mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 10:05:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Tema: Različni pristopi v šolanju psov
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Različni pristopi v šolanju psov  (Prebrano 54873 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #180 : četrtek, 14.10.2004 : 13:47:21 »

tole ni odgovor nikomur in se na nič ne nanaša, mi je pa bilo všeč in - ekola prevod navodil za domačo vzgojo mladička:
"kadar se malemu kužku kljub vsemu v hiši dogodi kaj nepredvidnega pomaga časopisni papir. V tdno rolico zvit čsopisni papir dela čudeže. Z njim večkrat zapovrstjo MOČNO udrimo po lastnem čelu in pri tem najmanj trikrat zapored ponovimo"nisem dovolj pazil na mladička". Najkasneje po treh ali štirih ponovitvah se vsak človek nauči , da mora bolj paziti  kaj počne kužek. Ta metoda se je izkazala kot uspešna tudi kadar mladiček nenadzorovano žveči stole ali poskuša odkriti kaj se nahaja na drugi strani tapete..."

 Grin  Grin  Grin  Grin Če bi začeli uporabljati takšen pristop bi imeli kar vsi po vrsti zardela čela   s prefinjenim dodatkom tiskarske barve.  Grin  Grin  Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #181 : petek, 26.08.2005 : 08:30:42 »

lenzi piše:
Citat
Na tečaju boste potrebovali veliko dpbre volje in nekaj opreme.
oprema: gumi škornji
              pelerina
              1.20 m dolg usnjen povodec
              ovratnica na zateg
              igralne predmete - žogice,igralne klobase
              priboljške

Čemu zatezna ovratnica?, Shocked Huh

tjashybosty je namreč zapisala:

Citat
Za vse, ki se odločate, kam vašega ljubega peseka peljati v šolo, je KD Barje oziroma šola ŠVRK  odlična izbira: šolanje poteka brez kakršne koli fizične sile, kužke izšolajo 'samo' s pomočjo pohvale, priboljškov in igre, po želji pa se uporablja tudi kliker.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #182 : petek, 26.08.2005 : 08:33:20 »

KD Barje in sola Svrk ni eno in isto, vsaj ko sem jaz hodila, ni bilo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #183 : petek, 26.08.2005 : 08:40:39 »

Mefisto:

Kd Barje in Švrk, sta dve različni šoli, ki pa sta na isti lokaciji. KD Barje je posodilo del poligona Švrkom.

LP N.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #184 : petek, 26.08.2005 : 08:42:10 »

Čemu zatezna ovratnica?, Shocked Huh

Kaksne ovratnice pa uporabljajo v drugih KD - jih? Lp N.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #185 : petek, 26.08.2005 : 08:55:57 »

Agnes,
sama o zatezni ovratnici načeloma nimam negativnega mnenja. če je le-ta korekturno sredstvo z občutkom.

Vendar,
kako lahko drži trditev večine oglaševanih pasjih šol: "šolanje poteka brez kakršne koli fizične sile", če na tečaju potrebuje pes ovratnico na zateg??
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #186 : petek, 26.08.2005 : 09:03:38 »

lenzi piše:
Čemu zatezna ovratnica?, Shocked Huh

Čemu pa zatezna ovratnica NE?

Kaksna pa je razlika med navadno in zatezno ovratnico?
Ali je kaj drugace, ce se psa vlece na navadni ali pa na zatezni ovratnici?
V obeh primerih psa vlecemo in davimo, v obeh primerih je pes zasopel in kaslja.

Ali je zatezna ovratnica tista, ki pogojuje, da se psa sola z uporabo fizicne sile?
Ali ni fizicna sila popolnoma ista, ko pes hoce levo, mi pa naravnost? Cisto ista je, le da je pri navadni ovratnici ta sila fizikalno gledano manjsa, ker se porazdeli na vecji prostor, ker so ovratnice sirse.

Dajmo no....zakaj MORA biti pes na izpitu na zatezni vratnici?

Kako je fino provocirat, a ne?

Zakaj pa podobnega vprasaja ne postavis tam, ker solajo brez fizicne prisile, uporabljajo pa psihicno prisilo, a le to zavijejo v celofan?

Bos rekla, da tvoji psi nikoli niso tebe nikamor poegnili in jih nisi fizicno ustavila? Bos rekla da ne uporabljas zatezne ovratnice.
Mogoce ne kovinske, amapak pleteno.
Ves potrebujem zatezne ovratnice ne pri tastari ne pri mlajsi psici. Pri mlajsi psici za solanje tudi povodce na potrebujem. A ju imata obe. Zakaj?
Zato, ker se mi je Bajka lani sredi Trbovelj izmuznila iz navadne ovratnice in letela k Ajsi in bratu. In samo pocasni voznji vseh voznikov se imam zahvaliti, da jo imam se danes in da se ji ni nic zgodilo.
Naslednji dan je dobila zatezno, ker iz nje se ne more sneti.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #187 : petek, 26.08.2005 : 09:47:43 »


Dajmo no....zakaj MORA biti pes na izpitu na zatezni vratnici?


...ki pa mora biti nameščena tako, da ne zateguje - se pravi, da gre karabin skozi obe rinki in ju fiksira, da ne moreta zategovati.

Vse lepo in prav, ampak kdor je obiskoval Švrkov tečaj, je v sosednjem ograjenem prostoru lahko slišal mnogo vpitja in videl cukanje in še marsikaj.

...in povelje vodnikom "Kooo pooooooootegneeeeeee - CUKNI"

Pa še tole...enega izmed tečajnikov z dobermanom sem opazovala, kako je psa, ki je sedel poleg njega na levi, z levo roko božal pod vratom, z desno nogo pa ga je vsakič, ko je poskusil vstati, od zadaj z desno nogo (preko leve) močno brcnil Angry Angry

Upam, da to znanje ni bilo pridobljeno na tečaju......

Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #188 : petek, 26.08.2005 : 09:54:14 »

Joj, sedaj me pa že malo mineva tale šola. Samo v bistvu sem za vsako šolo slišala dobre in slabe stvari, tako, da upam, da ne bo problemovjavascript:void(0);
Sad
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #189 : petek, 26.08.2005 : 09:56:29 »

Katera šola? KD Barje ali Švrk?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #190 : petek, 26.08.2005 : 10:03:19 »

mislila sem KD Barje- kaj pa ti meniš?
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #191 : petek, 26.08.2005 : 10:22:18 »


Bos rekla, da tvoji psi nikoli niso tebe nikamor poegnili in jih nisi fizicno ustavila? Bos rekla da ne uporabljas zatezne ovratnice.
Mogoce ne kovinske, amapak pleteno.

Jaz npr nisem nikoli za nobenega psa uporabljala zatene ovratnice- razen na tekmah in izpitih, kjer je obvezna  Wink .
(Sem pa občasno pri šolanju za višje stopnje uporabljala bodečo Roll Eyes  Wink  Grin)
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #192 : petek, 26.08.2005 : 10:23:35 »

Ali mi lahko potem prosim poveste, kako solajo v drugih KD - jih?

Ali mi lahko prosim poveste, kako naj potem prepricam svojo 45 kg tezko zverino, ki me v afektu potegne za pobezljanim pudljem, ki se je sekundo prej zakadil vanj, ce ne smem uporabiti cuka in povzdigniti glasu v NE?

Hvala za odgovore, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #193 : petek, 26.08.2005 : 10:24:53 »

Meni se zdi skratka zatezna cisto brezveze, ok naj bo na izpitu ce jo pac mora imet. To kar je nekdo omenil, da si v soli v svrku pa res cujes z sosednjega poligina samo cukanje, vpitje in nikoli skoraj nobenih pohval, razen redkih izjem.

Z dovolj vztrajnosti in volje bos tudi tvojo 45kg mrcino naucila, kar se lahko in kaj ne sme brez cukanja.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #194 : petek, 26.08.2005 : 10:34:27 »

Ali mi lahko potem prosim poveste, kako solajo v drugih KD - jih?

Ali mi lahko prosim poveste, kako naj potem prepricam svojo 45 kg tezko zverino, ki me v afektu potegne za pobezljanim pudljem, ki se je sekundo prej zakadil vanj, ce ne smem uporabiti cuka in povzdigniti glasu v NE?

Jaz bi npr uporabila halti in preusmerila pozornost.
Še prej pa bi tistega pudla brcnila stran (joke)

Hvala za odgovore, Neza


tole je seveda sodilo ven citata sram

Jaz bi npr uporabila halti in preusmerila pozornost.
Še prej pa bi tistega pudla brcnila stran (joke)

In vsako dretje , tudi če je ne, pes razume, kot da se pridružuješ njegovemu napadu oz agresivnemu reagiranju in ga samo še bolj vzpodbudi.

Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Tema: Različni pristopi v šolanju psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines