mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:04:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  mojpes.net vabi na prireditve  |  Pretekle prireditve  |  Tema: CRUFTS 8.-11.3.2012
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: CRUFTS 8.-11.3.2012  (Prebrano 29585 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #45 : nedelja, 11.03.2012 : 22:12:35 »

u jeb***  Shocked Shocked Shocked Shocked sem šla prov standard brat ...

SIZE AND WEIGHT : The average height at the withers is :
For adult males     71cm (28 inches),
for adult bitches   66cm (26 inches).
The average weight is    approximately 68kg for males,                 approximately 54kg for bitches.   
Large size is desirable, but is not to be favoured over symmetry, general soundness, power of the structure and correct gait.


no moja rdečka ma 28,5cm in 4,4kg ... ojej ...   Kiss Kiss Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #46 : nedelja, 11.03.2012 : 22:15:01 »

Bi dala takemu njufkotu rucak na rame, pa bi ti vse tvoje bejbe na sprehod nosil Cheesy

Tvoja rdečka je pa 2,3 kg lažja od mojega mačka Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #47 : nedelja, 11.03.2012 : 22:23:10 »

Natis, pudljica na 1:13 na TEM filmču je pa dobesedno za popiškit Kaka faca Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #48 : nedelja, 11.03.2012 : 22:30:38 »

  ampak res ... faca  Kiss
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #49 : ponedeljek, 12.03.2012 : 09:54:07 »

Je objavljeno na netu. FAQ, dokument v katerem so nastete disq. faults (med drugim tudi ektropij in entropij) - za razstavljalce in veterinarje. Da bodo ti health checki pise da je bilo objavljeno januarja 2011. Nobena skrivnost torej, ce pa se ve ze vec kot leto dni kaj bo?

"The Veterinary check is necessary in order to satisfy the eligibility requirements for the Group competition. The Veterinary check is also required for confirmation of a Champion Award." http://www.thekennelclub.org.uk/item/4176 + vsaj eni trije pdfji na tejle strani.

Na www svetovne razstave tudi pise: The exhibiting of dogs with tortured breeding characteristics (for example dogs with difficulty in breathing, hairless dogs with a strong tooth outnumbered or toothless) is prohibited!

Ce bodo to tudi v praksi sankcionirali, je pa druga.

Kakor jaz zastopim tisto, BOB dobijo (pac neko kartico), ampak potem to kartico dajo nazaj in dokler ne opravijo vet. pregleda, ne dobijo BOBa nazaj. No, ce ne opravijo, izgubijo BOB. Un CC pa ostane, ampak preden bi uveljavljali sampionat, mora pes (spet) opravit pregled. Ce ga ne opravi, ni sampionata. Od 1. marca letos to velja za vse " General and Group Championship Shows" in se zacne na Cruftsu.

Pregleduje se pa tele pasme:
Basset Hound, Spaniel (Clumber), Bloodhound, Shar Pei, Dogue De Bordeaux, Bulldog, Neapolitan Mastiff, Chow Chow, Mastiff, French Bulldog, St Bernard, German Shepherd Dog, Chinese Crested, Pug, Pekingese.

BOB psi boldanih pasem niso uspesno opravili pregleda na Cruftsu.

Ce sodim po odzivih na netu, sta spet dva pola; eni je vsec, drugim ne. Jst sem pa nasred Tongue

V glavnem je pa debata o tem, da bi morali pse pregledati prej. Ne pa da podelijo BOB, potem pa pes pade na vet. pregledu in se veselje spremeni v zalost.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #50 : ponedeljek, 12.03.2012 : 10:52:09 »

to, da bi moral pse pregledat prej sem jaz napisala takoj v prvem (se mi zdi) postu. in najbolj logično je, če mene prašaš. ker rdeče oči bi moral sankcionirat že sodnik v ringu, pa jih ni ... zakaj ne, ve samo on.

lej podoben drek je lakiranje pri pudljih. vsi vemo, da je v globalu prepovedano. da so "države", ki to dovolijo. da so sodniki pri katerih je zaželjeno, da je pes nalakiran. že  v temo od svetovne sem pisala, da je v avstriji načeloma prepovedano, pa kaj se je zgodilo lani v celovcu. kaj bo pa letos na WDS pa noben bog ne ve ... da mi je videt "japončke" brez laka, ....

po infotih, ki jih imam jaz je več tistih, ki smo proti. nikjer pa ne piše, da je to res in da ni obratno, ker mnenja "vseh" ne more poznat nihče ... še enkrat pa trdim, če je zadeva v zvezi z ogrožanjem zdravja, sem pa definitivno ZA.

čakam, da se počasi vrnejo "poznani" domov, pa da predebatiramo vtise iz prve roke. poročam ...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #51 : ponedeljek, 12.03.2012 : 11:05:28 »

Ne gre za rdece oci, gre za ektropij. Tudi pri ostalih pasmah so govorice, da so bili BOBi odvzeti zaradi tega. Ampak govori se marsikaj, objavljeno je pa samo porocilo od clumberja. Vsaj jaz ostalih se nisem nasla.

Ne vem kako bi lahko bilo lakiranje pri pudlih primerljivo s tem. Res, preberi si kaj pise na strani od KC in tiste PDFje, ti bo takoj bolj jasno.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #52 : ponedeljek, 12.03.2012 : 11:22:13 »

Hm, razen ce mislis uno testiranje dlake; http://www.thekennelclub.org.uk/item/3764 ? Ki je najprej bilo, zdaj ga pa ni vec?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #53 : ponedeljek, 12.03.2012 : 11:30:08 »

ni primerljivo, ker ne gre za zdravje, če je lakiranje "v mejah normale". če pa ima lastnik oz. groomer psa pred svojim nosom masko, da se ne bo "zadavil" z lakom, ki ga skoraj zliva na svojega "ljubljenčka" je pa to še kako ogrožanje zdravje tistega bogega psa. zakaj sem omenila "japončke" ... bi ti bilo jasno, če bi malo bolj poznala razstavno pudelj sceno. ja vem da je ne, tako kot marsikdo drug, ki tole bere ne  Sad ŽAL  Lips Sealed

lej v skandinaviji delajo teste tudi, če sodnik samo posumi, da je pes pobarvan (nič nenavdnega pri določenih ...) in je tak pes TAKOJ in brez vprašanja diskvalificiran. pri 90% pobarvanih pudljih (o ostalih ne bom, ker sem res doma samo pri pudljih) se to vidi, če samo malo logično razmišljaš .. najbolj fajn je pa, če sta dve razstavi v enem tednu ali 14 dneh ... pes pa v dveh različnih niansah  Lips Sealed


ja ta test so naredili lani (sem pisala nekje višje).
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #54 : ponedeljek, 12.03.2012 : 11:45:14 »

Natis, pobarvani pudlji Shocked Pa kaj so zmešani? Shocked A to jih dejansko bavajo tako, kot si babe barvamo lase? Lips Sealed Mati božja, saj ne morem verjet ...
Logiran

Unikatne tablice in portretki
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #55 : ponedeljek, 12.03.2012 : 12:21:33 »

jaaaaa ... če so zmešani ne vem vem pa kako to zgleda  Lips Sealed

bo jana pripopala še eno fotko (jaz je ne znam  sram)
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #56 : ponedeljek, 12.03.2012 : 13:00:27 »

Evo, fotka Smiley

Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #57 : ponedeljek, 12.03.2012 : 13:33:19 »

O ti groza... Cry
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #58 : torek, 13.03.2012 : 16:55:22 »

KC: Nine of fifteen breeds pass veterinary checks at Crufts
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #59 : torek, 13.03.2012 : 17:03:09 »

Mah, prehitro postala. Pise med drugim tudi to, da vecina psov, ki je padla na pregledu, tega ni opravila zaradi simptomov povezanih z ocmi. Me prav zanima razplet vsega tega.

natis, pofarban pudl je zame se najmanj. Pa puder pa razni spreji pa nevemkajsevse privlecejo na razstave in rihtajo tiste pse. Ampak menda ne zivijo celo zivljenje v takih hlapih, ali?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  mojpes.net vabi na prireditve  |  Pretekle prireditve  |  Tema: CRUFTS 8.-11.3.2012
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines