mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:12:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Vzreditelj ali zavetišče
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vzreditelj ali zavetišče  (Prebrano 13987 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #15 : sreda, 29.08.2012 : 23:52:27 »

Lej, jasno je, da ce vprasas tule na forum, bo jih bo veliko za zavetiscarja - pisi na blog kakega vzreditelja (pravega, ne šteparja - ne vem, ali šteparji sploh potrebujejo kak medij - dajo rodovniskega psa brez butnglavc papirjev za 250 €, pa gredo za med), pa bos videla komentarje.
Lanabela in druge punce so ti vse lepo razlozile, natancno preberi, posebej linke.

Moj obcutek pa je, da ce sta si ze postavila to vprasanje, da bo azilas prava izbira. Ampak jaz sem pristranska, sorry, ker sem iz zavetisca izbrala ze 7 psov (saj ne, da jih na kupe zlagam, ampak sem mahnjena na senijorcke in so z menoj samo kake 3-4 leta). Fakt je, da ves, kaj dobis. Pogoj za to je seveda, da je to zavetisce, ki dobro dela, torej da jim ni primarno, da se enega psa znebijo in ti zmolcijo vse, kar se njim zdi, da bi te kot potencialnega posvojitelja lahko prestrasilo. Samo dva primera: v Mariboru so me zeleli prepricati, da je pes s sestimi leti star, ceprav sem jim povedala, da so mi v zavetiscu v moje trajno varstvo zaupali ze 12letno psico in enega 14letnega oldija. Moji mami, ki je tam vzela 10letnega labradorca, so npr. zamolcali, da je pes slep in da ima epilepticne napade. Rekli so, da „ze malo slabo vidi“, ker pa je bil ze 7 mesecev v zavetiscu, se je tam zelo dobro orientiral in ni opazila, da je totalno slep. Pa sploh ne bi bilo frke, ker je razlocno povedala, da ji je iz izkusenj jasno, kaj pomeni 10 let star pes - samo njej in predvsem psu bi prihranili veliko tega, ce preprosto to ves.  Angry
Mi je pa zal, da moram napisati tudi, da nekatera zavetisca stvari ne zamolcijo namerno, ampak preprosto psov ne (s)poznajo.
Tako da ti lahko priporocim samo, da ce bi se takemu sr**ju rada izognila, v casu uradnih ur poklici v Zavetisce Horjul (ne, nisem na njihovi placilni listi in tudi nikogarsnja ljubica nisem, kot sem ze morala poslusat  brat ob hvaljenju kako delajo v ZH).
Eni, ki so mnenja, da so v zavetiscih samo bolani in hudi, skratka zanic psi, gobezdajo, da kaksno neverjetno sreco imam jaz res vedno z izbiro psa v zavetiscu. Haloooo, 7 x sreco?!?  Shocked Ne, dragi moji, samo premisljeno izbrano ob upostevanju nasvetov tistih, ki so tam zaposleni in imajo definitivno milijonkrat vec pojma kot jaz.
Ah ja, pa se nekaj moram izbruhat, ceprav je mickeno izven konteksta in sploh ne leti nate, ampak na koga, ki bo slucajno nabasal na to temo. Vsi, ki bi radi imeli mladicka, da je na njih navezan in z otroci gor raste in da ga vzgojijo kot zelijo in blablabla, se naj vprasajo, ali vedo, kaksna odgovornost je to. Veliko jih namrec pogrne in potem je pac najboljsi izgovor - karakter psa. Pri azilasu je tako ali tako jasno, kaj pa ves, kaksen mesanec je, pri rodovniskem pa so se npr. ze v leglu kao svojeglave poteze mickeno nakazovale. Ob argumentu, da vzgajajo tudi svoje otroke, pa da tako tezko s psom ze ne more biti, pa res  bruham . Nekomu v obraz povedat, da je njihov otrok pri 9ih ful razmazeno deriste zahteva ze lepo porcijo poguma in hitre noge, pa verjetno bo na fejsbuku en prijatelj manj… 
Vem o cem nakladam, delam Wink v prosveti. Obratno pa zadeva ful dobro deluje - kdor je vzgojil psa (ne mislim na milijon trikcev, ki jih v nulo obvlada, temvec odpoklic in se par osnovnih stvari, da lahko s psom kje v miru kofe popijes) in to doslednost brez kompliciranja na otroka prenasa - bomba!  super Saj vem, da ze klices socialno, da me prijavis… Lepo sem te ze na zacetku opozorila, da nisem objektivna!  Azn
Veliko „srece“ pri izbiranju novega clana druzine. Zavedaj se, da z njim deliti zivljenje - to je preprosto privilegij!  ljubezen
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #16 : četrtek, 30.08.2012 : 05:16:55 »

sama izkušenj z zavetiščarji nimam, vzrejam pa eno tako zelo komplicirano pasmo za vzrejo in čudovito za kavč, ali karkoli drugega želi nekdo s psom počet, saj je moja pasma ena izmed najbolj učljivih. pa tole še zdaleč ni bilo "novačenje", da moraš pa zdaj NUJNO in PREC kupit pri meni, daleč od tega. dejstvo je, da moraš vedet "zakaj" bi imela psa. najboljše, ti je razliko med nakupom od vzreditelja oz. posvojitvijo iz zavetišča opisala lanabela. ali ga želiš imeti za kakšrno koli "delo", če pod delo smatramo, agility, razstave, lovstvo, .... meni osebno se tukaj pojavlja prvo in zadnje vprašanje ... in če je odgovor ne ... potem mislim, da ni več dileme  Wink

kar se tiče vzrediteljev in njihovega mnenja ... tudi tu so ogromne razlike. marsikdo bo hvalil samo svoje in te tudi "pod razno" ne bo pošiljal drugam. moram priznat, da sama s tem nimam problemov. če misliš, da je drugje vzreja boljša, da so moji psi slabši, kot nekje drugje (drugje=pri drugem vzreditelju) potem POJDI TJA.

... en DOBRONAMEREN nasvet, naj ti bo cilj samo zavetišče/vzreditelj, ne razmišljaj o nakupu pri šteparjih.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #17 : četrtek, 30.08.2012 : 08:05:08 »

...ja, samo to - kvaliteten vzreditelj ali zavetišče oziroma oddaja zapuščene živali preko društva. Nobenih kao rodovniških psov za 300 EUR od šteparjev, to je bistveno. Ostalo pa glede na to, kaj od psa pričakuješ in kaj želiš z njim početi Smiley
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #18 : četrtek, 30.08.2012 : 08:13:26 »

Zanima me predves kakšne so izkušnje tistih, ki ste se odločili za slednje, torej ste vzeli zavetiščnika (so bile kakšne težave pri prilagajanju, kakšno neželjeno vedenje, posebno šolanje, kakšno je bilo sprejemanje novega okolja in družinskih članov, odnos do drugih živali, kakšen je dil odnos in svetovanje zavetišča...).
LP

Če vaju zanima, kako poteka delo v pasji šoli z eno tako zavetiško čredico, si lahko prideta to tudi pogledat v našo "Pasjo šolo za azilaše", za več informacij pa smo lahko na mailu.

Katarina
Logiran
MalaMishka
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #19 : četrtek, 30.08.2012 : 09:06:33 »

aleksandrak hvala za obsežen post.

natis, kakšno pasmo vzrejaš?

Xena si bom zabeležila  in se oglasim čez kakšno leto. Toliko časa sva si namreč dala, da bova res dobro premislila, prebrala par stvari vmes ion se res pripravila.

Pes (oz. psička - za spol sva pa že odločena) pa bo definitivno deležena šolanja im mogoče še naprej kakšenega raily obidienca, agilitija... pa če bo pasemski ali pa zavetiščnik.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #20 : četrtek, 30.08.2012 : 09:48:18 »

natis ma ene razvajene bejbe polne gumic in papirčkov  Grin Grin

več o meni in mojih bejbah pa TULE

pudlji so primerni za ogromno "stvari" od agilityja naprej ... pa saj boš našla marsikaj v tej temi ...
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #21 : četrtek, 30.08.2012 : 09:49:27 »

Večino so povedali že v prejšnjih vpisih, jaz bi samo dodala (kar je tudi že nekdo prej povedal  Smiley), da je res dobra izbira tudi posvojitev psa preko društva, v tem primeru pomursko društvo (če še katero v Sloveniji dela na tak način, se opravičujem), kjer so psi pri začasnih skrbnikih in se z njimi dela kot z lastniškimi psi, tako da ob posvojitvi res zveš, kakšno "prtljago" ima ta pes.
Kakorkoli se odločiš, ali za posvojitev ali za nakup, pojdi po psa k nekomu, ki "svoje" pse res pozna.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #22 : četrtek, 30.08.2012 : 10:19:37 »

Jaz se strinjam z Lanabelo - ce zelis psa, za kaksno konkretnejse delo, te zanimajo razstave ali imas izdelano neko konkretno predstavo o tem kako naj bi pes izgledal (vizualno in karakterno), potem psa kupis pri preverjenem vzreditelju pasemskih psov. To vcasih pomeni, da bo treba na nakup psa cakati, lahko pa tudi, da bo treba po mladica v tujino.

Ce zelis psa predvsem za druzbo, ce ti izgled in karakter (v skupnem paketu) nista tako zelo pomembna, potem posvoji psa iz zavetisca. Takega, kjer ti bodo o konkretnem psu znali povedati cimvec, oz. ti bodo glede na tvoje zelje glede karakterja psa, znali svetovati in izbrati primerenga psa. Seveda tudi z zavetiscarjem lahko "delas" pasje sporte, a zal ne na najvisjem nivoju. Kar ne pomeni, da ni zabavno, a to moras vedeti vnaprej. Psi v zavetiscih so razlicni, tako vizualno, kot karakterno in staostno. Nove domove iscejo tako mladici, kot odrasli ali starejsi psi. Vsak od teh ima pluse in minuse. Enako je s predhodnimi slabimi izkusnjami - nekateri zavetiski psi (v bistvu velja za vse zivali) jih imajo, mnogi ne, oz. niso tako hude, da bi bilo to za zivljenje s psom res motece/tezko. Ampak, o tem ti bodo v dobrem zavetiscu spet znali povedati. Mnogo stvari se da resiti za z obiski pasje sole, v katero seveda gres lahko tudi z odraslim psom. Pri tem je spet pomembna izbira sole.

Ce si zelis prav pasemskega psa, pa je se tretja opcija, da posvojis psa od katere od "breed rescue" organizacij, ki pa delujejo predvsem v tujini. Izkusenj nimam z nobeno.

Sama sem posvojila odraslo psico, prek enega od drustev. Ne bom rekla, da je bilo to to kar sem iskala, vsaj v zacetni fazi ne. Posvojila sem jo predvsem zaradi izgleda, sem se bila ostalim stvarem pripravljena prilagoditi in sem se. Ne da so bile z njo kaksne hude tezave, enostavno nikoli ni nihce z njo delal nicesar. Sli smo v solo, doma precej delali, vmes se malo letali do veterinarjev in zdaj imam najboljsega psa na svetu, ki ga vsak dan prepricujem, da bi zivel za vedno ... Tongue Ampak, jaz nisem nek tipicen posvojitelj zivali, ker ce se le da, vzamem rajsi kaj bolj zakompliciranega  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #23 : četrtek, 30.08.2012 : 10:36:19 »

Vse bistveno je že povedano, jaz bi pa dodala samo dva primera izjemno uspešnih bivših azilašev, ki sedaj s svojima lastnicana blestita v pasjih športih (agility in frizbi). Tule je Horjulka "več v luftu kot na tleh" Čenča, tule pa Horjulc "leteči" Buci Cheesy
Logiran

Unikatne tablice in portretki
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #24 : četrtek, 30.08.2012 : 10:48:43 »

Neli pa trenira RO Cheesy Kiss

Seznam vseh tistih, ki so uspešno opravili izpite poslušnosti (B-Bh), bi bil pa res dolg Wink.
Pa vsaj še kakega reševalca bi morali omenit ... Bam bam že zelo pridno trenira.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #25 : četrtek, 30.08.2012 : 10:51:09 »

Aja, joj, Cene je že čisto pravi frajer reševalec! Kiss
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #26 : torek, 11.09.2012 : 13:58:16 »

Neli pa trenira RO Cheesy Kiss

Seznam vseh tistih, ki so uspešno opravili izpite poslušnosti (B-Bh), bi bil pa res dolg Wink.
Pa vsaj še kakega reševalca bi morali omenit ... Bam bam že zelo pridno trenira.

Pa tudi agilitašev je nekaj ...
Logiran
MalaMishka
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #27 : torek, 13.05.2014 : 17:49:33 »

Pozdravljeni.

Po zares doooolgem času se oglašam kot ponosna lastnica nemške ovčarke Jone, ki bo v četrtek dopolnila 3 mesece. Po pestrih 6 mesecih od prvega kontakta z vzrediteljem, 9 obiskih in še bolj pestrem zadnjem mesecu navajanja na novega člana, sedaj končno uživamo in odkrivamo pasje radost Cheesy
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #28 : ponedeljek, 26.01.2015 : 10:35:56 »

Tole spada semle Wink Smiley

"Svojega načina življenja ne vsiljujem nikomur in posledično ne želim pritiskov name s strani drugače mislečih. Pa ni važno, kakšno poslanstvo so si zadali."
Tea Bašin (Teski)


Cel prispevek - Ja, izbiram tudi po izgledu in barvi - klik
Logiran

Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Vzreditelj ali zavetišče
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines