mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 12:07:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nakup belega boxerja
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nakup belega boxerja  (Prebrano 5046 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Janice
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« : sobota, 26.05.2012 : 16:38:50 »

Pozdravljeni,

Do sedaj smo vedno imeli v lasti mešance, trenutno pa si ogledujem belo boxerko in bi rada malo več informacij o tej pasmi od ljudi, ki imajo izkušnje z njimi.
Zanima me, če je slučajno kakšna posebna prehrana določena?
Ali je problem, ker imamo že eno psičko, ki je stara 12let in ta nova boxerka bo tudi samička.
Kako poteka to spoznavanje, da slučajno ne bi prišlo do kakšne nepredvidene situacije.
Zanima me tudi glede kopiranja, ali je kakšna posebna razlika če ji ne kopiramo ne repa ne uhljev, ali je to zgolj samo videz.
Jaz bi ji rada pustila rep in uhlje kakršni so.
So slučajni kakšni posebni zdravstveni problemi z belimi boxerji?
In če bi bila psička brez rodovnika, kakšna so tveganja?
Uglavnem, vsaka informacija, ki bi jo bili pripravljeni deliti z mano je dobrodošla.

Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1 : sobota, 26.05.2012 : 17:28:38 »

Trenutno nimam časa kaj več napisat, je itak na vsa vprašanje že odgovorjeno v različnih temah in priporočam, da jih prebereš...

Kupiranje ušes je prepovedano, plus da je pri pasmi nemški bokser standard pasme SPREMENJEN in NE DOVOLJUJE kUpiranja ne ušes in ne repa.

Rep se pa lahko kupira samo pri rodovniških psih, ki imajo tako zapisano v standardu, do petega dneva starosti.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2 : sobota, 26.05.2012 : 17:41:11 »

Pozdravljena!

Čudi me, da imaš že 12 let psa, pa tako malo veš. Priporočam veliko branja in še več razmisleka, če ste pripravljeni še na enega psa.

Trenutno ne najdem teme, v kateri piše o združevanju odraslega psa in mladiča - malo pobrskaj po forumu, veliko je bilo že napisanega.  O bokserju kot pasmi obstajajo knjige, kjer si lahko kaj več prebereš o karakterju in drugih posebnosti te pasme, v osnovi pa razlik med vzgojo mešanca in pasemskega psa ni.
Preden sploh pomisliš na to, da bi kupila "čistokrvnega psa brez rodovnika", si prosim preberi tole:

http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1265

Pa še nekaj: tistemu, kar je prepovedano, pa se ne reče kopiranje, temveč kUpiranje. Me pa veseli, da si vsaj proti temu, kot praviš v svojem prispevku.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #3 : sobota, 26.05.2012 : 17:41:45 »

In če bi bila psička brez rodovnika, kakšna so tveganja?
Psi brez rodovnika so mešanci. Čistokrvni psi brez rodovnika ne obstajajo. Če nisi pripravljena skrbno izbrati mladiča iz rodovniškega legla odgovornega vzreditelja, skrbno izberi brezdomnega mešančka iz dobrega zavetišča.

ZELO priporočam v branje:
Nerodovniški, zakaj pa ne?
Zakaj rodovniški psi niso zastonj?
Kako kupimo psa?

In nenazadnje seveda tole:
Nemški bokser
Logiran
Janice
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 28.05.2012 : 11:04:04 »

Pozdravljeni,

sem že kar nekaj prebrala o tej pasmi, ker pa ne želim zaj....,  sem vprašala še vas za informacije. Nikoli ne veš, lahko se še kaj naučim. Konec koncev sem se odločila, da ne bom kupovala boxerja brez papirjev, ker je enostavno prevelik riziko.
Glede naše psičke pa tako, mešanka je med kraškim ovčarjem in labradorcem, domnevamo da je v njej tudi terier, ampak je taka psička, da kapo dol. Žal je sedaj že 12 let stara in bi počasi rada dobila novega psička, da ga bo ona naučila nekaj pasje kulture  Smiley
Sem pa toliko prebrala in pregovorila o psih, da je enostavno že malo preveč za glavo in trenutno res nisem imela ravno pravega občutka.

Se opravičujem, če so bila komu odveč vprašanja.

Vsem pa hvala za odziv.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #5 : ponedeljek, 28.05.2012 : 12:06:33 »

Konec koncev sem se odločila, da ne bom kupovala boxerja brez papirjev, ker je enostavno prevelik riziko.
Super Afro
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nakup belega boxerja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines