mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 02:29:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Beagle
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beagle  (Prebrano 32569 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #120 : sreda, 19.12.2012 : 07:42:12 »

Piter,prosim če mi objasniš kaj pomeni "ustrezati "kriterijem bodočega lastnika.Beagle ni pes za začetnike.Glede alergije- precej naših mladičev je že šlo v družine, kjer je bil kak alergik na dlake, pa do sedaj še nihče ni imel nobenih težav.
Če imaš priložost se poskušaj dogovoriti s kom(tako svetuje tudi biglica), ki ima morda več beaglov in preživi večkrat zaporedoma nekaj časa z njimi, pa boš videl, kako bo.
Pred morebitnim nakupom, se res posvetuj s pravim vzrediteljem,ki ti bo pošteno razložil vse(in morda pripravljen vzeti kuža nazaj,če bo kaj narobe z alergijo,,ki ti bo pripravljen pomagati tudi kasneje,če boš kaj potreboval.Pa še to, s seboj vzemi koga,ki se spozna na pasmo, mladički so vsi "luštkani", ko odrastejo pa se pokaže, da je precej takih(sploh v SLO), ki jim samo piše v rodovniku BEAGLE, izgledajo pa vse kaj drugega.
Če si pripravljen iti tudi kam v tujino,poznam kar nekaj POŠTENIH vzrediteljev(ne šteparjev),poišči me, če želiš.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #121 : sreda, 19.12.2012 : 09:58:50 »

Piter,prosim če mi objasniš kaj pomeni "ustrezati "kriterijem bodočega lastnika.Beagle ni pes za začetnike.Glede alergije- precej naših mladičev je že šlo v družine, kjer je bil kak alergik na dlake, pa do sedaj še nihče ni imel nobenih težav.
Če imaš priložost se poskušaj dogovoriti s kom(tako svetuje tudi biglica), ki ima morda več beaglov in preživi večkrat zaporedoma nekaj časa z njimi, pa boš videl, kako bo.
Pred morebitnim nakupom, se res posvetuj s pravim vzrediteljem,ki ti bo pošteno razložil vse(in morda pripravljen vzeti kuža nazaj,če bo kaj narobe z alergijo,,ki ti bo pripravljen pomagati tudi kasneje,če boš kaj potreboval.Pa še to, s seboj vzemi koga,ki se spozna na pasmo, mladički so vsi "luštkani", ko odrastejo pa se pokaže, da je precej takih(sploh v SLO), ki jim samo piše v rodovniku BEAGLE, izgledajo pa vse kaj drugega.
Če si pripravljen iti tudi kam v tujino,poznam kar nekaj POŠTENIH vzrediteljev(ne šteparjev),poišči me, če želiš.


noben ampak NOBEN normalen vzreditelj ne bo MORDA vzel psa nazaj. vsak vzreditelj, ki mu je do tega kam gredo mladiči bo VEDNO psa vzel nazaj in tudi pomoč in nasveti novemu kupcu tukaj "pašejo zraven" ....

križana gora a mislite, da je s prodajo psa pa vsega konec???
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #122 : sreda, 19.12.2012 : 13:45:35 »

natis,ne razburjaj se,eka je že vzela svojega mladiča nazaj.Je pa med "vzreditelji" beaglov  mnogo več  t.i.rejcev,ki tega niti pod razno ne bi storili.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #123 : sreda, 19.12.2012 : 14:13:52 »



jaz ne vem ali je ali ni, prebrala sem "morda" in ja, skočila u luft.

prepričana sem, da niso samo med vzreditelji beaglov tisti "morda", tudi med pudlaši so NA ŽALOST, pa med drugimi pasmami 100% tudi, zato pa je na vsakem kupcu, da najde odgovornega vzreditelja, ki s preštevanjem dinarčkov ob predaji mladiča ni zaključil svoje "obveze". žal pa pri veliki večini kupcev cena prevaga in je zato, ker ima mladiče 100€ cenejše nekdo boljši od drugega ....
Logiran
Butterfly
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #124 : sreda, 19.12.2012 : 15:08:27 »

Mene pa zanima, zakaj beagle ne bi bil za začetnike? A ni tako, da si pri vsaki pasmi enkrat začetnik in tudi če imaš najprej bišona, boš pri naslednjem psu druge pasme spet začetnik (drugačne potrebe, druga vrsta nagona, lahko tudi drugačen pristop pri učenju)? Meni se zdi, da je bolj pomembno, koliko si je bodoči lastnik prebral o vzgoji, negi, o potrebah določene pasme, o njenih nagonih, motiviranju,..kot pa to, a je že pred tem imel psa ali ne. 
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #125 : sreda, 19.12.2012 : 17:25:26 »

Natis, "morda" sem napisala zato,ker razen sebe ne vem za nobenega od"biglašev",da bi vzel mladiča nazaj.Jaz sem že 3.Večina kar jih poznam, nima nobene zavesti in je za njih zadeva zaključena, ko novi lastnik odšteje denarce in reče nasvidenje.No, tega "videnja" potem ni nikoli več, kaj šele kaj drugega.

Butterfly!Že precej let živim z beagli, še prej tudi z psi iz drugih FCI skupin, prav tako imam griffona iz 9.grupe in verjemi mi, da je velika razlika vzgojiti nekega družnega psa, kot zelo,zelo predanega goniča.Je že res, da se karkoli o posameznih pasmah prebere, vsekakor pa je najbolj pomembno, da ti vse o pasmi razloži izkušen vzreditelj, ki tud vidi, ali je bodoči lastnik primeren  in sploh ni pomembno če je prej imel psa ali ne.
Logiran
Butterfly
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #126 : sreda, 19.12.2012 : 18:57:12 »

Ne saj bišon mi je prvi priletel na pamet, pač sem mislila katerakoli druga pasma. Mi je jasno ja, da je med posameznimi skupinami in pasmami velika razlika v nagonih. Si pa zadnjo poved lepo napisala in to me je zanimalo. Ker iz prej napisanega se mi je zdelo, kot da se beagla že apriori ne dobi, če prej še nisi imel psa  Wink
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #127 : sreda, 19.12.2012 : 20:12:06 »

Me veseli, da me razumeš, kaj sem hotela povedati.
Logiran
AndrazM
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 89


« Odgovor #128 : nedelja, 23.12.2012 : 12:21:20 »

No zdaj lahko končno pišem iz prve roke kakšne so moje izkušnje po slabem letu vzgajanja Tare...
Prvo moram pohvaliti Eko, ki je izročila v moje roke IDEALNO in po vseh mojih kriterijih dobro psičko. Nisem imel nič težav z raznimi privajanji na vse mogoče zadeve, težave z hišni čistočo nisem imel nikoli! Karakterno je to popoln pes, že po tistih željah, ki sem jih imel pred nakupom, ali sploh pred izbiro pasme.
Če jo malo opišem:
Tara Brakada je 11mesecev stara psička, višine prb 35,5cm. Je topla in nežna, z našo 13let staro maltežanko se je takoj spoprijateljila in točno razume, da se ona ne more igrati enako kot z ostalimi. Na sprehodu po gozdovih/travnikih in poteh jo imam spuščeno, ne pobegne! Pobegne samo pozabiš na njo za 3min potem je ni več, treba jo je skoz imeti na očeh in je vse vredu. Z psi še nikoli nisva imela težav, ker se Tara vedno in res vedno čisto podredi zato še tako agresiven pes ni pokazal agresivnosti, na veliko lastnikov presenečenje. Tudi preko Tare vidim kakšen je drugi pes, ker če s psom kaj ni vredu, se bo Tara 3 metre pred njim odbila in prišla nazaj. Ko se igra z drugimi psi jih veliko raje lovi, kot da ostali lovijo njo. Je nora na palice, malo manj za plavanje v vodi.
Hranim jo z Orijen hrano, ki se meni zdi zelo dobra hrana in jo vsem močno priporočam. Še enkrat ni imela driske in nikoli ni bruhala.
-----

Odkrito povem, da sem zelo ponosen na Taro in nase, da sva se tako ujela in imava odličen odnos. Imava še veliko dela, vendar delo se ne bo nikoli končalo.
Za čisti konec bom pa še povedal, da beagle brez trde vzgoje in močne volje lastnika, lahko zagreni življenje vsakemu lastniku, ki ne ve kaj kupuje in ki nima vsaj osnovih znanj o pseh ter njihovem razmišljanju.
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #129 : ponedeljek, 24.12.2012 : 12:12:41 »

Andraž,hvala za lepe besede in tako odkrito in pozitivno razmišljanje,kar se tiče pasme.Tudi jaz sem zelo ponosna na vaju, pa vesela, da lahko spremljam Tarin razvoj,odkar je pri tebi.Vem, da se bosta še veliko naučila.Upam, da se čimvečkrat srečamo.
Logiran
joe cool
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


WWW
« Odgovor #130 : torek, 25.12.2012 : 19:54:32 »

Pod Andražev tekst se jaz lahko samo podpišem - in čisto nekaj drugega je dobiti mladička, ki je socializiran, navajen na razne zvoke, ljudi, vožnjo z avtom, pri 9 tednih praktično čist...skratka, pravi živahen in pogumen predstavnik svoje pasme.  Grin Edino glede spuščanja  se mi nismo mogli odločiti, odsvetovali so mi vsi lastniki biglov,ki sem jih vprašala za nasvet, pa tudi od naključnih sprehajalcev/lastnikov biglov,ki sem jih srečala, sem poslušala zgodbe o tem, kako so čakali svojega bigla, ko se  je ta naenkrat odločil, da gre malo "na svoje"  Wink Tako da je pač omejen na divjanje po vrtu pa na poligonu v pasji šoli  Smiley
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #131 : torek, 25.12.2012 : 21:19:12 »

Je pač tako, mi jih v naravi ne spuščamo, pa ne zaradi čakanja, je pač tako, da je treba spoštovati tudi divje živali.Res sem jezna na dotične "zaprisežene jagre", ki s svojimi goniči strašijo po gozdu tudi v času lovopusta.Imam jih priliko slišati vsako jutro, pa to največ takih, ki trdijo: moj pa sren ne "gon".

Uživajte s svojimi kosmatinci.
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Beagle
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines