mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 14:00:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA  (Prebrano 105269 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #60 : petek, 02.07.2004 : 17:08:36 »

Agnes:Odprte konzerve na poti ne mores shranit v hladilnik,ker ga pac ni Smiley Ne ne bi tovorila s sabo piskrov,vendar bi raje vzela brikete...

Sama ne hranim psov s konzervami in jih tudi ne bom. Eden od razlogov je tudi driska Roll Eyes Tongue Veliko bolj priporocam kuhano hrano in brikete....

lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #61 : petek, 02.07.2004 : 17:34:32 »

Za vse potencialne kuharje, zelo uporabna je Strombeckova knjigica z naslovom Home-Prepared Dog & Cat Diets: the Healthful Alternative. http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/0813821495/qid=1088785998/sr=8-1/ref=pd_ka_1/102-8905868-4151339?v=glance&s=books&n=507846
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #62 : petek, 02.07.2004 : 17:43:14 »

Agnes:Odprte konzerve na poti ne mores shranit v hladilnik,ker ga pac ni Smiley

Pia, v katero dzunglo pa ti hodis na pocitnice?  Wink Wink
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #63 : petek, 02.07.2004 : 21:51:35 »

Za vse potencialne kuharje, zelo uporabna je Strombeckova knjigica z naslovom Home-Prepared Dog & Cat Diets: the Healthful Alternative.
Hehe, stric Amazon mi jo je koncno poslal in ze par dni jo povsod nosim s seboj (in berem).
m.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #64 : petek, 02.07.2004 : 22:15:39 »

Piflarkaaaa!  Tongue Roll Eyes  Grin Grin Grin Wink

Si ze kaj skuhala?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #65 : sobota, 03.07.2004 : 11:53:07 »

Seveda sem piflarka, ce pa gre za mojega psa. Zmeraj najprej preberem celo knjigo, potem pa lotim umetnicenja. Grin Kuhala torej se nisem. Imam pa ze eno vprasanje. Stric S. v vsokraj vseh receptih dodaja tablete iz kostne moke, ponekod tablete calcijevega karbonata, multivitamine, multiminerale, Bkomplex, ... Kaj pa vi daste notri namesto tega?
m.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #66 : sobota, 03.07.2004 : 14:40:01 »

Kalcijev karbonat (od Canine), za vitamine se se odlocam kaj kupit (verjetno bom od Pfizerja), drugace pa vsaj jaz dodam precej zelenjave. Ni vsak obrok uravnotezen sam po sebi, ce razumes, ampak prehrana kot celota ima pa vse potrebno, s tem da vcasih dobi malce vec tega, drugic malo vec onega.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #67 : sobota, 03.07.2004 : 21:23:08 »

Ja to mi je nekako jasno, da je za vsak obrok precej tezko (ce ne neverjetno) zadeti cisto vse vrednosti v nulo in da se enkrat malo minusa tam in malo plusa drugje naslednjic zamenja in je vse ok.
Glede vitaminov - so to "dog specific" ali gre za "normalne" = cloveske dodatke?
lp, m.

p.s. aja, zakaj tudi se ne kuham, ker sem ravno v fazi menjanja briketov (na Canidae) in me zanimajo rezultati. Kratkorocne tako lahko vidim takoj, ce pa bi dajala se kuhano hrano pa ne bi bila prepricana kaj je vzrok...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #68 : sobota, 03.07.2004 : 21:30:49 »

V veliko pomoc pri ustvarjanju takega obroka je Excel. Sama trenutno prilagajam eno tako tabelico, za zabavo, ne zato, ker bi potem temu dejansko sledila (cisto do mg mislim). Ampak je fino vedeti kako in kaj, za vsak primer.
Zaenkrat sem tak nacin hranjenja opazila pri tistih, ki imajo pse z dolocenimi tezavami na katere hrana zelo vpliva. Npr. IBD, kamni, pa tudi kaksne tezave s srcem.

Ti vitamini so dog specific, jap. Nekateri sicer uporabljajo tudi cloveske, npr. Spirulino.

Midva greva tudi na Canidae, kot dodatek. Konzerve bodo pa kar lepo Nutro Natural Choice.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #69 : sreda, 21.07.2004 : 10:33:25 »

Izracun kcal potreb psa

Ni idealno, jasno se je treba prilagajati svojemu psu, ampak je pa eden najboljsih kalkulatorjev kar sem jih zasledila, zaenkrat.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #70 : torek, 24.08.2004 : 12:29:22 »

Hoj!

Mene še vedno matrajo količine. Zadnje čase berem zelo različne podatke. Najprej sem hranila razmerje 1/3 ogljikovi hidrati, 1/3 mesa in 1/3 zelenjave, zdaj pa prebiram o čisto drugačnih razmerjih.
Moj pes je cca. 30 kg in zelo aktiven. Trenutno izboljšujem njegovo kondicijo in rada bi tudi povečala mišično maso.
Hranim ga dvakrat na dan. Prvi obrok je v večini primerov briketi + tuna (moram porabiti brikete) in alternativa je skuta+jogurt ali jajček+med (kar pa ne poje vedno), drugi obrok pa je kuhan.
Zdaj ugotavljam, da bi mu morala dajati skoraj 500 g mesa oz. beljakovin na dan, oz. manj glede na to, da je to drugi obrok. koliko bi mu morala torej dodati ogljikovih hidratov in zelenjave. ker jaz tehtam vedno suho težo, ki seveda vedno naraste po kuhanju in ponavadi vsega pride veliko preveč.
Brala sem tudi o dadatkih kot so kostna moka, je to sploh nujno potrebno? Jaz mu dodajam vitamine v obliki praškov (missing link, bh 500 ali različne tablete in olja).
No zanima me kako vi prilagajate količine glede na potrebe psa seveda?
Logiran
irena_p
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 180


« Odgovor #71 : torek, 24.08.2004 : 13:26:43 »

Maja jaz hranim svojega psa po občutku. Točno vidim ali je preveč ali premalo. Ker imam še mladička ga hranim petkrat na dan.
Prvi obrok dobi namočene brikete, potem kuhano ( konjsko ali telečje meso+riž ali makaroni in zelenjava)-ta obrok enkrat na teden zamenjava z ribami sledi mlečni obrok ( skuta ali keksolino ali kruh in mleko), nato sledijo zopet namočeni briketi na koncu pa zopet kuhano. Vmes pa skupaj jeva jabolka, jagode in paradižnik. A to le po kakšen košček ali dva.
Pa saj veš psu se ne smejo videti rebra, čutiti pa jih moraš. V glavnem svojega psa opazujem, kako se razvija in rasre. In glede na to dodajam oz. manjšam količino hrane. Nikoli pa ne tehtam hrane. Saj si ti tudi gotovo sama sebi ne stehtaš hrane.
Z dodajanjem vitaminov pa tudi ne smemo  pretiravati.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #72 : torek, 24.08.2004 : 13:35:20 »

jaz razdelim hrano priblizno na tretjine. in ravno tako kot ti hranim pol-pol. Polovica hrane so briketi polovica pa kuhana hrana (ok, trenutno smo na kuhariji, en obrok pa je konzerva, saj v sluzbi Speli ne morem ravno packati pasjih jedi  Roll Eyes ).
glede porabe imas v Strombecku neko priblizno tabelco, v kateri so neke povprecne vrednosti, ki jih potem prilagodis svojemu psu.
malo si lahko pomagas tudi s temle linkom: http://www.nutritiondata.com/index.html - kjer so za vsako zivilo napisane vrednosti (kcal, proteini, mascobe, katere minerale in vitamine vsebuje, ....)
Jaz Speli dodajam missing link, spirulino, suh pivski kvas, olivno olje, zacimbe (rozmarin, cesen, se mi zdi, da tudi majaron), lanena in bucna semena...  Nekja casa sva uporabljali dermanorm kapsule, zdaj pa bom rajsi mesala ribje in soncnicno olje.
m.
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #73 : torek, 24.08.2004 : 13:37:13 »

Ja sej ne pretiravam s tehtanjem. Za meso približno vem, ker ga pač kupujem na kile oz. je vedno označeno na embalaži.
Sicer je pa trajalo skoraj leto, da sem ga vsaj malo poredila. Je tudi take pasme, da je zelo vitek in tudi vse sproti pokuri. Na briketih sem ga težko zredila, ker jih pač ni hotel toliko pojesti, da bi se to poznalo.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #74 : torek, 24.08.2004 : 13:49:23 »

Za misicno maso pravijo, da je surovo meso - kaksna govedina - drugega jaz ne bi dajala!

Kdo ve kaj vec o tem?
(Upam, da se bilo napisano!)

Lp, Ursa
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines