mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 11:34:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kuža+muca
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuža+muca  (Prebrano 67512 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #360 : torek, 22.04.2008 : 14:17:16 »

.... so mačke z mladiči smrtno nevarne.... 

Res je! Mamina mačka je tako napadla nič hudega slutečo huskyco. Na srečo je ta pobegnila, pri nas pa je ostalo za pulover dlake.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #361 : torek, 22.04.2008 : 20:30:07 »

moonbeam - samo prijazen nasvet - daj nagovori tvojo prijateljico, da sterilizira muco, morebitne interesente za mladičke pa naj naslednjič napoti v enega od zavetišč, kjer imajo živalic vrh glave Wink

Sem nekako vedela, da bo kdo kaj takšnega napisal. Sem proti razmnoževanju mačk na takšen način in vem kaj se dogaja in koliko je muc. Nimam pa pravice nekomu vsilit odločitve, da naj sterilizira mačko. sem pa povedala prijateljici kaj jaz mislim in to je vse kar lahko naredim.
Tako da Zala_ hvala za prijazen nasvet.
No Roki je preživel, mi smo se pa nekaj novega naučili. Na seznam nevarnosti smo dodali - MUCE  Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #362 : sobota, 23.08.2008 : 11:55:56 »

Simbioza - Luna in Zmaj







pa se osameli Mars (ni mrtev Tongue)
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #363 : sobota, 23.08.2008 : 12:01:43 »

hi hi, kaj so dobri Grin vsem  Kiss

Naj še sem prilepim simbiozo pes+muc malo drugače:





HEEELPPP!!!  Grin
Logiran

oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #364 : nedelja, 31.08.2008 : 09:56:04 »

ejejej, še dobr, da mam ušesa, drgač bi se mi zdele kr glava odprla, tko širok nasmeh se mi je napopal na faco, skogkatt, ob tvojih fotkah..... Cheesy
Logiran
utrinek
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #365 : nedelja, 31.08.2008 : 18:19:06 »

Imam majčken problem in bi rada da mi svetujete. - kmalu bomo dobili psičko ( bernski planšar) in doma imamo 8 let staro mačko s katero bodo veliki problemi ko bo mladiček prišel k hiši. No pred kratkim je nekdo k nam prinesel pokazat pasjega mladička starega 3 mesece, ko ga je mačka zagledala, se je čisto napihnila in se postavila pokoncu, hotela ga je napasti, potiskali smo jo stran ona je pa še kar naprej čakala na priložnost da bo prišla do psa. Tako je bila jezna in ga gledala z velikimi jeznimi oči da nisem morala verjet . Mačka je tudi drugače bolj svojeglava in se čuti zelo pomembno. Zdaj me pa zanima kaj narediti da bi se mačka in novi pes razumela, kako ju zbližati? A ima kdo podobne izkušnje? Res potrebujem pomoč...

Lp
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #366 : nedelja, 31.08.2008 : 18:42:10 »

Nič nimaš za naredit... skoraj...  Tongue

Maš jih ločene, ko ni nikogar, na začetku naj se vohata pa samo izpod vrat. Naša je bila malo bolj mila od vaše, njena mama je pa pse napadala po dolgem in po čes pa se je navadla na psa.

Torej ločene, na začetku ves čas vsaj dokler vaša mačka ne neha s pihanjem na vrata, pol pa na tak način, da mladiček nikakor ne more priti do nje.

Mačka se mora naučit, da je to čudo zdaj doma pri vas. In ga mora vsaj toliko ignorirat, da ga ne bo lovila po stanovanju.
Mladička pa morate naučit, da ne sme silit v mačko. Maka mora prit sama, če sploh hoče povohat psa. Nikakor ne silite psa v mačko alil obratno.

In zelo važno!!!
MAČKA JE ABSOLUTNI ŠEF IN IMA PREDNOST PRED PSOM!

Tega ne smete pozabit. Ko boste imeli živali ločene, mora mačka dobit večji del stanovanja!
Sej za mladička je pa itak boljše, da je na čimmanjšem prostoru, ko ni nikogar, da ne hodi po stanovanju in grize pohištvo hi hi
Pa še varnejše je ravno zaradi pohištva in raznih žic in podobno. Stanovanje je lahko smrtno nevarno za mladička.

Če se vam da, se lahko zmenite že zdaj, kje bo pes in mački občasno omejite dostop, da ne bo prevelika sprememba in zmanjšanje njenega teritorija povezana izključno s prihodom vsiljivca.

Dominantne mačke so lahko trd oreh, ampak se navadijo.

Pa nikoli je ne smete kregat, če bo mladička počla, če bo ta sam prišel k njej. Sam si je kriv, kaj pa ni upošteval njenih znakov.

Lahko je zelo nevarna zanj. Zato res nikoli brez nadzora. Do nadaljnega...
Logiran
utrinek
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #367 : ponedeljek, 01.09.2008 : 09:08:46 »

O hvala ti za nasvet... bomo poskusili. Bo pa kar težavno. Nekje sem prebrala da ko zbližuješ psa in mačko, moraš poskrbet da se mački takrat dogajajo lepe stvari, recimo da ji daš kak priboljšek.... Ah kje pa, pri naši mački to sploh ne pride v poštev. Ko je zadnič zagledala tistega mladička, je oči prav zapičila v njega in ga zlobno gledala, tako da bi ji lahko s celim zrezkom mahala pred gobčkom , pa ne bi nič pomagalo, kvečjemu bi jo zrezek motil, ker ne bi mela mladička na očeh. Tako da je tvoj predlog dosti boljši, hvala res. Zlo bi rada da bi se pes in mačka razumela, da ne bo tako kot pri prejšnjem psu, ko smo 9 let skrbeli da se nista srečala.

Še kakšen predlog je dobrodošel...

Lp
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #368 : ponedeljek, 01.09.2008 : 15:17:49 »

Dobre stvari niso mišljene kot nagrajevanje v času napetosti, ampak vaša izdatna pozornost igra ali bilo kaj kar je mački všeč, brez da se zraven sili prišlek Wink

Mačka ne sme bit prikrajšana za nič kar je imela prej, kvečjemu še kaj več.

Po navadi je pa ravno obratno. Prde mladiček in vse se vrti okoli njegaga.

Ne pozabit, ko je čas hranjenja, najprej mački, pol mladičku, ne iz mize dajat psu, če mački ne (itak je bolje da se sploh nedaje hi hi )
Ko pridete domov, najprej mačko pozdravit pol psa.
V glavnem na podoben način...

Da bo vidla, da je prva. Pol ne bo imela potrebe da bi se uveljavljala.

Sicer mačke nimajo tako "hudo" rangiranje kot psi, ampak iz mojih izkušenj dajo dosti na te zadeve. Seveda dominantne mačke.
Logiran
utrinek
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #369 : torek, 02.09.2008 : 09:38:42 »

Pri naši muci, tudi z igranjem ne bi nič dosegli ali kakšna koli pozornost. Ja grozna je ... tudi do nas ljudi . Sploh ji ne paša da jo preveč božaš, te kar fajn opraska... tudi ko ni po njeno kar sitnati in postane " nasilna" Wink. Taka samosvoja je. Zdej sem dobila kar nekaj nasvetov, tako da se bom potrudila kar se da da se bosta s kužkom razumeli.
Logiran
mojcaf
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #370 : petek, 03.07.2009 : 10:13:37 »

Obračam se na vas s prošnjo, da mi svetujete kako naj spoprijateljim našega sedem let starega kuža Luna, z mladim mucom, ki smo ga posvojili pred 14 dnevi. Naš Lun je kralj naše ulice, prijazen do ljudi, a neprijazen do muc. Sedaj ko imamo tudi muca si želim da bi ga sprejel, a zaenkrat mi to še ni uspelo. Vedno ko sta skupaj sem zraven, Lun mora biti na povodcu, saj se zaganja v mucka. Kupila sem mu tudi nagobčnik, da bi ju lahko zbližala. Trudim se, vsak dan jih parkrat damo skupaj, muc bi se igral, Lun pa se vede precej napadalno. Prosim za kakršen koli nasvet, predlog, da bi stvar delovala. Zaenkrat hvala! LP Mojca
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #371 : petek, 03.07.2009 : 11:25:07 »

Hmmmm sicer trenutno nimam časa na dolgo in široko razpredat, samo že to, da pes dobi nagobčnik samo v mačji prisotnosti ni ravno najboljša ideja - mačka poveže z neprijetnostjo (nagobčnikom).
Najboljša rešitev je še vedno ločevanje in zelo postopno združevanje. Psu pokazat, da ne sme "penit" (odločen ne, ne sme,... in ko neha pohvala) na mačka in ga nagradit vsakič, ko je v mačji prisotnosti miren in priden. Mogoče ne bi bilo slabo, če bi namesto da se daje psu nagobčnik, muca zaradi varnosti dali v bivalno kletko (ko sta v istem prostoru) in na ta način združevali. Naj se kužon ne počuti odrinjenega in naj muca poveže s prijetnimi zadevami (najljubše nagradke, igrače,...).
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #372 : petek, 03.07.2009 : 12:50:00 »

Obračam se na vas s prošnjo, da mi svetujete kako naj spoprijateljim našega sedem let starega kuža Luna, z mladim mucom, ki smo ga posvojili pred 14 dnevi. Naš Lun je kralj naše ulice, prijazen do ljudi, a neprijazen do muc. Sedaj ko imamo tudi muca si želim da bi ga sprejel, a zaenkrat mi to še ni uspelo. Vedno ko sta skupaj sem zraven, Lun mora biti na povodcu, saj se zaganja v mucka. Kupila sem mu tudi nagobčnik, da bi ju lahko zbližala. Trudim se, vsak dan jih parkrat damo skupaj, muc bi se igral, Lun pa se vede precej napadalno. Prosim za kakršen koli nasvet, predlog, da bi stvar delovala. Zaenkrat hvala! LP Mojca

Kakšne pasme je pes ?
Je imel že kdaj kakšne stike z mačkami ?
Koilko časa že imate muca ?

LP
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #373 : petek, 03.07.2009 : 12:51:45 »

Aha, muca imate 14 dni. Jaz mislim, da je še prekratka doba, da bi se spoprijatelila, moja dva sta potrebovala kar en mesec. Sicer je pa odvisno od psa do psa...nekateri tudi nikoli ne sprejmejo mačka, ampak to so redki. A ste v stanovanju skupaj ?  Smiley
Logiran
mojcaf
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #374 : petek, 03.07.2009 : 17:12:44 »

Hvala za vaše odgovore. Pes in muc bivata zunaj, sicer pes Lun spi v kleti (zvečer, ko gremo v hišo gre spat na svoj stol v kleti, tako je navajen že od začetka). Naš Lun je mešanček, manjše rasti. Drugače se prosto giba, le v dopoldanskem času ga damo v pesjak, saj se podi za poštarjem. Drugače je prijazen, vsi v ulici ga imajo radi. V ulici imajo tudi mačke, katere Lun lovi po travniku, ampak kaj preveč pozornosti jim ne namenja. Opazila sem tudi, da ko leži na vrtu in gre mimo muc, ga samo "spodi", steče in se po desetih metrih ustavi in gre ležat - brani svoj teritorij. Je pa res, da se v naši prisotnosti rad šopiri, in takrat ko je kdo zraven leta za mački, drugače pa ne preveč. Naš muc Miki pa je v naši brunarci na vrtu, notri ima svoj prostor, WC. Zelo se je scrklal, rad tudi raziskuje okolico, a to mu omogočimo le ko je Lun na povodcu. Večkrat dnevno sem z njima, muc bi se rad igral z Lunom, Lun pa skače vanj. Nagobčnik sem mu dala zato, da sta lahko blizu skupaj, da bi ga Lun lahko ovohal, saj se bojim da bi ga drugače ugriznil.
Se opravičujem za tako raztresene informacije, se bom še naprej trudila, vesela bom pa če imate kak uporaben predlog.
Hvala, LP!
Logiran
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kuža+muca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines