mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 00:08:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kuža+muca
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuža+muca  (Prebrano 67499 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
MarušaJ
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #375 : ponedeljek, 10.08.2009 : 14:42:36 »

Pozdravljeni,

tudi midva se soočava s podobnim problemom.
Imava namreč dve leti staro muco in 2,5 mesecev starega bokserčka. Bokserčka imava sedaj približno 14dni in naša mačka se še kar ni omehčala. Malo naju skrbi saj mačka vanj piha in ne kaže niti najmanjšega zanimanja zato, da bi se pobližje spoznala oz. če Sid spi se mu kar približa vendar ko se malo premakne jo Mici popiha.
Ali je sploh kaj upanja, da se bosta kdaj imela rada?


Lp M
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #376 : ponedeljek, 10.08.2009 : 18:13:02 »

Jaz mislim, da če ne drugega se bosta navadila živeti drug ob drugem, tudi če ne pride do nesmrtnega prijateljstva.

Pri nas je bolj ali manj najbolj dominantna živalca kunec. Ima vse pod kontrolo Cheesy tako mačko kot psa. Najstarejša pa je mačka s katero je bilo tudi največ dela s privajanjem. Samo gre, včasih počasi, ampak z nekaj truda gre. Če je na začetku res hudo naj se kak teden najprej vohajo čez vrata, da se privadijo na vonj. Muci  dat čim več stvari z vonjem psa, da se najprej privadi vonja. Mi smo potem kužata obrnili tako, da je bila glava obrnjena stran in ga je muca gledala pravzaprav v rep. Kažata je nekdo na oni strani zamotil, čohal božal in oh in sploh, muca pa, ki se je tako počutila v premoči ga je previdno hodila vohat, potem tipat s tačko ...  ampak je kar trajalo.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #377 : torek, 11.08.2009 : 08:57:10 »

eh, pa še z moje strani nekaj na tole temo...
15 mesečna kuža z 2 in 3 letnimi mačkoni shaja zelo kulsko. No, dokaj kulsko. 3 letni ji daje take buce, da jo kar zruka...res lepo videt. Z ostalima dvema gre pa za običajno shajanje. Žal nobene pretirane ljubezni  Sad in posledično (uuu - skoraj! Wink) nobene kičaste fotke na to temo.

In smo dobili 3 mesečnega mačkončka na začasno. Prijazen ko strela, živahen pa ko dvesto. Se igra s pesjanko - tko, po mačje. Pretirano pač. Ona se tudi igra z njim, ampak po zelo kratkem času ji postane že ful nadležen (pa kukr ga imam rada, res ne morem rečt, da ni Tongue Grin). Ker je v xxl prijazni pesjanki tudi precej lovca, ju ne pustim za trenutek ne sama oz. brez obeh svojih oči, prilimanih nanju.
Gremo počasi, po korakcih, z upanjem, da bosta nekega dne lepo shajala (glej prvi odstavek). Oz. še večjim upanjem, da začasnik ne bo pri nas toliko časa, da bi se tadva kosmatinca sploh imela čas navadit lepo shajat! Roll Eyes Wink Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #378 : torek, 11.08.2009 : 13:12:58 »

Moj Frka (tamlajši muc) pa najprej nama s fantom da bucike, nato ap obvezno skoči na tla, in jih daje še Bučku in Piki  Grin sploh Piki možno teži, in mu je zelo zelo všeč njen rep  Roll Eyes
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #379 : torek, 22.09.2009 : 21:58:46 »

Sem iskala... pa nisem našla teme, kjer bi lastniki psov in mačk pisali o sobivanju njihovih kosmatincev. Kaj počnejo skupaj, česa naj ne bi počeli skupaj, na kaj je treba biti pozoren ipd. Tongue

Po skoraj dveh tednih sobivanja, mi je postalo jasno že marsikaj, ampak bi nujno rabila še kak nasvet (ali pa sto).

1. umivanje
Je normalno, da moja psa mački umivata ritko? Mački je to zelo všeč in se nastavlja...

2. naskakovanje
Je normalno, da hoče pes naskakovati mačko? Ne gre za podrejanje, ampak za tisto naskakovanje, kjer se Skoki potem zabija v štange in ne vidi/sliši ničesar (razen oboževane)?
Naskakovanje mu prepovedujem in preprečujem. Mačke ne moti, še klofnit ga noče več.

3. Kam skriti mačji wc, da kakci niso na dosegu smrčkov?
(zaenkrat ga imam v banji, samo ni idealna rešitev... morda pokrit wc - samo je eden od psov velikosti mačka, tako da ga vratca po mojem ne bi ustavila)

4. Ali mački smejo jesti pasje brikete (kot priboljške)?
Mačka psoma krade brikete, ko jesta (ribji Orijen)... Je neustrašna. Isto počne, ko psa jesta kosti (žvake) - pride zraven in skupaj grizljajo. Vsi naši ostali priboljški so brez dodatkov - en beljakovinski vir in popolnoma naravni, tako da sklepam, da so ok tudi za mačke.

Tole so taglavna vprašanja. Hvala za pomoč.

(če sem sfalila temo, rubriko - se opravičujem. Sem res zares iskala, pa ne našla)

Maja Smiley
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #380 : torek, 22.09.2009 : 22:17:30 »

1. Ja, vsekakor je normalno. (No ja, mogoče ne normalno, običajno pa.  Grin) Pranje ušes tudi.  Wink
2. Ne vem, nimam izkušenj s tako možatimi pasjimi primerki.  Cool
3. Če drekci pse zanimajo, jih zaprt wc ziher ne bo ustavil. Žal pa nimam boljše ideje kot šolanje, da je to FUJ.
4. Kakšen pasji briket tu in tam mački ne bo škodil, psu pa mačji tudi ne. Razlika je predvsem v tem, da je v mačjih več beljakovin, tako da za redno prehrano menjave ne bi bile ok.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #381 : torek, 22.09.2009 : 22:19:21 »

1. Moja dva tudi obožujeta mačje "tazadnje"; še posebno,ko pridejo ravno iz peskovnika. Mačkov ponavadi ne moti, če pa sta psa hudo tečna, jih takoj dobita po glavi.
Jaz ne tečnarim prehudo glede tega.

2. naskakovanja pes-mačka še nisem doživela. Moj nekastriran pes še psice ne bi naskočil  Wink

3. Mačji kakci so bili pri nas hud problem, tamala se jih ne dotakne, z Royem smo se pa skoraj eno leto kregali glede tega. Jih je puščal po celem stanovanju, če jih ni požrl. Sem ga ful kregala in zdaj je končno razumel,da je to fuj in da se tega ne sme in pika.

4. Moji mački konstantno kradejo vso pasjo hrano; Rocco npr. obožuje svinjska ušesa, ki jih občasno kupujem za psa. Sploh se ne sekiram glede tega.
 
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #382 : torek, 22.09.2009 : 22:24:03 »

Mačji wc v pokriti obliki postavi nekam, kjer ga le muca doseže, pa magari na omaro Tongue
Logiran

Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #383 : torek, 22.09.2009 : 22:28:13 »

Maèji wc v pokriti obliki postavi nekam, kjer ga le muca doseže, pa magari na omaro Tongue
Čaki, ona ma veverico doma, ne vem, če bodo višave zadost.  Tongue
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #384 : sreda, 23.09.2009 : 06:54:35 »

1. Je povsem normalno Smiley
2. Imam obraten problem, če si lahko predstavljaš (Bajs in Dex, ko imata svoje prebliske - bebca) sram Lips Sealed
3. Pri nas je zadevo rešil pokrit wc z vratci, je pa res, da ni primerjave v velikosti. Mogoče wc s predprostorom, čeprav nisem ziher, da ne bi tudi tja Poco zlezel.
4. Enako. Imamo dvignjeno glede na potrebe pasme, pa prav nič ne pomaga. Enostavno splezajo na skledo. Pasja slinasta voda je 100x boljša od njihove sveže in zadnjič sem zalotila Dexa kako Thebi vleče bikovko dobesedno iz gobca. Čakam, da ji bo enkrat prekipelo.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #385 : sreda, 23.09.2009 : 07:17:30 »

Še moje izkušnje:

1. Ja, povsem. Tako, kot je normalno, da mačka psu umiva ušesa npr. ali pa čisti šnofljo, ki je bila ravnokar na kakšnem povsem nehigieničnem mestu  Roll Eyes

2. Naskakovanja nismo opazili (pri nas so večje razlike v velikosti, pa mogoče tudi zato), glede na opisano bi rekla, da je del igre.

3. Pokriti WC, pri nas obrnjen tako, da pes ne more zraven, pri vas bo težje, ker imaš manjše pse  Undecided

4. Ni najboljše, ampak če kakšnega pojedo (in so sicer zdravi), ni težav. Pri nas tudi kradejo kot srake  Cool

p.s. Tečka, ti potem vsaj nimaš težav. Pri nas se pa mačke ne pritaknejo vode, če je slinasta, kar pomeni, da moram vodo non-stop nadzorovat, če hočem, da jo imajo tako, kot želijo  Roll Eyes
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #386 : sreda, 23.09.2009 : 07:37:48 »

Potem smo "čisto normalni"?  Tongue Grin Cheesy

Hvala za nasvete. Nabavila bom pokrit wc in ga dala nekam v višave. Poco NOČE dojet, da je drekec fuj. Samo čakam, da mi skoči v banjo, da ga zalijem in na smrt prestrašim.... Mačjo hrano imamo že zdaj visoko.

Slinasta voda je tudi pri nas najboljša - pa fontana je namenjena kopanju. Igrače so si pa tudi zamenjali in moram prav pazit, da se mi fanta z mini žogicami ne zadušita.

V bistvu nam gre prav fajn! Cool

Lp, Maja

Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #387 : sreda, 23.09.2009 : 08:19:24 »

Še jaz:

1. Je popolnoma normalno, moj pes tudi to dela, sproti (seveda ne istočasno) pa mu umiva še ušeska
2. Tudi Bučko naskakuje Muca (tavelikega), Muc sicer malo "kao" joka vmes, ampak mu pusti. Imam tudi slikovni dokaz, ki ga prilimam kasneje
3. nimamo WC-jev
4. Tudi pri nas si kradejo hrano, tako mačka kot psa, dam pa tudi sama mačkoma po kakšen pasji briket, psema pa kakšen mačji. Nikoli veliko. Ne zdi se mi narobe.

Normalni ste, seveda  Smiley

Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #388 : sreda, 23.09.2009 : 13:26:24 »

Evo, še slikovni dokaz  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes



Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #389 : sreda, 23.09.2009 : 13:41:06 »

 Shocked Kaj vaš pes ni, klistiran, gospa??  Shocked

 Grin Grin
Logiran
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kuža+muca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines