno enak (zaprte vrece in konzerve, ne odprte; niti v sanjah ne bi imela konzerve ali vrece briketov odprte eno leto Grin).

Glede na to, da so roki priblizno "glih" in da v konzervah NI prisotnega kisika (okolje je anoksicno), bi rekla, da briketi potrebujejo precej vec konzervansov kot pa konzerve. Ce torej gledamo kvaliteto enega ali drugega glede na kolicino konzervansov, bi rekla, da briketi popusijo na celi crti.
Konzervansi (simpl receno) preprecujejo kvarjenje hrane, kvarjenje pa "povzroca" kisik, izpostavljenost zraku. Glede na to, da v konzervah kisika, izpostavljenosti zraku, ni, logika torej pravi, da mora biti v briketih vec konzervansov kot v konzervah. Moje mnenje.

Ce govorimo o vsebini, imajo briketi (primerjam konzervo Lamb and Rice in brikete Lamb and Rice) vec proteinov, v konzervah pa je ogromno vode.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines