mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 23:20:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Vnetje pokostnice
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vnetje pokostnice  (Prebrano 42261 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Marc
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #45 : nedelja, 04.12.2005 : 22:44:27 »

No pa se je tudi pri našem pojavilo. Vnetje namreč. Pa sem ga do sedaj (6m) dobesedno v vato zavijal. Je pa zdravnik rekel, da gre za vnetje kosti, ne pokostnice!? Ko sem se začudil je še enkrat potrdil diagnozo: vnetje kosti. Dal mu je injekcijo in tablete Rimadyl (10 dni po eno zjutraj in eno zvečer). Zagotovil mi je, da bo to pomagalo in odpravilo probleme. Sedaj pa mora samo počivati 2 meseca. Ima morda kdo podobno iskušenjo?
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #46 : nedelja, 04.12.2005 : 23:40:42 »



Vnetje pokostnice (panosteitis) je spontano vnetje mladih, hitrorastočih, velikih in gigantskih psov. Točen vzrok in potek ni poznan. Sumijo, da ima vmes "opravka" tudi genetika, stres, razne infekcije, metabolični in avtoimunski vzroki (dejavniki).
Klinični znaki: akutni, ciklični in lahko zajemajo le eno kost ali pa tudi več, pri psih običajno starih 6 - 16 mesecev. Običajen znak je šepanje, lahko tudi vročina, dotične kosti so na otip boleče.
Terapija je omejena na lajšanje bolečin in neugodja: nesteroidni antirevmatiki ali kortikosteroidi

Priporočila: izogibanje prekomernemu hranjenju in premočni hrani pri mladih rastočih psih.

T

P.S.: Antibiotiki: namenjeni so bakterijskim vnetjem (pozor - ni vsako vnetje bakterijsko)
Logiran
Marc
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #47 : ponedeljek, 05.12.2005 : 18:33:18 »

Teski, hvala za odgovor. Sem pa vprašal vet., če mu bo dal antibiotike, pa mi je rekel, da ne, ker nima vročine. Tudi dodatno testiranje se mu je zdelo nepotrebno, češ da so znaki zelo tipični. Misliš, da bi bilo dobro tudi kri preveriti. Se tam res pokaže kolikšno je vnetje? Moj pes sicer šepa na sprednjo desno taco, ampak, ko ga je vet. stisnil za zadnjo je tudi takrat zacvilil. Tako da je potem rekel: vnetje kosti. Mislim, da je potem res rekel »panosteitis«. Danes je 4 dan, ko je tablete. Še vedno pa šepa na sprednjo desno taco. Upam, da bo kmalu bolje.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #48 : ponedeljek, 05.12.2005 : 19:13:48 »

Moja psica je pri drugem napadu vnetja pokostnice šepala 14 dni. Pozdravila se je brez antibiotikov, brez slikanja, samo s počivanjem (ampak res strogim počivanjem!).
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #49 : ponedeljek, 05.12.2005 : 20:06:57 »

Marc, kaj pa je bilo v injekciji?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Marc
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #50 : ponedeljek, 05.12.2005 : 20:36:45 »

Vet. je rekel, da isto kot v tabletah. Torej, Rimadyl.
Logiran
mišmaš
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #51 : torek, 06.12.2005 : 07:27:42 »

Obvezno naredite teste na klopne bolezni čimprej (erlihija, borelija, babezija)!

Hvala za predlog.Včeraj naredili krvno testiranje.Vse negativno.Še naprej smo na inekcijah, tebletah in počivanju.
Razmišljam o obisku tretjega veterinarja.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #52 : torek, 06.12.2005 : 09:53:40 »

relevantni rezultati za erlihijo se cakajo min. en teden ... ponavadi rajsi 3. Hitra testiranja niso najbolj zanesljiva...
Predlagam obisk Univerzitetne klinike v Mestnem logu...
m.
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #53 : torek, 06.12.2005 : 10:02:23 »

Se strinjam z majo. Mi smo čakali dva tedna.

LP, Maša
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #54 : torek, 06.12.2005 : 10:16:29 »

tudi mi smo cakali 2 tedna oziroma se nekaj dlje...
ali so sploh naredili testiranja na klopne bolezni ali pa mogoce samo krvno sliko Huh Huh
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #55 : torek, 06.12.2005 : 10:53:19 »

ali so sploh naredili testiranja na klopne bolezni ali pa mogoce samo krvno sliko Huh Huh

Samo dodatek: krvna slika je namreč lahko bp, pa je pes vseeno okužen, tako da naj vas to ne zavede.

LP,
Diana
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #56 : torek, 06.12.2005 : 13:49:50 »

mišmaš - vnetje pokostnice se ne pozdravi tako hitro, ponavadi traja nekaj tednov preden je povsem v redu. to je skrajno zoprno, vendar načeloma mine brez posledic. Včasih psom z vneto pokostnico sploh niso dajali nobenih zdravil, ker če ga je noga bolela je raje miroval in se je hitreja pozdravil. Če dobiva rymadil, ga manj boli, zato pazi, da ne bo prekmalu začel divjati.
Pri vneti pokostnici so boleče samo noge. če se pojavi tudi vnetje oči ali kašen drug znak ki nekako ne sodi v ta kontekst (smrkanje...) je treba narediti teste za klopne bolezni.
Logiran
Marc
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #57 : ponedeljek, 12.12.2005 : 20:19:15 »

Danes je 10, zadnji dan, ko dobiva Rymadil tablete 2x dnevno. Še vedno ni nikakršnega izboljšanja, še vedno šepa na eno taco.  Undecided  Sem naročen v sredo na ponovni pregled. Bomo videli kako bo naprej. Upamo da bo šlo kmalu na bolje, ker je revež že čisto depresiven, ker je stalno zaprt v hiši. Sad
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #58 : ponedeljek, 12.12.2005 : 21:20:31 »

Marc, šepa na zadnjo ali sprednjo taco?

Če bi imel "kratkodlakega" bernca Grin (se pravi švicarja), bi bila 90%, da ima odkruške. Mogoče jih pa jima... Undecided
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #59 : ponedeljek, 12.12.2005 : 23:02:02 »

Uh, to je imel bratec od moje psice in sicer pri starosti 2 let. Strašne bolečine, počitek in Rimadil nista pomagala, so ga peljali na pregled k prof. Zorku v Mestni log in je takoj slikal in videl, da bo treba operirat, diagnoza okruški v sklepu. Po okrevanju je pes ko nov, poseg je super uspel.

Jaz bi na Marcovem mestu psa peljala k ortopedu , da ga slikajo in se bo takoj videlo, kaj je. Filanje z Rimadilom na dolgi rok, še sploh , če ne prime, kar bi zdaj že moral, zelo škoduje psu, mu bo uničilo želodec (približno isti učinek si naredimo ljudje, če zelo dolgo goltamo Ketonal)
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Vnetje pokostnice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines