mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 13:41:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Podrejenost
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Podrejenost  (Prebrano 19529 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #30 : sobota, 22.11.2003 : 18:29:41 »

moji psi (bokserji) stalno skačejo po meni in drugih, ker so veseli in bi radi osebi polizali obraz. Mene to nič ne moti. Bolj moteče zna pa to biti pri mošhih - he, he. Pojahal me pa še noben od mojih psov ni.

Se strinjam  z markotom, ki pravi, da pes želi biti voden, če je le to vodstvo sprejemljivo. Lastniki pogosto naredijo veliko napak, ker se ne zavedajo pasje logike. Psa si kupijo, da bo šel z njimi na sprehod, ne zavedajo pa se, da bodo odslej morali biti v pasjih očeh trop psov. Tako nas namreč psi sprejemajo.

Take vrste podiranja na tla se mi zdi neprimerno in me ljudje, ki dalajo podobne stvari spomnijo na najine (moje in Avikove) trpeče ure v pasji šoli, ko sva se začela pripravljala na SchH1 -  na t.i. "staro šolo" klasike.  Cry
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #31 : ponedeljek, 24.11.2003 : 07:37:22 »

Da, pes nas je dostikrat hotel pojahati in bi pomoje tudi zdaj, če bi bil višji od nas. Včasih me prav razočara. Če npr sedim na travi, pride lepo on zraven, je hudooooo priden, cartljiv, naenkrat pa se začne sumljivo obnašat, kr se začne stiskat k meni in me na koncu naskoči. Mislim ... halo? No, pa to se redko zgodi, ker nisem dostikrat nižji od njega.

Jaz sem hotel samo povedati, da psa moramo vzgajati na lep način, s pohvalami, nagradami ... Ampak da je včasih tudi potrebna trda roka, ker se pes začne preveč delat frajerja.
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #32 : ponedeljek, 24.11.2003 : 13:58:43 »

Meni je všeč, da se moji psi obnašajo kot frajerji. Všeč mi je, da imajo svojo osebnost in tudi kako dobro, včasih malo lumpasto idejo.
Ko to vidim, sem vesela, da imam predvidljive pse, ki jim lahko popolnoma zaupam, ki pa še vedno imajo svojo pristno identiteto in osebnost in me po vseh teh letih še vedno kdaj pa kdaj presenetijo s svojo originalnostjo.
Zatreti psa v kali je najmanjši problem. Težko pa je znati najti z njim simbiozo, ki odgovarja obema stranema.

Zakaj te razočara, če te malo pojaha? Mogoče pa tako izkazuje naklonjenost tebi..? Mogoče si pa mu VŠEČ, ali pa smešno dišiš... Kiss
Zrihtaj mu raje kako mladenko v pravih dnevih, pa bo točno vedel čemu služi naskakovanje - he, he.
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #33 : ponedeljek, 24.11.2003 : 19:52:44 »

Joj, prav pazimo, da ne bo prišel blizu kaki psici. Ker potem bo pa čisto zmešan. In če bo zavohal kakšno psico, ki se bo gonila, bo naredil vse, da bi prišel do nje.

Tole z naskakovanjem se mi pa zdi, da vse pokvari. Je tko priden, pa prijazen, pol pa kr naenkrat skoči, tiča ven in hop hop.

Ja, ne gre tko. Grin
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #34 : ponedeljek, 24.11.2003 : 19:59:07 »

raje bodi vesel, da je "taprav dec" - he, he Grin

Jaz mislim, da to v tvojem primeru nima veze z dominiranjem. To pač rad počne; saj verjetno ga do minilo.
Stavit grem, da je tvoj pes mlajši od 3 let?
Pa še ti malo pojahaj njega nazaj, pa boš videl kako te bo debelo gledal. Naslednjič, ko bo skočil na tvojo nogo, ga porini dol, pa še ti naskoči njega nazaj - za hec! - probej!  Cheesy
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #35 : torek, 25.11.2003 : 09:10:16 »

Pzorko, moj pes ima iste fore. Sam da sem malo nižja od njega pa gre v akcijo. Sploh če se uležem na tla, takrat očitno misli da je to povabilo Grin. Nimaš kaj, odrini ga, mu reci NE in pojdi stran.
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #36 : sreda, 26.11.2003 : 19:38:13 »

raje bodi vesel, da je "taprav dec" - he, he Grin

Jaz mislim, da to v tvojem primeru nima veze z dominiranjem. To pač rad počne; saj verjetno ga do minilo.
Stavit grem, da je tvoj pes mlajši od 3 let?
Pa še ti malo pojahaj njega nazaj, pa boš videl kako te bo debelo gledal. Naslednjič, ko bo skočil na tvojo nogo, ga porini dol, pa še ti naskoči njega nazaj - za hec! - probej!  Cheesy

Ja, še tega mi je treba. Pa da kaka stara soseda vidi.  Grin Grin

Star  pa bo februarja 4 leta. Res pa je, da tej psi  počasi odraščajo.

Citat
Pzorko, moj pes ima iste fore. Sam da sem malo nižja od njega pa gre v akcijo. Sploh če se uležem na tla, takrat očitno misli da je to povabilo . Nimaš kaj, odrini ga, mu reci NE in pojdi stran.

No, sam bog, da ima  še kdo iste probleme. Saj, dobermani in beacueroni so sorocne dšice.
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #37 : četrtek, 27.11.2003 : 09:02:19 »

Naskakovanje brez razloga je ena od oblik neželenega vedenja, pa naj pes naskakuje druge pse ali ljudi. To ga ne bo minilo, kvečjemu se bo potenciralo. Če bo na ta način naskakoval druge pse, bo skoraj vedno izzval pretep. Zakaj pa bi mu dovolili, da to počne z lastnikom? Jaz mu tega ne bi dovolila v nobenem primeru, pa naj bo kakršnekoli pasme ali starosti. Odrinila bi ga in oštela, če pa bi se agresivno upiral, bi ga res zabrisala na hrbet, saj vendar nisem predmet njegovega izživljanja. V pasji šoli smo imeli zlatega prinašalca. ki je tako naskakoval lastnico, da je bila po nogah polna modric in je morala vedno nosili dolge hlače, ker jo je bilo sram. Hvala lepa!
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #38 : četrtek, 27.11.2003 : 14:00:28 »

Če je to normalno in smešno (nakterim tukaj gor je), potem je najbolje, da daste hlače dol, se daste na vse štiri in "bogemu" kužku pač dovolite, da opravi do konca  Grin Grin Grin Grin

Malo heca in malo resnice v zgornjem stavku.

To niti pod razno ni normalno, tudi to, da se ga odrine oz. se mu izmakne in da se VI odstranite ni normalno.
Točno to, kot pravi Karmen. V takem primeru se obrniš, ga zbiješ na tla, pa tudi če pade na hrbet. Naj si zapomni in naj nikoli več ne proba kaj takega narediti.

Drugače ti res ostane prva varianta.
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #39 : četrtek, 27.11.2003 : 15:21:33 »

Če je to normalno in smešno (nakterim tukaj gor je), potem je najbolje, da daste hlače dol, se daste na vse štiri in "bogemu" kužku pač dovolite, da opravi do konca  Grin Grin Grin Grin

Jah, če imaš tak predlog, potem lahko najprej prideš ti k nam in boš prva sprobala, potem bom pa še jaz.
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #40 : četrtek, 27.11.2003 : 17:36:07 »

No, sicer je pa že moj kuža imel (celo) izkušnje s psičko, pa čeprav mu ne dovolimo blizu psic. Sicer je tale psica, ki je kljub temu, da je vedno besno renčala in lajala na Aika, ko smo šli na sprehod, imela Aika vedno zelo rada. To smo videli takrat, ko je pobegnila od njenega gospodarja in najprej prišla po uteho k našem psu. Ta je bil zaprt, zato je psička za vedno pobegnila neznano kam.

Izkušnja, ko sta bila oba spuščena pa je bila taka:
pač najprej ovohavanje, nato pa sta se stepla, seveda jo je imel Aik takoj na tleh, nato pa jo je ZAČEL NATEPAVATI V GLAVO. Si lahko predstavljate, kakšen butec je?  Grin Grin Mislim .... halo?!?? V glavo?Huh Wink Wink
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #41 : četrtek, 27.11.2003 : 17:45:36 »

pozdravljeni!
Citat
Če je to normalno in smešno (nakterim tukaj gor je), potem je najbolje, da daste hlače dol, se daste na vse štiri in "bogemu" kužku pač dovolite, da opravi do konca
V mislih nisem imela nobene zoofilije ali kakšne podobne seksualne izprijenosti. Pzorkotu sem hotela svetovati samo malo smisla za humor, saj se mi zdi, da zaradi tega naskakovanje preveš obtožuje svojega Aika, ker je drugače čist fajn pesek.

Citat
V takem primeru se obrniš, ga zbiješ na tla, pa tudi če pade na hrbet.
Samo to bom rekla: vsak po svoje.

Simi, a se ti mogoče s klasiko ukvarjaš?

Citat
nato pa jo je ZAČEL NATEPAVATI V GLAVO. Si lahko predstavljate, kakšen butec je?    Mislim .... halo?!?? V glavo?Huh  
Tudi moj pes včasih malo zgreši, pa je zelo izkušen plemenjak s preko 150imi otroci.
Pa saj tudi ti verjetno ne greš kar takoj k bistvu, ali pač?  Wink Grin

LP
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #42 : četrtek, 27.11.2003 : 20:08:27 »

150 otrok?!?!?!?!!? Ja, kako si pa potem pomaga, ko se sosedove kuzlice gonijo?
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #43 : četrtek, 27.11.2003 : 21:07:08 »

Citat
Ja, kako si pa potem pomaga, ko se sosedove kuzlice gonijo?
Ne vem, nič ga ne motijo. Imam tudi psičko, njegovo hčerko, s katero živita skupaj v stanovanu tudi v času gonitve, pa nimam nobenih problemov. Njemu rečem NE, njej pa hlačke dam gor.
Ko pa pripeljejo psičke na parjenje, pa ve za kaj se gre, že ko lastniki s psičko v avtu parkirajo na dvorišču. Ko mu pa rečem še: "LUBICA!", pa čisto ponori. Tako sem ga navadila - da poveže besedo "lubica" s parjenjem.
Drugače pa nimam problemov. Če zavoha lulanje kake goneče se psičke na travi, mu pustim, da zadevo preuči do konca, potem pa greva naprej. V bližnje srečanje z gonečimi psičkami, katere nebi rada da pari, ga pa ne spuščam. V večini so lastniki gonečih se psičk dovolj etični in se v tem času izogibajo krajev z visokim pretokom psov.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #44 : petek, 28.11.2003 : 08:45:50 »

pozdravljeni!V mislih nisem imela nobene zoofilije ali kakšne podobne seksualne izprijenosti. Pzorkotu sem hotela svetovati samo malo smisla za humor, saj se mi zdi, da zaradi tega naskakovanje preveš obtožuje svojega Aika, ker je drugače čist fajn pesek.
Simi, a se ti mogoče s klasiko ukvarjaš?
LP


Moj humor je bil pač malo črn  Cool

Moja primarna "zaposlitev" je ukvarjane z vzgojo psov, sekundarna je klasika.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Podrejenost
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines