mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:50:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Kraje psov - dostop s psi v javne prostore
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kraje psov - dostop s psi v javne prostore  (Prebrano 28190 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« : petek, 20.01.2012 : 08:16:02 »

V tem tednu sem že 2 x brala o kraji psov iz zaklenjenih avtomobilov pred nakupovalnimi centri.

Morda je to priložnost za širši javni pritisk, katerega cilj bi bil omilitev pravil za dostop psov v javne prostore?

Razumem, da so prostori, kamor s psi ne moreš, je pa še kup drugih prostorov, kamor bi psi komot lahko šli (kafiči, pošte, poslovne stavbe, verjetno tudi določene trgovine...) in v nekatere izmed teh lahko hodijo tudi zdaj, če lastnik / upravnik to dovoli (en tak super primer se mi zdi ljubljanska Knjigarna Konzorcij). Ampak očitno je to zdaj bolj kot ne stihijsko oziroma odvisno zgolj od ozaveščenosti posameznikov. (V Avstriji sem videla ljudi s svojimi psi med nakupovanjem v Ikei ipd.)
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1 : petek, 20.01.2012 : 08:58:14 »

V tem tednu so ukradli 4 pse iz avtomovilov, parkiranih pred nakupovalnimi centri. Mopsa v Kranju pred Qulandijo, pekinezerja v Ljubljani pred Supernovo in eni lastnici dva psa na Ptuju. Baje je bilo v vse avtomobile vlomljeno in ukradeni psi, nič drugega. Vsi ukradeni psi so majhni.

Jaz jih vzamem s seboj, če vem da so lahko z mano, če vem da nekam ne smejo ali se mi ne zdi primerno, jih pustim doma.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #2 : petek, 20.01.2012 : 09:27:20 »

Tole me kar zmrazi, ko prebiram, da takole kradejo pse Angry Sad   

Razumem, da so prostori, kamor s psi ne moreš, je pa še kup drugih prostorov, kamor bi psi komot lahko šli (kafiči, pošte, poslovne stavbe, verjetno tudi določene trgovine...) in v nekatere izmed teh lahko hodijo tudi zdaj, če lastnik / upravnik to dovoli (en tak super primer se mi zdi ljubljanska Knjigarna Konzorcij).
Ne bi bilo slabo Smiley
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #3 : petek, 20.01.2012 : 09:32:59 »

Me pa zanima, ali obstaja kakšna nalepka za v avto: Pozor hud pes. No nekaj v tem smislu.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #4 : petek, 20.01.2012 : 09:35:26 »

Če ne obstaja, jo daš sigurno lahko delat.  Smiley  Če lahko na majice danes damo natisniti vse živo, sigurno kdo izdeluje tudi nalepke po željah.
Mogoče se bo pa javil semle in bo imel takoj celo četico odjemalcev!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #5 : petek, 20.01.2012 : 09:39:47 »

Drugače se pa strinjam, da smo pri nas še zmeraj sto let za kačami.  Roll Eyes  V tujini - v mislih imam resda predvsem razviti zahod - greš lahko s psom v vse trgovske centre, razen v trgovine s hrano (pa še tam včasih zamižijo, še posebej v primeru majhnih psov); in to se smatra za normalno.

Kraje psov iz avtomobilov so se zgodile tudi že kdaj prej, trenutno mi je pa zelo sumljivo, da jih je toliko v tako kratkem času.  Sad 
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #6 : petek, 20.01.2012 : 09:40:28 »

Jst mam gor "Kuža v avtu" Roll Eyes
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #7 : petek, 20.01.2012 : 09:53:07 »

V tem tednu so ukradli 4 pse iz avtomovilov, parkiranih pred nakupovalnimi centri. Mopsa v Kranju pred Qulandijo, pekinezerja v Ljubljani pred Supernovo in eni lastnici dva psa na Ptuju. Baje je bilo v vse avtomobile vlomljeno in ukradeni psi, nič drugega. Vsi ukradeni psi so majhni.
 

Ojoj!  Shocked
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #8 : petek, 20.01.2012 : 10:03:49 »

Jst mam gor "Kuža v avtu" Roll Eyes
To že imam, samo bom pa dopisala zraven, hud pes Evil
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #9 : petek, 20.01.2012 : 10:09:04 »

Res izgleda sumljivo ... toliko psov naenkrat  Lips Sealed Pa same "ljubke majhne pasme", daje mislit, da zna biti vse skupaj organizirano Sad

Kar pa se nalepk tiče .... ne vem, po mojem bi tisti, ki ima take zle namene, poskušal odpreti avto kljub še tako "grozeči" nalepki, če pes v avtu ravno ne renči in brani svojega teritorija. Za mojega Roka nisem prepričana, da ne bi šavsnil, če bi popoln tujec odprl avto in poskušal seči proti njegovem boxu.
Prijazen mali kuža, ki na sedežu veselo maha z repkom, ko se kdo približa, pa je lahka tarča za take kriminalce Huh
Ena od rešitev bi lahko bila zaklenjen transportni box, v katerem kuža počaka, toda pri par kg kužku je lopovu verjetno še lažje odnesti iz avta kar cel box s psom notri Sad

Logiran

Unikatne tablice in portretki
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #10 : petek, 20.01.2012 : 10:11:45 »

Predlagam, da preko svojih kanalov (prijatelji, znanci, ...) apeliramo za konkretne ukinitve teh prepovedi v prostorih, kamor zahajamo. Vendar to ne bo zadosti... spremembe so potrebne na splošnem nivoju. Jaz sicer ne poznam, katera zakonodaja opredeljuje sedanje prepovedi.

Nalepke je možno narediti na lastnem računalniku in natisniti na samolepilne folije, ki se dobijo v bolje založenih papirnicah. Ne vem pa, če bo kdo verjel, da je kakšen majhen pes, ki v avtu miga z repkom, nevaren / hud. Tongue
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #11 : petek, 20.01.2012 : 10:16:20 »

S psom v trgovino je tema, kjer smo že govorili tudi o zakonodaji v zvezi z vstopom živali v trgovine, lokale ...
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #12 : petek, 20.01.2012 : 10:34:42 »

Jaz pa nisem za kakšno akcijo za uzakonitev vstopa psov vsepovsod. Prav res, da ne. Niso vsi lastniki psov odgovorni in tolerantni do ostalih ljudi, tudi do tistih, ki se psov bojijo ali jih pač ne marajo. Srednji ali večji pes, brez osnovnih manir, z lastnikom, ki misli, da je ves svet njun, ne želim skupaj nakupovati v štacuni s špecerijo, pa tudi v kakšni drugi ne. Še celo v gostilni ne želim sedeti ob kakšnem takem osebku. Zaenkrat se mi zdi popolnoma dovolj odločitev lastnikov lokalov, ali bo vstop živalim pri njih dovoljen ali ne. Tako imamo vsi dovolj izbire: lastniki lokalov pri odločitvi psi ja ali ne, lastniki psov in tisti, ki psov ne marajo pa izbiro lokala. Če bi bilo uzakonjeno (prepričana sem, da za kaj takega ni mogoče najti konsenza), da lahko gremo s psom vsepovsod, izbire ni več nobene.
Logiran

guju
rad pišem
****
Sporočil: 308


« Odgovor #13 : petek, 20.01.2012 : 11:04:22 »

Jaz pa nisem za kakšno akcijo za uzakonitev vstopa psov vsepovsod. Prav res, da ne. Niso vsi lastniki psov odgovorni in tolerantni do ostalih ljudi, tudi do tistih, ki se psov bojijo ali jih pač ne marajo. Srednji ali večji pes, brez osnovnih manir, z lastnikom, ki misli, da je ves svet njun, ne želim skupaj nakupovati v štacuni s špecerijo, pa tudi v kakšni drugi ne. Še celo v gostilni ne želim sedeti ob kakšnem takem osebku.

Pa tudi mali kužki brez manir (in predvsem njihovi lastniki) so lahko zelo neprijeten dodatek k mirnemu pitju kavice  Roll Eyes Za Luma jaz na primer vem, da ga ne morem imeti vedno in povsod s sabo, ker nima vseh manir  sram in ne morem vedno zagovotiti, da bo mir. Sploh pa ne bo mir, če bo zraven gor in dol šibalo nekaj malega, bevskajočega in zaganjajočega se, medtem ko bo njegov lastnik 6 miz stran klepetal po telefonu.
In razumem, zakaj psi nimajo dostopa povsod, čeprav bi ga lepo vzgojen pes komot imel marsikam.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #14 : petek, 20.01.2012 : 11:25:15 »

Se povsem strinjam, guju. Jaz sem s 'srednjimi in večjimi' psi mislila predvsem na opletanje med štacunskimi policami, kjer pač ne gre, da bi pasji gobec in rep ošlatala vse, kar potem mi naberemo v vozičke. Ne gre zame in jaz se ne sekiram preveč, lahko pa si povsem predstavljamo, da to ni všeč nikomur, ki ni lastnik psa, pa tudi mnogim lstnikom psov ne.
Logiran

Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Kraje psov - dostop s psi v javne prostore
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines