mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:40:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26]   Dol
Natisni
Avtor Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA  (Prebrano 105254 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #375 : nedelja, 05.06.2016 : 13:12:51 »

Da ne bom samo jamrala...Lepo mi je shujšala 1kg. Sedaj, no v ponedeljek je imela 32.8kg. Tako, da čez dober teden ponovno na vago in bi moralo biti bližje njeni optimalni teži.

Njena prehrana je pa trenutno pretežno piščanec, 1x na teden ribe. Uspelo mi je dobiti nekaj čez kilo govejega srca  Cheesy Še nekje se menim za govedino, ostanke, pol bo pa že bolj pisana prehrana.

2-3x na teden dobi surove vampe, kot dodatek, ne samostojni obrok.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #376 : četrtek, 09.06.2016 : 06:58:10 »

Super, le tako naprej. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #377 : ponedeljek, 04.07.2016 : 09:26:24 »

Koliko vrst mesa mora biti na rednem meniju, da je OK? Berem, da je rdeče meso bolj hranljivo kot belo. Trenutno je piščanec prevladoval. Sedaj pa sem našla v okoliši dokaj reden in dober vir divjačine in bo redno na jediliniki 1x na teden ribji obrok, na jesen dobim več govedine, dokaj redno imam na spisku svinjski želodec, svinjska jetra. Trenutno pa je glavnina zares piščanec. Zajca/kunca, konja, si šparam, če bi razvila občutljivost na trenutne vire.

Zanimivo pa je, sem uspela stestirat. Briketi jagnjetina TOW ji niso ustrezali, sploh (ostalih TOW nisem preizkusila)....potem sem pa en čas po stabilizaciji prebave poskusila s polovičnim obrokom jagnjetine in je bilo OK. Čeprav tudi po briketih ni bilo težav takoj, ampak po določenem času. Ampak še vseeno ne upam, nabavit 10kg ovčetine. niti ne vem kaka je cena odrezkov ovce.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #378 : ponedeljek, 04.07.2016 : 09:29:45 »

Ni ne spodnje, ne zgornje meje. Uravnoteženo prehrano lahko narediš tudi samo z eno vrsto mesa.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #379 : ponedeljek, 04.07.2016 : 11:24:00 »

Kako pa je potem riziko, da se razvije alergija ali kaj podobnega? Če bi jedla samo eno vrsto?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #380 : ponedeljek, 04.07.2016 : 12:21:15 »

Bi rekla, da je odvisno od psa. Če je bolj občutljive sorte, potem je že dobro malo menjat (ampak spet ne preveč). Zdaj, če ni nujno, bi jaz vseeno hranila več kot eno vrsto. Ni pa nekega pravila. Lahko recimo hraniš tako, da je 1x ribji, 3x piščančji in 3x goveji dan.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #381 : ponedeljek, 04.07.2016 : 21:22:20 »

OK. Ja nekak tako bom. Divjačina/govedina, 1x riba, vmes kaj od piščanca. Na jesen dobim več govedine, nekaj svinjine. Sedaj bo piščanec malo na stranskem tiru. So pa fajn drobne kosti. Občasno kak hrbet, krača, bedro prav pride.

Opažam, da je mnooogo lažje pripravljat obroke, kot na začetku Smiley  In tile pred pripravljeni surovi obroki, ki se kupijo po trgovinah niti ne pridejo v poštev, ker ni OK. Večja lakota, slabši iztrebek. Lahko, da komu drugemu super ustrezajo. Binci pa ne. + še dražje je kot kupit pakl mesa.
Logiran
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines