mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:40:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Akcije  |  Tema: Skupaj pomagajmo Pomurcem 'spreminjati' Pomurje
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Skupaj pomagajmo Pomurcem 'spreminjati' Pomurje  (Prebrano 27902 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : ponedeljek, 23.07.2012 : 11:54:30 »

Skupaj pomagajmo Pomurcem 'spreminjati' Pomurje

Prostovoljci Društva za zaščito živali Pomurja se že nekaj let trudijo urejati razmere in spreminjati odnos do živali v pomurskih romskih naseljih.

Aprila 2009 je ena od njihovih članic zapisala takole:

Vse skupaj se je začelo z "reševanjem" majhne psičke, privezane na kratko verigo, daleč stran od vseh, v enem od pomurskih ciganskih naselij ... Želeli smo ji izboljšati razmere.

"Pogumno" smo šle reševat situacijo.

Kot si lahko vsi predstavljate, seveda ni ostalo samo pri tej psički ... Vidiš sosedovega, ki je še na slabšem. Ko si pri sosedovem, vidiš, da jih je pri sosedovih 9, nepreskrbljenih, iz prve vasi se kar na enkrat znajdeš še v drugi vasi ... Te živali živijo res v groznih razmerah.

To pa že tako ne gre. In smo jih začeli redno obiskovat. Redno in tečno in prijazno in strogo pa spet prijazno, spet zelo tečno, ampak večinoma smo prišle v tonu, ki jim je dal vedeti, da jim želimo le pomagati. Z nasveti, s pomočjo iskanja domov psom, za katere ne morejo poskrbeti, s siljenjem v sterilizacijo njihovih psičk (muc), z daljšanjem verig, s preseljevanjem psov iz najbolj osamljenega dela dvorišča ... Spet je bilo bolje, naslednjič pa smo spet odhajale od njih popolnoma razočarane ... Ampak celokupno, stvari gredo na bolje. Če pomislim, precej na bolje.

Več na KLIK

Avgusta 2011 smo prebrali tole:

Ena zadnjih "akcij": sterilizacija 18 mačk in kastracija 7 mačkov na eni lokaciji.
V zadnjih mesecih smo pomagali pri s/k več kot 500 živali.

Ozaveščanje (+ dvigovanje čustvene inteligence) in aktivno izvajanje strilizacij/kastracij s pomočjo tistim, ki so jim stvari odšle izpod nadzora, a vseeno želijo zadeve izboljšati, je dobra pot k izboljšanju življenjskih razmer živali.


Vsako leto organizirajo akcijo sterilizacij in kastracij lastniških živali v Pomurju in v letu 2012 je bilo s pomočjo te akcije sterilizirano oz. kastrirano 420 psov in muc (klik, leta 2011 s/k 365 živali). Pri tej akciji, kot pri vseh ostalih aktivnostih DZZŽ Pomurja, ki jih spremljamo in jim poskušamo pomagati na mojpes.netu, ne gre samo za zmanjšanje števila neželjenih kotitev in posledično zmanjšanje števila zavrženih živali, temveč za dvig odnosa do živali v celoti.

V začetku tega leta so zapisali takole:

Ena od dejavnosti članov DZŽ Pomurja je dnevno delo na terenu.

Na teren se vedno odpravijo z željo (in ciljem), da bomo nekaj spremenili na bolje.

Na teren se odpravijo:
- na podlagi "prijave" oz. obvestila občanov;
- na podlagi lastne pobude (deljenje letakov in ogled stanja).

V primeru, da dobijo "prijavo"/obvestilo, gremo stanje (če je le mogoče) preveriti in na podlagi videnega ukrepajo.
Želijo, da ukrepanje ne pomeni zgolj gašenja trenutnega požara, ampak da obiskanim pusti tudi pečat v njihovem razmišljanju (osveščanje o primernih bivalnih razmerah živali, o prehrani, o pomen sterilizacij/kastracij ...).
V primeru, da žival ne živi v primernih razmerah, se z lastniki pogovorijo in če so pripravljeni sodelovati, jim prostovoljci pomagajo razmere izboljšati.
V primeru nestrinjanja in nesodelovanja skrbnikov živali, za katere vsaj minimalno poskrbljeno, morajo podati prijavo pristojnim organom (VURS ali policija).

Velikokrat je na neki lokaciji veliko več živali, kot so jih lastniki zmožni vzdrževati. V tem primeru društvo pomaga živalim poiskati odgovorne skrbnike z dogovoro,, da na tej lokaciji ne bo novih živali, ostale pa bodo le tiste, za katere bo poskrbljeno v skladu z zakonodajo. V času iskanja domov pa v sodelovanju s skrbniki po najboljših močeh živalim izboljšamo bivalne razmere (pasje ute, daljše verige ...).

Ko se iskanje novih domov zaključi, se delo prostovoljcev DZŽ Pomurja nadaljuje. Bivšim skrbnikom pokažejo slike živali v novem domu, na katerih lahko vidijo, kako lepo življenje lahko omogočimo živali. Prinesejo razne pripomočke (krtače, povodce, ovratnice) in pokažejo, kako skrbeti za živali, ki so ostale, in se pri tem imeti lepo.
Vsega tega seveda ne bi zmogli brez pomoči dobrih ljudi (posameznikov ali članov drugih društev), ki sicer niso člani DZŽ Pomurja, s svojo pomočjo pa omogočajo, da je društvo vedno bližje svojemu cilju.

Več na KLIK

V romskih naseljih izvajajo tudi pasje-človeško "šolo" za vse mlade udeležence. Takole so se javili po 1. uri:

1. ura je bila namenjena spoznavanju nujne pasje opreme - vodiiiiiiič (povodec), kot ga imenujejo čisto vsi otroci v naseljih, je najbolj zaželjeni in težko pričakovani del opreme, ki ga bodo dobili le tisti dovolj vztrajni, ki bodo osvojili vse osnove pravilnega rokovanja in oskrbe svojih, ČIPIRANIH in CEPLJENIH psov,
- učili so se pravilnega pristopa k psu,
- učili so se pravilnega nameščanja ovratnice in povodca,
- tovarišica jim je pokazala (za lušte delat, nič več), kako se z vodiiiiičem pravilno vodi psa.

Več na KLIK

Ko so pred dnevi spet nenapovedano obiskali eno od romskih naselji, so se javili takole:

... verjetno nihče od naše današnje ekipe ni pričakoval, da bomo dan v romskem naselju začeli s tako lepim prizorom. Lepšega bi si človek kar težko zamislil.


foto Bine


foto Bine

Več na KLIK

Upam, da ste preko teh zapisov in ostalih objav vsaj malo spoznali delo aktivistov Društva za zaščito živali Pomurje in da se strinjate z menoj, da izjemno uspešno uresničujejo celostno reševanje problematike. Uspehi tako ne morejo izostat prav zaradi te vztrajnosti in jasnega pogleda, kaj vse je še treba postorit poleg samega reševanja posameznih živali. Vsako spreminjanje miselnosti in dolgo zakoreninjenega odnosa ljudi je tek na zelo dolge proge. Pomurski aktivisti so že v zelo kratkem obdobju (4 leta pri tem zagotovo ni dolga doba) zaslužni za neverjeten napredek tam, kjer smo prej o njem lahko samo sanjali.

Včeraj so napisali:

Ja, vodiiiiiiiiči so trenutno res velikokrat uporabljena beseda v tem naselju in jih je treba kar pravila postavit, kdaj dobijo vodiiiiiiiič, če ne je vsaka druga beseda, če lahko dobijo vodiiiiič, vodiiiiiič, vodiiiiiiič, vodiiiiiiiič, vodiiiiiiiiiič x 1000x Cheesy v nekaterih naseljih pa smo še precej daleč od vodiiiiiiča, seveda poleg vodiiiiiiiiča pa tisto za okrog (ovratnica).

Tako da če ima kdo kak odvečni povodec, za katerega želi, da postane vodiiiiiiič, bomo res zelo veseli Cheesy



Tudi mojpes.netovci bomo poskusili po svojih močeh pomagati pri zbiranju vodiiiičev Smiley, zato vas vabim, da se mi pridružite.

Novinci ste vabljeni, da postanete člani mojpes.neta v času od te objave do ponedeljka, 30. 7. 2012 do polnoči, ko zbiramo sredstva za nakup vodiiiičev in ovratnic. Naročilnico za ustrezen uporabniški paket midi ali maksi ali mega oddate TUKAJ.
Od vsakega novega člana v tej naši skupni akciji bo od 6 € do 10 € namenjenih Pomurcem.
(Redna polna letna cena za midi paket je 20 €, za maksi 70 €, za mega pa 180 €, torej gre pomurcem 10 € od vašega plačila; če pa imate doma psa, posvojenega v Horjulu, boste plačali 4 € manj in v fond bo šlo 6 € ...)

Tudi vsi člani z midimaksi ali mega uporabniškimi paketi, ki boste ne glede na to, kdaj vam uporabniški paket poteče, podaljšali naročnino v času od te objave do ponedeljka, 30. 7. 2012 do polnoči, lahko pomagate.
Od vsakega člana v tej naši skupni akciji bo od 2 € do 10 € namenjenih Pomurcem.
(Letno podaljšanje naročnine za midi paket je brez dodatnih popustov 16 €, za maksi 60 €, za mega pa 160 €, torej gre za Pomurce od vašega plačila 6 € pri podaljšanju midi paketa oz. 10 € pri podaljšanju maksi ali mega paketa; če imate doma psa, posvojenega v Horjulu, bo šlo v fond 2 € pri midi paketu oz. 6 € pri maksi ali mega paketu ...)

Tukaj bom po prejemu plačila sproti objavljala uporabniška imena vseh, ki se bodo vključili v akcijo in zneske, ki jih bomo dali skupaj v fond za nakup vodiiiičev in ovratnic.

Pravila in informacije:
- vse o članskih paketih najdete TUKAJ in TUKAJ,
- tukaj bo objavljen seznam uporabniških imen novincev, ki bodo postali člani in članov, ki bodo podaljšali naročnine na svoje uporabniške pakete, ter s tem skupaj z mojpes.netom donirali za nakup vodiiiičev in ovratnic; vsa imena in zneski bodo navedeni po prejemu plačila,
- upoštevana bodo vsa plačila, prejeta do torka, 31. 7. 2012 do 17h,
- ob obračunu bo objavljena vsota zbranega denarja,
- zbran znesek bo po dogovoru z Društvom za zaščito živali Pomurje nakazan na njihov TRR ali pa bo za ustrezen znesek nakupljena oprema (vodiiiiči in ovratnice) in predana Društvu; o tem boste tukaj javno obveščeni.

Vabljeni!
Skupaj lahko naredimo več!



Seznam:

zap. št.uporabniško imeskupna donacija v €
1.uraa10 €
2.Pepsi2 €
3.čaja6 €
4.SILBA MIA6 €
5.mabu6 €
6.Kosovir10 €
7._lori6 €
8.Rossy2 €
9.vesoljka10 €
10.Lumpa2 €
11.SunnyDay6 €
12.Casperjanc10 €
13.Trini2 €
skupaj78 €

Akciji se pridružujejo tudi mojpes.netovi poslovni partnerji Smiley



Trgovina Gali&Nika iz Ljubljane nudi v času trajanja akcije, od danes do 30. 7. 2012, za vse vodiiiče, ki gredo v Pomurje, 15 % popusta na redno ceno.

Povodce lahko kupite v trgovini Gali&Nika na Linhartovi 66 v Ljubljani in jih sami pošljete pomurskemu društvu, ali pa jih po nakupu pustite v 'Galijevem skladu 'vodiiičev' in jih bodo dostavili Društvu v vašem imenu.

Najcenejši kvalitetni povodec (celo z odsevnimi šivi) širine 2 cm in dolžine 120 cm stane po redni ceni 6,20 €, na zalogi pa jih imajo kar nekaj različnih barv in potiskov. So pa seveda tudi daljši in širši na voljo. Če bi se odločili za kakšne prav posebne, jih lahko naročijo posebaj za Pomurje.

Trgovina Gali&Nika
Linhartova 66, Ljubljana
telefon 01 437 77 88
www.gali.si
Delovni čas:
- od ponedeljka do petka od 10h do 18h
- sobote od 9h do 13h
- nedelje in prazniki zaprto.

Vabljeni!



Trgovina Dogmania iz Grosuplja nudi v času trajanja akcije, do 30. 7. 2012, za vse vodiiiče in ovratnice, ki gredo v Pomurje, 20 % popusta na redno ceno.

Povodce in ovratnice lahko kupite v trgovini Dogmania na Adamičevi 2 v Grosupljem in jih sami pošljete pomurskemu društvu, ali pa jih po nakupu pustite v "Dogmaniinem skladu 'vodiiičev'" in jih bodo dostavili Društvu v vašem imenu.

Trgovina Dogmania
Adamičeva 2, Grosuplje
tel: 01/78-888-90 gsm: 040/831-553
mail: grosuplje@dogmania.si
www.dogmania.si
Delovni čas: pon.-petek: 8-20, sobota 8-13
 
Vabljeni!

Obenem Dogmania donira Društvu za zaščito živali Pomurja ovartnice in (ali) povodce v vrednosti 50 €.
Opremo bo nekdo iz društva izbral in prevzel v trgovini Dogmania v Grosupljem.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 23.07.2012 : 11:56:09 »

Obenem tudi jaz vabim vse, ki imate kak odvečen povodec, za katerega želite, da postane vodiiiiiiič Smiley, da ga z morebitno odvečno ovratnico pošljete skupaj na naslov:

Društvo za zaščito živali Pomurja
p.p. 30
9000 Murska Sobota
Slovenija

s pripisom "vodiiiiiiič" Wink
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 23.07.2012 : 12:28:13 »

Če kdo želi pomagati z denarno donacijo, pa to lahko stori na:

REPEK-Društvo za pomoč brezdomim živalim
Pot v Hrastovec 9a
1231 Ljubljana-Črnuče
TRR: 03107-1000197021 z OBVEZNIM pripisom "Pomurje"

Več informacij ...
Logiran

MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #3 : ponedeljek, 23.07.2012 : 12:28:53 »

Obljubim, da gresta naša dva vodiiiiiiiča jutri na tale naslov. Krasno, lepo je videt tele slike.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #4 : ponedeljek, 23.07.2012 : 12:56:48 »

No, že nekaj časa razmišljam o paketu, zdaj sem se pa z lahkoto odločila.  Roll Eyes
Hvala Jana! Smiley
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #5 : ponedeljek, 23.07.2012 : 13:10:11 »

No, že nekaj časa razmišljam o paketu, zdaj sem se pa z lahkoto odločila.  Roll Eyes
Hvala Jana! Smiley

Enako velja zame!  Smiley

Za kaj več pa žal šele takrat, ko se mi "članstvo na ZRSZ" prekine..  Tongue
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #6 : ponedeljek, 23.07.2012 : 13:19:48 »

Nekaj vodiiiiičev in tistega za okrog je šlo ravnokar po hitri pošti by uncas od nas Smiley.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #7 : ponedeljek, 23.07.2012 : 13:55:28 »

O, mi imamo tudi eno drago usnjeno ovratnico, ki že vsaj 5 let leži neuporabljena, pa še kakšen vodiiiič se bo našel.  Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 23.07.2012 : 14:23:23 »

Tudi mojpes.netovi poslovni partnerji aktivno sodelujejo v tej akciji Smiley



Trgovina Gali&Nika iz Ljubljane nudi v času trajanja akcije, od danes do 30. 7. 2012, za vse vodiiiče, ki gredo v Pomurje, 15 % popusta na redno ceno.

Povodce lahko kupite v trgovini Gali&Nika na Linhartovi 66 v Ljubljani in jih sami pošljete pomurskemu društvu, ali pa jih po nakupu pustite v 'Galijevem skladu 'vodiiičev' in jih bodo dostavili Društvu v vašem imenu.

Najcenejši kvalitetni povodec (celo z odsevnimi šivi) širine 2 cm in dolžine 120 cm stane po redni ceni 6,20 €, na zalogi pa jih imajo kar nekaj različnih barv in potiskov. So pa seveda tudi daljši in širši na voljo. Če bi se odločili za kakšne prav posebne, jih lahko naročijo posebaj za Pomurje.

Trgovina Gali&Nika
Linhartova 66, Ljubljana
telefon 01 437 77 88
www.gali.si
Delovni čas:
- od ponedeljka do petka od 10h do 18h
- sobote od 9h do 13h
- nedelje in prazniki zaprto.

Vabljeni!
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #9 : ponedeljek, 23.07.2012 : 19:36:53 »

Sem ravnokar poslala naročilnico za podaljšanje paketa. Zdaj grem pa vodiiiiiiče iskat - ni hudič, da nam kje ne leži kakšen, ki ga že dolgo ne uporabljamo! Cheesy
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #10 : ponedeljek, 23.07.2012 : 19:38:30 »

A rabite kakšne žičnate krtače za pse, jih imam kar nekaj, ali je to že nadstandard?
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 23.07.2012 : 19:58:22 »

Tudi jaz poslala naročilnico  Cheesy
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #12 : ponedeljek, 23.07.2012 : 20:16:58 »

HVALA IZ SRCA  Kiss  Cry  Kiss  Najlepša hvala  Kiss
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #13 : ponedeljek, 23.07.2012 : 20:22:33 »

A rabite kakšne žičnate krtače za pse, jih imam kar nekaj, ali je to že nadstandard?

Ja, vsekakor, bodo več kot dobrodošle, tudi v šoli  Kiss
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #14 : ponedeljek, 23.07.2012 : 20:23:28 »

Ok, pošljem.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Akcije  |  Tema: Skupaj pomagajmo Pomurcem 'spreminjati' Pomurje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines