mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:31:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Podari kdo pasjega mladička ...?
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Podari kdo pasjega mladička ...?  (Prebrano 13424 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ljubiteljicapsov
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« : sobota, 23.04.2011 : 21:32:17 »

Mi bi imeli nerodovniškega psa samojeda ali pa tudi kakšno drugo pasmo, recimo: bernski planšarski pes, sibirski husky, nemški ovčar, kraški ovčar, kavkaški ovčar (skratka katerikoli ovčar), evrazijec, zlati prinašalec, aljaški malamut, slovaški čuvač, šarplaninec... V poštev bi prišle tudi te pasme oz. mešančki s temi pasmami.
Želimo si predvsem psa, kateri bi bil zelo navezan na lastnike in bi se rad sprehajal.
Prednost dajemo samojedom, toda če je to nemogoče, potem bi prišli v poštev mladički katere sem naštela zgoraj.
Če mi lahko kdo pomaga, se naj kar javi.
Zanima me predvsem, če ima kdo takšne mladičke, kateri so se skotili pred kratkim, saj bi mi imeli mladička čez dobra dva meseca.
Upam, da mi bo kdo znal pomagati.
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #1 : sobota, 23.04.2011 : 21:59:50 »

Vsak pes se rad sprehaja in je navezan na lastnika, če se le ukvarjaš z njim...sicer pa si preberi tole: http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1265
in tole http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=939, no pa še to Wink http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=937

Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #2 : sobota, 23.04.2011 : 22:07:24 »

Kaj vas je pa pritegnilo oz. zakaj bi imeli prav predstavnika ene od naštetih pasem?
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #3 : sobota, 23.04.2011 : 23:03:15 »

Ampak saj te pasme so si med seboj popolnoma različne .. če ne na zunaj pa karakterno prav gotovo, pa tudi čisto različne zahteve imajo .... samojed tistih svojih milijon kilometrov gibanja dnevno, na drugi strani pa slovaški čuvač, ki je znan po tem, da potrebuje sorazmerno malo gibanja (še vedno redno in zadostno seveda)

Pa zakaj nerodovniškega? Mi je zelo žal ampak osebno se mi zdi to najslabša izbira od vseh možnih ...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4 : sobota, 23.04.2011 : 23:09:18 »

Kakršnikoli oglasi o iskanju psov z namenom nakupa ali pričakovanji podaritve so na mojpes.netu prepovedani, sploh pa je tukaj prepovedana vsaka "trgovina" z nerodovniškimi "pasemskimi" psi. Upam, da ne bo treba zadeve ponavljati in da boš videla tole sporočilo, preden gre jutri cela tema v smeti.

O nesmislih pri takem iskanju psa, kot ga predstavljaš zgoraj, ne bom pisala, dokler kaj ne prebereš o nakupu psa in s tem vidiš, kje si se znašla, saj je energije za komunikacijo škoda.
Logiran

ljubiteljicapsov
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 24.04.2011 : 00:39:36 »

Res katastrofa, ko ljudje pametujejo še na forumih o živalih.
Mene je samo zanimalo, če ima kdo kakšnega mladička, ki bi mi ga podaril...
Če te tako moti, pa zakleni temo..Jaz več sem ne bom zahajala, ker nima smisla.
Ups, nisem vedela, da se na forumu o živalih ne sme spraševati o živalih.
Ne vem zakaj toliko bluzenja o rodovniških psih...Vsi ljudje, katere poznam, imajo čisto navadne pse, ampak žal nihče nima mladičkev...
Saj ni važno, če so našteti psi drugačni po karakterju, važno je, da bi imeli psa, kateri bi bil navezan na ljudi...
Tudi meni se zdi škoda časa za pisanje tule...
Ker eni so rojeni za provokacije, katerih ne zmanjka niti na forumih o živalih...
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #6 : nedelja, 24.04.2011 : 07:17:53 »

Kako gre že tista: "ma u tri pisane marjetice"?  butnglavc butnglavc butnglavc
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #7 : nedelja, 24.04.2011 : 07:37:46 »

Res katastrofa, ko ljudje pametujejo še na forumih o živalih.
Mene je samo zanimalo, če ima kdo kakšnega mladička, ki bi mi ga podaril...

Kaj je pa narobe z zavetišči? Tam je takšnih in drugačnih polno, pa velikih, malih, manj ali bolj kosmatih. Gotovo bi se našel kakšen, ki bi ustrezal tvojim željam.

Ne vem zakaj toliko bluzenja o rodovniških psih...Vsi ljudje, katere poznam, imajo čisto navadne pse, ampak žal nihče nima mladičkOv...

Res je, da se načeloma tu (in še kje drugje) zavzemamo za rodovniško vzrejo. Sam rodovnik ni namenjen samo prestižu, ampak je predvsem dokument, s katerim lahko sledimo izvoru (in potencialnim težavam). Ampak, ker je ogromno bolj ali manj zmešanih psov že tu, se razglej po zavetiščih in si najdi pravega.

Saj ni važno, če so našteti psi drugačni po karakterju, važno je, da bi imeli psa, kateri bi bil navezan na ljudi...

Karakter je zelo pomemben. In če se ti zdi, da ni pomembno, kakšen je pes po značaju, je bolje, če si omisliš plišastega. Noben pes, ampak res noben, se ne rodi navezan na ljudi, ampak takega naredimo vodniki. Zato prej razmisli o tem, kakšen način življenja imaš, kakšen človek si in kak pasji značaj bi ti najbolj ustrezal. Šele nato se loti iskanja pravega kosmatinca, ki ti bo všeč tudi vizuelno. Poudarjam še enkrat: karakter psa je pa pri nakupu / posvojitvi bistven.

Tudi meni se zdi škoda časa za pisanje tule...
Ker eni so rojeni za provokacije, katerih ne zmanjka niti na forumih o živalih...

No, res ne vem, kdo tu provocira. Prišla si na ta forum, ki ima pač svoja pravila in svoj način funkcioniranja. O tvojih vprašanjih je že marsikaj napisanega, zato te lepo povabim k branju. In k razmisleku po prebranem. Pa srečno.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #8 : nedelja, 24.04.2011 : 07:41:07 »

Navezanost psa na človeka naredi ukvarjanje s psom. Naredi dobro počutje psa in njegovo zadovoljstvo, dobro pa se počuti in je zadovoljen, če biva v družini, kjer dobi tisto, kar potrebuje. In to ni samo hrana in voda. Zato vam je tudi Houdini napisala, da so si psi, ki jih navajata, zelo različni po karakterju.
V isti nabor ste dali pse, ki potrebujejo ogromno vsakodnevnega gibanja ali gibanja in psihične zaposlitve s psi, ki so kar se tega tiče manj zahtevni. V isti nabor ste dali karakterno bolj mile in zelo samosvoje ali celo ostre pse.

Dejte najprej sami sebe ocenit, kakšni karakterji ste, kakšen življenjski slog, navade imate, kako radi preživljate svoj čas, koliko ste sploh doma, kaj zmorete. In poglejte vsaj osnovne opise pasem - karakterji, potrebe, itd. In tale vaš šopek vsaj zožite na tiste pse, ki pašejo v vašo življenjsko sliko.
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #9 : nedelja, 24.04.2011 : 07:46:26 »

Jaz bi pa dodala še to, da ne glede na izbrano in na to, da vzamete mladiča, ni nujno, da bo pes tak, kot je v opisu pasme, če je mešanec. In psi brez rodovnika to so.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #10 : nedelja, 24.04.2011 : 08:05:40 »

Kaj je pa narobe z zavetišči? Tam je takšnih in drugačnih polno, pa velikih, malih, manj ali bolj kosmatih. Gotovo bi se našel kakšen, ki bi ustrezal tvojim željam.


Oprosti, oseba s takim razmišljanjem in arogatnim obnašanjem nima tudi v zavetišču kaj iskat.

k
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #11 : nedelja, 24.04.2011 : 08:17:29 »

Oprosti, oseba s takim razmišljanjem in arogatnim obnašanjem nima tudi v zavetišču kaj iskat.

Ja, imaš prav. Sem razmišljala o tem, ko sem oddala sporočilo.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #12 : nedelja, 24.04.2011 : 08:22:40 »

Poleg tega pa, glede na navedeno gre tudi za nekoga, ki s psi očitno nima pretiranih izkušenj oz. vsaj ne dovolj znanja, da bi imel nekaj osnovnih pojmov razčiščenih, večina tehle naštetih pasem pa ni ravno primernih za nekoga, ki se mu o psih tako malo sanja. Pa to nima veze s tem, če je morda imel že ducat psov ...
(pa da se ne bo narobe razumelo, tudi sebe ne smatram kot primerno skrbnico za tipičnega predstvnika večine naštetih pasem)
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #13 : nedelja, 24.04.2011 : 08:29:05 »

Upam samo, da boste zelo dobro razmislili preden si boste nabavili psa v tipu kavkaski ovcar ali recimo sarplaninec. Tudi, ce ima prvi v imenu ovcar, nima recimo z nemskim ovcarjem nobene zveze. Medtem, ko je je karakterno stabilen nemec lahko krasen spremljevalec, vam bo recimo kavkazec pokazal navezanost na vas tako, da bo v nevarnosti vsak tujec, ki se vam bo priblizal. Mislim, dajte no! Ste si o nastetih pasmah sploh kaj prebrali ali ste pac samo slike gledali?  Roll Eyes
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #14 : nedelja, 24.04.2011 : 08:46:13 »

Mi bi imeli nerodovniškega psa samojeda ali pa tudi kakšno drugo pasmo, recimo: bernski planšarski pes, sibirski husky, nemški ovčar, kraški ovčar, kavkaški ovčar (skratka katerikoli ovčar), evrazijec, zlati prinašalec, aljaški malamut, slovaški čuvač, šarplaninec... V poštev bi prišle tudi te pasme oz. mešančki s temi pasmami.

Psi pasem, ki jih naštevaš, so samo psi z rodovniki, ki se jih dobi pri vzrediteljih. Brez rodovnikov so mešanci. Dobi se jih v vsakem oglasniku, kar mojpes.net nikakor ni.

Želimo si predvsem psa, kateri bi bil zelo navezan na lastnike in bi se rad sprehajal.
Zanima me predvsem, če ima kdo takšne mladičke, kateri so se skotili pred kratkim, saj bi mi imeli mladička čez dobra dva meseca.

S tem si povedala, da niti pojma o psih nimaš, kaj šele o katerikoli pasmi. Navezanost na lastnika je sicer res lastnost nekaterih pasem, ne da se pa dvomesečnega mešanca dobit "z obnašanjem po naročilu". Stvar vzgoje, ne pa izbire mladiča.

Tvoj oglas kaže na tvojo lenobo, da se ti niti oglasov v spletnih oglasnikih ne da pogledat, temveč prideš na spletni portal o psih z vprašanjem, ki tukaj nima kaj iskat. Mi namreč od bodočih lastnikov psov pričakujemo vsaj to, da se za prihod štirinožca vsaj malo potrudijo. V tvojem oglasu manjka samo še "želim dostavo na dom".

Res katastrofa, ko ljudje pametujejo še na forumih o živalih.

Ja, res katastrofa, kaj pridejo na forum o živalih spraševat potencialni bodoči lastniki psov. Oglasniki so brez vprašanj, forumi so zato, da povemo, kaj mislimo in o tvojem oglasu si mislim že zgoraj navedeno. Očitno tudi foruma od oglasnika ne ločiš, kot pasemskega psa od mešanca ne?

Mene je samo zanimalo, če ima kdo kakšnega mladička, ki bi mi ga podaril...

Tukaj oglašujejo:
- vzreditelji pasemskih psov (to so tisti z rodovniki),
- Zavetišče Horjul (se strinjam s Xeno in dodajam, da ti v njihovo rubriko ni treba it gledat),
- nekateri posamezniki, ki oddajajo svoje pse ali pse v začasnem varstvu (trenutno med oglasi ni nobenega ravno skotenega mladiča)

Ostali tukaj nimajo nikakršne pravice oglaševanja ničesar, kaj šele iskanja ali ponujanja nerodovniških psov. Bo treba pred skakanjem v luft vsaj pravila prebrat.

Če te tako moti, pa zakleni temo..Jaz več sem ne bom zahajala, ker nima smisla.

Tema bo tukaj ostala samo zato, da bo tudi vsem ostalim horuk iskalcem pasjih mladičev jasno, kaj sem ne spada. Očitno je treba vsake toliko časa pravila ponovit za vse, ki jim branje dela težave.

Ups, nisem vedela, da se na forumu o živalih ne sme spraševati o živalih.

Ponavljam - ne sme se oglaševati iskanje z namenom nakupa ali posvojitve, ker ne podpiramo:
- lenih potencialnih bodočih lastnikov psov - če kupec ali posvojitelj nima časa ali se mu samemu ne ljubi poiskat zase primernega psa in navezat stika z lastnikom legla, potem se zagotovo pojavi dvom o tem, ali je sploh sposoben poskrbet za psa v prihodnjih 10+ letih,
- neodgovornih kupcev/posvojiteljev, ki ne ločijo razlike med pasemskim psom in mešancem,
- neodgovornih lastnikov psov, ki izkoriščajo svoje psice za razplod nerodovniških mladičev - taki samo čakajo na podobne oglase, da lahko uturijo lenim in neodgovornim kupcem plod svojega pohlepa.

Na srečo tvoj oglas ne vsebuje kontaktnih podatkov, sicer bi bila tema že včeraj izbrisana. Gre namreč za to, da se na take oglase vsuje plaz ponudbe vseh tistih, ki jih tukaj nikakor in pod nobenimi pogoji ne podpiramo. Zakaj tako, najdeš na linkih, ki jih je nekdo malo višje že objavil.

Ne vem zakaj toliko bluzenja o rodovniških psih...Vsi ljudje, katere poznam, imajo čisto navadne pse, ampak žal nihče nima mladičkev...

Zakaj toliko bluzenja o rodovnikih - preberi zgornje linke.
Tudi tukaj nas ima verjetno kakšnih 90% nerodovniške pse (z mano vred), česar seveda ne veš, temveč otepaš v prazno. Hvala bogu, da nimajo psice tistih, ki jih poznaš, mladičev. Upam, da to kaže na odgovornost tvojih znancev do njihovih psic. Ti boš do odgovornosti rabila še marsikateri korak, zato mi na kraj pameti ne pade, da bi ti na kakršenkoli način - pri takem tvojem razmišljanju - pomagala iskati mladiča.

Saj ni važno, če so našteti psi drugačni po karakterju, važno je, da bi imeli psa, kateri bi bil navezan na ljudi...

Ah, bejž no ... Dvomesečni mladič je do smrti navezan na ljudi. Buča. Preden tako neumnost napišeš, si preberi kaj o psih na splošno in o vzgoji psov.

Tudi meni se zdi škoda časa za pisanje tule...
Ker eni so rojeni za provokacije, katerih ne zmanjka niti na forumih o živalih...

Hm ..., zakaj si pa potem sploh še karkoli napisala? Provociramo? Nikakor, samo odgovarjamo na tvojo, za ta forum totalno neprimerno objavo. Mi ne lazimo za teboj z namenom provociranja, temveč si ti prišla sem nekaj napisat.
Logiran

Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Podari kdo pasjega mladička ...?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines