mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 17:19:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Društvo za zaščito živali Pomurja
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 77   Dol
Natisni
Avtor Tema: Društvo za zaščito živali Pomurja  (Prebrano 259461 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #405 : sreda, 09.11.2011 : 22:42:20 »

Klikneš na link, se odpre, vidiš 5 zvezdic, spodaj besedilo in pod besedilom piše PRISPEVEK in klikneš gor in se ti odpre Smiley
Logiran
BarbaRat
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #406 : četrtek, 10.11.2011 : 11:01:26 »

Popravek - komentar pod točko 9 umikam. Prišlo je do čudne pomote, da sem v tekstu v zgibanki besedo prebrala narobe. Šlamparija, za katero se opravičujem. V resnici je tekst v zgibanki takole: "Če živi mačka samo v zaprtih prostorih", in ne "sama v zaprtih prostorih", zato je seveda vsebina komentarja odveč. Drugače pa je zgibanka ok, tudi estetska. lp
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #407 : ponedeljek, 14.11.2011 : 21:45:56 »

Če bi kdo želel pomurski koledar prevzeti osebno v Ljubljani, naj mi prosim sporoči na ZS ali mail.  
Soul in nutella, vaju že imam na seznamu Wink Kiss.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #408 : petek, 18.11.2011 : 21:34:33 »

Jutri, v soboto, 19. novembra, bo stojnica DZZŽ Pomurja v trgovinskem centru Maximus v Murski Soboti. Pridite, vprašajte, povejte ... prostovoljci bodo z veseljem z vami izmenjali mnenja, nasvete, predloge, živalske zgodbe in kosmate prigode Smiley. Na voljo bo med drugim društveni koledar 2012.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #409 : petek, 25.11.2011 : 07:27:54 »

Danes in jutri (25 in 26. 11.), ste vljudno vabljeni na stojnici v trgovini Tuš v Ljutomeru. Če še nimate našega koledarja 2012, ga boste lahko prevzeli osebno na stojnici. Veseli bomo vašega obiska!
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #410 : sreda, 07.12.2011 : 15:05:17 »

Po Mikloševi bomo ta teden pripravili še dve stojnici in sicer v petek, 9. 12., in v soboto, 10. 12. v trgovini TUŠ v Gornji Radgoni.
Logiran
BarbaRat
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #411 : sreda, 07.12.2011 : 19:38:25 »

Društvo vljudno prosim, naj mačk ne daje več ge. M. v Beltince. Društvo ji je že lani, ko sem gospo spoznala (ima čistilnico in čisti po hišah), dalo mačko  posvojitev, ona pa ni upoštevala navodil, ki jih je dala članica društva, T. Dajala jim je mleko, čeprav ji je članica rekla, naj tega ne stori, spuščala jih je ven, čeprav je okolje očitno nevarno. Mačko je povozil avto, ni bila prva, kljub temu je letos od društva spet dobila mačko. Vsaj eno. Vse to mi je povedala sama, več zaradi časovne stiske nisem uspela izvedeti. Gospo vidim enkrat letno in očitno ima vsakič drugo mačko, vendar nima znanja o njih, nekaj stvari sem ji razložila sama, kolikor sem utegnila. Razumem, da je težko najti domove, a zato še ni dobro preveč zamižati na obe očesi pri novih lastnikih, saj mačke kljub temu niso potrošna roba.Wink Lep pozdrav!
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #412 : sreda, 25.01.2012 : 20:35:20 »

Ena od dejavnosti članov DZŽ Pomurja je dnevno delo na terenu.

Na teren se vedno odpravijo z željo (in ciljem), da bomo nekaj spremenili na bolje.

Na teren se odpravijo:
- na podlagi "prijave" oz. obvestila občanov;
- na podlagi lastne pobude (deljenje letakov in ogled stanja).

V primeru, da dobijo "prijavo"/obvestilo, gremo stanje (če je le mogoče) preveriti in na podlagi videnega ukrepajo.
Želijo, da ukrepanje ne pomeni zgolj gašenja trenutnega požara, ampak da obiskanim pusti tudi pečat v njihovem razmišljanju (osveščanje o primernih bivalnih razmerah živali, o prehrani, o pomen sterilizacij/kastracij ...).
V primeru, da žival ne živi v primernih razmerah, se z lastniki pogovorijo in če so pripravljeni sodelovati, jim prostovoljci pomagajo razmere izboljšati.
V primeru nestrinjanja in nesodelovanja skrbnikov živali, za katere vsaj minimalno poskrbljeno, morajo podati prijavo pristojnim organom (VURS ali policija).

Velikokrat je na neki lokaciji veliko več živali, kot so jih lastniki zmožni vzdrževati. V tem primeru društvo pomaga živalim poiskati odgovorne skrbnike z dogovoro,, da na tej lokaciji ne bo novih živali, ostale pa bodo le tiste, za katere bo poskrbljeno v skladu z zakonodajo. V času iskanja domov pa v sodelovanju s skrbniki po najboljših močeh živalim izboljšamo bivalne razmere (pasje ute, daljše verige ...).

Ko se iskanje novih domov zaključi, se delo prostovoljcev DZŽ Pomurja nadaljuje. Bivšim skrbnikom pokažejo slike živali v novem domu, na katerih lahko vidijo, kako lepo življenje lahko omogočimo živali. Prinesejo razne pripomočke (krtače, povodce, ovratnice) in pokažejo, kako skrbeti za živali, ki so ostale, in se pri tem imeti lepo.
Vsega tega seveda ne bi zmogli brez pomoči dobrih ljudi (posameznikov ali članov drugih društev), ki sicer niso člani DZŽ Pomurja, s svojo pomočjo pa omogočajo, da je društvo vedno bližje svojemu cilju.


Na eni zadnjih lokacij, na kateri so pomagali pri izboljšanju življenjskih razmer tamkajšnjih živali, je bilo ob prvem obisku DZŽ Pomurja kar 18 psov, zdaj so ostali še štirje (Brina še išče dom), za katere bo poskrbljeno, kot je treba (če bo potrebno, tudi ob pomoči pristojnih organov).

Zadnji Pomurčki v novem domu ...

Enya in njeni 3 mladiči:





Gina:



Tina oz. Mala, ki so jo našli v res grozljivih okoliščinah:



Picek in Račka:





Čiko:
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #413 : sreda, 25.01.2012 : 20:50:30 »

Zlate punce! Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #414 : sreda, 25.01.2012 : 20:54:59 »

Joj, glavno sem pa pozabla: večinska avtorica teksta (in verjamem, da tudi dejanj ...) je epona! ljubezen
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #415 : sreda, 25.01.2012 : 21:45:25 »

Joj, glavno sem pa pozabla: večinska avtorica teksta (in verjamem, da tudi dejanj ...) je epona! ljubezen

Eponca, Terenka in ostali ....  bravo Afro Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #416 : sreda, 25.01.2012 : 21:47:47 »

Kapo dol! Bravo ljubezen
Logiran

Unikatne tablice in portretki
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #417 : sreda, 25.01.2012 : 22:00:14 »

Super ste, res..  ljubezen
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #418 : sreda, 25.01.2012 : 22:09:19 »

Zlate naše pomurke Kiss.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #419 : petek, 03.02.2012 : 10:04:55 »

Okrogla miza o zaščiti živali v Murski Soboti v sredo, 22. 2. 2012 Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 77   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Društvo za zaščito živali Pomurja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines