mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:05:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Podrejenost
Strani: 1 2 3 [4]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Podrejenost  (Prebrano 19506 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #45 : torek, 26.07.2005 : 11:18:31 »

moj pes se podredi vsakemu cloveku in vecjemu psu. to, da se meni podredi je vredu, ampak, da se drugim me pa prav moti. ne zelim imeti napadalnega psa ampak tudi nocem imeti mucike, ki jo bo vlomilec pobozal ko bo nosil ven stvari. kaj lahko storim? problem je tudi, da je pes velike pasme in lahko koga resno poskuduje ce bo zacel gristi iz strahu.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #46 : torek, 26.07.2005 : 13:05:42 »

Zakaj pa naj bi grizel iz strahu, če je podrejen? To sta dve različni stvari. Če je pes še mlad je to čisto normalno in bo z dozorevanjem tudi dobil samozavest (če ga seveda ne boste sami zatrli). Pa veseli bodite, da nimate ravno obratnega problema.
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #47 : torek, 26.07.2005 : 13:11:38 »

dogue de bordeaux ce se prav spomnim je tvoj pes tako se mlad? tak da glede podrejenosti ne skrbi.. Johny je tudi bil, ne vem do nekje 8 meseca cisto priden- vsakega je imel rad, pa ce je bil pes ali človek.. potem pa je pocasi zacel psoatajati bolj samozavesten.. zdaj pri skoraj 11 mesecih nalaja vsakega ki gre mimo njegovega teritorija, pa do tistih , ki jih ne pozna je nezaupljiv, pa rabi nekaj casa, da ga spozna, pa se gre cartat k njemu.. ok, razen izjem,,tu pa tam se "zaljubi " ze na prvi pogled v ljudi, pa takoj laufa k njim se cartat, cetudi jih prvic vidi Roll Eyes.. tako da cas bo pokazal svoje, kako bo tvoj pes dozorel oz. kaksen znacaj bo imel Wink
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #48 : torek, 26.07.2005 : 13:27:19 »

upam, da imate prav. lanabela on je podrejen in vcasih tak prestrasen, da se ne pusti bozat niti kaki mali puncki. in ce bi ga pa puncka posiljevala pa je mozno, da bi se pocutu ogrozenega in ugriznu.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #49 : sreda, 03.08.2005 : 11:11:33 »

Če je psa strah, ga moraš zelo počasi navajati na stvari, ki se jih boji. Če se boji otrok (to sploh ni tako redko) ga nanje navajaj počasi, naj sodeluje kakšen znanec , najprej naj bo samo v bližini in naj se psu ne približa toliko, da bi bilo psu neprijetno, pozneje lahko pride malo bliže, mu vrže priboljšek ali igračo, še kasneje mu da hrano iz roke, šele ko je to psu povsem v redu, se ga lahko dotakne. Nekako v tem stilu.neznanih otrok pa zaenkrat ne puščaj blizu. Sicer nikjer ne piše, da bi se moral pes pustiti božati neznancem, vendar so pri nas otroci res tako grozno nevzgojeni oz. nepoučeni, kako se pravilno približati tujemu psu, da bi res lahko prišlo do nesreče.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Podrejenost
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines